РЕЛИГИЈА И ПОЛИТИКА ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Буш верује у Бога

Вашингтон.
Амерички председник званично заступа КРЕАЦИОНИСТИЧКУ
ТЕОРИЈУ и недавно се службено укључио у
националну расправу о томе да ли треба из програма
америчких школа ИЗБАЦИТИ ДАРВИНОВУ ТЕОРИЈУ ЕВОЛУЦИЈЕ. Замена за теорију коју већина Бушових
присталица сматра безбожном треба да буде ТЕОРИЈА
ИНТЕЛИГЕНТНОГ СТВАРАЊА, односно теорија која је
заснована на тврдњи да је комплексност и различитост
живота на Земљи немогуће објаснити теоријом
еволуције, већ САМО ТЕОРИЈОМ ДА ЈЕ БИЋА КОЈА ЖИВЕ НА
ОВОЈ ПЛАНЕТИ С ТАЧНО ОДРЕЂЕНОМ НАМЕРОМ СТВАРАЛО ВИШЕ
БИЋЕ ИЛИ ВИША ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, ОДНОСНО ДИЗАЈНЕР ИЛИ
СТВОРИТЕЉ.

Иако расправа о томе траје већ месецима, прекретница
се догодила средином прошле недеље кад су новинари
Буша упитали да ли треба теорија о ИНТЕЛИГЕНТНОМ
СТВАРАЊУ да уђеу школске програме. Он је одговорио
да мисли да је потребно да она уђе у програме, АЛИ
ЈЕ НАГЛАСИО ДА ДЕЦИ ТРЕБА ПРЕДСТАВИТИ И ТЕОРИЈУ
ЕВОЛУЦИЈЕ КАКО БИ САМА МОГЛА ЗАКЉУЧИТИ КОЈА ЈЕ ОД
ДВЕ ТЕОРИЈЕ ОНА ПРАВА.

Неки британски коментатори страхују да би чињеница
да Американци доводе у питање неке научне теорије
могла ПОКРЕНУТИ ЛАВИНУ И У ВЕЛИКОЈ БРИТАНИЈИ, па и
у неким другим земљама.



Занима ме шта ви мислите о овој сенѕационалној
вести ??? Хоће ли Влада Србије сада вратити ону
жену која је била Министар просвете и која је
тражила да се укине Дарвинова теорија?
 
Bus veruje u Boga

Bog ne veruje Busu.

Ako padne Darvinova teorija zbog "karike koja nedostaje", sve nauke ce biti preispitane. Da li je Darvinova teorija ispravna ili ne uopste nije bitno, postavlja se pitanje zasto se bas sada stavlja akcenat na to. Velika verovatnoca je da bi se u tom slucaju razocarala masa vernika u hriscanstvo i mozda ustolicila novog...
Nesto me to sve podseca na onok Pyke i teoriju o WWIII. Ko zna, mozda se i varam. Ipak sam ja macho a ti eremita gospodar mraka kao sto rece tvoja lepsa polovina u diskusiji o nacionalizmu.

P.S. A da je Darvinova teorija evolucije neodrziva, to je jasno kao kristal..
 
marlon:
Bus veruje u Boga

Bog ne veruje Busu.

Ako padne Darvinova teorija zbog "karike koja nedostaje", sve nauke ce biti preispitane. Da li je Darvinova teorija ispravna ili ne uopste nije bitno, postavlja se pitanje zasto se bas sada stavlja akcenat na to. Velika verovatnoca je da bi se u tom slucaju razocarala masa vernika u hriscanstvo i mozda ustolicila novog...
Nesto me to sve podseca na onok Pyke i teoriju o WWIII. Ko zna, mozda se i varam. Ipak sam ja macho a ti eremita gospodar mraka kao sto rece tvoja lepsa polovina u diskusiji o nacionalizmu.

P.S. A da je Darvinova teorija evolucije neodrziva, to je jasno kao kristal..

