Nesto se desava sa racunarom, ali ne znam sta

little smile

Primećen član
Poruka
517
U poslednje vreme mi se desava da ili dok nesto radim na racunaru ili kada se konektujem na net (nekada i pre nego sto uspostavim vezu) racunar odjednom kao da se restartuje (cuje se ono tk, kao kada hocemo da ga restartujemo), a u stvari se ne restartuje, nego ekran postane crn (nema nicega na ekranu), a cuje se da kuciste i dalje radi, no nista, ne reaguje. I onda moram da pritisnem dugmence na kucistu da se restartuje kako bi se vratio u normalu.
Nista ne razumem :?
 
little smile:
U poslednje vreme mi se desava da ili dok nesto radim na racunaru ili kada se konektujem na net (nekada i pre nego sto uspostavim vezu) racunar odjednom kao da se restartuje (cuje se ono tk, kao kada hocemo da ga restartujemo), a u stvari se ne restartuje, nego ekran postane crn (nema nicega na ekranu), a cuje se da kuciste i dalje radi, no nista, ne reaguje. I onda moram da pritisnem dugmence na kucistu da se restartuje kako bi se vratio u normalu.
Nista ne razumem :?
Mozda je ukljucen Stand By rezim kada ne pipas komp ( kao screensaver) ali posto kazes da se desava dok nesto radis na kompu, onda mi na pamet pada jedino neki virus, uzmi neki AV i Ad-Aware i updateuj ih i lepo skeniraj sve....
 
mslav:
Mozda je ukljucen Stand By rezim kada ne pipas komp ( kao screensaver)
Pa, koliko ja znam, kada je racunar u Standby, nekim pokretom misa ili pritiskom tastera na tastaturi, na ekranu se pojavljuje desktop ili sta god drugo (zavisi kako smo ostavili racunar), tj. vraca se u aktivno stanje. Ali i sam si procitao da racunar ne reaguje ni na sta, ni na kakve pokrete misa, tastature i sl., no ipak se cuje da radi kao da je u stanby rezimu, tako da to nikako nije uzrok problema.
Inace sve opcije (turn off monitor, turn off hard disks, system hibernates i system standby) su mi selektovane na ’never’. Hibernacija mi je omogucena, no ona nije uzrok ovome sto mene muci, tj. moj racunar.

mslav:
ali posto kazes da se desava dok nesto radis na kompu, onda mi na pamet pada jedino neki virus, uzmi neki AV i Ad-Aware i updateuj ih i lepo skeniraj sve....
Pre nedelju dana u potpunosti sam formatirala hard, posto se nesto slicno desavalo i tada. Mislila sam da je virus u pitanju, medjutim ni tada ga nije bilo, a ni sada ga nema (da ne baksuziram).
1.Koristim Ad-Aware SE Personal i apdejtujem ga redovno. Danas sam isla i na opciju ’Perform smart system scan’, medjutim novih kriticnih objekata nema, tj. rezultat je nula, a cekirala sam i opciju ’Perform full system scan’, medjutim rezultat je identican, ne postoje objekti koje bi trebalo ukloniti.
2.Takodje koristim i Zone Alarm Pro i ukljucena mi je opcija Anti-spyware koju apdejtujem isto tako redovno. U karantinu se ne nalazi nista. A i kada sam na netu Zone Alarm mi prijavljuje sve sto je sumnjivo, tako da vodim racuna i o tome.
3.Koristim i Window Washer 5.0 i po nekoliko puta dnevno ’cistim’ sve nepotrebne fajlove i sl.
4.I naravno da koristim antivirusnu zastitu, jer da nje nema, verovatno ne bih ni isla na net. Trenutno je to avast antivirus (4.6 home edition) i redovno ga apdejtujem!!! Pokrenula sam Thorough Scan, medjutim sve je ok, tj. nista nije pronadjeno sto je sumnjivog porekla.

A koristim i Mozilla Firefox, jer nekako mi je i sigurnija od IE, a i lakse se snalazim sa njom.
 
Idi na trend micro online scaan..Ako je tu sve ok produvaj racunar..Identicna stvar mi se desila prije nekoliko dana i produvavanje kompresorom je rijesilo problem...

PS.Ad aware u zadnje vrijeme slabo sta otkrije.
PPS.Instaliraj kasperski..Jes da uzima dosta al je najbolji...
 
chika_doktor:
Idi na trend micro online scaan..Ako je tu sve ok produvaj racunar..Identicna stvar mi se desila prije nekoliko dana i produvavanje kompresorom je rijesilo problem...
Ne zelim da zvucim tupavo, ali kako da ga produvam?

chika_doktor:
Instaliraj kasperski..Jes da uzima dosta al je najbolji...
Koristila sam kasperski dosta dugo, no skoro predjoh na avast, posto sam cula da je ok. Cak se desavalo da su neki nakon aninstalacije kasperskog i instalacije avasta nakon skeniranja otkrili da imaju neke viruse :shock:
 
