Muškarci kao hedonisti, žene kao egzibicionisti

ajde sto je generalizacija, to je ocigledno moderno sad..
ali kako uspes da izvedes tezu tipa zeleti potvrdu = egzibicionista?
ne samo da stalno nesto generalizujes nego i opste poznatim terminima dajes samo sebi znano znacenje...
ja tu vrstu komunikacije ne razumem...

za pocetak koristi reci u nihovom pravom znacenju...sta je egzibicionista? ne znas? otvori recnik!
mislim, u cemu je poenta dati nekom terminu znacenje koje on nema samo da bi se opravdala neka licna teza koja je pritom generalizacija nad generalizacijama?
ok, moze da se shvati da egzibicionista zeli potvrdu time sto se pokazuje....ali neko moze zeliti potvrdu iz sasvim drugih razloga...koji nemaju veze sa egzibicionizmom..
onda, sta znaci zeleti potvrdu? da li je to u startu lose? opet zavisi...
i muskarci zele potvrdu, ne samo zene..
egzibicionizam je jednako rasiren medju muskim i zenskim polom...
egzibicionizam je poremecaj koji opet nije ekskluzivno zenski poremecaj...
hedonizam? zasto je to nesto specificno musko?
pa onda...egzibicionizam je poremecaj, hedonizam nije...
jos jedna u moru tema gde se suprotnom polu daju negativne karakteristike!


mozemo ovako u nedogled al ja ne vidim poentu...
 
anakin:
ajde sto je generalizacija, to je ocigledno moderno sad..
ali kako uspes da izvedes tezu tipa zeleti potvrdu = egzibicionista?
ne samo da stalno nesto generalizujes nego i opste poznatim terminima dajes samo sebi znano znacenje...
ja tu vrstu komunikacije ne razumem...

za pocetak koristi reci u nihovom pravom znacenju...sta je egzibicionista? ne znas? otvori recnik!
mislim, u cemu je poenta dati nekom terminu znacenje koje on nema samo da bi se opravdala neka licna teza koja je pritom generalizacija nad generalizacijama?
ok, moze da se shvati da egzibicionista zeli potvrdu time sto se pokazuje....ali neko moze zeliti potvrdu iz sasvim drugih razloga...koji nemaju veze sa egzibicionizmom..
onda, sta znaci zeleti potvrdu? da li je to u startu lose? opet zavisi...
i muskarci zele potvrdu, ne samo zene..
egzibicionizam je jednako rasiren medju muskim i zenskim polom...
egzibicionizam je poremecaj koji opet nije ekskluzivno zenski poremecaj...
hedonizam? zasto je to nesto specificno musko?
pa onda...egzibicionizam je poremecaj, hedonizam nije...
jos jedna u moru tema gde se suprotnom polu daju negativne karakteristike!


mozemo ovako u nedogled al ja ne vidim poentu...

Posle ovakvog odgovora bi bilo izlishno pisati o ovoj 'temi'.
 
Sve gledate kroz 100% tačnost i ugroženost pozicija.

Naravno da mi nije cilj da ovo bude 100%, to bi bilo glupo.

Naravno da potvrda može biti potrebna iz drugih razloga.


Ali da ste manje bili naučni , a više istraživački nastrojeni , već bi isplivalo recimo sledeće:

Muškarci se nameću i nadmeću u prisustvu žena(ženki).
To stanje je jako blisko ženskom "egzibicionizmu" tj. da neko mora da bude svestan i svedok njenih uspeha i sreće.

Kad osvoje ženu, ili kad se ožene, za njih prestaje mužjačka borba i onda ostaje samo hedonizam .Od tog trenutka oni postaju različitiji , i to često dovodi do nerazumevanja...Samo zato što se rivalitet muškarca pogrešno shvatio kao ista vrsta "show off" "egzibicionizma".

Ne može se kod ovakvih postavki tražiti 100% pokrivenost , jer neki sistemi su namerno nezaokruženi....

Nisam tražio ocenu referata , nego konstruktivno razvijanje teme...Ali je to odbačeno kao apsurdno...
Interesuje me dali je i dalje tako...Ko ne može da izrekne ništa loše , a da se ne uvredi , naravno da ne može da učestvuje na ovakvoj temi...
 
