Grejanje na drveni pelet

Боро, прве три поруке иду на одобравање, тек после тога се поруке аутоматски појављују кад их поставиш.
Мало стрпљења није на одмет, сигурно ће бити одобрени чим модератор буде ту. Овако само спамујеш тему.
 
Pozdrav, ja imam kotao na pelete na ložu, i sve je bilo u redu dok nismo ugardili klapnu u dimnjak koja se začepila, pa smo je na kraju morali skinuti. Stalno nam se čepi ta cijev za dobavu peleta, sad ne znamo kako riješiti taj problem, pa bih molila nekoga tko se razumije u tu tematiku, da mi da neki savjet. Hvala
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav, ja imam kotao na pelete na ložu, i sve je bilo u redu dok nismo ugardili klapnu u dimnjak koja se začepila, pa smo je na kraju morali skinuti. Stalno nam se čepi ta cijev za dobavu peleta, sad ne znamo kako riješiti taj problem, pa bih molila nekoga tko se razumije u tu tematiku, da mi da neki savjet. Hvala

ko god da ti je ugradio gorionik duzan je po garanciji od 2-3 godine (zavisno od proizvodjaca) da ti servisira za dzaba i da izlazi na teren

inace dimnjak ti nema klasicnu funkciju kao kod obicne peci. msm ne treba da "vuce"

a sto se cevi tice tu je mnogo bitan ugao pod kojim stoji (a kapiram da imas najverovatnije bimaxov ili bosov gorionik)
medju prvim modelima se jako cesto javljao taj problem

ali kao sto sam rekao, zovi ti onog ko ti je ugradio i nemoj da mu dozvolis da serenda previse ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav, ja imam kotao na pelete na ložu, i sve je bilo u redu dok nismo ugardili klapnu u dimnjak koja se začepila, pa smo je na kraju morali skinuti. Stalno nam se čepi ta cijev za dobavu peleta, sad ne znamo kako riješiti taj problem, pa bih molila nekoga tko se razumije u tu tematiku, da mi da neki savjet. Hvala
Цев којом пелет стиже до горионика се најчешће заглављује због квалитета пелета. Наиме, превише влаге у пелету доводи до размекшавања пелета приликом спуштања на ложиштеи тако размекшан пелет може да заглави пужни пренос. Треба такође проверити да ли је добро подешена брзина пужног преноса и време рада.
За почетак покушај да узмеш неко мање паковање проверено квалитетног пелета да би отклонила сумњу на то.
 
Koliko tvoja firma ii ti naplacujete izlazak na teren da vidite sta moze i sta je potrebno za ugradnju i grejanje na pelet.
Hvala i pozdrav

ugradnja gorionika je 60 evra. kao i dolazak zbog neke reklamacije. (sto da je nasa greska ili fabricka, duzni smo BESPLATNO da popravimo)
ako ste kojim slucajem vi krivi zbog neadekvatnog koriscenja cena se utvrdjuje po nastaloj steti. (sto je vise nego korektno)

u cenu spada i dolazak da se utvrdi sta je potrebno za ugradnju kao i skidanje i prepravka vratasca ako je potrebno.
msm po ovoj ceni se radi lokalno
 
Цев којом пелет стиже до горионика се најчешће заглављује због квалитета пелета. Наиме, превише влаге у пелету доводи до размекшавања пелета приликом спуштања на ложиштеи тако размекшан пелет може да заглави пужни пренос. Треба такође проверити да ли је добро подешена брзина пужног преноса и време рада.
За почетак покушај да узмеш неко мање паковање проверено квалитетног пелета да би отклонила сумњу на то.

glavljenje je cest problem. meni se desavalo zbog prasine u samom dzaku. mnogi to resavaju tako sto proseju pelet iz dzaka.
prasina zna da se nakupi, napravi se cep i mora da se 'dzara' ili da se produva kopresorom...
jednom mi se desilo da je sincic bacio plasticnu igrackicu u vis i upala je bas kroz rupicu magacina (nije nam to prijavio mali antihrist), puz posle nekog vremena zaglavio pa sam se zestoko iscimao da izvucem ...
 
