Posao u Rusiji, al ne gradjevinski

Mickie

Veoma poznat
Poruka
13.240
Ima jedna tema o poslu u Rusiji, ali tamo pricaju samo o gradjevini. To me ne zanima. Ovde moze da pisemo sve osim gradjevine.

Kad god nadjem neki ne-zidarski posao, pise trazi se drzavljanstvo Ruske Federacije. Ruski znam, drzavljanstvo nemam. Da zidam ne umem i ne zanima me to.

Jel ima neko da otiso u Rusiju a da nije zidar?
 
Ima jedna tema o poslu u Rusiji, ali tamo pricaju samo o gradjevini. To me ne zanima. Ovde moze da pisemo sve osim gradjevine.

Kad god nadjem neki ne-zidarski posao, pise trazi se drzavljanstvo Ruske Federacije. Ruski znam, drzavljanstvo nemam. Da zidam ne umem i ne zanima me to.

Jel ima neko da otiso u Rusiju a da nije zidar?
Nije gradjevinarstvo samo zidanje .Moj zet tamo radi kao kranista .
Inace ima auto servis . Ostavio je servis sinu a on otisao tamo
da zaradi malo vecu lovu .
 
Ja sam bio u Moskvi 6 meseci, kao sistem administrator za računare u firmi u kojoj je moj otac otišao da radi gradjevinu :D
Nisu mi tražili državljanstvo već samo radno iskustvo. Nisu ni znali da mi otac radi kod njih, za posao je ćale čuo slučajno, rekao mi da se spakujem i dodjem. Kuburim sa ruskim ali mi to nije bio otežavajući faktor za dobijanje posla. Preporuke bivših poslodavaca i radno iskustvo i dobio posao. Nakon toga sam prešao u bolju firmu, tj Nemačku gde sam radio u grafičkoj radionici kao web dizajner.
 
Ja sam bio u Moskvi 6 meseci, kao sistem administrator za računare u firmi u kojoj je moj otac otišao da radi gradjevinu :D
Nisu mi tražili državljanstvo već samo radno iskustvo. Nisu ni znali da mi otac radi kod njih, za posao je ćale čuo slučajno, rekao mi da se spakujem i dodjem. Kuburim sa ruskim ali mi to nije bio otežavajući faktor za dobijanje posla. Preporuke bivših poslodavaca i radno iskustvo i dobio posao. Nakon toga sam prešao u bolju firmu, tj Nemačku gde sam radio u grafičkoj radionici kao web dizajner.

E to me zanima. Ali ja kad god nadjem nesto na jobs.ru, pise trazi se drzavljanstvo RF i perfektan ruski. Znam da citam i pisem ruski, ne znam perfektno da govorim.
 
Pa eto ja sam posao našao po informaciji, spakovao se, otišao tamo, dobar dan, čuo sam da tražite to i to, dao preporuke, porazgovarali, uputili me u zaduženja, porazgovarali o uslovima i ja pristao. Oni zadovoljni, ja zadovoljan, dok nisam našao bolje. E sad ovako ako tražiš posao, preko neta, nisam baš upućen u tu proceduru, ali mogu da garantujem da nije uvek državljanstvo i jezik preduslov za posao u Rusiji.
 
Kranista? Jel to onaj sto rusi sa onom velikom kuglom?

- - - - - - - - - -



Znam sve, samo ne znam da zidam.
Kranista kranom podize razne terete . Nije moj zet bio kranista po zanimanju .
Zavrsio kurs i otisao raditi kao kranista . Mislim da u tom poslu nije imao
predhodno iskustvo . Imao je jedino iskustvo sa radom u Rusiji jer je tamo
radio par godina sa Energoprojektom .
 
Ima jedna tema o poslu u Rusiji, ali tamo pricaju samo o gradjevini. To me ne zanima. Ovde moze da pisemo sve osim gradjevine.

Kad god nadjem neki ne-zidarski posao, pise trazi se drzavljanstvo Ruske Federacije. Ruski znam, drzavljanstvo nemam. Da zidam ne umem i ne zanima me to.

Jel ima neko da otiso u Rusiju a da nije zidar?

Koliko ja imam prilike da vidim tačno je da se traži državljanstvo Ruske Federacije pogotovo zato što si posao tražio preko oglasa na internetu to isto važi i za javne konkurse koji su istaknuti na mnogim mestima u Moskvi.
E sad naravno da možeš da nađeš ,,nezvanični,, posao na crno za koji ti ne treba državljanstvo ali on je i manje plaćen od ovih ostalih za koje ti je državljanstvo potrebno.
 
Ima jedna tema o poslu u Rusiji, ali tamo pricaju samo o gradjevini. To me ne zanima. Ovde moze da pisemo sve osim gradjevine.

Kad god nadjem neki ne-zidarski posao, pise trazi se drzavljanstvo Ruske Federacije. Ruski znam, drzavljanstvo nemam. Da zidam ne umem i ne zanima me to.

Jel ima neko da otiso u Rusiju a da nije zidar?

Ako nisi ozenjen, ozeni se Ruskinjom (kao ja i jos 3000 Srba koji smo se oze... udali u Rusiju) i imaces i boravisnu dozvolu i radnu dozvolu... Moci ces i posao da nadjes i to bez drzavljanstva. Vuk sit i ovce na broju.
 
Ako nisi ozenjen, ozeni se Ruskinjom (kao ja i jos 3000 Srba koji smo se oze... udali u Rusiju) i imaces i boravisnu dozvolu i radnu dozvolu... Moci ces i posao da nadjes i to bez drzavljanstva. Vuk sit i ovce na broju.

Nisam ozenjen, ali to mi dodje... papucarski. Ocu da se prvo preselim u Rusiju, da nadjem pos'o, pa cu posle da se zenim. Netju da se udajem.

Ustvari sta znam, mozda bude i to.

- - - - - - - - - -


Kakav bre diler bre? Otju sve legalno, netju da me apse ko one nesrecnike iz druge teme, one gradjevinarske, sto rade na crno.
 
Nisam ozenjen, ali to mi dodje... papucarski. Ocu da se prvo preselim u Rusiju, da nadjem pos'o, pa cu posle da se zenim. Netju da se udajem.

Ustvari sta znam, mozda bude i to.

- - - - - - - - - -



Kakav bre diler bre? Otju sve legalno, netju da me apse ko one nesrecnike iz druge teme, one gradjevinarske, sto rade na crno.

Neces da se udajes ali bi se mozda ozenio u Rusiji? Znaci hoces Ruskinju u Srbiju da dovedes? Dobro, moze i tako, ali onda zaboravi na Rusiju. Nemoze i tamo i ovamo.
 
ma otju bre, nije da netju, nego netju da se zenim zbog papira.

Znaci prvo nadjem poso i odem u Rusiju, pa se posle zenim sa Ruskinjom (udajem) i naravno ostajem u Rusiji. Taj rad.

Nemoj se ni zeniti zbog papira. NIsam ti to ni preporucivao. Zeni se Ruskinjom iz ljubavi. Prvo rijesis to najvaznije pitanje u zivotu a onda sve ostalo ide samo po sebi, kao podmazano, vjeruj mi.
 

Back
Top