Masaza

nactu

Primećen član
Poruka
956
Interesuje me da li postoje neke situacije u kojima se ne sme raditi masaza?Da li neko od vas ima masera i zasto?Koja je masaza najbolja za probleme bolova u ledjima?
 
Postoje neke kontraindikacije kada je masaza u pitanju i to su npr.promene na kozi koje trenje moze pogorsati,vaskularne promene,kao i sumnja ili dijgnostikovano postojanje tumora(i benignih i malignih)jer pojacavanje mikrocirkulacije moze dovesti do sirenja i raznosenja po celom organizmu.
Svaka vrsta masaze ima neke kontraindikacije,pa ako ste zainteresovani za neku posebno predlazem da je prostudirate podrobno,a sve informacije mozete naci preko google-a ili nekog slicnog pretrazivaca.poz...[
 
odlazak na masazhu ne mora uopste da bude extra...bitno je da skapirash s maserom, kao kod frizera.ako ima neke stegnutosti medju vama, nece biti ok. :I ja sam isla jednom, nistha spec..ali sam se sve vreme mislila shta da pricam s maserkom. to se oseti ebiga
 
Mene zanima sta se preporucuje posle masaze?Ja sam isla nekoliko puta i bas mi je prijalo ali se posle osecam toliko opusteno da mi se malcice vrti u glavi.Mogu reci da mi taj osecaj prija ali mi se onda uzasno spava i obicno dremnem partiju,posle sam ko nova.Sta je bolje posle masaze,spavati kao sto ja imam potrebu ili se baviti nekom aktivnoscu/setati,trcati,raditi uobicajene kucne poslove,sedeti.../
 
masaza vas opusti i verovatno je da vam se spava ako imate problema na primer sa kicmom onda vam iskljucivo preporucujem medicinsku klasicnu masazu a ako zelite samo opustanje onda relaks masazu i ako se zamarate sta cete pricati sa maserkom ja vam kazem nista slusajte neku tihu klasicnu muziku i tada ce doci do potpunog opustanja i to ce vam vise pomoci nego da pricate pozdrav
 
Masaza je vrlo blagotvorna stvar.
Kontraindikacije za masazu su >
1.povisena telesna temperatura
2.dermatoveneroloski problemi
3.rane
4.primenjen kortizon
5.tromboflebitis


Vrsta masaze koja se primenjuje zavisi od psiho/fizickog stanja organizma.

Najbolje je da dodjes i proveris >


IBD INSTITUT

OBILICEV VENAC BR.8

BEOGRAD
 

Back
Top