glavljenje je cest problem. meni se desavalo zbog prasine u samom dzaku. mnogi to resavaju tako sto proseju pelet iz dzaka.
prasina zna da se nakupi, napravi se cep i mora da se 'dzara' ili da se produva kopresorom...
jednom mi se desilo da je sincic bacio plasticnu igrackicu u vis i upala je bas kroz rupicu magacina (nije nam to prijavio mali antihrist), puz posle nekog vremena zaglavio pa sam se zestoko iscimao da izvucem ...

to je do nekvalitetnog peleta
ima caka da uzmes spremnik i da ga izbuskas sa busilicom i napravis sito, tkd se prasina "ocedi"
mada ti je zgodnije da uzimas provereni pelet. jer danas ga svako pravi ali samo par proizvodjaca su odlicni


i da jos jedno: gde to se pelet glavi? u smeki koja vodi do gorionika ili u gorioniku?
stariji tipovi imaju samo puz u smeki a noviji imaju dodatni puz u gorioniku koji tiska napred pelet. a jak je do mere da izlomi ako se nadje neki duzi ili slepljeni
 
to je do nekvalitetnog peleta
ima caka da uzmes spremnik i da ga izbuskas sa busilicom i napravis sito, tkd se prasina "ocedi"
mada ti je zgodnije da uzimas provereni pelet. jer danas ga svako pravi ali samo par proizvodjaca su odlicni

uh "odlicni".
na to jos nisam nasao.
mnogi 'poznati' proizvodjaci od ture do ture imaju razlicit kvalitet peleta.
iskreno me zanima koje proizvodjace smatras odlicnim.
do sada, najbolji pelet koji sam koristio je bio neki noname iz pozege koji e vise ne proizvodi.
nakon toga sam sarao i kupovao i "name" i "noname" pelet i nijedan nije mogao da se poredi sa onim prvim koji sma kupio (u prvoj sezoni a tada nisam ni znao koliko je dobar pelet bio).


i da jos jedno: gde to se pelet glavi? u smeki koja vodi do gorionika ili u gorioniku?
stariji tipovi imaju samo puz u smeki a noviji imaju dodatni puz u gorioniku koji tiska napred pelet. a jak je do mere da izlomi ako se nadje neki duzi ili slepljeni

ovde sam uneo zabunu jer nisam eksplicitno napomenuo da ja imam MBS etaznu pec a ne kotao.
u MBSovskim etaznim pecima puz je postavljen pod uglom i gura pelet "na gore" i pelet zatim "pada" u gorionik.
kao na ovoj slici iako je drugi proizvodjac
143_sema_rada_kotla_na_pelet.jpg

cep se napravi na vrhu puza pa malo "dzaramo" zicom sa strane gorionika, malo sa strane magacina.
 
uh "odlicni".
na to jos nisam nasao.
mnogi 'poznati' proizvodjaci od ture do ture imaju razlicit kvalitet peleta.
iskreno me zanima koje proizvodjace smatras odlicnim.
do sada, najbolji pelet koji sam koristio je bio neki noname iz pozege koji e vise ne proizvodi.
nakon toga sam sarao i kupovao i "name" i "noname" pelet i nijedan nije mogao da se poredi sa onim prvim koji sma kupio (u prvoj sezoni a tada nisam ni znao koliko je dobar pelet bio).




ovde sam uneo zabunu jer nisam eksplicitno napomenuo da ja imam MBS etaznu pec a ne kotao.
u MBSovskim etaznim pecima puz je postavljen pod uglom i gura pelet "na gore" i pelet zatim "pada" u gorionik.
kao na ovoj slici iako je drugi proizvodjac
143_sema_rada_kotla_na_pelet.jpg

cep se napravi na vrhu puza pa malo "dzaramo" zicom sa strane gorionika, malo sa strane magacina.



