Dali ste u DEFAULT-u?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Dali ste u DEFAULT-u?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Dali ste u DEFAULT-u?

...dobio ja inspiraciju da malo pišem...pa ko hoće da čita nek čita...
    ...pa ajmo odmah u glavu...
    Pitanje: 1.Dali ste vi u životu žrtve defaulta?...da pojasnim...dali je vaš svetonazor formiran na osnovu onoga čemu ste kao klinci ili kasnije bili najviše izloženi?...pitanje je za sve 'filozofe', 'vernike', 'religijske freakove', 'darwinovce', 'ateiste', 'agnostike' nije bitno...
    2. Ako niste, a postoji (gle čuda) velika verovatnost da se ne prepoznate u ovome (including myself...ljudska mana, šta ćete)...koji su 'mehanizmi' koje koristite da se održite u tom uverenju?...znači šta smatrate kao merilo po kome ocenjujete da niste u zabludi, tj. da niste 'zapečaćeni', nego 'otvoreni' za nove spoznaje?

(...pitanje može izazvati kilometarske odgovore čega sam svestan, ali probajte biti sažeti koliko je moguće ukoliko osećate potrebu da odgovorite...)

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Naravno...

Po meni sve u životu je kompromis izmedju DEFAULTa i hijararhijskog i stava prema sebi.
    Default je ideal, koji nije nastao samo sabiranjem iskustava ili podražavanjem roditeljskog doma...

I ljubav nastaje kao rezultat ovoga....

Rešenje: Postani svestan svojih DEFAULT vrednosti , i mnogo si ubitačniji...realniji , sposobniji, svesniji.

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

meni nisu punili glavu nichim...sta da kazem osim da se smatram srecnim detetom

jedino sto me cale naucio da je pink njesra, kao sto i jeste...pa sam sad neki ebeni polu-hipik...al ajde...

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dali ste u DEFAULT-u?

Citat Original postavio puer
    Pitanje: 1.Dali ste vi u životu žrtve defaulta?...da pojasnim...dali je vaš svetonazor formiran na osnovu onoga čemu ste kao klinci ili kasnije bili najviše izloženi?...pitanje je za sve 'filozofe', 'vernike', 'religijske freakove', 'darwinovce', 'ateiste', 'agnostike' nije bitno...
    2. Ako niste, a postoji (gle čuda) velika verovatnost da se ne prepoznate u ovome (including myself...ljudska mana, šta ćete)...koji su 'mehanizmi' koje koristite da se održite u tom uverenju?...znači šta smatrate kao merilo po kome ocenjujete da niste u zabludi, tj. da niste 'zapečaćeni', nego 'otvoreni' za nove spoznaje?

(...pitanje može izazvati kilometarske odgovore čega sam svestan, ali probajte biti sažeti koliko je moguće ukoliko osećate potrebu da odgovorite...)
    otkud znas da si ti "izvan"? mozda je to tvoja zabluda.
    brate moze li pitanje malo konkretnije za nas glupa

pa po nekom osecaju nekad sam ishla za njim i nisam se plasila sad ga negiram i slusham racionalne opshte savete drugih. ili mozda to i nije tako. eto ne znas ni ti sta si teo da kazes pa ni ja

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Peruzzi
    meni nisu punili glavu nichim...sta da kazem osim da se smatram srecnim detetom

jedino sto me cale naucio da je pink njesra, kao sto i jeste...pa sam sad neki ebeni polu-hipik...al ajde...
    shto je pink njesra

e puer...to shto si ti otpechachen.....el to znaci da se drogirash.....ti si narkodiler
    ok umereno konzumirash to je ok mada to ne mozhe svako
    evo ja bi recimo drmnula neku drogu d aprobam ali kao to ne valja navuci cu se. i onda me to muchi. i sad propasti kao narkos ili zhiveti bedni uplasheni zhivot. pitanje je

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

...daj 'upitnik'... chill out...ne znam sa čime sam gore dao naslutiti da sam 'izvan', osim da 'pokušavam' biti u toj grupi. To su ipak pojmovi koje treba razlikovati, zar ne?(uostalom evo ti sad pojašnjenja, pa 'razvezi' ako imaš potrebe...)

