064 otkrivanje broj.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: 064 otkrivanje broj.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano 064 otkrivanje broj.

Da li je moguce otkriti ko koristi neku 064 karticu, koja me stalno cima?
    Ne znam da li je kupljena na kiosku ili je reg. Ako je na kiosku da li je moguce, posto predpostavljam da jeste?

Zainteresovan član Don Tadic (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Javi se najblizem korisnickom servisu maticne mreze, cije usluge koristis. Tamo ces podneti internu prijavu u kojoj izjavljujes da te neko uznemirava. Oni dalje preuzimaju.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano

I nista posle toga prijava ode u Recycle Bin

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

a jel moguce otkriti ko je ako je kupljena kartica na kiosku, mislim jel moze to nekako da se prati?
    predpostavio sam za ricucle bin da ce da bude tako

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

A kako mislis da je to moguce saznati?
    Znam coveka koji je prijavio uznemiravanje MTS-u i korisnik broja sa koga je vrseno je upozoren iskljucenjem broja.Posle toga uznemiravanje je prestalo, pa ne mogu da tvrdim da li bi i kakve i mere MTS preduzela da se i dalje nastavilo.

Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Molim ove sto su pricali o bacanju prijave u kantu za smece da ne lupetaju. Ukoliko pojma nemaju o cemu se radi, kako funkcionise sistem prijavljivanja uznemiravanja, da se ne mesaju glupim doskocicama.

Podnosenje prijave vuce to da tvoj provajder usluga upozori korisnika koji te je uznemiravao. Ukoliko je taj korisnik druge mreze, onda prosledjuju zahtev njegovom provajderu, koji ce mu zapretiti iskljucenjem broja ukoliko se zabelezi poziv sa njegovog broja na tvoj telefon. Nakon toga ide przenje njegove kartice i eventualno krivicna prijava u MUP-u, ukoliko se ucini potrebnim. Nebitno je da li je taj kupio karticu na kiosku. Njegovo ime nije u registru MTS-a, ali ako se pokrene istraga u policiji onda je to pitanje od nekoliko sati. Sva kretanja coveka koji nosi telefon koji je prijavljen na mrezi mogu da se prate. Vrlo jednostavno je moguce dobiti listing lokacija na kojima najcesce boravi. Te lokacije se proveravaju i na taj nacin se dolazi do gonjenog lica.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Don Tadic
    Molim ove sto su pricali o bacanju prijave u kantu za smece da ne lupetaju. Ukoliko pojma nemaju o cemu se radi, kako funkcionise sistem prijavljivanja uznemiravanja, da se ne mesaju glupim doskocicama.

Podnosenje prijave vuce to da tvoj provajder usluga upozori korisnika koji te je uznemiravao. Ukoliko je taj korisnik druge mreze, onda prosledjuju zahtev njegovom provajderu, koji ce mu zapretiti iskljucenjem broja ukoliko se zabelezi poziv sa njegovog broja na tvoj telefon. Nakon toga ide przenje njegove kartice i eventualno krivicna prijava u MUP-u, ukoliko se ucini potrebnim. Nebitno je da li je taj kupio karticu na kiosku. Njegovo ime nije u registru MTS-a, ali ako se pokrene istraga u policiji onda je to pitanje od nekoliko sati. Sva kretanja coveka koji nosi telefon koji je prijavljen na mrezi mogu da se prate. Vrlo jednostavno je moguce dobiti listing lokacija na kojima najcesce boravi. Te lokacije se proveravaju i na taj nacin se dolazi do gonjenog lica.
    hvala na odgovoru.

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

bravo don tadicu!

upravo sam se setio slicnog pimera kada je neki lik, iz nekog sela u srbiji, a isto je tako kupio "nevidljivu" karticu na kiosku, pozvao policiju i rekao im da ce da ubije predsednika tadica ako ne osloboge legiju za 24h! (to je bilo pre par meseci)

u roku od pola sata mu je tesko naoruzana zandarmerija dosla u goste...

zakljucak: sve moze da se uradi, samo je pitanje koliko je to bitno pokretanja tolike aparature, jer sigurno to nece raditi zbog ukradenog telefona (osim ako ne potice iz nekog tezeg krivicnog dela).

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

Nije tacno da to ne radi u slucaju ukradenog telefona.
    Znam da su vratili poznanici mog brata telefon posle 5 meseci od kradje a vrednost fona i nije bila neka!
    Moj je ukraden i cekaju da neko pocne da ga koristi da bi ga pratili...
    Doduse, u mom slucaju je u pitanju bila kradja na drzak nacin!
    Plus ga prati jedan radnik u MTS-u koga moji znaju, tako da verujem da to bas i nije toliko slozena apratura...

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

kad sam napisao "slozena aparatura"-mislio sam na "sistem trigonometrijskog gonjenja", a ne na "listing" i ostale aktivnosti korisnika telefona. to sto su vratili tvojoj drugarici posle 5 meseci, moguce je da su ga nasli negde, zaplenili od nekog, pa videli ciji je, neverujem da su BAS pravili istragu zbog tog jednog aparata.

Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Zacudio bi se da znas ....

