Kako do bugarskog drzavljanstva?

pozdrav svima, nov sam clan pa reko, da se ukljucim u razgovor.... vidim ima raznih nacina, a ima i jedan oko registracije firme u Bugarskoj, kosta 180e i prolazi dosta dobro i 100% legalno... probacu, pa cu vam javiti sto pre!

Kakve veze ima registracija firme sa dobijanjem drzavljanstva? Registracijom firme ne mozes dobiti ni dozvolu boravka ako u firmu koju su registrovao ne ulozis minimum 250 000 evra i ne zaposlis minimum deset osoba. Ako ulozis dobijas vizu sa kojom mozes boraviti u Bugarskoj i raditi u firmi koju si osnovao, ta viza je privremena na cetiri ili pet godina, ako ti firma radi tih cetiri godina dobices trajan boravak, posle provedenih pet godina na trajnom boravku dobices pravo da podneses zahtev za drzavljanstvo.
Samomim cinom registracije imas obavezu da zaposlis barem jednu osobu koja ce biti direktor preduzeca, zato sto vlasnik preduzeca ako nije bugarski ili EU drzavljanin ne moze zasnivati radni odnos, sto znaci da ne moze biti direktor.
 
Kakve veze ima registracija firme sa dobijanjem drzavljanstva? Registracijom firme ne mozes dobiti ni dozvolu boravka ako u firmu koju su registrovao ne ulozis minimum 250 000 evra i ne zaposlis minimum deset osoba. Ako ulozis dobijas vizu sa kojom mozes boraviti u Bugarskoj i raditi u firmi koju si osnovao, ta viza je privremena na cetiri ili pet godina, ako ti firma radi tih cetiri godina dobices trajan boravak, posle provedenih pet godina na trajnom boravku dobices pravo da podneses zahtev za drzavljanstvo.
Samomim cinom registracije imas obavezu da zaposlis barem jednu osobu koja ce biti direktor preduzeca, zato sto vlasnik preduzeca ako nije bugarski ili EU drzavljanin ne moze zasnivati radni odnos, sto znaci da ne moze biti direktor.

Ma da, ti smešni mitovi i bajke se stalno ponavljaju u poslednjih (barem) 50 godina - kao, otvoriš firmu u (USA, Nemačkoj, Francuskoj, evo sad i u Bugarskoj) i dobiješ boravišnu vizu. Kupiš kuću u ( --||-- ) i dobiješ vizu. Služiš u vojsci ( --||-- ) i dobiješ vizu. Zaposliš se kao policajac i dobiješ vizu.

Kako da ne. To funkcioniše samo onako kako je konislav već lepo objasnio - uložiš značajan kapital (čitaj: ne 5.000 ili 50.000 evra, nego mnoooogo više), napraviš ozbiljan biznis-plan, time stvoriš bar deset (10) radnih mesta (ništa "na crno, na foru, minimalac na račun, keš na ruke") za strane državljane (ne za ribu, ortake, strinu ili burazera), i onda zaista imaš šanse da dobiješ vizu. Privremenu. Koju mogu da ti oduzmu kad provere posle par godina da li si zaista zaposlio sve te ljude i da li firma uopšte stvara profit. Ako nisi ispunio obećano i zacrtano, šut-karta.

Sve ostalo su bajke i mitovi, davanje lažne nade tipa "ma može lako da se ode, na foru, evo ortakinja od zaove mog šuraka i njen dečko su tako otišli i sad imaju 3 kuće i 5 automobila, keve mi" - iliti, slamke za očajnike.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas bila u konzulatu Bugarskke u BG-u,
dala mi je spisak dokumentaije neophodne.

Mene jedino buni kako mi mk porekla da dokazemo bugarsko poreklo?

Da li ima neko ko je prosao proeduru?

