Telefonski razgovor Dobrice Ćosića i Radovana Karadžića

Diocles

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
155
Kao sto sam vam rekao dragi moji, Srbi su narod koji je nastao na mitovima i bajkama.
Dosta sam puta ponovio da Srbi imaju najlazljiviju istoriju na planeti, koju njihova elita predstavlja svom narodu, neprestano ga duhovno obogaljujuci.
Evo sjajnog dokaza, blistavog dokaza za to sto sam tvrdio.

==================================


Presretnuti telefonski razgovor Dobrice Ćosića i Radovana Karadžića

Dobrica Ćosić: Hag je Minhen.

Radovan Karadžić: Da, da.

Dobrica Ćosić: To je jedan novi Minhen, nove epohe, nije bukvalno sve isto ali istorija ima neke svoje determinacije koje se ne okončavaju onako kako se nama čini.

Radovan Karadžić: Na starom kontinentu je sve staro. Sve je to stereotip. To je sve stereotip. Sve se ponavlja.

Dobrica Ćosić: Ovde radi istorija. Pojavila se jedna teorija u filozofiji: kraj istorije; to su počele neke budale da šire...

Radovan Karadžić: Ma kakvi...

Dobrica Ćosić: Međutim, istorija radi punom parom.

Radovan Karadžić: Ma kak' i...

Dobrica Ćosić: Kostimirana

Radovan Karadžić: Tek će evropski nacionalizam da se razbukta. Oni misle da je prošlo vreme nacionalizama. Ma nema govora. Kakvi to... to će Slovenci da nestanu zbog tih evropskih nacionalizama.

Dobrica Ćosić: Ma kakvi to će čitavi narodi da potonu i države i...

Radovan Karadžić: Da potonu potpuno, da postanu privjesci, obični.

Dobrica ćosić: Apsolutno.

Radovan Karadžić: Ovaj Havel je uništio Čehoslovačku.

Dobrica Ćosić: E taj naš kolega postade takva budaletina. Mali je bre on.

Radovan Karadžić: Mali je, mali čovečuljak. I vidite da ta srednjeevropska filozofija...

Dobrica Ćosić: Ništa

Radovan Karadžić: Ništa nema tu sokova. To nema fundamenta uopšte.

Dobrica Ćosić: Slušaj, pa nije slučajno. Oni imaju dva najizrazitija pisca.

Radovan Karadžić: Kundera.

Dobrica Ćosić: Ne, ne, ne

Radovan Karadžić: Nego?

Dobrica Ćosić: Švejka i Kafku.

Radovan Karadžić: Da, da...

Dobrica Ćosić: Jedan zajebava se Radovan Karadžić: a drugi se žali stalno

Dobrica Ćosić: Okončava

Radovan Karadžić: Da jeste.

Dobrica Ćosić: Okončava istoriju.

Radovan Karadžić: Da, da...

Dobrica Ćosić: I čovekove aktivnosti

Radovan Karadžić: Da, da

Dobrica Ćosić: Taj erotizam, šta to sve znači Kundera i sve to društvo.

Radovan Karadžić: Da, da tačno, tačno

Dobrica Ćosić: I kad se gleda ta cela istorija i pogledaš umetnost ništa originalno ta srednja Evropa nema.

Radovan Karadžić: Pa ne može mit da napravi.


Dobrica Ćosić: Sem katoličanstvo, ona nema ništa.

Radovan Karadžić: Ništa, ništa... i to je neko prljavo katoličanstvo koje se stalno žali i tuži se. I mislim da nema tužnije stvari nego slovenski narod koji je katolički.

=========================================

p.s.
Moj novi nick, je li dobar?
 
Kao sto svi ovde pretpostavljaju ne umes.

Da si inteligentan kao sto nisi trebao bi da znas kako razgovaraju umni ljudi: Kod njih se ne radi copy/paste i iz dve slajfne teksta izvlaci rec ili izraz koji se tebi svidja da bi potvrdio svoju kvazi teoriju. To rade bolesnici kao oni u Hagu.

Umni ljudi coce u jako malo reci kazu puno. E da bi to shvatio sta oni kazu moras makar malo umniji da budes nego sto jesi.

Sta su rekli pametni ljudi: Da se pojavila teorija u filozofiji o kraju istorije...jel tacno?... Tacno je. Da li su to budale?...Ni govora.

Da li je istorija sve vise kostimirana?...Nikad kao sad, ali sta im vredi kad maske padaju svakim danom.

Da li ce evropski nacionalizam da se razbukta?. Vec jeste ali ti to iz tvoje Duklje ne mozes da vidis.

Da li mali narodi nestaju? To ces vrlo brzo videti kada Crnu Goru pocepaju na tri dela, pa ces dolaziti u Srbiju po krompir.