Patak, baš lepo reče ti ovo. Kada sam postavio pitanje mislio sam uglavnom na negativni aspekt 'default'-a, ali si me ti setio na 'positive side' toga...zanimljivo. Slažem se, da čovek poseduje nekakav urođeni osećaj kamo treba ići...i da mu on može biti od ključne koristi ukoliko ga 'ne ubije' usput.
    Ali sad da se vratim na ono što sam prvobitno mislio...
    ...čitam ove postove od kad sam se uključio na ovaj forum(nedavno), i pada mi mrak na oči kada vidim kako se ljudi žarko zalažu za 'sporedne stvari'(eufemizam za 'gluposti'). Pogotovo kada se počne braniti pravoslavlje, 'vera', 'ne vera', darwin itd. ...po neki put se i sam upustim u iste besplodne rasprave...i iako to ne činim često već se osećam glupo u svemu tome...jer svako bi se svakome smejao kako je 'glup'. Izgleda da ih malo može odoliti iskušenju načina razmišljanja 'jadni ljudi, budale...kako ne vide ono što je tako 'očigledno'...
    Ovo mi konkretno smeta zato što sam i sam do pre koju godinu bio sličnog 'mentaliteta'(iako ljude nisam silovao sa svojim ubeđenjem) i zato mi je palo na pamet da malo progovorim o tome. Svi se rađamo sa nekom vrstom 'default'-a, ali ono što mnogi zaboravljaju je to da je to sirovina, koja treba da se obrađuje celi život, a ne proizvod. I zapanjuje me koliko je lako misliti da smo od rođenja 'obdareni apsolutnom istinom koju trebamo proslediti drugima'. Branjenje nečega u čemu si odrastao, a da pri tome tu 'istinu' nisi dobro 'ispretumbao', je u najmanju ruku nezrelo i daje utisak nižeg stepena svesti. Zato sam u pitanju spomenuo i 'mehanizme' koji očigledno moraju postojati, ako unatoč tonama novih činjenica koje nas zatrpavaju iz dana u dan, iste ne uspevaju da prodru do svesti i da potaknu pojedinca na određenu modifikaciju formiranih stavova. Naprimer, jedan uvereni hrišćanin doživi iskustvo sa Bogom i oseća Boga (sklon sam i sebe ubrojati u tu skupinu)... E sad, ono što je zanimljivo je sledeće...Gotovo svako u istom trenutku postaje euforičan do te mere da ima 'osećaj' da je doživeo 'vrhunac spoznaje' i da to treba pošto-poto 'preneti' drugima po svaku cenu i što ranije. Naravno, ovo se može tolerisati, ali bi voleo kada bi se o tome malo više razmišljalo. Ljudi počnu jednostavno pre vremena pričati(zaboravljaju da je čak i sam Isus odlučio sa tim početi tek u 30-oj). S druge strane, oni koji nisu skloni religioznoj interpretaciji stvarnosti, odbacuju automatski verski doživljaj kao nešto nelogično i suludo, bez imalo kritičkog stava(valjda se boje ljudi da će da polude, ako 'pruže šansu' takvom načinu razmišljanja). Ni jedni, ni drugi ne žele da se 'kontaminiraju' sa tuđom perspektivom, a stvar je u tome da bez empatije nikada neće biti razmevanja, a bez volje da se razume sve rasprave su mlaćenje prazne slame. 'Vakum' u kom bi se na kratko mogli naći i jedni i drugi ukoliko pokušaju da razumeju suprotnu stranu nije ništa strašno, nego put ka zrelijem promišljanju stvarnosti... Eto to je 'par stvari' koje sam hteo da prokomentarišem...a o istom bi se dalo napisati bez da preterujem knjiga, a verovatno i knjige...al dobro da ne davim više...eto morao ja da se ispovedim.

(...ovo gore u zagradi ne važi više :wink: )

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio ?
    postoji (gle čuda) velika verovatnost da se ne prepoznate u ovome (including myself...
    otkud znas da si ti "izvan"?
    ok...priznajem, ovo bi se moglo protumačiti tako...ali samo ako nisi razumela ironiju u drugom pitanju...baš naprotiv, smatram da je čovek konstantno u iskušenju da laska sebi po tom pitanju(svako)...jel sad jasnije?...

