Šta je strast za vas?

Groucho_Marx

Zainteresovan član
Poruka
460
Šta podrazumevate pod terminom 'strast', šta je ono što vas pali? Nekome je dovoljan pogled i reč, neko traži šamar, nekome se naloži samo kad ga partner ponižava u društvu, nekome treba bič u ruci, nekom na ledjima, neko se oznoji od pogleda na novčanik... Šta je ono što pokreće vašu želju?
 
Predpostavljam da će opet da krene pljuvanje, ali baš me briga drago mi je da se razlikujem od većine.
Za mene je strast osećaj da želim da se u potpunosti predam nekome i da istražujem svaki deo njegovog tela kao i on mog. To je osećaj kada mi u stomaku sve zadrhti od pomisli da vodim ljubav sa muškarcem koji me je privukao. Ja ne zastupam mišljenje da sve kreće iz mozga, jer ja ne mogu da osetim strast prema nekom ko me fizički ne privlači. Strast uglavnom osećam za zgodnim muškarcima sa kojima imam osećaj da ću leteti do neba i moći da doživim vrhunac na način koji oboma odgovara.
Kada osetim strast bradavice mi se naježe a srce podrhtava.
 
Strast, to je onaj nagonskiji deo, strast mozemo osecati bez obzira da li volimo ili ne.

Ako bih to mogao ovako da kazem:
Strast je, na neki nachin, instrument 'Ida' dok je ljubav vezana za Super ego.
Ego je vezan za oba i zato vecina voli ljubav i strast u jednom pakovanju, inache, utisak ne moze drugachije biti kompletan.
 
Strast ne mogu da ogranicim samo na polje sexa. Strast je energija kojom prolazimo kroz zivot i njen intezitet odredjuje kvalitet mog zivota. Snazno osecati! Inspiraciju za strast daje ZIVOT u celojupnoj svojoj raznolikosti. Ljubav prema nekome ili necemu meni su licno nerazdvojive. 8)
 
VANJA 011:
Predpostavljam da će opet da krene pljuvanje, ali baš me briga drago mi je da se razlikujem od većine.
Za mene je strast osećaj da želim da se u potpunosti predam nekome i da istražujem svaki deo njegovog tela kao i on mog. To je osećaj kada mi u stomaku sve zadrhti od pomisli da vodim ljubav sa muškarcem koji me je privukao. Ja ne zastupam mišljenje da sve kreće iz mozga, jer ja ne mogu da osetim strast prema nekom ko me fizički ne privlači. Strast uglavnom osećam za zgodnim muškarcima sa kojima imam osećaj da ću leteti do neba i moći da doživim vrhunac na način koji oboma odgovara.
Kada osetim strast bradavice mi se naježe a srce podrhtava.

Iskoče li baš dosta? :lol:
Hoću da kažem koliko je to očigledno?
Ustvari da budem konkretan do kraja kolike imaš bradavice? :wink:
 
Kad se već raspravlja o tome...mene zanima kako znati da prema nekome osjećaš samo strast i ništa više..Da li vam se desilo da vas neko mnogo, mnogo privlači i vi umislite da je to recimo ljubav(malo se istripujete)a kad dobro razmislite, to je samo čista hemija, bez imalo duhovnosti. :?: :?:
 
~~~~:
Kad se već raspravlja o tome...mene zanima kako znati da prema nekome osjećaš samo strast i ništa više..Da li vam se desilo da vas neko mnogo, mnogo privlači i vi umislite da je to recimo ljubav(malo se istripujete)a kad dobro razmislite, to je samo čista hemija, bez imalo duhovnosti. :?: :?:

Desilo mi se samo shto nisam umislio da je to ljubav. Potpuno sam bio svestan situacije. :)
 
Ok.Valjda to ima veze i sa iskustvom...nemam pojma.U svakom slučaju mene to fascinira u smislu analize.Ima tu malo mučenja ne čini li ti se ukoliko ne želiš da imaš ništa sa tom osobom...pa moglo bi možda ovo, pa ipak ne bi...ne sigurno, a ipak ima nešto...........
 

Back
Top