pomoc

dzj1:
Koji telefon da uzmem za dete od 9 godina,
hvala unapred

Ni jedan.
Suvise je mlad za mobilni telefon ne samo zbog toga sto stvarno tako malom detetu ne treba mobilni vec zato sto jos nije do kraja zdravstveno oformljen (da sad ne objasnjavam detaljno) i zracenje telefona moze dosta da smeta.
 
prvenstveno neki lak za upotrebu, kao nokia, sonyericsson ili siemens, a da nije lako lomljiv kao samsung
ako neces ekran u boji, pogledaj nokia 1100 2100 2300 3310 3410 itd. slicne cene su i siemensi a60 a65 c60 c62 itd.
sonyericsson je malo skuplji t610 t630 k500, ali su i bolji (sa kamerama)

pozdrav 8)
 
Postovani,
Nikako ne smete dozvoliti da dete koristi mobilni telefon. Mobilni telefon emituje odredeno zracenje (svaki telefon ima svoj SAR, tj kada kupujete mobilni bilo gde u inostranstvu, oni vam pored ostalih papira, ako trazite mogu dati vrednost SAR-a za taj model). U principu NOKIA-e imaju najmanji SAR, ispod 1w/kg. Deca koja nisu zavrsila razvoj, ne bi trebala da koriste mobilni. Poslusajte ovaj savet od jednog doktora
 
a koliki SAR ima televizor koji stalno gleda ili monitor?
a i koliko je zracenje stetno ili nije niko jos ne zna, navodno su dokazali da nije stetno ni malo (pise u Blicu pre neki dan)
a mnoge stvari su stetnije od moba-zagadjen vazduh, bolesno sunce, nasilje po skolama...
 
gusha:
a koliki SAR ima televizor koji stalno gleda ili monitor?
a i koliko je zracenje stetno ili nije niko jos ne zna, navodno su dokazali da nije stetno ni malo (pise u Blicu pre neki dan)
a mnoge stvari su stetnije od moba-zagadjen vazduh, bolesno sunce, nasilje po skolama...

da se nadovezem:
...nasilje, bombardovanje sexom, mrznjom, raznim vrstama netrpeljivosti, reklamama za pivo, kafu, cigarete, a sve je to poprilicno stetno ;) Ali ozbiljno...
 
da svaka cast, pametno su rekli GUSHA i Don Tadicu . Bolje mu kupi telefon nego za dve godine da mu dajes svaki dan za paklu cigara.

P.S. Eto ja naprimer imam 15 god , i od mojih drugova znam vise pusaca i alkoholicara , nego nepusaca i nealkoholicara.

Ja sam negativan u oba slucaja :-) i uvek cu biti , necu se pokoriti porocima danasnjice !!!
 

Back
Top