Марлоне, немој да правиш вицеве, и онако имам проблема са девојком... :wink:

И да, ЈЕДИНО ЈЕ ПИТАЊЕ ДА ЛИ ЈЕ У ПИТАЊУ "КАРИКА",
тј. да змија ухвати реп... да се затвори круг...
 
eremita:
marlon:
Bus veruje u Boga

Bog ne veruje Busu.

Ako padne Darvinova teorija zbog "karike koja nedostaje", sve nauke ce biti preispitane. Da li je Darvinova teorija ispravna ili ne uopste nije bitno, postavlja se pitanje zasto se bas sada stavlja akcenat na to. Velika verovatnoca je da bi se u tom slucaju razocarala masa vernika u hriscanstvo i mozda ustolicila novog...
Nesto me to sve podseca na onok Pyke i teoriju o WWIII. Ko zna, mozda se i varam. Ipak sam ja macho a ti eremita gospodar mraka kao sto rece tvoja lepsa polovina u diskusiji o nacionalizmu.

P.S. A da je Darvinova teorija evolucije neodrziva, to je jasno kao kristal..

Марлоне, немој да правиш вицеве, и онако имам проблема са девојком... :wink:

И да, ЈЕДИНО ЈЕ ПИТАЊЕ ДА ЛИ ЈЕ У ПИТАЊУ "КАРИКА",
тј. да змија ухвати реп... да се затвори круг...

To ce zox ili ovaj alias Lola da ti objasne kako na ped*r balu ide...
 
eremita:
marlon:
Bus veruje u Boga

Bog ne veruje Busu.

Ako padne Darvinova teorija zbog "karike koja nedostaje", sve nauke ce biti preispitane. Da li je Darvinova teorija ispravna ili ne uopste nije bitno, postavlja se pitanje zasto se bas sada stavlja akcenat na to. Velika verovatnoca je da bi se u tom slucaju razocarala masa vernika u hriscanstvo i mozda ustolicila novog...
Nesto me to sve podseca na onok Pyke i teoriju o WWIII. Ko zna, mozda se i varam. Ipak sam ja macho a ti eremita gospodar mraka kao sto rece tvoja lepsa polovina u diskusiji o nacionalizmu.

P.S. A da je Darvinova teorija evolucije neodrziva, to je jasno kao kristal..

Марлоне, немој да правиш вицеве, и онако имам проблема са девојком... :wink:

И да, ЈЕДИНО ЈЕ ПИТАЊЕ ДА ЛИ ЈЕ У ПИТАЊУ "КАРИКА",
тј. да змија ухвати реп... да се затвори круг...

pazi... kad mi pobornici evolucije kritikujemo neodrzivost Biblijske priche, mi to argumentujemo.

a kako svi vernici tvrde da je evolucija neodrziva, bilo bi cool kad bi neko reko zbog chega?
 
crow:
eremita:
Али, то је сада питање за Буша, crow.

u redu eremita, nisam ni ochekivo to od tebe ;)
to da s*res po ceo dan a da o nichemu nishta neznash nije nishta novo.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ПА ШТО СЕ ОДМАХ ЉУТИШ И ВРЕЂАШ, *ЕБО ТЕ... није
у реду...

и не каже се "О НИЧЕМУ" него се каже "НИ О ЧЕМУ" !
Јер о ничему се и не може ништа знати...
 
Pa ja jesam pobornik evolucije, ali posto se razumem malo u biologiju moram da kazem da Darinova teorija nije u potpunosti tacna. Sta tu fali pitanje je. Ona dosta toga objasnjava, ali ostavlja neke prazen rupe. Recimo Darinovom teorijom bica su nastala usloznjavanjem, a mi danas imamo neke organizme koji aktivno evoluiraju i umesto da se usloznjavaju uproscuju se. E sad tu dolazi ona teorija o evolutivnim skokovima, ali sta ja imam tu da teoretisem, kada jos nisam ni diplomirao.
Jedno je sigurno doduse. Biblija i teorija o postanju je totalna glupost, ma koliko neko pokusava izvrtanjem nacnih cinjenica da je dokaze, a pogotovu kada to rade poluobrazovani ljudi (mislim na jednu moju prof. u ovom slucaju, da se ne bi neko osetio prozvanim) koji povezuju nesto sto su naculi sa necim u Bibliji sto inace nema veze sa vezom.
 
