SZR i marketing

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Zelim da pomognem ocu koji ima SZR za pruzanje usluga,tj uvodjenje instalacija za vodovod i grejanje!
Kako je konkurencija jaka u njegovom poslu a on je u godinama i umoran od borbe sa konkurencijom i za poslom zelim da mu pomognem,jer je on uostalom i jedini izvor prihoda za nasu porodicu!
Sta prvo da uradim i kako da posao krene?Da li da probam sa reklamom na radiju,novinama i sl.?
Hvala!
 
Ovako, obzirom na to chime se bavi otac, ne preporuchujem reklamiranje na radio ili TV stanicama.

Uvodjenje instalacija je sada vrlo popularno u centru grada, gde su stare zgrade bez instalacija. (Slavija, Dushanovac...), pa bi mozda bilo interesantnije ostavljanje letaka, kontakti sa predsednicima kucnih saveta i sl.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
 
Slazem se sa rastamanom. Kreni od jeftinijih marketinskih akcija poput plakata i mozda letaka koje ces za oca oblepiti u regiji u kojoj bi on mogao da radi. Takodje fora sa reklamom u okolini BUS-kih stajalista nije losa. Sledeci potez je - koriscenje besplatnih malih oglasa kroz novinska izdanja. Mozda i neki placeni oglas u nekim tiraznijim novinama (bolje su ti novine za reklamu ovakve delatnosti - jer ljudi koji su u potrebi za poslovima koje obavlja tvoj otac pre ce traziti po novinama nego da ocekuju reklamu na radiju).
 
spirittt:
Hvala na informacijama!Moracu da osmislim letak i da nadjem jeftinu stampariju.Samo me zanima u kojim novinama imam besplatne male oglase?
pozz

nadji lepo neki stariji HP, najbolje 840C ili 845... otisak je chabe...

letke nemoj da delish... nikakva vajda, a mnogo vremena :(

napravi ih onako da broj fona moze da se iscepa...

a oglase kupi pa vidi...
a ostalo je skupo :(
 
oki, tebe sam cekala
tebi treba menadzer (ja :D )
salim se, nego na pogresnom si mestu. ides na podforum dom i porodica, gigule pita koliko kostaju uljani radijatori i koliko trose.
posle na podforum zenski kutak, na temi ugradni sporet devojka pita kakva je vajda od aspiratora. malo drustveno korisnog rada sa zenama na forumu i mozda te neko angazuje privatno (preko pp). sad posto sam ti dala mnogo dobar savet, pomozi mi da nadjem jedan vmc (u bukvalnom prevodu mehanicki kontrolisan ventilator)
ovako izgleda: ima cetiri usisna rebrasta creva (za dva wc-a i dva kupatila) fi 80 i jedan za kuhinju (fi 125) koja vode vlazni vazduh do ventilatora u potkrovlju. odatle se izbacuje napolje preko izlaznog pvc creva fi 125. secam se da je to kfor stalno trazio a nikako nisu mogli da ga nadju u srbiji pa zato ne znam da li to neko kod nas uvozi. poznatija marka je aldes u francuskoj. a ovo za zenski kutak i dom i porodica se ne salim uopste, pun je forum zena koje ne znaju sta ce da ugrade i sta im se najvise isplati, pa sto ne bi poceo tako (samo bez reklama, to je protiv pravila foruma, a da posavetujes valjda mozes posto si iz struke) a dobar glas daleko se cuje, pa tako...
 
ovako izgleda: ima cetiri usisna rebrasta creva (za dva wc-a i dva kupatila) fi 80 i jedan za kuhinju (fi 125) koja vode vlazni vazduh do ventilatora u potkrovlju. odatle se izbacuje napolje preko izlaznog pvc creva fi 125.

Nisam siguran da znam o cemu se radi i sta ti zapravo treba ali evo ti sajt pa tu potrazi,verovatno imaju to sto trazis:
www.doming.co.yu
pozz
 

Back
Top