Zaljubljenost ili ljubav...?

VANJA 011:
Kad_LupimLupim:
Helena Lena:
Kako da znamo gde je granica izmedju zaljubljenosti i prave ljubavi i da li smo u oblacima ili stvarno volimo nekoga onakav kakav je? :roll:
Kad i ako negde pred kraj zivota i dalje budesh sa istom osobom, onda mozes da kazes sa sigurnoscu da je izmedju vas bilo ljubavi :twisted:

E ovo je fantastično rečeno!!! :evil:
Jes to promashila smajlija ili ja nesto ne kapiram?
 
The Edge:
mackica ns:
The Edge:
A onda dođe SEX i sve pokvari... :?
Ju, pa što tako :shock: Bio loš sex, pa pokvario?
Ako tako stvarno misliš za tebe postoji jednostavno rešenje - nemoj se sexati 8)
Posle tih radnji neko se obično oseća ka yebena strana... pogube se neke iluzije koje imaš o onoj drugoj
(divna, fina, poštena, itd.)
, a koje si stekao zaslepljen ljubavlju, pa taj sudar sa RL obično stvori određeno razočarenje.
Srećom, sex je sredstvo da se veze i dalje održavaju, čak javi neka naknadna privrženost,
što je dobra zamena za ljubav.
Čini mi se da ti imaš problemčić :?
Ti, naravno isto hoćeš da se sexaš sa njom, ali kad ona pristane - izgubiš iluziju da je 'fina i poštena'. A što, odjednom kad se yebala samim tim više nije fina i poštena?
Izvini, ali ako nešto ne volim - to su onda takva razmišljanja.
To je isto kao ono - da je nevina, ali da sve zna :roll:
 
VANJA 011:
mackica ns:
VANJA 011:
Kad_LupimLupim:
Helena Lena:
Kako da znamo gde je granica izmedju zaljubljenosti i prave ljubavi i da li smo u oblacima ili stvarno volimo nekoga onakav kakav je? :roll:
Kad i ako negde pred kraj zivota i dalje budesh sa istom osobom, onda mozes da kazes sa sigurnoscu da je izmedju vas bilo ljubavi :twisted:

E ovo je fantastično rečeno!!! :evil:
Ma, daaaj :roll:
Znači, treba da čekamo kraj života da bismo znali da li smo nekoga voleli?
I znači da ako sa nekim ne dočekamo kraj života znači da ga nismo voleli?

Ma ne razumeš ti to! Ovo je filozofija i mnogo lepa misao.
Znaš, postoji mnogo stvari koje lepo zvuče, ali su ipak daleko od istine.
Kakva god da je filozofija, i koliko god da ja ne razumem, samo mi odgovrite na ta dva postavljena pitanja... Možda nešto i naučim.
 
Ne samo sam rekao da jedino tad mozes sa stopostnom sigurnoscu to da tvrdish.

A sto se ovog drugog tiche... prvo mozes li ne docekati kraj zivota :mrgreen: Maa, rekao sam tad se moze tvrditi da je izmedju dve osobe bilo LJUBAVI, voleti je nesto drugo, to je trenutno stanje ;)
Jer ako mi neko koga volim zabije jednom noz u ledja ne mogu reci da je izmedju nas bilo ljubavi :P
 
U jeeee...ako posle te sumacije shvatis da si se zayebo mnooogo je vremena izgubljeno...ode zivot uludo... :)
Ja ipak mislim da je potrebno mnogo manje da se zasigurno shvati od citavog ljudskog veka...ko hoce, naravno. ;)

The Edge:
mackica ns:
The Edge:
A onda dođe SEX i sve pokvari... :?
Ju, pa što tako :shock: Bio loš sex, pa pokvario?
Ako tako stvarno misliš za tebe postoji jednostavno rešenje - nemoj se sexati 8)
Posle tih radnji neko se obično oseća ka yebena strana... pogube se neke iluzije koje imaš o onoj drugoj
(divna, fina, poštena, itd.), a koje si stekao zaslepljen ljubavlju, pa taj sudar sa RL obično stvori određeno razočarenje.
Srećom, sex je sredstvo da se veze i dalje održavaju, čak javi neka naknadna privrženost,
što je dobra zamena za ljubav.

Nije mi jasno zasto bas posle sexa izgubis iluziju da je fina i postena...ne vidim kakve veze ima sex sa postenjem... :roll:
 
Ovde ima onih koji razdvajaju ljubav i sex. Za mene su to dva lica iste medalje.
Problemi nastaju kad pojedine osobe favorizuju jednu od tih strana - što dovodi do frustracija.
Moj komentar da posle sexa izgubim deo poštovanja o osobi sa druge strani odnosi se samo na one što se mnogo diče svojim "vrlinama"...
pošto mi muški uglavnom razmišljamo jednim neadekvatnim organom, skloni smo da kupimo takvo foliranje...
ali, kad se onaj primarni organ zadovolji, uključi se onaj drugi, realnije sagledamo situaciju i malo se razočaramao
(pre svega u sami sebe, što smo opet ispali majmuni).
Neko će reći da pričam o zaljubljenosti a ne o ljubavi, ali sve se svodi na količinu lučenja hormona, što primeti jedna doktorka.
 

No matter where I am
I’m always thinking of you
It may be hard but I need you to understand
That I don’t often say what I feel
But now this is straight from my heart

My love grows stronger every minute
And it won’t ever die
I want you to stay with me
Not just this day
But for all my life

Now when I look into your eyes
I can tell there’s something wrong
You’re holding back the tears
Couldn’t bear to lose you now
So I will make my feelings clear

My love grows stronger every minute
And it won’t ever die
You must believe
I’ll always be there for you
All my life

Oh please stay

My love grows stronger every minute
And it won’t ever die
I want you to stay with me
Not just this day
But for all my life


Ovu pesmu posvecujem mojoj ljubavi 8) :)
 
loveayz.jpg
 

Back
Top