A Bus je zatucani idiot, ako to uradi. Mozda to nije najsavrsenija teorija, ali bolje da neko dokaze da ona nije tacna i da da drugu tezu, nego da slusamo neke nazadne teorije o vrhovnom misterioznom tvorcu. Takve teorije sluze da bi objasnili nesto neobjasnjivo na najlaksi nacin, umesto da iskoristimo malo kefalo. Pa da i dalje verujemo tako slepo u tvorca i Bogove ne bi znali da kisa nastaje isparaanjem i hladjenjem vode u hladnijim delovima atmosfere, da su oblaci u stvari povecane koncentracije pare, da Zvezde nisu nakacene na nebo itd. Ne bi znali zasto i kako se prenosi kuga, sida i otprilike svaki virus. Samo zbog premise da Bog ne postoji take stvari su otkrivene, a Bus bi trebalo da zna da poricanje svega toga jeste ravno politickom samoubistvu.
 
_guru_:
A Bus je zatucani idiot, ako to uradi. Mozda to nije najsavrsenija teorija, ali bolje da neko dokaze da ona nije tacna i da da drugu tezu, nego da slusamo neke nazadne teorije o vrhovnom misterioznom tvorcu. Takve teorije sluze da bi objasnili nesto neobjasnjivo na najlaksi nacin, umesto da iskoristimo malo kefalo. Pa da i dalje verujemo tako slepo u tvorca i Bogove ne bi znali da kisa nastaje isparaanjem i hladjenjem vode u hladnijim delovima atmosfere, da su oblaci u stvari povecane koncentracije pare, da Zvezde nisu nakacene na nebo itd. Ne bi znali zasto i kako se prenosi kuga, sida i otprilike svaki virus. Samo zbog premise da Bog ne postoji take stvari su otkrivene, a Bus bi trebalo da zna da poricanje svega toga jeste ravno politickom samoubistvu.

Guru i ja sam se preispitivao do pre desetak godina na slican nacin. Ne trazim da objasnavas, ali samo se zapitaj kako bi naucno objasnio stigmate, onda npr. ljude koji se iz cistog mira zapale, Electronic Voice Phenomena i jos dosta slicnih pojava. Ja veruj mi ne znam...i vise ne pokusavam.
 
Не знам да ли има на нету, али има у животу...
књига: БИБЛИЈА ЈЕ У ПРАВУ (историја и археологија
потврђују) - Вернер Келер,

наслов оригинала:
Werner Keller, UND DIE BIBEL HAT DOCH RECHT,
Dusseldorf und Wien.
 
Cuo sam za tu knjigu, ali smatram da je ta knjiga slicna onim glupostima koje je vispak pisao. Onaj idiot koji dokazuje da su Bosanci Bozji naroda, a Srbi i Hrvati njihovi zakleti neprijatelji. Uzmes malo ovoga uglavis tamo i dobijes nesto deseto.
Stigmate. Ne znam ni ja kako tacno da ih objasnim, ali ja bih radije da pocnem sa jednom teorijom pa ako nisam u prau da zavrsim sa 10. kao istinitom nego da je otpisem kao cudo. Sta znam. Znas i sam da covek koristi tek par procenata mozga. Mozda su ti ljudi naucili kako da podsvesno (iako to sami ne mogu da objasne) naucili kako da razore celije na svom telu i podsvesno to rade bas na mestima gde se to desilo Isusu, jer da te podsetim, tih par ljudi koji su doziveli stigmate su svi bili fanaticni vernici.
Spontano sagorevanje je samo teorija i dokumentovano je samo u "Dosije X".
Sta tek reci o Saolin kaludjerima. Oni nisu hriscani, ali zato prae "cuda". Kratki letovi, neosetljivost bola (cak i predelu 8===o), brzina, izostrena cula ili akupunktura itd.
Postoje stvari koje jos ne mozemo da objasnimo, ali nikako ne smemo da ih oznacimo kao cuda i da prestanemo da ih istrazujemo, jer tako nikada necemo nigde stici.
 
