AmIOnline?

Avraam

Početnik
Poruka
7
Odavno sam razvio ovaj projekat, ali nisam imao normalan hosting za njega. Projekat radi tako sto odete na www.webinsane.com/aio i registrujete se, zatim skinete nashu aplikaciju (zasad samo za Windows, planiram da napravim i *nix verziju aplikacije), instalirate je, podesite je (kao na slici pre download-a) i onda je minimizirate. Posle toga se ulogujete na gore napisanoj adresi, pokupite html ili bbcode-ove i postavite ih na html strane ili u neke forume (pogledajte kraj poruke).
Primetite da ce program da se javi nasem sajtu tek 5 minuta po pokretanju, i da ce se javljati na svakih 5 minuta, sto ce reci da od trenutka konektovanja do objavljivanja da ste online moze proci max. 5 minuta, a od trenutka diskonektovanja ce proci 5 minuta do objavljivanja da ste offline. Ovako velik interval je uveden zbog bandwidth-a naseg sajta. Kasnije cemo, verovatno, smanjiti taj interval.
Uskoro i forum na webinsane sajtu gde ce moci (na engleskom) da se diskutuje o ovom kao i ostalim proizvodima kompanije webinsane.

P.S. Projekat je jos u fazi izrade, tako da... bice izmena ;)
P.P.S. Ne kritikujte design stranice www.webinsane.com/aio, kao ni fontove koriscene na dinamickim slikama, nego dajte misljenje o samom projektu!

 
Ne ramumem kome to treba da raportujem kad sam online :?
Vama ili kome, administratoru tog sajta, uopste ne kapiram zasto bih ja nekom govorio da li sam online ili ne :shock:
Tu funkciju vec imam na svom sajtu pa tu neko moze da vidi da li sam online ili moze ako je i on korisnik sezampro pa da me stavi kao prijatelja i onda da gleda da li sam online.
Moze i preko mesingera ili preko Skype.
Zasto ste uveli taj servis i kome on raportira da li sam online :?:

Extra lep logo :D
 

Back
Top