Inspiracija

Kada sam postavila ovo pitanje coveku koji pise pesme i napisao je roman ULOG Dejanu Stankovicu, izdao ga je Centar za promociju kreativnosti INSPIRACIJA iz Novog Sada on mi je rekao...nema inspiracije koja dolazi iz okoline. Kada pisem mrvim SEBE i pretacem u pesmu...

ulog@verat.net
 
To za gen i kod, mogu da prihvatim.
Al' ovo da je inpiracija u vezi sa planom...nesto si pobrkao.
I vidi se da ne poznajes stvaralacki proces.
Jesi li ti ikad napisao nesto u zivotu, komponovao ili nesto trece? :?
 

Da, naravno. A i mnogo više toga. ALI TO NIJE MOJA ODLUKA, TO IZLAZI IZ MENE. I tu stavljam tačku.
Kada sam mislio na plan, mislio sam na to da većina ovde, nema potrebu da PIŠE, već da bude čitana, i to je plan. Ovo je najmanje referntna grupa, ali dobro... Mislim, bavite se heklanjem, tarot kartama, seksom na forumu, čime god hoćete... kada bacate leševe, ne moraju svi da završe tuđem bunaru.

Mutacija znači da imaš gen, poput glumca koji ima nerv, poput slikara koji ima kist i širinu poteza. Odmah se vidi.
Tu se ne postavlja pitanje inspiracije.

I po tome jasno prepoznaš one koji pišu, i one koji to nikada neće moći. Pisanje je najsloženiji proces, jer kada pišeš, ne možeš da radiš ništa drugo. Kada slikaš, ti možeš da slušaš muziku... Stvar je u mogučnosti da daš to što imas. Nije stvar u želji, već zaista u talentu. I zato je književnost najlepša.
 

Plastično ti opisujem da bi razumela :P
Evo ti još jedna ilistracija, to je recimo Gogolj radio...svakog jutra dok je pio kafu, pisao je tri stranice "Mrtvih duša". Govorio je "Potrebno mi je da bih zasladio kafu". Razumeš me, ili po običaju...?
 
Pa sta ako si prosecan.
Hocu da procitam nesto tvoje.
A kakva sam ja drugima dok me citaju, to pitaj njih.
Razna su iskustva.Neko mi je savetovao da skocim s mosta. :lol:
Mene bas briga, meni je lepo dok ja piskaram. :D
 
niko nije spomenuo plan
inspiracija NIJE plan
to je nadahnuće
svako ko piše ima odredjeno nadahnuće
meni je inspiracija muzika...
ne znam zašto ali tako je
naravno to ne znači da ne umem ništa da napišem ako ništa ne svira
 

Back
Top