Pomoc!!!!!!!!!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pomoc!!!!!!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Pomoc!!!!!!!!!

Pokusavam da pomocu CD-roma procitam DVD igru sa programomAlcohol 52% ali mi nikako ne uspeva jer iako pratim uputstvo koje cu i ovde postaviti nikako ne mogu da skontam sta je to sto ce uciniti da cd-rom krene da cita DVD tako da ako je neko imao iskustva sa ovim molim za pomoc

UPUTSTVO ZA STARTOVANJE IGARA KOJI SU NA DVD JU A IMATE SAMO CD-ROM: AKO STE DOBILI IGRU KOJA JE NA DVD-JU A NEMATE DVD VEC SAMO CD ROM ONDA MORATE PROCITATI I SHVATITI OVO UPUTSTVO ZA PRAVILNU POSTAVKU I INSTALACIJU TAKVIH DOBIJENIH CD-A RADI SE O TRIKU ODNOSNO ZAVARAVANJU KOMPJUTERA POSEBNIM NAMENSKIM PROGRAMOM KOJI DOBIJATE UZ OVE CD-OVE POD IMENOM "ALKOHOL"(LEPO IME ZAR NE?) DA KOMPJUTER ODNOSNO WINDOWS VIDI DVD A U STVARI STARTUJETE SA OBICNOG CD-ROMA. KAKO IDE CEO POSTUPAK? KORAK 1: INSTALIRAJTE "ALKOHOL".POSLE INSTALACIJE UNESITE IZ "SERIAL"FAJLA PODATKE ZA REGISTRACIJU U POLJU"REGISTER" SA "COPY-PASTE".JAVICE VAM"ALKOHOL IS FULLY REGISTERED I TOM SLICNO" KORAK 2: U SAMOM PROGAMU "ALKOHOL" IDITE NA "OPTIONS" PA ONDA "VIRTUAL DRIVE". POGLEDAJTE TU OPCIJU"NUMBER OF VIRTUAL DRIVES" TREBA BITI UKLJUCENO "1" ILI VISE AKO ZELITE.OSTAVITE ZA SADA NA"1" . KORAK 3: POSTO JE DVD MNOGO VECE ZAPREMINE NEGO LI OBICAN CD ROM POTREBNO JE PRVO PODELITI RAZBITI DVD NA ZAPREMINU OBICNOG CD-ROMA.U SUSTINI TAJ BROJ CD-OVA IZADJE OKO 3 DO 6 NAJVISE PO DVD-JU KAO STO STE I DOBILI.TAKO DOBIJENE CD-OVE NE MOZETE JOS UVEK STARTOVATI JER NISMO ZAVRSILI SA DODATNIM OBJASNJENIMA.CITAJTE I RAZMISLJAJTE,NE TREBA MNOGO PAMETI. KORAK 4: IZ " MY COMPUTER" IDITE NA HARD DISK NA MESTU GDE IMATE SLOBODNO NAJMANJE 4 ILI VISE GIGABAJTA. PREPROUCUJEMO VAM DA ZA INSTALACIJU IMATE MINIMUM 5-7 GIGABAJTA SLOBODNOG PROSTORA NA NEKOJ PARTICIJI NA HARDU, KAD VEC NEMATE NOVAC ZA DVD ONDA CETE NACI SLOBODNO MESTO NA HARD-U. PROSTA DEFINICIJA ZAR NE? KAD STE DOBILI ILI VEC IMATE 5-7 GIGABAJTA NA VASEM LEPOM HARDU PROCITAJTE SLEDECI KORAK KORAK 5: IZ"MY COMPUTER" NA OSLOBODJENOJ PARTICIJI PO KORAKU 4 SA "NEW FOLDER: ILI "NOVI FOLDER" NAPRAVITE FOLDER NA SLOBODNOJ PARTICIJI SA IMENOM "DVD ROM". KORAK 6. KADA STE NAPRAVILI FOLDER ZA IGRU,TAJ FOLDER CE VAM U STVARI BITI VAS "DVD ROM"KOJI IONAKO NEMATE JER STE DOBILI CD-OVE DOK GA NE IZBRISETE PO ZELJI KORAK 7: DOBILI STE I PROGRAM"WINRAR3.30CE" INSTALIRAJTE GA.INSTALACIJA JE BRZA I JEDNOSTAVNA. KORAK 8: UBACITE PRVI CD SA IGRE OD DVD-JA KOJI NA KRAJU SVOG IMENA IMA PART 1. CD2 IMA PART 2,CD 3 IMA PART 3 I TAKO REDOM U ZAVISNOTI KOLIKO IGRA ZAUZIMA NA CD-U.NAJVISE JE TO DO 6 CD-A. DAKLE KLIKNITE SA PRVOG CD-A NA "IME IGRE.PART1.EXE" POJAVICE VAM NATPIS"WIN RAR SELF EXTRACTING ARHIVE". POGLEDAJTE STA PISE U "DESTINATION FOLDER" . IDITE NA BROWSE I NADJITE FOLDER KOJI STE NAPRAVILI POD IMENOM"DVD ROM".NAJCESCE TO IDE PO SISTEMU"MY COMPUTER" PA IME PARTICIJE PA KLIK NA SAMO IME FOLDERA"DVD ROM"KLIKNITE NA "OK" I NA KRAJU "INSTALL" PAZITE DA VAM U "DESTINATION FOLDER" PISE PUTANJA ZA VAS FOLDER"DVD ROM".POCECE DA UCITAVA SA PRVOG CD-A.KAD ZAVRSI PRVI CD-E TRAZICE VAM "IMEIGRE. PART2"UBACITE CD2 I KLIKNITE NA "IMEIGRE.PART2" I TAKO REDOM ZA KOLIKO STE CD-A I DOBILI. KAD STE ISKOPIRALI NA TAJ NACIN IZ "WIN RAR"SVE CD-OVE PROCITAJTE-PRIMENITE KORAK 9. KORAK 9: OTVORITE ILI VRATITE SE NA PROGRAM "ALKOHOL". U GLAVNOM EKRANU NADJITE "VIRTUAL CD/DVD ROM"- NO MEDIA INSERTED. KLIKNITE OVDE DESNIM NE LEVIM MISEM I IZABERITE IZ MENIJA OPCIJU"MOUNT IMAGE".IDITE NA "MY COMPUTER" I NADJITE VAS FOLDER"DVD ROM"KLIKNITE NA IME FAJLA-IGRE KOJU STE RASPAKOVALI MALOPRE U KORAKU 8. AKO U FOLDERU "DVD ROM" NE VIDITE IME IGRE ZNACI DA NISTE PRAVILNU POSTUPILI. AKO VIDITE IME IGRE,KLIKNITE NA IME I "OK" SACEKAJTE PAR MINUTA DOK KOMPJUTER "MOUNT-UJE" VASU IGRU U VIRTUELNI-KOBEJAGI DVD ROM.OVO "MOUNTOVANJE MOZE TRAJATI MALO DUZE ALI NE VISE OD 1-2 MINUTA. KORAK 10: OTVORITE SA "DESKTOP-A"OBICNO "MY COMPUTER" I VIDECETE VASU IGRU NA DVD-JU!! KLIKNITE I STARTUJTE.ETO VAM VAS DVD-ROM. NAPOMENA: AKO INSTALIRATE OSTALE IGRE JEDNOSTAVNO PRIMENITE KORAK 4 I PRAVITE FOLDER ALI SA IMENOM"DVD ROM 2" I TAKO REDOM KOLIKO MESTA IMATE SLOBODNOG NA HD-U ZA BRISANJE SAMO IZBRISETE OBICNOM METODOM IZ"MY COMPUTER" IME IGRE,ALI NE I IME FOLDERA PA OPET KORAK 4 ITD.

