Grejanje na drveni pelet

Pozdrav... Potrabni su mi neki saveti oko podesavanja gorionika za pelet... Ako ima neko ko se razume i ko je rad da pomogne, bio bih mu zahvalan...
Надам се да ћеш добити одговор ако даш мало више детаља.
Мада, постоје врло специјализовани форуми који се баве овим питањем и који су многе аспекте већ обрадили.
 
Gorionik na pelet nije najbolja opcija. On se povezuje na klasičan kotao na čvrsto gorivo koji ima lošiji stepen iskorišćenja, pa se energija baca kroz dimnjak, a pelet nije jeftin. Bolji izbor je kotao na pelet, naravno skup je, ali se posle par godina isplati. Možda je opcija keš kredit, ušteda na peletu će sigurno pokriti ratu, posle ti ostaje kotao :)
 
I ja razmišljam da pređem na pelet. Pročitao sam rubriku na sajtu krov.rs
to me je i ohrabrilo, nego ne znam da li je stepen iskorišćenja kotlova na pelet stvarno tako visok... Moj kotao na drva ja mislim da pola toplote baca kroz dimnjak...
 
Није само искоришћеност у питању.
Има ту још фактора, као што је чишћење пепела, складиштење дрва, набавка и припрема дрва, уношење и често ложење, недостатак аутоматике код обичних шпорета..

Све зависи где си и колико ти значи да имаш скоро па аутоматско грејање са минималним интервенцијама и стабилном температуром.
 
iskustvo u čemu? ako te zanima da li da kupiš...ja ne bih. loša servisna mreža, mnogo komplikovano podešavanje, mnogo problema, nije za naš kvalitet peleta

nisam ga platio nego dobio na testiranje i obuku da bih ugrađivao i servisirao njihove gorionike. ovde na jugu agro-pelet retko ko prodaje tako da i nije ranije bilo interesovanja za gorionike za agro-pelet. kod mene je od pre neki dan

Postovani,

Ja sam zainteresovan za Fasek gorionike. Zivim u Pirotu i neusudjujem se da ga kupim zbog odrzavanja. Da li Vi mozete da servisirte iste? i izvrsite instalaciju, Hvala
 
Pozdrav. Imam ABC kotao na pelet na kome je moguce podesiti temperaturu vode izmedju 50-85 stepeni. Ja je drzim na 75, s tim sto se nekad sama podize i na preko 80 i tada cujem da kotao bruji. Zanima me da li postoji neki rizik drzati kotao na ovoj temperaturi vode?
 
Pa nije dobro nikako da se cuje bilo sta.nadam se da imas sigurnosni ventil i ne bi bilo lose da ga proveris.Jer 80 i nesto stepeni je blizu 85 na koliko je nastelovan da greje,a to je veoma blizu tacke kljucanja vode,jer voda pocinje da vri na oko 87 stepeni.Video si verovatno u ves masini,kada pere beli ves na 90 stepeni da voda vri.zto proveri sigurnosni ventil.
 
de ste peletari kakva je situacija ove sezone sa grejanjem na pelet?

Razmisljam na prolece o podnom grejanju sa kaminom na pelet.

Za sledecu sezonu

Neki kazu da se samo veze na kamin a neki kazu da treba ugraditi i akumulacioni rezervoar tj bafer . 300 litara je oko 50.000 dinara

Moze Microwave da se javi da da svoje misljenje.
 
Kakva je situacija? Zamenio sam klimu 18cu i postavio inverter 18cu. Zamara ciscenje turbulatora na etaznoj mbs pecki, a ako ovaj inverter uspe da greje bar do - 8, na konju sam. Pecka na pelet samo za nize temperature. Za sada je nova klima grejala bas lepo 72m2 na - 4.
 
Poslednja izmena:
kakva su iskustva sa ovim Mareli kaminima na pelet? Vidim daju 5 godina garancije a imas i 15% povracaja novca od EBRD banke na konto energetske efikasnosti ako kupis njihov kotao. Koliko vidim bugarska firma.

Kako se kotiraju u odnosu na Alfa Plam?
 

Back
Top