Kulirazin savet mi deluje jedino realan, jer usisavala sam racunar pre nedelju dana (unutrasnjost kucista, da ne bude zabune), tako da nije prasina ili sta vec uzrocnik cudnog ponasanja racunara.
Mozda je zaista problem u modemu ili drajverima, ali jos uvek 'ispitujem', dok ne otkrijem pravi uzrok.
Hvala vam svima na savetima!!! :D
 
little smile:
U poslednje vreme mi se desava da ili dok nesto radim na racunaru ili kada se konektujem na net (nekada i pre nego sto uspostavim vezu) racunar odjednom kao da se restartuje (cuje se ono tk, kao kada hocemo da ga restartujemo), a u stvari se ne restartuje, nego ekran postane crn (nema nicega na ekranu), a cuje se da kuciste i dalje radi, no nista, ne reaguje. I onda moram da pritisnem dugmence na kucistu da se restartuje kako bi se vratio u normalu.
Nista ne razumem :?

proveri da li ti radi kuler na procesoru, kuler na grafickoj, ako postoji,moguce da je i graficka u pitanju ili drajver za nju.Ako je sve ok jedino sto bi ja jos probao je da modem premestim u drugi PCI slot pa da pokusam!Toliko!Ako se setim jos necega javi cu.
 
Modem sam pokusala da premestim u drugi slot jos pre dve nedelje, medjutim nekako je glupo sve to osmisljeno u mom kucistu, tako da se dodiruju graficka i modem... bezveze! Kuler bi trebalo da menjam, jer poceo je od pre par meseci da povremeno, kada ukljucim racunar, zvuci veoma cudno, tj. huci mnogo par sekundi, a onda se utisa. Ma svasta nesto fali, ali po najvise para :(

Npr. juce mi se desilo slicno... Kliknem na ikonicu da se konektujem i tog momenta (nije ni ukopcao vezu) racunar se restartovao u pravom smislu te reci i vratio mi sve u normalu nakon toga.
Ma meni je mnogo cudno sto mi se ovo desava na svakih par dana, a ne svakodnevno... :?
 
little smile:
Ma meni je mnogo cudno sto mi se ovo desava na svakih par dana, a ne svakodnevno... :?
Urekoh... Malopre sam se taman konektovala, otvorim 'forum' stranicu, kliknem na Hardver i istog momenta cuje se 'tk', zacrne mi se ekran, racunar i dalje radi. Sacekah malo da vidim hoce li kao juce da se restartuje u pravom smislu i da mi vrati desktop i sl., ali ne. Radi racunar, ali sve je crno i dalje... ne reaguje. Kliknem dugme na kucistu za restartovanje i proradi ponovo...
 
Novi problem...
Huh, ja bas ne znam sta se desava sa mojim racunarom. Sada sam se konektovala, skinula postu, diskonektovala se, pocela da pisem mejl drugarici i odjednom nakon samo par napisanih reci zablokirao mi se racunar i poceo da pishti! Ne reaguje ni na pomeranje misa, ni na kakve tastere (tastature), tako da mi nista drugo nije preostajalo nego da ga restartujem i da prekinem to pistanje.
Zna li neko zbog cega se ovo desilo i da li treba nesto da promenim od komponenti racunara, jer ne bih volela da mi ode hard zbog kulera, modema, tastature i sl.?
 
Meni se slicno desilo dok sam kopirao sa jedne particije na drugu malo veci fajl samo se culo tak i
racunar yablokirao. Naravno posle restarta podaci
otisli , srecom imao sam ih na drugom kompu. Inace
na ovom nemam modem i ni od koga ne uzimam nista pa nema logike da je virus. Moje misljenje je da je riknuo
disk. Uradio sam brisanje particija iz FDISK-a i ponovo
napravio particije i formatizovao iz dosa , instalisao
xp i danas sam radio ceo dan , hvala bogu nisam imao
problema. Zakljucio sam da nije disk vec najverovatnije
problem sa napajanjem odnosno sa naponom iz distribucije pa ti predlazem da od nekog pronadjes UPS
i probas . I ja to isto planiram.
 
ketyy:
Zakljucio sam da nije disk vec najverovatnije problem sa napajanjem odnosno sa naponom iz distribucije pa ti predlazem da od nekog pronadjes UPS i probas . I ja to isto planiram.
Ok, hvala na savetu!
Evo, pre par sekundi, dok sam citala tvoj post, poceo je racunar cudno da huci, nekako piskavo... Boze, ne mogu da verujem sta sve danas nisam cula. Racunar ocigledno 'oseca' da o njemu pisem tokom celog dana :? (salim se malo)
 
Ne znam da li ti je neko ovo predlozio nemam sad vremena da citam sve, ali skoro sam ortaku sredjivao komp imao je slican problem, posle nekog vremena monitor samo zacrni a ostalo radi, posle TEMELJNOG ciscenja SVIH komponenti znaci kompletno razmontiras komp SVE, i ocistis svaku komponentu od prasine nekom cetkicom ili produvas malo. Kod njega je toliko prasine bilo da je graf. pocela da se pregreva na sobnoj temeperaturi, kada je sve ocisceno komp normalno radi do danas, da ga ne ureknem sad, onda opet moram da idem da popravljam :)

Ajd reci sta si uradila

Poz
 
@AsSaSs1n
Hvala ti na savetu, medjutim cistila sam kuler, graficku, modem i sl. cetkicom jos pre dve nedelje. Bilo je prasine, ali ne bas toliko da bi u tome bio problem.

