U BGD uhapšen osumnjičeni terorista

BodoniuS

Primećen član
Poruka
636
17. avgust 2005. | 16:22 -> 19:08 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- U Beogradu je uhapšen Abdelmadžid Bušar, osumnjičen za učešće u terorističkim napadima u Madridu marta 2004.



17177088643036a874a48e229997677_180x198.jpg




Bušar je oko 18.30 priveden kod dežurnog istražnog sudije u beogradskoj Palati pravde. Kako agencija Beta saznaje iz dobro obaveštenih izvora, u toku je saslušanje Marokanca, koju je u Palatu pravde priveden uz jake mere obezbedjenja.

Bušar (22), protiv koga je raspisana medjunarodna poternica, osumnjičen je da je pobegao iz stana u Leganesu, predgradju Madrida, neposredno pre upada španske policije 3. aprila 2004. godine. Prilikom te akcije, sedam terorista aktiviralo je eksploziv, da bi izbegli hapšenje, i pritom su svi poginuli, kao i jedan policajac.

Bušar, Marokanac po nacionalnosti, uhapšen je u utorak uveče prilikom rutinske kontrole putnika u vozu, nakon čega je prebačen u zatvor u Padinskoj Skeli. Naknadno je utvrdjeno da je u pitanju osoba za kojom je španska policija raspisala poternicu, saznaje B92.

Informaciju o hapšenju Abdelmadžida Bušara je potvrdilo i špansko ministarstvo unutrašnjih poslova. Bušar je priveden u Srbiji zbog kršenja srpskih zakona o strancima, pošto je posedovao lažne iračke dokumente sa imenom Midhat Salah, prenosi agencija Beta.



Zelena transvezala je i dalje rak za Evropu, koja će, čini mi se sve više da se širi, a sve zbog roditelja ovog monstruma (modernog islamskog terorizma) - mama SAD-a i tetka Engleske...

31.jpg
 
Ovo je samo pocetak. Budite sigurni da su sada za Srbiju culi i oni clanovi Al Kaide koji do sada nisu. Bezbednost u BG i u svim vecim gradovima, a takodje i saobracajnicama i granicnim prelazima moracemo da podignemo na daleko veci nivo. Dobro je da je Beograd dobio bezbednosnu studiju, a nadam se da ce i ostali gradovi uskoro.
 
ArionZeleni:
Ovo je samo pocetak. Budite sigurni da su sada za Srbiju culi i oni clanovi Al Kaide koji do sada nisu. Bezbednost u BG i u svim vecim gradovima, a takodje i saobracajnicama i granicnim prelazima moracemo da podignemo na daleko veci nivo. Dobro je da je Beograd dobio bezbednosnu studiju, a nadam se da ce i ostali gradovi uskoro.

znash... london nije imo odbranu... a (bez da vredjam i omalovazavam)london je london, a beograd je beograd :(

a exkurja s ovim uopshte nam nije trebala.
neverujem da ce da ubrza integracije u EU, ni da poveca standard... a shta ce al quaidi da padne na pamet... :( videcemo

nadam se nishta al...
 
eremita:
Браво полицијо !
eremita,terorista je terorista,pa mislim! ,kad Milosevig raspisa poternicu,da se u hapse Shiparski teroriste na Kosova,Zapad u mesto da mu pomogni,(kao sad sto je nasa milicija(policija) uhapsila ovog osumljicanig teroristu)oni ih u napredise za Albanske heroje,jel'da eremita, mislim dokle ce Srpski narod biti papuca Zapadim osvojacima?
 
Ma koje bravo! I dosad smo bili jadni i niko nas nije podnosio, a Al kaida nas je samo kulirala. Sad smo onako propisno pojeli go*no.

I sta, izrucicemo ga Spaniji, onoj koja nas je prije sest godina krpinjala odozgo. Jadni uvlakaci kojima niko nece reci hvala. Ma koje hvala, nogu u gu*icu i da nam je dosta, a ovi sa istoka nas sa lupom traze po karti svijeta i pripremaju se za rad.

Da je tako neko od nase mili-policije uhvatio Karadzica ne bi mu niko tapsao, a hapsenje ovog tipa ce nam donijeti mnogo vise stete nego to...

On je trenutno u padinskoj skeli, pa su najbezbjedniji oni koji su tamo tenutno jer nece dirati objekat u kome je njihov covjek.
 
a, sto su ga uhvatili svaka im cast...
prilikom rutinske kontrole u vozu... :roll:

ali ja imam drugi scenario...

da su ga uhvatili kao sto kaze Jocic, pre 45 dana, izvukli mu neke informacije, u zamenu da ga puste, kao "i mi mrzimo mrske imperijaliste", a sad posle sto je on glup da se vozi vozom bez ikakvih dokumenata...
ili uopste nije ni bilo voza...matrix, yebiga... :wink:
 
Nexus 6:
a, sto su ga uhvatili svaka im cast...
prilikom rutinske kontrole u vozu... :roll:

ali ja imam drugi scenario...

da su ga uhvatili kao sto kaze Jocic, pre 45 dana, izvukli mu neke informacije, u zamenu da ga puste, kao "i mi mrzimo mrske imperijaliste", a sad posle sto je on glup da se vozi vozom bez ikakvih dokumenata...
ili uopste nije ni bilo voza...matrix, yebiga... :wink:

slusam jocica kaze - sumnju je probudilo sto je bio znatno bolje obucen od standarda...
 
