Ako je tema bila na forumu, ja se unapred izvinjavam, ali stvar je hitna i nemam dovoljno vremena da pretrazujem.
Elem, pre dva meseca sam kupio Maxtor 200 Gb, externi rack (noname) i prikacio ga preko USB 2.0 na laptop.
Disk sam particionisao na dve particije, jedna FAT 32, velicine 20Gb,sluzi kao backup sistema, druga particija NTFS, velicine 174 Gb.
U startu je bilo problema oko prepoznavanja, ali sam sa "Enable Big LBA" odradio posao. Ono sto mi se nije bas svidjalo je dugo vreme aktivacije diska pri svakom ukljucenju na USB port, mada posle toga sve radi OK. Sve do pre dva sata!#$@%*!
Pojavila mi se poruka kako nema dostupa disku G. I jos kaze da je file ili folder ostecen, can't read! Interesantno je sto disk F (FAT32) radi normalno, a disk G se ne vidi, tamo ima oko 30 GB podataka, tek sam poceo cestito da ga punim. Iz explorera, desni klik na ikonicu G diska, properties, pokazuje da je disk kapaciteta O GB i da je zauzeto 0 Gb.
Onda pokrenem Partition Magic i pomocu disk Checka dobijem sledecu poruku:

" Error #1513
Bad attribute position in file record. Please refer to the online user guide for instruction."

... od cega naravno nema nista jer ja tamo bas ne kapiram sta treba uraditi!?

Sta da radim? HELP!