Instalirala sam nove drajvere za graficku, pa cu videti hoce li se problem javljati ponovo. Ako sve bude ok, onda je do drajvera, a ako ne, onda cu nastaviti dalje da istrazujem.

Hvala vam PUNO svima na savetima i pomoci :wink:
 
Imao sam takav problem jos na P-I i tu je bila memorija kriva.Naime,isto sam tako sam cistio komp i izgleda da sam imao statickog elektriciteta u sebi i sprzio sam jedan modul.Kako komp puni memoriju,tako odjednom dodje do mesta gde je modul sprzen i isto to se desi sto se i tebi desava.Ajde da se nadamo da nije to.Ubuduce postuj samo jedno.Kada otvaras komp,budi u patikama ili gumenim papucama,nemoj sedeti na stolici i uhvati se obema rukama za napajanje pre nego sto bilo sta pocnes da bagras po kompu.
Drugo sta bi moglo da ti bude je da imas neki konflikt uredjaja i to mozes lako resiti skidanjem update-a za bios i fleshovanjem istog.Probaj,nije tesko.Treba samo da odes na sajt proizvodjaca maticne ploce i upises svoj model maticne i on ce ti izbaciti novi bios.Tu postoji mala frka samo ako koristis winXP,jer on nema nativni dos prompt.Znaci treba ti instalacija za win98(ja preporucujem) i onda stavis u biosu da podigne sistem sa cd-a i tu prvo izaberes "boot from cd-rom" pa onda "start computer without cd-rom" i kada ti izbaci odzivni znak dos-a tipa "A:\>" tu ukucas c:,pa onda awdflash ili koji ces vec koristiti za fleshovanje i onda ukucas tacno ime i putanju do tog fajla sto si ga skinula sa net-a.Taj awdflash ili amiflash ti se nalazi na cd-u sto si ga dobila sa maticnom plocom i njega treba da prekopiras na c:.Ovo ce ti resiti i neke probleme za koje nisi znala ni da ih imas,ali moras biti veoma oprezna i preporucujem ti da kada te awdflash ili amiflash pita da li da bekapuje trenutni bios na disketu,da to uradis,a da disketa bude totalno prazna (tek formatirana).Tu disketu ubaci u slucaju da ti komp posle ove operacije nedaje nikakve signale.Ona ga spasava.
Ako ti ni ovo ne pomogne,e onda ces morati da puknes malo kesa (oko 10e max) i da odes u najblizu prodavnicu kompjutera i da kupis 2 ventilatora za kuciste.Jedan stavis napred da ti izbacuje vazduh,a drugi nazad da ti ubacuje vazduh u komp.Kod ovoga postoji problem jer sa tim vazduhom ide i prasina.To znaci da ces minimum jednom mesecno morati da usisavas komp iznutra,jer bi u protivnom mogao nastati jos veci problem.Sto se tice konektora za te ventilatore,nebrini prikljucuju se na konektore za napajanje hdd-a,a njih uvek ima.
Pozdrav i javi dali je resilo probleme,pa onda ako nije,da trazimo dalje resenja :wink:
 
@nikola_v86
Potpuno si upravu, ali ko i u servisima ili prodavnicama racunarske opreme koristi antistaticke rukavice ili bilo koji drugi vid zastite od statickog elektriciteta. Ono sto sam imao prilike da vidim je jedan vrlo povrsan pristup pri skalpanju konfiguracija ili rada sa komponentama.
Da budem iskren, citajuci tvoj post pomislio sam da radis na nekoj takvoj poziciji... mozda i gresim ali svakako si dobro obavesten i zahvaljujuci ovom postu saznao sam i ponesto novo.
Usput, ja imam ASUS-ovu plocu uz koju sam dobio i softver za update BIOS-a iz Windows-a, i odlicno radi.
Jedno pitanjce, na koji nacin se moze saznati model i proizvodjac poloce kada nema podataka na samoj ploci, da li se to moze uraditi iz OS, BIOS-a ili na neki drugi nacin ?
Da li je obavezno instaliranje drajvera za plocu koji se dobijaju na pratecem CD, ili se ipak moze i bez njih, tj. sta je pametnije (izuzimajuci integrisanu zvucnu karticu cija instalacija se podrazumeva) ?

Pozzz...
 

Back
Top