Ne, ne valja. Ne valja za nas. Mozemo oopusteno da cekamo kada ce da nes prikrpe negdje... Pazljivo sa javnim prevozom i visokim zgradama. Rekoh ti, predaju ga Spaniji koja nas je '99. gadjala bez pardona, a sad smo im kao, veliki pomocnici.

Taj tip treba da bude uhapsen,ali me ne raduje sto je uhapsen u mojoj zemlji.
 
HEBEHA:
Ne, ne valja. Ne valja za nas. Mozemo oopusteno da cekamo kada ce da nes prikrpe negdje... Pazljivo sa javnim prevozom i visokim zgradama. Rekoh ti, predaju ga Spaniji koja nas je '99. gadjala bez pardona, a sad smo im kao, veliki pomocnici.

Taj tip treba da bude uhapsen,ali me ne raduje sto je uhapsen u mojoj zemlji.

Па шта сад, сада смо криви што се терориста крио, или био у транзиту кроз Србију а ми га ухватили?
Стварно некад неке реакције не разумем... па да ли
треба да Ти направим СПИСАК ЉУДИ КОЈИ СУ ПРЕДАТИ
ОНИМА КОЈИ СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ ???

Него опет хоћемо дупле стандарде: Све Србе похапсити
осудити, утамничити... а, јел'те ако се појави
неко терористичко арапско ђубре - е, њега треба
да ПРОПУСТИМО, Е, ДА СЕ НЕ БИ ЗАМЕРИЛИ ТЕРОРИСТИМА?
 
eremita:
HEBEHA:
Ne, ne valja. Ne valja za nas. Mozemo oopusteno da cekamo kada ce da nes prikrpe negdje... Pazljivo sa javnim prevozom i visokim zgradama. Rekoh ti, predaju ga Spaniji koja nas je '99. gadjala bez pardona, a sad smo im kao, veliki pomocnici.

Taj tip treba da bude uhapsen,ali me ne raduje sto je uhapsen u mojoj zemlji.

Па шта сад, сада смо криви што се терориста крио, или био у транзиту кроз Србију а ми га ухватили?
Стварно некад неке реакције не разумем... па да ли
треба да Ти направим СПИСАК ЉУДИ КОЈИ СУ ПРЕДАТИ
ОНИМА КОЈИ СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ ???

Него опет хоћемо дупле стандарде: Све Србе похапсити
осудити, утамничити... а, јел'те ако се појави
неко терористичко арапско ђубре - е, њега треба
да ПРОПУСТИМО, Е, ДА СЕ НЕ БИ ЗАМЕРИЛИ ТЕРОРИСТИМА?

eremita, i veci ih propushtaju iz tih razloga, i to oni koji imaju mnogo vishe razloga da to ne rade. al OK, svako ima pravo na misljenje. ja mislim da smo trebali da ga ispratimo do granice, gde je inache krenuo, a onda nek bude tudji problem.
 
Eto upravo to. A kad pomenu dvostruke standarde - da je neko uhvatio Mladica npr. mi bismo ga tjerali u tri lijepe, ali mu ne bismo mogli ni pljunuti pod prozor. A ovi likovi nama mogu. O, jos kako mogu. Tek cemo da vidimo.

Ne znam da li eremita opaza da ja ne urlam ni na koga, niti ikoga ovdje smatram ili nazivam glupim na direktan ili indirektan nacin.

Da ti objasnim. Dakle, nismo mi jedini koji su provalili da im taj ili neki takav lik seta po zemlji. Ali smo se jedini nasli pametni da ga hapsmo i predajemo. Sto to sad vise volimo Spance nego ove muslmane? Isti su mi vjeruj,zato samo treba gledati svoje interese. Da, trebalo ga je prekontrolisati kao i ostale, vidjeti ima li nesto opasno kod sebe... I sto crow rece, pustiti ga da ide sa milim Bogom iliti Alahom gdje god je krenuo... Sreca mu na put. A vjeruj mi, nas ne bi dirali. Ovako vjerovatno hoce.
 
dobro je sto su ga uhapsili, ali ako su ga uhapsili onako kako kazu, jer nije imao dokumenta, koje onda pohvale zasluzuje ta policija...
zasluzuje, ako su ga pratili, nadgledali i onda uhapsili...

ono sto ljudi ne shvataju je koji su interesi Al Kaide...a to sigurno nisu napadi na Beograd...
druga stvar, Al Kaida je toliko rascepkana i nezavisna, da taj terorista i nece nikome da nedostaje...njegovi su svi ili u dubokoj ilegali, ili mrtvi ili uhapseni...
sad ce oni nama da se svete, jer je on toliko glup da ga uhapse u vozu... :roll:
on je, bre, potrosna roba...

a dan kada drzava, bilo koja, ustukne pred teroristima je dan kada treba da prestane da postoji...
 
