SIVOTA -GRČKI KARIBI

stocar

Zainteresovan član
Poruka
168
Поштовани пријатељи ,овог лета сам се одлучио за летовање у малом месту на копненом делу Јонског мора- Сивота.Чини ми се да ово место још није постало популарно код наших туриста,па не би било лоше да на овом месту поделите своја искуства и мишљења о овом месту.Хвала:)
 
Ne bi rizikovao sa takvim mestima .... Burazer bio u neko mesto Aeropolis koje se " prodaje " kao najjuznije naseljeno mesto kontinentalne Europe , a ustvari do te mere nema nikakvu turisticku ponudu , da ga i sami grci ne posecuju .
Tamo je otishao jer nije placao smeshtaj , a kako kaze , ako je morao da placa , to bi bilo zadnje mesto koje bi odabrao . Neko veliko mrtvilo sa samo nekoliko mesnih taverni i neizbezni Lidl na desetak kilometara ... al zato je kako kaze bilo nonstop jeftine cuge i dobrog spavanja zbog tishine ... E sad , ako neko samo ovo zadnje voli , moze da proba sa takvim noname mestima koji su daleko od main stream turizma .
 
Ево један авио снимак ,делује фасцинантно са свим тим малим острвцадима.
А није далеко као ово поменуто место на југу Европе.Сивота је удаљена око 870 км од Бгд.z:lol:
 
Poslednja izmena:
Ne bi rizikovao sa takvim mestima .... Burazer bio u neko mesto Aeropolis koje se " prodaje " kao najjuznije naseljeno mesto kontinentalne Europe , a ustvari do te mere nema nikakvu turisticku ponudu , da ga i sami grci ne posecuju .
Tamo je otishao jer nije placao smeshtaj , a kako kaze , ako je morao da placa , to bi bilo zadnje mesto koje bi odabrao . Neko veliko mrtvilo sa samo nekoliko mesnih taverni i neizbezni Lidl na desetak kilometara ... al zato je kako kaze bilo nonstop jeftine cuge i dobrog spavanja zbog tishine ... E sad , ako neko samo ovo zadnje voli , moze da proba sa takvim noname mestima koji su daleko od main stream turizma .

a plaža?
 
Malo sam premetnuo slova ... mesto je bilo Areopolis , plaza kako sam razumeo odlicna ali skoro skroz bez gostiju .
Moje mishljenje je da takih noname mesta u Grcku ima na stotine , a sad dali je prednost ili mana ici tamo , kako za koga i ko sta voli ...
 
Па не знам за ванпансионске цене ,али смештај није скуп .Ја сам нашао петокреветни апартман (одвојена спаваћа соба) за 40 еур/дан у периоду крај јуна почетак јула.
 
@nach
"Ne bi rizikovao sa takvim mestima .... Burazer bio u neko mesto Aeropolis koje se " prodaje " kao najjuznije naseljeno mesto kontinentalne Europe , a ustvari do te mere nema nikakvu turisticku ponudu , da ga i sami grci ne posecuju .
Tamo je otishao jer nije placao smeshtaj , a kako kaze , ako je morao da placa , to bi bilo zadnje mesto koje bi odabrao . Neko veliko mrtvilo sa samo nekoliko mesnih taverni i neizbezni Lidl na desetak kilometara ... al zato je kako kaze bilo nonstop jeftine cuge i dobrog spavanja zbog tishine ... E sad , ako neko samo ovo zadnje voli , moze da proba sa takvim noname mestima koji su daleko od main stream turizma ."

sivota no name mesto? hahahaha...brate, ala si se nalupetao
bar je na netu lako naći informacije o svemu i svačemu pa se sledeći put informiši pre nego što opet lupiš
 