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano .........

vetj 5 dugih godina radim...zaposlih se u 19 i to u drzhavnoj firmu u kojoj nema eskivacije na temu bolovanja i tih sr.anja....zhivot mi je u shablonu....kolosek....e al...

nije mi bitno koje je neko nacionalnosi,veroispovesti,generacije...nije mi bitno dal je neko skins,narkoman,starac,dete,mehanichar,umetnik,shiz ofrenik...

nije mi binto dal je neshto okruglo,teshko,lako,bezbojno...ja neshto kontam...da je svrha i cilj postojanja da shto vishe stvari (ljudi pojava i svega) razumesh....jer na kraju....dok se gushish u sopstvenom gnoju...nije bitno koliko qtja imash...il koliko si dece napravio...bitno je da si razumeo sve shto se pojavilo na i pored tvog puta...svakako ovo se mozhe opovrgnuti il protivrechiti...al mislim da sam skroz otvoren za shta god me zadesilo....

pesma lateralus....tool....bi otprilike objasnila ono shto osetjam..al netju da davim sa textovima

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio ?
    shto je pink njesra
    jer su blago receno jadni

(ovo stavljam u zagrade jer ne bih da zapocinjem novu(staru) raspravu i sabotiram temu - pod pink podrazumevam i jos neke stvari. ali nebitno za sad)

Početnik
    Učlanjen
    21.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano o da

Naravno da sam zrtva defaulta,ja bih to jednostavnije nazvao sudbinom...Milion sitnica koje su odredile moje ja:srbin,IQ,majka,otac,braca. Milioni stvari.Stoga zivot shvatam kao prepustanje tim odrednicama,sto mi daje mnogo vremena za posmatranje sveta oko sebe i u sebi.(posedujem ambicije ali su one apsoluno licne,ne takmicarske). Takodje se trudim svim silama da postujem 10 bozijih zapovesti...Nadam se da sam odgovorio na postavljeno pitanje.

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: o da

Citat Original postavio kontrAAdmiral
    Naravno da sam zrtva defaulta,ja bih to jednostavnije nazvao sudbinom...Milion sitnica koje su odredile moje ja:srbin,IQ,majka,otac,braca. Milioni stvari.Stoga zivot shvatam kao prepustanje tim odrednicama,sto mi daje mnogo vremena za posmatranje sveta oko sebe i u sebi.(posedujem ambicije ali su one apsoluno licne,ne takmicarske). Takodje se trudim svim silama da postujem 10 bozijih zapovesti...Nadam se da sam odgovorio na postavljeno pitanje.
    tu sam gde sam i sta sad....pametno ti ovo...realno. a uz to i nema nervoze

a za zapovesti - pa ne bas svih deset, ali vecinu da

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Ma, svi smo mi zapečaćeni, samo smo žalosno nesvesni toga...
    I što sam starija sve sam sigurnija u to.
    Eto, moji su odrastali u okruženju druga Tita i nisu baš mnogo pobožni...
    Po njima je to upravo ispravan stav. Nije to stvar razmišljanja, zaključivanja, to je posledica navike.
    Ja sam imala odvek slobodu da izlazim noću i da ostajem posle ponoći, danas to maloletnici - ne mogu! Njima će to biti normalno, dok to meni ne ulazi u glavu.
    Mali brat čuje na času veronauke da Bog postoji i to će tvrditi celog života.
    Tata se bavio tim poslom, pa je logično da i sin nastavi...
    Odrastosmo u okruženju u kome se veštinom muvanja preživljavalo, i kada nam, nadajmo se jednog dana, veština više neće biti potrebna, mi ćemo i dalje da potkradamo.
    Mislim da SVAKO može pronaći poneki svoj default postupak.

Slične teme

1. Default Browser
    Autor Hitchcock u forumu Internet
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.06.2007., 20:14
  2. default.co.yu
    Autor MadSerbs u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.07.2005., 11:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor