Trubačko muziciranje u Guči

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Ima li među Vama pravih fanova Guče? Voleo bih da čujem komentare nekog ko posećuje Guču i razume se u trubačku muziku.
Ja sam porastao "na trubi", propustio sam samo 2 sabora u životu, prvi sa 3 meseca starosti (bio sam valjda premlad) i drugi sa 22 godine jer sam bio 5000 km daleko.
Seća li se ko fantastičnog muziciranja Gonga iz 1985 i kola "Fiju, fiju", pa onda Feata Sejdića sa kraja 1980-tih, pa Slobodan Salijević početak 1990-tih, pa čuveni "belci" - Vitez, Babić, pa Kralj - Mićo Petrović...
Pa u novija vremena ne toliko izvikani ali odlični trubači, Elvisa Ajdinovića i Boža Nikolić.

Šta mislite o novim "belim" nadama - Veljku (Boškov unuk) Ostojiću, Dejanu (Mićov sin) Petroviću i Lazareviću, Marku Markoviću (Bobanov sin)...
 
Sta znam , koliko je to dobro po trubu mozda je toliko i lose jer , skolovani muzicari to jest belci mogu lako doprineti da trubacki zanat predje na jedan visi nivo sto moze lako dovesti do toga da truba izgubi svoj prvobitni oblik jer svi znamo da takozvani pleh orkestri sviraju sa kako bih mogao da je nazovem jednom dozom prljavstine ( u muzickom smislu ),i kadkad kako ritmickoj tako i melodicnoj rasejanosti(ko skapira sta sam ja sad hteo da kazem svaka mu cast).Bar ja kad god pomislim na trubu imam u glavi tu neku haoticnu atmosferu satre to jest svadbe sto je slozice mo se to je postojbina trube( ssve vreme pricam naravno o srbijanskom stilu sviranja tog instumenta).Da ne bi odleteo od temesta sam zapravo hteo da kazem da sufisticiraniji muzicari mogu koliko tolikoda oplemene taj zanr ida od njega stvore jednu vrstu brenda za evropu ali isto tako mogu da oduzmu jedan delic duse izvornoj trubi? moje misljenje po tom pitanju je podeljeno unutar mene samoga, sta ti ja znam !Nadam se da nisam previse bio konfuzan ?
 
strani placenik:
Ima li među Vama pravih fanova Guče? Voleo bih da čujem komentare nekog ko posećuje Guču i razume se u trubačku muziku.
Ja sam porastao "na trubi", propustio sam samo 2 sabora u životu, prvi sa 3 meseca starosti (bio sam valjda premlad) i drugi sa 22 godine jer sam bio 5000 km daleko.
Seća li se ko fantastičnog muziciranja Gonga iz 1985 i kola "Fiju, fiju", pa onda Feata Sejdića sa kraja 1980-tih, pa Slobodan Salijević početak 1990-tih, pa čuveni "belci" - Vitez, Babić, pa Kralj - Mićo Petrović...
Pa u novija vremena ne toliko izvikani ali odlični trubači, Elvisa Ajdinovića i Boža Nikolić.

Šta mislite o novim "belim" nadama - Veljku (Boškov unuk) Ostojiću, Dejanu (Mićov sin) Petroviću i Lazareviću, Marku Markoviću (Bobanov sin)...
propustio sam sve guce u svom zivotu i nimalo ne zalim zbog toga! Cak sta vise drago mi je!
 
Ove godine sam bio prvi put i odusevio se. Trube su zakon. A nikad ih pre toga nisam slusao. I Guca je super!
Ti ... da si bio u Guci nekad mozda ne bi nervirao ljude okolo. Ne bi ni zakljucavao temu iako ima jedna rec koja se pojavljuje u nekoj drugoj temi. Idi u Gucu drugi put, obavezno, provesces se ko nikad.
 
