IMENA ZA DJECU

Priznajem da sam slavenofil, ali ovde od svih ovih nabrojanih imena nenadjoh nijedno slovensko, tj. bilo je nekoliko, ali sve u svemu siromasna ponuda. Bilo kako bilo, evo nekoliko predloga

Muska imena: Zenska imena:

Ognjen Iskra
Rastislav Milica
Stanislav Kosuta
Venceslav(Viseslav) Zdenka
Blagoslav Zitomira
Bratislav Zlata
Caslav Svetlana
Jaroslav Jarka (Jaroslava)
Pribislav Veleslava
Tihoslav Bojana
Branislav Rosa
Radoslav Jelena
Vladislav Nevena
Jaromir Jasna
Strahinja Vesna
Lipa
Bela

Ukoliko nekom bude potrebno dodatno tumacenje ovih imena, mada cisto sumnjam da ce trebati, neka mi se javi. Na usluzi!
 
Moja ćerka se zove Ana, i pre nego sto sam je dobila nisam mnogo razmišljala o imenima, ali ono što sam shvatila sada je da je super davati deci kratka, zvučna, lako izgovorljiva (za decu) imena.
Jedna od prvih stvari koju je Ana naučila da kaže je svoje ime i nema nadimak.
U komšiluku imam Vanju za koju mi je trebalo godinu dana da saznam da se ustvari zove Valentina. Čemu onda to, što se jednostavno ne zove Vanja.
Takođe poznajem dva klinca koji se zovu MATEJ i MATIJA, da li mislite da oni ili druga deca, pa čak i odrasli mogu da ukapiraju tako bitnu razliku za njihove roditelje.
MIA stalno pitanje, a jel sa j ili bez.
To su stvari kod kojih bi ja obratila pažnju. Nemojte terati dete da nauci da se zove Dragoljub ili Konstantin. Moja ćerka sa 3,5 godine jako smešno izgovara imena svojih drugara.
Izvinite što sam se raspisala, ali skoro sva imena su slatka, pa se nadam da ste shvatili šta je poenta po meni.
 
Moji se mališani zovu Milutin, Dimitrije i Konstantin.
A Milutin je sa samo 2 godine znao tečno i lepo da izgovori sva tri!
Deci treba dati ona imena koja im na neki način pripadaju. Nijedno drugo ime njima ne bi pristajalo.
Pogledajte po časopisima slike i imena i posle nekog vremena moći ćete da pogodite 90% imena samo na osnovu slike. Onih 10% nije imalo tu sreću da dobiju pravo ime...
 
Negde u duboko u rumuniji
neka ciganka dobila sina i odnela ga u opstinu da ga zavedu u opstinske knjige rodjenih. Pitaju je za ime a ona odgovori BINLADEN. Cinovnik je upita da li je svesna i da li zna sta to ime znaci i ko je Binladen. Ciganka odgovori da je eto tako cula to negde u prolazu i da joj se dopalo kako zvuci. Tako da ako i vama lepo zvuci mozete slobodno da ga date nekom...

Primetio sam da su u opticaju imena kao
Simon, Lea, Leon,
Nemojte ljudi ko boga vas molim!
To su bre sve zidovska imena, jel ste vi normalni...
Deca ce vam imati probleme u zivotu
zar ne vidite kakvo vreme dolazi, Fasisti su svuda okolo. Pa pogledajte samo sta se desava u zadnje vreme. Znate kakvih budala ima, misli ce neko da vam je dete jevrejin i kako da mu ono dokaze da nije pre nego sto dobije beizbol palicu preko labrnje... Pa ja sam isto imo situaciju da mislim da neko nije Srbin samo zbog imena a posle se ispostavi suprotno.

Znaci nazovimo "stvari" pravim imenom.
Nemoze se konj zvati kravom
niti se moze lonac zvati tepihom
tako isto nemojte muslimana nazvati Lazar
i nemojte srbina zvati Leon
 
A šta ako kum ne želi sugestije o imenima za Vašu decu?I ne pita Vas da bar odaberete neka imena od ponuđenih?
Kako biste onda drugačije objasnili ime Traktorka(tako se zove majka moje nekadašnje školske drugarice).
Kolega na fakultetu mi se zvao Svemir Gnjidić!
 

Back
Top