Za mozak si u pravu mada ne verujem da je to povezano toliko sa stigmatama. Nego, iskustvo i istorija su me necemu naucile: a to je da covek koliko god se trudio da dokuci nedokucivo dodje do jedne granice...ako je predje i sazna nesto vise od ostalih smrtnika, Bog ili kako hoces Priroda se postara za njega. To je evidentno.
 
_guru_:
Pa ja jesam pobornik evolucije, ali posto se razumem malo u biologiju moram da kazem da Darinova teorija nije u potpunosti tacna. Sta tu fali pitanje je. Ona dosta toga objasnjava, ali ostavlja neke prazen rupe. Recimo Darinovom teorijom bica su nastala usloznjavanjem, a mi danas imamo neke organizme koji aktivno evoluiraju i umesto da se usloznjavaju uproscuju se. E sad tu dolazi ona teorija o evolutivnim skokovima, ali sta ja imam tu da teoretisem, kada jos nisam ni diplomirao.
Jedno je sigurno doduse. Biblija i teorija o postanju je totalna glupost, ma koliko neko pokusava izvrtanjem nacnih cinjenica da je dokaze, a pogotovu kada to rade poluobrazovani ljudi (mislim na jednu moju prof. u ovom slucaju, da se ne bi neko osetio prozvanim) koji povezuju nesto sto su naculi sa necim u Bibliji sto inace nema veze sa vezom.

pa ako uslovi okoline (najprostije recheno) pogoduju uroshcenim organizmima od datih, oni mogu da evoluiraju u tom smeru...
nije to kontradiktorno...

izvini prepametni moj eremita, ti ni o chemu nemash pojma...
 
marlon:
_guru_:
A Bus je zatucani idiot, ako to uradi. Mozda to nije najsavrsenija teorija, ali bolje da neko dokaze da ona nije tacna i da da drugu tezu, nego da slusamo neke nazadne teorije o vrhovnom misterioznom tvorcu. Takve teorije sluze da bi objasnili nesto neobjasnjivo na najlaksi nacin, umesto da iskoristimo malo kefalo. Pa da i dalje verujemo tako slepo u tvorca i Bogove ne bi znali da kisa nastaje isparaanjem i hladjenjem vode u hladnijim delovima atmosfere, da su oblaci u stvari povecane koncentracije pare, da Zvezde nisu nakacene na nebo itd. Ne bi znali zasto i kako se prenosi kuga, sida i otprilike svaki virus. Samo zbog premise da Bog ne postoji take stvari su otkrivene, a Bus bi trebalo da zna da poricanje svega toga jeste ravno politickom samoubistvu.

Guru i ja sam se preispitivao do pre desetak godina na slican nacin. Ne trazim da objasnavas, ali samo se zapitaj kako bi naucno objasnio stigmate, onda npr. ljude koji se iz cistog mira zapale, Electronic Voice Phenomena i jos dosta slicnih pojava. Ja veruj mi ne znam...i vise ne pokusavam.

a jel si chuo da hipnozom uspeli da izleche kancer?
znas... sugestija i podsvest su jako zajebane stvari...
 