Da li je Havel unistio Cehoslovacku? Jok, ja sam. To samo debil moze da sumnja da nije. A i sam se hvalio svojim vezama preko bare sa CIA.

O erotizmu i Kunderi necu da ti pricam jer to neces shvatiti. Zamoli bih neku damu sa ovog foruma da ti to lepo objasni i da ti udje u glavu kroz pravi otvor.

E sad u vezi umetnosti. Ko je onaj ko oponasa umetnost,a? Ko nije originalan nego koristi tudje da bi to prikazao kao svoje? Odgovori jado, ali ne prizivaj.

A da nema nista tuznije za Srpski narod nego kad se neki Srbin pokatolici, to je vec poznato.

I sta je rezime svega: Sta si rekao? Nista. Samo si ispao jos veci konj.

I nemoj sa tog kompa da postujes, vrati se na svoj rekao sam ti sta da radis i ne plasi se vise.
 
Шта спрдачино, па Ти си опет променио име државе...
а нијеси нам одговорио ђетићу:

1. да ли Ти је на матерњем језику оно MONTENEGRO,

2. да ли Ти је на матерњем јеѕику оно DIOCLEA

Па хајде испричај нам мало, да се боље упознамо...
само нападаш Србе на овом форуму, ХАЈДЕ МАЛО СЕ
ТИ ХВАЛИШИ СЕРДАРУ, ДА ВИДИМО СУ ЧИМ ЋЕШ ПРЕД
МИЛОША, ЈАДО !
 
1.srednja evropa je dala mnogo,i prava budalastina je to poricati..to mogu SAMO ONI KOJI NISU DALI NISTA..postoji nesto sto se zove "3k"-Kundera,KOnrad i Kis(Danilo) i koji predstavljaju stub srednjevropske knjizevnosti posle Drugog svetskog rata..dakle,tu je i nas covek,a vrednost Kisa ili Kundere moze poricati samo onaj koji ih NIJE CITAO.Takav lik moze da porice i Pekica ili Crnjanskog,ali samo iz ideoloskih razloga..druge ne razume i nema..uz to,srednjevropski prostor je vekovima jedna od ziza evropske kulture,ako i to priznajes da postoji uopste.MARLON,proputuj malo,iz jedne tacke i stucenosti se zaista ne vidi nista...tako da te potpuno razumem;pretpostavljam da je tebi Radovan bolji pesnik od,recimo,spomenutog Crnjaskog..
2.Havel nije razbio Cehoslovacku-obe zemlje su zelele samostalnost i tu nema niceg loseg..uostalom pitaj Cehe ili Slovake sta misle o tome.Proslog novembra sam tamo bio,i u Pragu i u Bratislavi i ta dva naroda se slazu odlicno,uz uzajamno postovanje..uporedi malo sa nama ovde-tebi ocigledno i Crnogorci pocinju da smetaju..gde je tu problem i u cijoj glavi!?!:)))
 
Petar_FPN:
1.srednja evropa je dala mnogo,i prava budalastina je to poricati..to mogu SAMO ONI KOJI NISU DALI NISTA..postoji nesto sto se zove "3k"-Kundera,KOnrad i Kis(Danilo) i koji predstavljaju stub srednjevropske knjizevnosti posle Drugog svetskog rata..dakle,tu je i nas covek,a vrednost Kisa ili Kundere moze poricati samo onaj koji ih NIJE CITAO.Takav lik moze da porice i Pekica ili Crnjanskog,ali samo iz ideoloskih razloga..druge ne razume i nema..uz to,srednjevropski prostor je vekovima jedna od ziza evropske kulture,ako i to priznajes da postoji uopste.MARLON,proputuj malo,iz jedne tacke i stucenosti se zaista ne vidi nista...tako da te potpuno razumem;pretpostavljam da je tebi Radovan bolji pesnik od,recimo,spomenutog Crnjaskog..
2.Havel nije razbio Cehoslovacku-obe zemlje su zelele samostalnost i tu nema niceg loseg..uostalom pitaj Cehe ili Slovake sta misle o tome.Proslog novembra sam tamo bio,i u Pragu i u Bratislavi i ta dva naroda se slazu odlicno,uz uzajamno postovanje..uporedi malo sa nama ovde-tebi ocigledno i Crnogorci pocinju da smetaju..gde je tu problem i u cijoj glavi!?!:)))

Za tvoju informaciju dragi moj studirao sam Akademiju u Pragu i nemoj mi soliti pamet o Cehoslovackoj.
Sto se tice Radovana u zivotu nista nisam citao od njega nijednu pesmu niti nameravam. Moj post je univerzalan ako nisi video: Odgovor na ljudsku glupost i zlobu. A ako to ne vidis jeb*ga, u sumi ima raznog drveca...
 