Ne treba ti MK poreklo nego bugarsko poreklo, koje se lakse dokazivalo ako si iz MKD. Pre par godina su davali lakse drzavljanstva, sada i mi iz Makedonije moramo da dokazemo nekako da imamo bugarski proizhod (poreklo)
 
Zdravo svima ja sam ovde nova i jako me interesuje ova vasa tema.Iz iskustva bih vam dala savet da to sa firmom u Bugarskoj,kao sto rece neko ranije uopste nije istina i da je to jedna velika prevara,samo da bi vam uzeli pare!Ja sam stupila u kontakt sa covekom koji se zove Georgi Angelov koji mi je dao posrednika Kragulj Miljana navodno za Bugarske papire preko firme koju on poseduje a bavi se spedicijom, koji bi inace mogao papire da sredi za 45 radnih dana.Radi preko neke advokatice u Sofiji i cena koju smo mi platili je bila pola pre pola po preuzimanju dokumenata u Sofiji 3500€ sve ukupno ako se odustane pare se vracaju.Prvo bi se u konzulatu u Bg.sredjivala papirologija a nakon toga se ide dalje u Sofiju u Mup.itd da ne gnjavim veoma primamljiva ponuda.Problem je u tome sto smo mi pare dali al nas je posle zavlacio za termin i ni dan danas nismo otisli a evo proslo je godinu ipo, na kraju je ispalo da su njemu pare problem a mi rekli kulturno ok ako nema da vrati a on izgleda potrosio pa nema odakle.A nikako ni da se javi sve ceka da ga mi pozovemo.
Inace predlagali su i taj fiktivni brak za 2500€ i tako da od papira nema nista,ali to sa poreklom ima mogucnosti i puno je ljudi dobilo ali mora da se ceka.Mi inace nemamo nikakve veze sa Bugarskim poreklom iako smo na Bugarskoj granici, ali ima dosta ljudi koji su pokusali i kazu da je jednostavna procedura nista tesko pa sad cekaju da vide da li ce dobiti...
 
kako da dodjem do bugarskog drzavljanstva? prezime mi je
bugarsko,na ov,tata,deda,pradeda imaju isto prezime...kojim koracima da idem da bih dobila bg drzavljanstvo? da li imam pravo na to???

Prezime, samo za sebe, ne znači ništa (ili ne mnogo).

Ono što je tebi potrebno je dokaz da ti je neko od bliskih i direktnih predaka (otac/majka/baba/deda/prababa/pradeda...) negde, nekada, zvanično upisan kao "Bugarin" (krštenica, lične isprave, venčanica, umrlica, ... i tome slično). Ili da je u nekom trenutku bio državljanin Bugarske (za to treba opet neki zvanični dokument, tipa pasoš, krštenica, itd.), pa makar i za vreme okupacije dela Srbije od Bugarske, recimo tokom 1. ili 2. svetskog rata, ili ranije.
 
Незнам зашто сте се умирили? Да ли сте већ сви средили ту документацију за Бугарску, односно Европску Унију.? Ако нисте, онда пожурите, јер ја живим овамо и просто сам се ужелео да чујем српску реч! Има ли Срба у Бугарској?
Занимљиво је да, кад год ступим у контакт са неким непознатим човеком , прво питање је:" Зашто си дошао да живиш овде, кад је код вас боље"?
Око добијања бугарског држављанства, пасоша и бугарских докумената, као што је напред већ речено, треба бити обазрив, јер мафија и даље ради свој посао и има их много.. То треба радити само код државних органа , легално и онако како је прописано по закону.:confused:
 
Poslednja izmena:
Sta je potrebno za dobijanje pasosa legalno? Iz istocne Srbije sam, tako da, mozda, mogu da nekako izbunarim od nekog pretka da je ziveo pod bugarskom vlascu. Ako je neki papir potreban da imam u sebi kap bugarske krvi. :mrgreen:


Evo napisah gore:

Prezime, samo za sebe, ne znači ništa (ili ne mnogo).

Ono što je tebi potrebno je dokaz da ti je neko od bliskih i direktnih predaka (otac/majka/baba/deda/prababa/pradeda...) negde, nekada, zvanično upisan kao "Bugarin" (krštenica, lične isprave, venčanica, umrlica, ... i tome slično). Ili da je u nekom trenutku bio državljanin Bugarske (za to treba opet neki zvanični dokument, tipa pasoš, krštenica, itd.), pa makar i za vreme okupacije dela Srbije od Bugarske, recimo tokom 1. ili 2. svetskog rata, ili ranije.
 

Back
Top