Ono sto sam video u Guci proslog leta bilo je odvratno... Pijani ljudi koji spavaju po travnjacima, sve se naplacuje po nenormalnim cenama, zapusteni i neuredni lokali, more pijanih i zabraduljalih "srbendi", nozevi, kokarde, sajkace, slike Mladica i Karadzica... sve se to prodaje kao sasavo. A cemu sve to ? Festival od koga Guca zivi cele godine zbog ljudi koji vole da se opijaju i tako drogirani spavaju ispod automobila i na drugim mestima, neobezbedjena parking mesta koja se abnormalno naplacuju pre ulaza u samu Gucu... Da budem iskren, nisam bio na gorem mestu u zivotu i ako je to mesto koje ljudi toliko cene, definitivno mislim da imamo problem (kao drustvo) sa sistemom poremecenih vrednosti. Ako se tako prezentuju sve te lepote u cemu je draz biti deo toga, zaista mi nije jasno. Razumem da ljudi vole trubu, volim je i ja, ali pristup je totalno pogresan...
 
krejzi_dajmond:
Ti ... da si bio u Guci nekad mozda ne bi nervirao ljude okolo. Ne bi ni zakljucavao temu iako ima jedna rec koja se pojavljuje u nekoj drugoj temi. Idi u Gucu drugi put, obavezno, provesces se ko nikad.

Samo radim po pravilniku. . . Usput za komentare o radu moderatora imas temu "pitanja i komentari (o) moderatorima" mislim da se tako zvove pa izvoli tamo kritikovati, ili na pp sta visevolis.
Sto se tice guce bilo kog puta ne idem tako jer prezirem trubace (one koji sviraju muziku koja se svira u doticnom mestu) i redovno zovem pandure cim ih cujem da trube negde.
 
Ove godine mi je bio treci put da sam u Guci...prve godine sam otisao sasvim slucajno tada se oduesvio i od tada sam tamo redovan. Inace trubu ne volim i ne slusam osim u Guci nikada...
Ali u Guci mi je truba savrsena..Ustvari cela ta atmosfera koje se ovde neki gnusaju mi je super..Ja Gucu zovem srpski Love Parade.
E sada gledajuci Karneval u Riju mislim da je tamo slican atmosfera kao u Guci..naravno svaka ima svoj lokalni karakter..
I sada tim nekim likovima je karneval u Riju ok, ali im je Guca bljak...
Uostalom Guca je i napravljena da se ljudi vesele, zato je tamo uvek tako pozitivna atmosfera...
 
. . .:
strani placenik:
Ima li među Vama pravih fanova Guče? Voleo bih da čujem komentare nekog ko posećuje Guču i razume se u trubačku muziku.
Ja sam porastao "na trubi", propustio sam samo 2 sabora u životu, prvi sa 3 meseca starosti (bio sam valjda premlad) i drugi sa 22 godine jer sam bio 5000 km daleko.
Seća li se ko fantastičnog muziciranja Gonga iz 1985 i kola "Fiju, fiju", pa onda Feata Sejdića sa kraja 1980-tih, pa Slobodan Salijević početak 1990-tih, pa čuveni "belci" - Vitez, Babić, pa Kralj - Mićo Petrović...
Pa u novija vremena ne toliko izvikani ali odlični trubači, Elvisa Ajdinovića i Boža Nikolić.

Šta mislite o novim "belim" nadama - Veljku (Boškov unuk) Ostojiću, Dejanu (Mićov sin) Petroviću i Lazareviću, Marku Markoviću (Bobanov sin)...
propustio sam sve guce u svom zivotu i nimalo ne zalim zbog toga! Cak sta vise drago mi je!
e, izvini ali ne pise se `cak sta vise`..ovaj..pise se ili cak ili stavise..a da..stavise se ne pise odvojeno vec spojeno..
 
Ja sam čovek koji ne podnosi gužvu i zbog toga teško mogu da podnesem diskoteke. Jedino mesto gde mi gužva ne smeta je Guča. Ove godine je stvarno bilo više budala nego ikad, ili sam i ja postao stariji...
Kako god, pokušavam da pričam o muziciranju. Stvari koje morate čuti na Saboru su koncert Bobana Markovića, ponoćni koncert i takmičenje.
Što se tiče školovanih trubača, mlada generacija se školuje, znam sigurno za Veljka Ostojića, mislim i da je to slučaj sa malim Markom. I samim tim muziciranje je sve preciznije i preciznije. A to ne znači automatski i nagrade za njih. Već godinama unazad nepogrešivo znam pobednika. Ko "naježi" ceo stadion dobija prvu trubu. To moraš da osetiš, kad truba "govori" a tebi svaka dlaka naježena...
Već tradicionalno moje društvo i ja nosimo najboljeg trubača sa talmičenja. Jedini put da se nismo složili sa pobednikom je bilo 2001 (čini mi se) kada je Salijević osvojio drugu trubu, iako je zaslužio prvu. Pobedio je Elvis Ajdinović, odličan trubač, ali te godine Salijević ih je sve "oduvao"...
 

Back
Top