Pod egzibicionizmom jer neznam kako drugačije da nazovem tu crtu žena, podrazumevam osobinu , da nisu nešto proživele dok nisu se nekom pohvalile ili nakudile...

Pod hedonizmom kao razlikom izmedju muškog i ženskog hedonizma podrazumevam tu osobinu , da muškarcu nije bitno da li je još neko osim njega svestan kako on uživa....Uživanje nije lenčarenje već ono što ga ispunjava i što mu godi...

Ne znam i nisam imao vremena da pogledam medicinsku definiciju egzibicionizma...
 
ali ti opet generalizujes i opet se frljas sa terminima!
ti si stavio znak jednakosti izmedju egzibicionizma i zelje da se iskustva podele sa drugima!
ako je ovo opet izlizana tema o tome da zene koriste vise reci u toku dana, onda ne znam o cemu tu ima da se raspravlja...

meni zbilja nije jasno o cemu treba da diskutujemo....jer imam utisak da ti hoces da se ljudi sloze sa tobom ili da pisu elaborate koji ce u nedogled da razvijaju generalizacije...
sve zene su uvek ovakve a svi muskarci uvek ovakvi...

i btw, ne slazem se da je pojam uzivanja drugaciji za muskace i zene...mislim da je do osobe sta mu predstavlja uzivanje...
to je isto kad bih ja sam otvorila temu gde cu da opljujem msukarce sto vole fudbal a velicam zene sto se druze uz kafu (obaska sto se i muskarci druze i piju kafu a ima zena koje takodje vole fudbal)..

ti kao da ne ulazis u sustinu neke osobe...ti samo vidis pol i das neku svoju nadogradnju...
kao da nikog zapravo nisi upoznao i nisi video koliko su ljudi u sustini razliciti i da svako ima neke svoje motive (vidim da ti je interesna sfera motivi ponasanja muskaraca i zena)...
ljudi su yebeno komplikovani i ne mogu se tek tako poravnati lenjirom i zgurati u fijoke....
 
Znam da kod tebe prijateljsko tapšanje po ramenu ne završava posao, kao što je to slušaj sa Betom, al' ebi ga, ona je ipak samo Beta-striptizeta, i to baš jeftina! Ne, nije ona samo jeftina, Beta je jeftina u pi. materinu :) ...Ona je Beta, a ti...ti si, bre, Alfa ženkica :)...naravno da tvoj egzibicionizam i tvoja želja da svoje iskustvo podeliš sa mnom, nemaju mnogo veze sa tužnim, ali...
tvoje parking mesto je još uvek...nije baš sasvim prazno, ali je tvoje, živčana moja devojčice!
Uh, kad bi...aj sačuvaj malo tu svoju energiju za mene. Hoćeš?

P.S. Jesi li konačno raskinula sa svojom "Devojčicom s fotelje" ...

...mislim, toliko je bilo očigledno, jbg. :roll:
 
anakin:
ali ti opet generalizujes i opet se frljas sa terminima!
ti si stavio znak jednakosti izmedju egzibicionizma i zelje da se iskustva podele sa drugima!ako je ovo opet izlizana tema o tome da zene koriste vise reci u toku dana, onda ne znam o cemu tu ima da se raspravlja...

....

Kako je to samo lepo rečeno....
Želja da se iskustva podele sa drugima...
A to uopšte nije želja....
Da je želja , onda bi pre toga o tom iskustvu nastao osećaj i osećanje, a ovako skoro da se to nastajanje osećanja odlaže dok se nekome ne pohvali, nagrdi ....

Zašto kad se pomenu žene odmah podrazumevate sve žene.
Ja kad kažem žene podrazumevam na onaj efekat da je to trend , moda, da se sve ukalupljavaju u tome...

Kad se kaže svi muškarci vole sport, fudbal...ili svi su svinje, svi su isti, muškarci odmah to tumače kao većina muškaraca , naravno ne svi....

P.S. Inače an. i be. i još dva člana foruma su uvek spremne žene za napljuvavanje Patka, mada je anakin vremenom postala promišljenija, pa prati i hvata dvosmislice, ali to je pozitivno i pozdravljam...

Osim ovoga da imam nešto što želim da dokazujem protiv žena, jer glupo je ako ne zbog drugoga ono zbog toga što sam i ja jedan od hedonista koji sutra treba da bude hedonista u suživotu sa tim istim ženama....
 