Ako si bio tamo pa kazi nesto konkretno postavljacu i ostalima za to mesto .
Ali ako nisi bio to sto na netu ima informacije josh uvek nista ne znaci ... sem da mesto samo postoji .
Druga stvar , kako ja razumem postavljaca , pitanje je sta ocekivati od mesta koje nije masovno poseceno od i "nashtimano " za srpske turiste , i to je generalno vrlo dobro pitanje jer moze tamo biti velikih razlika od ocekivanog i dobijenog .
Tvrdim da je noname ko sto su noname i daleko od mainstreama : Nea Michagnona , Perea , Agia Triada , Nea Flogita , Nea Kalikratia , Nea Moudania ...itd ...itd nezavisno sto je to manje vishe bukvalno jedna ista Grcka koju vidimo svuda .
Ajde i ovo , ima jedno mesto na Kasandri , zove se Afitos ... tacno mesto postoji , tacno ljudi idu tamo , neshto se kao i forsira jer je stvarno unikatno , ali to je tako jedno zaostalo selo , samo lepo za videti ali ne i za ispucati tamo ceo odmor ...
 
Poslednja izmena:
А какви су утисци?
sivota je predivno mesto i ako ti je namera da tamo letuješ nećeš pogrešiti
ne slušaj onog lika koji nije bio dalje od seljanova i kome jedina svrha na ovom forumu da pljuje grčku
pritom je toliko glup da je to zastrašujuće
evo malo slika
http://www.tripinview.com/en/presentation/?datasetId=97&layer=overview&id=53069
http://www.tripinview.com/en/presentation/?datasetId=97&layer=overview&id=53072
http://www.tripinview.com/en/presentation/?datasetId=97&layer=overview&id=53084
 
Ne videh dosad post nijednog forumasha koji je bio u doticno mesto .
Preporuke , " mora da je dobro " i informacije sa neta , su brutalno trivijalne .
Ne izgleda mi to mesto ni blizu na paradajzstream ... kazem mozda je dobro , al mirishe na skupo .
Na kraju, u zivotu se sve svodi na " perceived value " , a ako je neshto neproporcionalno skupo u odnosu na ono shto pruza >>> jednostavno ne vredi ni koliko neko najbezveznije affordable mesto , za koje vredi uzrecica , vredi za sve pare .
 
Ne videh dosad post nijednog forumasha koji je bio u doticno mesto .
Preporuke , " mora da je dobro " i informacije sa neta , su brutalno trivijalne .
Ne izgleda mi to mesto ni blizu na paradajzstream ... kazem mozda je dobro , al mirishe na skupo .
Na kraju, u zivotu se sve svodi na " perceived value " , a ako je neshto neproporcionalno skupo u odnosu na ono shto pruza >>> jednostavno ne vredi ni koliko neko najbezveznije affordable mesto , za koje vredi uzrecica , vredi za sve pare .

Postoji verovatnoća da si u pravu, mada ipak mislim da nisi, ali nema sumnje da kad se vratim javiću kako je! Ipak skupo ili ne, koliko pruža, šta ko očekuje, sve je to stvar ukusa, verovatno nam se ne sviđaju iste stvari. Meni se čini da je to idealna destinacija za mene ovog leta. Videla sam dosta, bila na raznim mestima i jedva čekam. Po meni je najbitnije dobro more, a pošto slika govori više od reči... ostalo bi trebalo da bude ok, smeštaj je uglavnom ok u Grčkoj, hrana -nemam zamerke, noćni život - meni ne zanima, društvo imam i šta ćeš više!
 
Moji prijatelji su letovali prosle godine u Sivoti. Vratili su se odusevljeni, mesto je malo, ne pruza velike mogucnosti, ali za jedan odmor sasvim dovoljno. :) Kome nocni zivot i obilasci nisu prioritet, plaza i more su i vise nego dovoljni :klap: Kazu da su cene nesto vise u poredjenju sa drugim mestima i da je mesto prepuno grckih turista. Obisli su sve plaze, neke pesice, neke brodicem. Mislim da je mesto idealno za one koji zele pravi pasivan odmor.
 
Postoji verovatnoća da si u pravu, mada ipak mislim da nisi, ali nema sumnje da kad se vratim javiću kako je! Ipak skupo ili ne, koliko pruža, šta ko očekuje, sve je to stvar ukusa, verovatno nam se ne sviđaju iste stvari. Meni se čini da je to idealna destinacija za mene ovog leta. Videla sam dosta, bila na raznim mestima i jedva čekam. Po meni je najbitnije dobro more, a pošto slika govori više od reči... ostalo bi trebalo da bude ok, smeštaj je uglavnom ok u Grčkoj, hrana -nemam zamerke, noćni život - meni ne zanima, društvo imam i šta ćeš više!