Nexus 6:
dobro je sto su ga uhapsili, ali ako su ga uhapsili onako kako kazu, jer nije imao dokumenta, koje onda pohvale zasluzuje ta policija...
zasluzuje, ako su ga pratili, nadgledali i onda uhapsili...

ono sto ljudi ne shvataju je koji su interesi Al Kaide...a to sigurno nisu napadi na Beograd...
druga stvar, Al Kaida je toliko rascepkana i nezavisna, da taj terorista i nece nikome da nedostaje...njegovi su svi ili u dubokoj ilegali, ili mrtvi ili uhapseni...
sad ce oni nama da se svete, jer je on toliko glup da ga uhapse u vozu... :roll:
on je, bre, potrosna roba...

a dan kada drzava, bilo koja, ustukne pred teroristima je dan kada treba da prestane da postoji...

ma OK, jeste potroshna roba. al znash li koliko potroshne robe josh imaju?

a kad krenesh iz shpanije za srbiju, predjesh francusku, italiju, austriju, madjarsku...

a mi imamo najbolje pandure u evropi... da... ja zaboravio :(

a terorista je shpaniji, ne nama.
 
crow:
Nexus 6:
dobro je sto su ga uhapsili, ali ako su ga uhapsili onako kako kazu, jer nije imao dokumenta, koje onda pohvale zasluzuje ta policija...
zasluzuje, ako su ga pratili, nadgledali i onda uhapsili...

ono sto ljudi ne shvataju je koji su interesi Al Kaide...a to sigurno nisu napadi na Beograd...
druga stvar, Al Kaida je toliko rascepkana i nezavisna, da taj terorista i nece nikome da nedostaje...njegovi su svi ili u dubokoj ilegali, ili mrtvi ili uhapseni...
sad ce oni nama da se svete, jer je on toliko glup da ga uhapse u vozu... :roll:
on je, bre, potrosna roba...

a dan kada drzava, bilo koja, ustukne pred teroristima je dan kada treba da prestane da postoji...

ma OK, jeste potroshna roba. al znash li koliko potroshne robe josh imaju?

a kad krenesh iz shpanije za srbiju, predjesh francusku, italiju, austriju, madjarsku...

a mi imamo najbolje pandure u evropi... da... ja zaboravio :(

a terorista je shpaniji, ne nama.

terorista je svuda...to je globalni terorizam, nije on ETA...

pripremanje teroristickog napada je ogroman poduhvat, trazi lovu, oruzje, ljudstvo...i jos dosta toga...
niko nece sve to preduzimati radi osvete...
 
Nexus 6:
crow:
Nexus 6:
dobro je sto su ga uhapsili, ali ako su ga uhapsili onako kako kazu, jer nije imao dokumenta, koje onda pohvale zasluzuje ta policija...
zasluzuje, ako su ga pratili, nadgledali i onda uhapsili...

ono sto ljudi ne shvataju je koji su interesi Al Kaide...a to sigurno nisu napadi na Beograd...
druga stvar, Al Kaida je toliko rascepkana i nezavisna, da taj terorista i nece nikome da nedostaje...njegovi su svi ili u dubokoj ilegali, ili mrtvi ili uhapseni...
sad ce oni nama da se svete, jer je on toliko glup da ga uhapse u vozu... :roll:
on je, bre, potrosna roba...

a dan kada drzava, bilo koja, ustukne pred teroristima je dan kada treba da prestane da postoji...

ma OK, jeste potroshna roba. al znash li koliko potroshne robe josh imaju?

a kad krenesh iz shpanije za srbiju, predjesh francusku, italiju, austriju, madjarsku...

a mi imamo najbolje pandure u evropi... da... ja zaboravio :(

a terorista je shpaniji, ne nama.

terorista je svuda...to je globalni terorizam, nije on ETA...

pripremanje teroristickog napada je ogroman poduhvat, trazi lovu, oruzje, ljudstvo...i jos dosta toga...
niko nece sve to preduzimati radi osvete...

da... zanimanje mu je terorizam. kao i josh zilionu shipaca u srbiji i makedoniji. pa vidim shpanski vojnici ih hapse po kosovu :(

za njih je gerila koja se borila za ostvarenje ljutskih prava.

za mene je ovo regularan putnik u vozu...
 

Back
Top