Tuzni_patak:
A to uopšte nije želja....
Da je želja , onda bi pre toga o tom iskustvu nastao osećaj i osećanje, a ovako skoro da se to nastajanje osećanja odlaže dok se nekome ne pohvali, nagrdi ....

a otkud ti znas kad je neko nesto osetio?
uopste mi nije jasna teza...
ako si ti bio tu dok je neka zena pricala o svom iskustu,odakle ti zakljucak da je ona svoje emocije odlozila do tad? jesi joj bio u glavi?

sto se tice napljuvavanja, ne pridaj sebi vecu vaznost nego sto je imas..
ja se ne slazem sa tvojim nacinom razmisljanja - ciste generalizacije opravdane pogresnim terminima, nagadjanjima sta je neko mozda mislio, izvlacenje pravila iz jednog primera...i na kraju, konfuznost u postavljanju tema...
sta je ovde tema zapravo?
mislim, kako da se uopste raspravljam na temu da su zene egzibicionisti kad si sam rekao da ti taj termin koristis da bi opisao nesto drugo, sto opet ne mora biti karakteristicno za sve zene a temu si postavio jer si ti hedonista (opet, hedonista uopste ne mora da znaci hedonista nego si ti sebe eto tako nazvao) koji se zapravo sprema za zivot sa zenom?

kako ti ovo zvuci? meni potpuno konfuzno...a samo sam prepisala sve to si rekao....
 
Kad se igra šah , da li se cupka i kreće po sobi...

Ne.
Naravno zato što igra ne znači samo igra, ples.

A kako to neko kaže , čita o igri šah...
Pa valjda je to glupo, što bi neko čitao.
Ako je igra onda se igra, ako je knjiga onda se čita.

Evo ovako izgleda duboka analiza , koja je "dobronamerna" . Uopšte te ne shvatam , pričaš o igri ili o knjizi, mešaš pojmove...

Hajde sad da malo pojasnim ko želi da mu se pojasni...
Hedonisti su svi, tačno.
Egzibicionisti još niko ni u dobroj nameri ne definisa ovde, a po mome je to osoba koja ima potrebu da prikazuje svoje aktivnosti drugima i uživa u tome više zbog toga što ga drugi promatraju nego što ga čini sretnim sama akcija....

E, sad , ako nije u redu ova definicija , onda molim korekcije na nju , a ne da pominjemo knjige i igre i ništa te ne razumem i lelujavo ....

Sad, sam na klizavom terenu, jer hedonizam kao zadovoljenje potreba je jedno (potreba i bioloških i psiholoških i socioloških) a hedonizam kao uživanje bez postojanja potrebe je drugo...Recimo "pravi" hedonizam....I on nije odgovor na nastalu potrebu, znači nije na bilo koji način nastala potreba pa se tek onda manifestovao takav hedonizam...osim potreba ugadjanju....

PRimer: LAv pivo i penjanje na brdo....Tu nema potrebe ni u jednom trenutku....

Kontra primer: Kompjuter, kupimo ga radi poslova , a kasnije se javi potreba za igrama, za programima, za navlakom, za cd....
Kontra primer: Tržišno pravljenje potreba , u psihologiji potrošača...

Sada muškarci su kad su žene u blizini rivali i egzibicionisti ,radi osvajanja sa tim svojim egzibicionizmom koga ? (ne želim da kažem da su žene egzibicionisti na svim poljima, a ako ovde neko poveže da je muškarac egzibicionista jer treba da očara drugog egzibicionistu ženu , to bi moglo da povuče i takav zaključak. Pošto porodični osećaji, majčinski osećaji (koje naravno ne poznajem/za anakim/) nisu egzibicioni, ovo navodim da bi ukazao na to da nisu 100% egzibicionisti , što bi neki jedva dočekali da tako protumače moju tezu...

I sve dok postoji potreba za odvajanjem od drugih muških rivala , postoji trud da se privuče partnerka i postoji egzibicionizam kod muškarca (možda je previše jako poistovetiti show off ili duvanje, prikazivanje kao egzibicionizam, ali postoji u najmanju ruku dodirnih tačaka izmedju ta dva...

Ukinuta konkurencija , ukida potrebu za borbom sa rivalima i prestaje muški egzibicionizam (ne kod svih , ali kod dobrog dela). I to je jedan od šokova i promena koje se dešavaju u braku....