E, pa ovako?!
Ovaj forumash se vratio iz Sivote, pre 10-tak dana! :hvala:
@nachmish je bio upravu.... mnoooogo bolje izgleda na fotkama, nego uzivo!

Neko je ovde napisao "da u slikarstvu imaš jonsko plavu boju".... e tu boju, necete videti u Sivoti, osim na jednoj jedinoj plazi Pisina, na najvecem (nenaseljenom) ostrvu, ali nishta spektakularno! :think:
Mi smo po tu 'boju' (za 16 dana, koliko smo boravili u Sivoti).... dva puta ishli na Antipaxos (i Paxos).... i oba puta smo ishli iz Parge!
Iz Parge se na taj izlet, moze ici i za 10E/po osobi.... dok iz Sivote, vozi jedan jedini prevoznik (Delfin II) i 'dere'! Tj, to isto koshta 35E. Drzi monopol, jer je neko iz te porodice predsednik opshtine i nema konkurencije! :rtfm:
Jednodnevni izlet na Meteore koshta 50E, dok vam obilazak tih istih Meteora sa prevozom iz Beograda i 3 nocenja u Paraliji koshta 56E! :p ;)

Ne mogu reci, da je Sivota neshto posebno skuplja od: Parge, Krfa, Zakynthosa.... osim ako ne rachunamo neke od hotela i jaht klubova, pa i plazu (mislim da se ta zove) Kavurno, gde dnevni mobiliar koshta 700E.... da da, dobro ste prochitali, sedam stotina evrica! Do dushe, dobicete (samo na upotrebu :balavi: ) Versace penjoar, ali cete morati da ga vratite, na kraju dana! :tongue2:
Bio sam i na njoj (chamcem).... nishta posebno!
Ipak.... i sa i bez Versace, Bella Vraka je bolja od nje.
- Dea.... kamenjar,
- Zeri.... mulj u vodi pomeshan sa peskom,
- Galikos Molos.... josh i nije losha,
- Agios Paraskevi.... jedina u pravcu Perdike, koja nije losha, ali se u vodi skuplja neka prljavshtina, kao kad 'cveta' more.
UGLAVNOM, obishao sam chamcem sve.... od plaze, do plaze... od Dea plaze (severno), preko svih plaza na ostrvcima, do Perdike (juzno).... :nono3: NISHTA narochito!
Ko ne voli kamenito-shljunkovite plaze, a pritom josh preferira Jonsko plave, tipa Navagio (na Zakynthosu).... bice razocharan, kao i ja?!

Za razliku od: Parge, Krfa, Zakynthosa.... to nije mesto, gde bih ponovo doshao! :spam: I ovo jednom, vishe je nego dovoljno! :dash:

Jedine informacije koju vam mogu dati su: da je celodnevno (10h-18h) iznajmljivanje chamca (za 5 osoba, 15kS/motor) 45-50E dnevno i da je najblizi LIDL u Igoumenitci (sa suprotne strane od Sivote)....

Ja neshto ne preferiram (na moru) diskoteke i nocne klubove, ali volim da skitam.... :per: Sivota NEMA APSOLUTNO NISHTA ZANIMLJIVO, pa ni ta ostrvca (za razliku od Pargine Panagie) nisu narochito lepa! Sve u svemu, Sivota je mesto za odmor penzionera i ljudi sa malom decom.... koje ne zanima apsolutno nishta, osim 'pechenja' na suncu! :sad2:

Nemojte sada pomisliti.... da je Sivota neka odvratna selendra?! :vudu: Mislim, selendra jeste :P ali nije toliko odvratna, koliko nece ispuniti vasha ochekivanje, ako budete i malkice vishe ochekivali :rida: Tj. nedajte da vas fotke zavedu! Na terenu cete doci do zakljuchka, da su ili debelo 'provuchene' kroz Photoshop ili da je nekim slikaru 'procurela' paleta sa bojama?!!!! :zloca: :fdlan:

SRECAN PUT! :bye:
 

Back
Top