Kolekcija GIF-ova borenja, borbi, izvodjenja nekih pokreta i sl...

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Dosao na ideju da imamo jednu temicu i za opustanje iuzivanje, a ujedno i za sakupljanje zanimljivih GIF-ova odn pokretnih slika. "Blagodeti" ovog formata su te da je ovo zapravo slika u takvom fomatu da u sebi prikazuje veliki broj slicica koje se smenjuju i samim tim na neki nacin postaju video. Video klip zauzima mnogo prostora, trazi mnogo resursa, neki se stalno brisu, neki nemaju embeding opciju itd.....

GIF slika je zgodna jer je mala tj malo zauzima resursa, pokrece se u svakom pregledacu slika, omogucuje isti efekat kao i video, i nema ponavljanja video snimka i premotavanja da se vidi neki specifican udarac ili potez, pokret, jer po prirodi GIF slika se okrece do beskonacnosti i ponavlja tj ima reload po default-u. Jos ovde na Krstarici je omoguceno gledanje GIF-ova direktno na stranici, znaci ne morate cak ni da kliknete play z:mrgreen:


Jedna zanimljivost - Kada npr otvorite GIF u ACDSee-ju (program za slike) kada uvecavate GIF sliku, animacija se usporava i dobijate slow motion efekat a istovremeno i zoom, pa je jos lepse uzivati u nekim potezima.


Evo za pocetak jedan zanimljiv GIF od mene :zblesav::

(gif kacite kao i bilo koju sliku, putem opcija krstarice za slike: _______________________ [IMG] )

Ako vam krstarica izbaci obavestenje: error - remote file iz tu large, onda samo odcekirajte ovu opciju ispod vase adrese linka "Retrieve remote file and reference locally" i stisnite opet OK i radice. A mozete i neku GIF sliku skinuti sa neta, pa onda sa svog kompjutera upload-ovati.


[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-GgqpftokfoA/UdzQGna4wMI/AAAAAAAAA8g/cnLtxWfdp6A/Fedor%252520vs%252520Rogers.gif


P.s. Ko zeli da sacuva ovakve slicice u svojoj kolekciji , a direktno sa Foruma Krstarice, dovoljno je samo na GIF slicicu da klikne desni taster misa i odabere opciju "Save image as" (bazirano na web pregledacu Google Chrome, ali i sa ostalih je slicno, desni klik pa odabir opcije za download slike).
 
Poslednja izmena:
Gvozdjani Majk !

bYmdHcX.gif
 
Ne mora biti taekvondo.Svi karate stilovi koje sam ja video izvode Ushiro Mawashi Geri.

Ili je TKD lik ili loš karatista ili priučeni uličar.Karatisti prilikom ushiro mawashi geri-ja ne odskaču uvis, nego rotiraju stopalo na koje se oslanjaju.(Nije kritka TKD, ono što ima smisla u jednoj veštini, nema u drugoj.)

crbst_Ushiro_20mawashi_20kakato_20geri.gif
 
Poslednja izmena:
Ili je TKD lik ili loš karatista ili priučeni uličar.Karatisti prilikom ushiro mawashi geri-ja ne odskaču uvis, nego rotiraju stopalo na koje se oslanjaju.(Nije kritka TKD, ono što ima smisla u jednoj veštini, nema u drugoj.)

crbst_Ushiro_20mawashi_20kakato_20geri.gif

Može biti da je malo loše priučen u bilo kojoj od veština jer se ni u taekvondou ne podiže noga prilikom tog šuta na osnovu ovog snimka:
 
Može biti da je malo loše priučen u bilo kojoj od veština jer se ni u taekvondou ne podiže noga prilikom tog šuta na osnovu ovog snimka:

Pade mi i to na pamet, mada teakwando slabije poznajem.Ma lik je neki diletant koji se dobro snašao u fajtu sa drugim diletantom.Dobar video, što si postavio, upravo gledam.Vidim zapanjujuće sličnosti sa karateom.
 
[Ne_Vazim_Se];27462557:
Skot Etkins, inache ga znate kao lika koji glumi Jurija Bojku u Undisputed.

tumblr_muqvkfpEQd1shbzc4o1_400.gif


dve zanimljive stvari mozemo da uochimo na ovom gifu... prva, ochiglednija, je da lik udara kao 220V.

a druga je da mozesh da budesh matori napucan i ko Juri Bojka ali ako imash metar osamdeset i 75 kg i dalje si smeshan.

dokaz - Scott Adkins kada obuche majicu :)

Scott Adkins,Michael Jay White kao i većina glumaca pred snimanje filmova uvek nabace ekstra mišićnu masu da bi izgledali napucanije.Posle snimanja se vrate na onu težinu koja im najviše odgovara i u kojoj mogu da funkcionišu u svakodnevnom životu.U zavisnosti od uloga mogu i da poprilično uvećaju masu i da poprilično smanje masu.

Gerard-Butler-Before-and-After.jpg


I Brus Li je svojevremeno bio nabacio čitavih 70 kila doduše ne zbog snimanja nego zbog treniranja ali je kasnije smanjio količinu mišića jer mu je smanjivala eksplozivnost.

Ovaj ludak je ubedljivo pobednik Kristijan Bejl:

IYA2t.jpg
 
Poslednja izmena:
Да парафразирам неког лика из неког филма, "дрво не узвраћа ударце" :D

I drvo i cigla.U nekom filmu sa Vandamom se od Vandama kao uslov da uđe u turnir traži da razbije poslednju od deset cigala, a da devet prethodnih ostane netaknuto, u čemu uspeva.Tada mu zli Bolo kaže cigla ne uzvraća udarac.
Ne sećam se filma sa drvom.Međutim, ono što sam šćeo reći jeste da ima nečeg hipnotičkog u posmatranju ovog lika Buakawa koji lupa u drvo.Ko zna zašto on to radi?Da li je on rođen samo zato da bi bio zapamćen po tome?Kada završi ovo mahnitanje pitam se o čemu misli?Da li on udara drvo ili drvo udara njega?:)

buakaw-o.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top