marlon:
Petar_FPN:
1.srednja evropa je dala mnogo,i prava budalastina je to poricati..to mogu SAMO ONI KOJI NISU DALI NISTA..postoji nesto sto se zove "3k"-Kundera,KOnrad i Kis(Danilo) i koji predstavljaju stub srednjevropske knjizevnosti posle Drugog svetskog rata..dakle,tu je i nas covek,a vrednost Kisa ili Kundere moze poricati samo onaj koji ih NIJE CITAO.Takav lik moze da porice i Pekica ili Crnjanskog,ali samo iz ideoloskih razloga..druge ne razume i nema..uz to,srednjevropski prostor je vekovima jedna od ziza evropske kulture,ako i to priznajes da postoji uopste.MARLON,proputuj malo,iz jedne tacke i stucenosti se zaista ne vidi nista...tako da te potpuno razumem;pretpostavljam da je tebi Radovan bolji pesnik od,recimo,spomenutog Crnjaskog..
2.Havel nije razbio Cehoslovacku-obe zemlje su zelele samostalnost i tu nema niceg loseg..uostalom pitaj Cehe ili Slovake sta misle o tome.Proslog novembra sam tamo bio,i u Pragu i u Bratislavi i ta dva naroda se slazu odlicno,uz uzajamno postovanje..uporedi malo sa nama ovde-tebi ocigledno i Crnogorci pocinju da smetaju..gde je tu problem i u cijoj glavi!?!:)))

Za tvoju informaciju dragi moj studirao sam Akademiju u Pragu i nemoj mi soliti pamet o Cehoslovackoj.
Sto se tice Radovana u zivotu nista nisam citao od njega nijednu pesmu niti nameravam. Moj post je univerzalan ako nisi video: Odgovor na ljudsku glupost i zlobu. A ako to ne vidis jeb*ga, u sumi ima raznog drveca...

Moram da dodam, ovo ti je biser: SLOVACI i Cesi se slazu, o boze....ko mi i hrvati, ja rece onoj dami da hekla pa joj se izvinjavam...idi bre Petre heklaj.
 
da,da slazu se,i ne znam ko je uopste pominjao hrvate?!?uz to,slovaci dolaze na jedan kurs na FPNu pa i odatle znam..pitanje je bilo oko havela,i toga da nije rasturio cehoslovacku..uz to,iako ne znam zasto je to bitno,ali slovaci nisu protestanti vec taj odnos varira iz godine u godinu,i prece se oko 50%-50%
marlon...zaista ne znam i ne interesuje me,ali tvoj odgovor je delovao kako da citas radovana pre kundere recimo..super ako si studirao akademiju,bolje za tebe..
 
Petar_FPN:
1.srednja evropa je dala mnogo,i prava budalastina je to poricati..to mogu SAMO ONI KOJI NISU DALI NISTA..postoji nesto sto se zove "3k"-Kundera,KOnrad i Kis(Danilo) i koji predstavljaju stub srednjevropske knjizevnosti posle Drugog svetskog rata..dakle,tu je i nas covek,a vrednost Kisa ili Kundere moze poricati samo onaj koji ih NIJE CITAO.Takav lik moze da porice i Pekica ili Crnjanskog,ali samo iz ideoloskih razloga..druge ne razume i nema..uz to,srednjevropski prostor je vekovima jedna od ziza evropske kulture,ako i to priznajes da postoji uopste.MARLON,proputuj malo,iz jedne tacke i stucenosti se zaista ne vidi nista...tako da te potpuno razumem;pretpostavljam da je tebi Radovan bolji pesnik od,recimo,spomenutog Crnjaskog..
2.Havel nije razbio Cehoslovacku-obe zemlje su zelele samostalnost i tu nema niceg loseg..uostalom pitaj Cehe ili Slovake sta misle o tome.Proslog novembra sam tamo bio,i u Pragu i u Bratislavi i ta dva naroda se slazu odlicno,uz uzajamno postovanje..uporedi malo sa nama ovde-tebi ocigledno i Crnogorci pocinju da smetaju..gde je tu problem i u cijoj glavi!?!:)))

E moj Petre.

Znas li onu:
"Ne bacaj bisere pred svinje"
 
Zarathustra:
Covek studira FPN i ne zna da su Cesi katolici, a Slovaci protestanti... i da se orrrrganski ne podnose. Sama pomisao da ih neko trpa u isti kos njima samima dize kosu na glavi !
Takodje, Cesi su pod mnogo jacim uticajem germanske kulture, a Slovaci u ponasanju, neko bi rekao preslikani Madjari

tj. madjari preslikani slovaci - ipak su mnogo mladji narod, da im ne laskamo sad...
 

Back
Top