trenutno je neki bosanski najbolji. evo, druga godina zaredom im je isti.
preko nas su vec dovukli jedno 20 slepera a nije bio problem nigde (osim tamo gde su macke srale u spremnik pa se zaglavio pelet :hahaha1: )
 
vala odlepio sam zbog 'profesionalnosti' nasih dobavljaca peleta.
ne kupujem u tolikim merama da bih narucivao direktno od fabrike vec od preprodavaca sa stovarista.
nedelju dana zavlaci jedan da bi na kraju rekli da su odustali od saradnje sa nanixom.
narucim od drugog pa dan pred iskopruku javljaju da ipak nece moci jer im je cimanje da isporucuju u centru grada (imaju samo velike kamione).
treci se ciganise, hoce da isporuci ali ako narucim jos pola tone preko postojece narudzbine.
mrs...
na kraju narucih narucih eco wood pelet iz petrovca na mlavi 175e/t (moji matorci su ionako rodom iz petrovca pa ako nista drugo, kupujem 'domace' ;))...
 
vala odlepio sam zbog 'profesionalnosti' nasih dobavljaca peleta.
ne kupujem u tolikim merama da bih narucivao direktno od fabrike vec od preprodavaca sa stovarista.
nedelju dana zavlaci jedan da bi na kraju rekli da su odustali od saradnje sa nanixom.
narucim od drugog pa dan pred iskopruku javljaju da ipak nece moci jer im je cimanje da isporucuju u centru grada (imaju samo velike kamione).
treci se ciganise, hoce da isporuci ali ako narucim jos pola tone preko postojece narudzbine.
mrs...
na kraju narucih narucih eco wood pelet iz petrovca na mlavi 175e/t (moji matorci su ionako rodom iz petrovca pa ako nista drugo, kupujem 'domace' ;))...

sta ces, nuzda zakon menja
i nas mnogi koji smo ugradjivali gorionik gnjave da im nabavimo onaj bosanski ili ivanjicki, ali kao sto kazes bez slepera ne dolaze.
i tako se organizovali po 3-4-8 potrosaca pa se uzme ceo sleper. em se dobije popust em prilicno brzo dostave.
 
nisam...na kraju sma procitao da mmalo smrdi i da ima dosta prasine...generalno nije los, dobar je po pitanju kaloricnosti ali se nije 'potrefilo'. oni nisu mogli da organizuju prevoz pa sma se smorio i na kraj usma uzeo eko wood iz peptrovca na mlavi koji je dosta tvrd pa sporije gori, nema prasine ali dese se valjci duzine i do 8cm...generalno nieam nezadovoljan ovim peletom.
 
Pozdrav svima.
Ove godine sam kupio gorionik za pelet,baumax,ugradio ga na pec i grejem se od oktobra ove godine.Do sada nije bilo nikakvih problema dok pre neki dan nije pocelo da mi se pali crevo koje ide od onog puza sto dovlaci pelet i ide do gorionika.Za par dana 3 puta mi se zapalilo u delu kod gorionika.Da li neko mozda zna u cemu je problem!?
hvala
 
Pozdrav svima.
Ove godine sam kupio gorionik za pelet,baumax,ugradio ga na pec i grejem se od oktobra ove godine.Do sada nije bilo nikakvih problema dok pre neki dan nije pocelo da mi se pali crevo koje ide od onog puza sto dovlaci pelet i ide do gorionika.Za par dana 3 puta mi se zapalilo u delu kod gorionika.Da li neko mozda zna u cemu je problem!?
hvala

Da ti je to ugraio ovlasceni serviser ne bi se zlopatio ovde na krstarici ;)

Ali tebi pametnom se nije davalo 60 evra :D


Inace otvori suber na peci... :kafa:
 

Back
Top