MAda se dešava i da psihologija i metode ženskog partnera prevladaju pa muškarac počinje "show off"
način ponašanja i života u kome mu je jatak upravo njegova žena....

----------------------------------------------
Hteo sam da čujem da li ovde ima nekih zapažanja do kojih ste i vi došli.
Nisam hteo da ovo postane ustaljeni stereotip, kao recimo sve žene se lože na kola.
Opasno je i ovo do sad, jer može da se kod muškaraca stvori podsvesni stereotip , gde će ženu tretirati kao nekog ko je pritajeni ili i javni egzibicionista, pa će kao posledica biti to što joj neće pričati važnije informacije jer po definiciji ovog mog "egzibicionizma" žena će čim ta informacija dobije vrednost inteligentnog prestiža bilo porodice,muža ili nje, ili katastrofalnog predskazanja, ili dodatne vrednosti njene obaveštenosti REĆI tu informaciju...

Znači ovakve analize nose opasnost čak i ako se ne donese neki zaključak, a još više ako se dobro o njoj ne prodiskutuje...

P.S: Postaje mi sve više očigledno da postojeći sistem vrednosti favorizuje u nekim stvarima muški način razmišljanja , a u nekim ženski način delovanja.

Pa ipak ja bih podvukao favorizuje, što znači daje više za pravo da je napredno , a naročito žene to odmah shvate kao uvredu . Koliko muškaraca se uvredilo saznanjem da muškarci ne mogu da rade više poslova u isto vreme? A žene mogu. To bi za poslovnu vrednost značajno umanjilo vrednost muškaraca. Pa opet oni se sa tim samo slože i prihvate tu razliku izmedju polova i gotovo. Shvate da zato mora da razviju dublji pristup , razgranatiji pristup analizi i poslu koji obavljaju , jer moraju nekako da kompenzuju svoju nesposobnost brze koncentracije na različite poslove koju žene imaju...

Znači da ubuduće molim da razlike izmedju polova na koje ovde ukazujem ili ih samo pročešljavamo ne shvatate kao obaveznu nižu vrednost ženske strane...

Jer i hedonizam i egzibicionizam imaju i svoje loše i svoje dobre strane i stoga je samo lični stav o društvenoj vrednosti ono što odlučuje pri vašem "merenju" da li Patak tezom vredja ili ne vredja.

P.S.S. Ne očekujem da će ova dva poslednja pasusa biti shvaćena od mnogih...
 
Tuzni_patak:
Kad se igra šah , da li se cupka i kreće po sobi...

Ne.
Naravno zato što igra ne znači samo igra, ples.

A kako to neko kaže , čita o igri šah...
Pa valjda je to glupo, što bi neko čitao.
Ako je igra onda se igra, ako je knjiga onda se čita.

valjda ovo treba da predstavlja banalizovanje mog odgovora...
a kako ti to povezujes pojmove u smislenu celinu?
igra sah - igra se odnosi na sah a ne na neku igru u vidu plesa...
citati o igri sah..u ovom slucaju si povezao igru i citanje na krajnje besmislen nacin...citanje se odnosi na sah, koji je igra a o kome se takodje moze i citati...
sto bi neko citao? zato sto ga interesuje...
"ako je igra onda se igra, ako je knjiga onda se cita" je upravo primer tvog nacina povezivanja odredjenih pojmova...knjiga (koja se, gle cuda, cita...ili i o tome sad treba da polemisemo) ima za predmet sah (odredjenu vrstu igre koju niko zaista i ne povezuje sa plesom) tako da je tvoja veza izmedju igre i citanja u ovom smislu potpuno besmislena...

sto se tice tvog posta ja i dalje ne vidim poentu...ni logicku ni prosto ljudsku (u smislu da me zabole dupe sto NEKE zene MOZDA dozivljavaju stvari tek kad ih ispricaju)...
pa onda...zilion krnjih teza o braku...
zar ne mislis da je jednostavnije ozeniti se?
pa muski hedonizam....neobjasnjen...

i ja zaista ne vidim nikakvu dubinu u tvom pisanju, naprotiv...vidim strahovitu povrsnost sa klimavim polaznim tackama i ogromnom pretencioznoscu...

btw, egzibicionizam je poremecaj - osoba oseca seksualno uzbudjenje kad pokazuje svoje genitalije...
 

Back
Top