marlon:
Za mozak si u pravu mada ne verujem da je to povezano toliko sa stigmatama. Nego, iskustvo i istorija su me necemu naucile: a to je da covek koliko god se trudio da dokuci nedokucivo dodje do jedne granice...ako je predje i sazna nesto vise od ostalih smrtnika, Bog ili kako hoces Priroda se postara za njega. To je evidentno.

ma OK je to marlone, u pravusi, uvek se javi to josh poneko pitanje na koje niko nema odgovor. i to nazovi bog, ja cu priroda... nebitno, al ovde se pricha o nechemu pre 7000 dodina, a to je dokazano netachno. a o onome o chemu mi prichamo su milioni u pitanju. u tome je razlika
 
Evo zanimljive priče o PET LJUDSKIH VEKOVA
Neki tvrde da nije tačno da je prometej stvorio ljude, niti da se ma koji čovek izlegao iz zmijinih zuba. Oni kažu da ih je sama od sebe rodila zemlja, kao svoje najbolje plodove, i to na najpovoljnijem mestu u Atici, i da se prvi čovek Alalkomenej pojavio pored jezera Kopaida u Bojotiji pre nego što je i Mesec postao. On je bio Zeusov savetnik u njegovim sukobima sa Herom i Atenin vaspitač dok je još bila devojčica.
Ovi ljudi su bili takozvana ZLATNA RASA, podanici Krona, a žoveli su bezbrižno i nisu morali da rade; hranili su se slatkim žirom, divljim voćem i medom koji je kapao sa drveća, pili ovčije ikozije mleko i nikada nisu starili, mnogo su igrali i smejali se a smrt im nije teže padala od sna. Njih više nema, ali se njihov duh održao i ispoljava se u smernosti seoskog življa u onima koji donose sreću i u zaštitnicima pravde.
Zlatnu je smenila SREBRNA RASA. Ljudi ove rase su takođe bili sazdani po božanskom liku, a jeli su hleb. Bili su potpuno odani svojim majkama i nikada nisu smeli da ih ne poslušaju, iako su mogli da dožive i stotinu godina. Bili su svađalice i glupi i nisu prinosili žrtve bogovima, ali zato nisu ni ratovali među sobom. Zeus ih je sve uništio.
Zatim je došla BRONZANA RASA ljudi koji su pali na zemlju kao plod jasena i bili naoružani bronzanim oružjem. Jeli su meso i hleb i uživali u ratovanju, bili su drski i okrutni. Sve ih je ugrabila Crna Smrt.
Četvrta rasa ljudi bila je TAKOĐE BRONZANA, ali su to bili plemenitiji i otmeniji ljudi. Očevi su im bili bogovi, a matere smrtne žene. Oni su se slavno borili kod opsade Tebe, učestvovali u argonautskom pohodu i u trojanskom ratu. Oni su postali Heroji i borave na Jelisejskim poljima.
Peta ljudska rasa je savremena, GVOZDENA. To su bezvredni naslednici četvrte rase. Oni su degenerisani, svirepi, nepravedni, zlonamerni, puteni, neposlušni kao sinovi, izdajice.
Od koje ljudske rase su nastali pojedinci s ovog foruma?
 
ma daj...religija tj pravoslavlje je religija mira razumevanja i ljubavi a svi znaju da je politika neshto prljavo i loshe...pobogu ne bi valjda mi ovako chasni i puni ljubavi prljali ruke...a i zashto bi?...mislim nije nam do nekog proshirenja..netjemo da pokrshtavamo..dodushe zidamo hramove pa nam treba kesh..al to nam daju gastarbajteri..njima i onako ne treba..shta sad ima mi da se petjamo...mi se molimo i to ti je to...

danas chitam u novinama da je paka osveshtavo neq privatnu kliniq u kojoj je zaposlen milan bojitj i imaju skener koji je trebao da bude dal na vma il negde...zamisli koji je kesh paka namlatio za pola sata pevushenja...nek nam je zhiv zdrav i vitalan josh sto pedeset godina....u bradu ga ljubim
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top