Zainteresovan član DR83 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ajde Done prosvetli nas

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Podrazumevano

Ja sam cuo da ako neko cima sa 064 i krije broj da ga je nemoguce upecati, tj. u telekomu ne vide koji je broj cimao doticni broj osim ako ne sumnja osteceni na nekoga konkretno pa prate pozive doticnog.
    Ili to nije istina?

Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Neko te je lagao.

Početnik
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: 064 otkrivanje broj.

Citat Original postavio ignis
    Ne znam da li je kupljena na kiosku ili je reg. Ako je na kiosku da li je moguce, posto predpostavljam da jeste?
    PROSTO! KAD WIDISH DA TE CIMA,LEPO ISKLJUCI FON ,PA CE TI,KAD GA UKLJUCIS POSLE, STICI IZVESTAJ SA O PROPUSTENOM POZIVU SA TOG BROJA! ja imam 063 ,kod mene to radi...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: 064 otkrivanje broj.

Citat Original postavio lili san
    Citat Original postavio ignis
    PROSTO! KAD WIDISH DA TE CIMA,LEPO ISKLJUCI FON ,PA CE TI,KAD GA UKLJUCIS POSLE, STICI IZVESTAJ SA O PROPUSTENOM POZIVU SA TOG BROJA! ja imam 063 ,kod mene to radi...
    u redu je to, ali ne shvatam kakve koristi ja imam od toga. Jer ja i onako znam koji je to broj, ne znam samo ciji je. "samo to"...
    u svakom slucaju hvala svima na pomoci

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

....a moze i tako....

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio S_K_V_O
    Nije tacno da to ne radi u slucaju ukradenog telefona.
    Znam da su vratili poznanici mog brata telefon posle 5 meseci od kradje a vrednost fona i nije bila neka!
    Moj je ukraden i cekaju da neko pocne da ga koristi da bi ga pratili...
    Doduse, u mom slucaju je u pitanju bila kradja na drzak nacin!
    Plus ga prati jedan radnik u MTS-u koga moji znaju, tako da verujem da to bas i nije toliko slozena apratura...
    Hm... jel' se ovde govori o praćenju broja tj kartice ili telefona... Ako je neko bio dovoljno glup da koristi ukraden telefon i karticu onda OK, čas posla da se locira i uhapsi, ali da ti neko ukrade telefon stavi novu karticu i koristi pa bude lociran i uhvaćen.... Mnooooogo teško...

Zainteresovan član krejzi_dajmond (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Ma samo preusmeri pozive na svoju govornu postu (064 70 xxx xxxx) kad si nedostupan i iskljuci fon, onda ce kad te bude cimao i bez zvonjenja da mu se skida kredit. Jos stavi neku glupu pozdravnu poruku da bi ga nerviralo. Svejedno kad provali da mu trosis kredit prestace sigurno. Samo jos kad bi znao kad ce da te cima. Jel postoji mogucnost preusmeravanja poziva samo nekih brojeva ili ne?

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

mashala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

@krjzi_...
    Ja mislim da ne moze samo kod nekih poziva preusmerenje, bar ne na mom telefonu se t230
    hteo sam i ja da to uradim ali nije moglo, mozes sve pozive da zabranis, ne moze pojedinacno.

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Citat Original postavio vlater
    ali da ti neko ukrade telefon stavi novu karticu i koristi pa bude lociran i uhvaćen.... Mnooooogo teško...
    mnogo tesko, ali u zimbabveu! naravno da je vrlo lako!

Obećava
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio gusha
    Citat Original postavio vlater
    ali da ti neko ukrade telefon stavi novu karticu i koristi pa bude lociran i uhvaćen.... Mnooooogo teško...
    mnogo tesko, ali u zimbabveu! naravno da je vrlo lako!
    Ako bi bio ljubazan da odgovoriš kako je to vrlo lako. Naravno imajući u vidu da je 80% (moja procena)mobilnih telefona u Srbiji švercovano, skidano sa drugi mreža i sl. tako da ne postoji neka evidencija o telefonima, njihovim serijskim brojevima i sličnim podacima koji bi ga definisali...
    Hvala unapred!

Učlanjen
    11.10.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

E ovako... veeeeomaaa jednostavno...
    Poznato ti je da svaki telefon ima svoj IMEI? Ukoliko ne, onda je to jedinstveni kod svakog telefona koji postoji. Kada se telefon prijavljuje na mrezu (prilikom ukljucivanja), registruje se kod provajdera. Svaki put belezi se IMEI vezan za broj sa kog je neki poziv upucen... moguce je cak i lokaciju izvesti... veoma proste stvari, koje su jednostavno receno: SAVREMENA TEHNOLOGIJA koja je dostupna i drugima osim Molderu.

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Don Tadic te je udostojio kratkog odgovora, ali vrlo detaljnog!
    kada bi ti objasnjavali sve od pocetka trebalo bi nam da kuckamo pola godine da napisemo rad o tome...

ako si bilo u vojsci (ili znas nekog ko je bio) vezista, ili slicno (protivelektronsko izvidjanje i javljanje) pitaj ga samo...

dobro Don Tadic rece, ne moze to samo Molder, nego i Mich iz BayWatcha, heheh 8)

Slične teme

1. Otkrivanje stvarnosti
    Autor Dragantaur u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.05.2008., 10:24
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.04.2007., 11:41
  3. Mirc i OTKRIVANJE identiteta
    Autor ivan-bg u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2004., 21:37

Pravila za slanje poruka