Početnik
    Učlanjen
    21.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ...

Ma mene je mrzelo da procitam upustvo do kraja a kamoli da pokusam tu varijantu...daj kupus lepo DVD citac koji je bagatela i resis problem...Sta je 15e , jedan izlazak u grad?

Zainteresovan član ramzes022 (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: ...

Citat Original postavio mohikanac81
    Ma mene je mrzelo da procitam upustvo do kraja a kamoli da pokusam tu varijantu...daj kupus lepo DVD citac koji je bagatela i resis problem...Sta je 15e , jedan izlazak u grad?

Primećen član neledr (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Mionica,Valjevo.....na nema mesta svuda sam po svetu...
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

:shock: e, svasta sam video na forumu ali vov... :shock: :?

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

A ja cuo da ima program pomocu koga cu stare 5,25'' diskete da procitam na CD-ROM-u.

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Citat Original postavio Pjer_Nis
    A ja cuo da ima program pomocu koga cu stare 5,25'' diskete da procitam na CD-ROM-u.
    Ma loše si čuo, to se magnetne trake učitavaju, al ne preko CD-ROMa, već isključivo na Combo uređajima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio milospv
    Ma loše si čuo, to se magnetne trake učitavaju, al ne preko CD-ROMa, već isključivo na Combo uređajima.
    I to proizvedenim u vreme punog meseca, na neparni dan parne nedelje...

Primećen član neledr (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Mionica,Valjevo.....na nema mesta svuda sam po svetu...
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

:shock: ...e, jes mozda ako ih pre toga makazama obrezes u krug pa ih strpas u CD-Rom 8)

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Samo se ti smej, ja vec duze vremena igra igre sa C64 na PCu i to bas sa takvih disketa.

No, salu na starnu, gile da li si ti dobro procitao taj text?
    Da poznajes osnovni princip rada DVDa i CDa znao bi da je prosto nemoguce citati DVD na CDROMu.
    Dovoljan razlog za to je sto je gustina zapisa na DVDu mnogo, mnogo veca nego na CDu i laser CDROMa nikako nije prilagodjen gustini zapisa DVDa.

Ako si dobro proacitao, a ocigledno nisi u tom textu ti je objasnjeno (malo nerazumljivo, ali nije bas toliko zamrseno) kako sa DVDa igru da prebacis na CDove i posle na tvom racunaru istu prebacis sa CDova u virtualni DVD ROM.

Prosto, jednostavno.

Slične teme

1. POMOC! Potrebne slike igracha Crwene Zvezde .POMOC
    Autor Interista u forumu Fudbal
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2007., 16:40
  2. !! POMOC !! Dodatna antena za mobilni telefon !! POMOC !!
    Autor ludak1985 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 00:10
  3. pomoc pomoc yahoo mail i krstarica pricaonica
    Autor copex u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2004., 23:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku