ASUS X55A ugasi se na svakih 30 minuta

KamenniNS

Početnik
Poruka
15
Imam problem sa ASUS X55A laptopom, a desava se sledece, laptop se ugasi na tacno svakih 30 min. ali tacno, u sekundu. Bilo da je instalirana &-ica, bilo da je XP, bilo da je live win, totalno nebitno.
Nebitno da li je sa baterijom, bez baterije, na punjacu, znaci pokusao sve kombinacije, ali nista.
Tacno 30 min. u sekund, moze sat da se namesti po njemu, samo se ugasi. Nije softverski jer nema loging off, nego samo gasenje. Posle toga opet se opali, sasvim mnormalno, podigne sistem i opet 30 min.
Da li je neko imao slican problem, pokusao sa drugom memorijom, drugim hard diskom, isto potpuno...
Nisam flesovao bios, ostalo mi jos to da pokusam...
 
Imam problem sa ASUS X55A laptopom, a desava se sledece, laptop se ugasi na tacno svakih 30 min. ali tacno, u sekundu. Bilo da je instalirana &-ica, bilo da je XP, bilo da je live win, totalno nebitno.
Nebitno da li je sa baterijom, bez baterije, na punjacu, znaci pokusao sve kombinacije, ali nista.
Tacno 30 min. u sekund, moze sat da se namesti po njemu, samo se ugasi. Nije softverski jer nema loging off, nego samo gasenje. Posle toga opet se opali, sasvim mnormalno, podigne sistem i opet 30 min.
Da li je neko imao slican problem, pokusao sa drugom memorijom, drugim hard diskom, isto potpuno...
Nisam flesovao bios, ostalo mi jos to da pokusam...
power settings unutar windowsa se automatski podešava kod bilo koga windowsa da gasi automatski sistem na svakih 30 minuta ako ništa ne radiš na njemu
 
Ako ne obavljas nikakvu funkciju na racunaru onda su kolege upravu, znaci udji u "Control Panel>Hardveare and Sound>Power Options>Change plan setings" i podesi kako ti odgovara.
ALI, kompjuter bi ti trebao na sleep da ide, ali ne da se gasi.
Buduci da si naveo da si menjao OS, i nije se nista promenilo, onda nije sistemska greska, osim ako nisi koristio bootabilne diskove pri instalaciji, pa je prenosilo gresku.
Grejanje ne verujem da je jer se gasi na tacno odrejeno vreme.
Daj nam jos malo info, pa da resimo problem... z;)
 
Nista od toga...
Nije sistem, da je sistem, nilo bi loging of, ili nesto, on bukvalno iskljuci racunar, kao da prekine napajanje, posle toga odmah kada ga pokrenem prijavi da nije windows ugasen korektno i pita ono Normali,safe mod, itd. Znaci software nije, ista stvar i u linux-u, live windows.
Bukvalno 30 min. ni sekund manjili vise, odmah posle gasenja se moze ponovo pokrenuti, nije temperatura...
 
Nista od toga...
Nije sistem, da je sistem, nilo bi loging of, ili nesto, on bukvalno iskljuci racunar, kao da prekine napajanje, posle toga odmah kada ga pokrenem prijavi da nije windows ugasen korektno i pita ono Normali,safe mod, itd. Znaci software nije, ista stvar i u linux-u, live windows.
Bukvalno 30 min. ni sekund manjili vise, odmah posle gasenja se moze ponovo pokrenuti, nije temperatura...

A ondak ti baterija riknula a punjac ne može da je dopuni...Batali se trave mesec dana i kupi novu bateriju...
Testiraj,pa isčupaj bateriju ,nek radi bez...Al sigurno ima neke trave i u kulerima...
 
Batali se trave, pa procitaj pvi post, lepo pise da nema razlike, sa baterijom, bez baterije, na punjacu, baterija dobra, drzi vise sati...
Temperatura nije.
Znaci nisam trazi odgovor tipa Power options i ostale gluposti, nego konkretan odgovor iskljucivo od nekog ko je mozda imao slican ako ne i isti takav problem.
Naravno da nebih postavio pitanje da nisam isprobao sva podesavanja, i ne samo sa windowsom, kao i sve moguce opcije biosa, upravo sam i bios flesovao, ali nepomaze. Naravno da sam prekkontrolisao temperature, testirao memorije, hard disk itd...
 
Nema to veze sa OS-om, puca on i u Linux-u i u live windows-u, i kad je samo u BIOS-u, znaci tacno 30 min. i kraj, kao kad na desktopu nestane struje, a nema ups-a, eto da napravim neku paralelu..
da nisi napisao ono podvučeno ja bih insistirao na tome da je u pitanju OS podešavanje , ali pošto jesi jedino što mogu da smislim je neka greška unutar samoga laptopa ili bios-a , pogledaj da tamo nemaš neku opciju unutar securzty podešavamnja BIOS-a da automatski okida neki tajmer ili slično , druga stvar je virus unutar memorije ili bios-a , znači rasklopiti makinu povaditi sve baterije o ostaviti ih tako jedno par minuta , koliko znam asus je čudna firma , napravi laptop koji savršeno funkcioniše celo vreme dok garancija traje -3 godine , u 4 toj godini pukne zbog sistemske greške x55 serija je imala problem sa utičnicom napajanja , K50 je imala problem sa grafičkim čipom i itd. .
 

Back
Top