Uznemirenja i strah
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Uznemirenja i strah

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Uznemirenja i strah

Imam problem i treba mi pomoc.Zelim cuti vase misljenje i savete sta valja ciniti.Pre svega,imam 25.godina,student pravnog fakulteta.U srecnom sam braku vec 2.godine.Osecam jaku uznemirenost srca u svakom trenutku, osim kad setam.Isuvise sam skoncentrisana na rad srca, a povrh svega osecam strah ni od cega.Srce mi stalno pocelo da preskace zbog cega se i plasim da ne obolim.Bila sam kod lekara i sve je u redu.Srce mi lupa svakodnevno: kad legnem, kad ustanem, dok jedem, dok pricam i sl..Ne mogu da odagnam taj strah i da zivim normalno. Kad god se iznerviram ja pomislim na srce i uznemirim se toliko da mi se bluza podize od lupanja.Ovo mi traje vec 4. godine. Htela bih reci da sam imala tesko detinjstvo i stalno zivela u strahu i pod stresovima. Mozda su to posledice toga. Svakog dana strepim da ne obolim. Recite mi sta da radim da to prevazidjem ?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Uznemirenja i strah

Citat Original postavio sanika
    Imam problem i treba mi pomoc.Zelim cuti vase misljenje i savete sta valja ciniti.Pre svega,imam 25.godina,student pravnog fakulteta.U srecnom sam braku vec 2.godine.Osecam jaku uznemirenost srca u svakom trenutku, osim kad setam.Isuvise sam skoncentrisana na rad srca, a povrh svega osecam strah ni od cega.Srce mi stalno pocelo da preskace zbog cega se i plasim da ne obolim.Bila sam kod lekara i sve je u redu.Srce mi lupa svakodnevno: kad legnem, kad ustanem, dok jedem, dok pricam i sl..Ne mogu da odagnam taj strah i da zivim normalno. Kad god se iznerviram ja pomislim na srce i uznemirim se toliko da mi se bluza podize od lupanja.Ovo mi traje vec 4. godine. Htela bih reci da sam imala tesko detinjstvo i stalno zivela u strahu i pod stresovima. Mozda su to posledice toga. Svakog dana strepim da ne obolim. Recite mi sta da radim da to prevazidjem ?
    Dobro je dok lupa svakodnevno - mislim, srce! Ne bi bilo dobro da prestane! :wink: Salu na stranu, iz ovo malo teksta ne moze se tacno zakljuciti o cemu se radi, valjalo bi da situaciju proceni psihijatar. Srcane tegobe nemate u pravom smislu te reci jer Vam je srce zdravo, kako kazete (po proceni kardiologa), pa se nemate zasto brinuti u tom, telesnom smislu. Vasi simptomi ne lice ni na panicne napade jer kazete da VAm 'lupanje' srca tarje po ceo dan sto nije karakteristika ni panike niti fobije. Pitanje je zapravo koliko Vam zaista 'lupa i preskace' srce realno a koliko je jak Vas dozivljaj da imate lupanje srca, odnosni tahikardiju (ubrzanje srcanog ritma). Nekada mi pacijent ikazu da im 'nenormalno udara srce' a ja im izmmerim puls 80-90 otkucaja u minuti, sto je normalan ritam. Obratite se lekaru specijalisti psihijatru za procenu, eventualnu terapiju i pomoc.

Pozdrav.

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Bas je tako kako konstatujete. Kad me pregladaju ne vide uznemirenost a meni se cini da ce srce izaci. Da li to znaci da srce nije uznemireno nego da se meni tako cini. Ne razumem bas najbolje.I sta sa strahom? Hvala najlepse....

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Citat Original postavio sanika
    Bas je tako kako konstatujete. Kad me pregladaju ne vide uznemirenost a meni se cini da ce srce izaci. Da li to znaci da srce nije uznemireno nego da se meni tako cini. Ne razumem bas najbolje.I sta sa strahom? Hvala najlepse....
    Da, znaci - da imate subjektivni dozivljaj da Vam srce ubrzano radi. Kao sto rekoh, javite se psihijatru. Na osnovu datih podataka prethodno objasnjenje je maksimalna pomoc koju mozete dobiti na forumu. Sad znate ko je nadlezan za ovakve probleme na nervnoj bazi, pa zakazite pregled. Svakako nemate razloga da se bojite da ce VAm se nesto strasno dogoditi (da cete umreti, dobiti infarkt, itd).

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

WW, da li bi mogla da mi objasnis sta znaci panicni napad? Kako se ponasa osoba koja ima panicni napad?
    Moja drugarica iz osnovne, s kojom sam bila jako dobra, dugo nisam videla sticajem okolnosti, imala je panicne napade, pa me zanima sta joj se zapravo desavalo?

Hvala!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Victory toliko si dugo na forumu da znas vec kako sve funkcionise, koristi pretrazivac.
    Wdw je vec bezbroj puta navela sve o tome, postoji bas i tema koja se tako zove...majku mu ,ne budite bas toliko lenji.

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Da, o tome je stvarno toliko puta govoreno, 'ajde potrazi a ako te jos nesto dodatno bude zanimalo, moze na pp. Pozdrav

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Uznemirenja i strah

kako se zove poremecaj kada neko cacka kozhu stalno. to ja imam nekakva neuroza nesto.
    znaci prave se kraste u neogranicenim kolicinama trudim se da to ne radim ali ebiga. mada za sada necu da idem kod psihica valjda bi me nahranili nekim ksalolom ili tako nesto. koga briga ali malo da dr lupa delete. cmok cmok

Slične teme

1. STRAH
    Autor LIJA u forumu Razno
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 27.05.2009., 00:48
  2. Duhovnost i strah , smrtni strah
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 09.11.2006., 11:02
  3. STRAH
    Autor Emily_Bg u forumu Arhiva
    Odgovora: 31