Salo na zadnjici

nikola323:
Visok sam 175 i imam 68 kg, ali imam jedan problem:salo na zadnjici :oops:. Kako da ga se resim, ako je moguce bez dijeta??

Pozdrav Nikola. Ako hoces da skines salo SAMO na zadnjici...to nije moguce.

Umanjenje odredjenog mesta je veliki mit u fitnesu sto znaci da izgubis telesnu masnocu na odredjeni deo tela. Nemoguce je da izgubis telesnu masnocu na jedan deo tela, telesnu masnocu moras da izgubis u ukupnom iznosu.

Ako izgubis 5 kg naprimer, neku tezinu si skinuo sa stomaka, neku sa grudi, neku sa ledja itd., ali ne sa jednog dela.

Ljudi misle ako rade vezbe kao sto su benc pres, da ce im to pomoci da izgube telesnu masnocu sa grudi. Nece.

Isto kao sto vezbe za trbusne nece sagoreti salo sa tvog stomaka, i vezbe nogu nece sagoreti telesnu masnocu sa tvojih nogu, i vezbe ledja nece sagoreti telesnu masnocu sa tvojig ledja itd. Vezbe za odredjen misic ce samo pomoci da izgradis misic i da ga ojacas, NECE sagoreti telesnu masnocu na taj misic.

Tako vazi za svaki deo misica. Nema posebne vezbe koju da radis da ti sagore telesnu masnocu sa misica. JEDINI nacin da izgubis telesnu masnocu sa bilo kog dela tvog tela je da radis dovoljnog cardio vezbanja (trcanje, voznja bicikla, itd.) i da jedes savrsenu dijetu.

Dijetu moras imati. Reci "dijeta" ne znaci da za ceo dan pojedes mali deo hrane, vec da imas IZBIRLJIVU ISHRANU. Moras imati izbirljivu ishranu.

klikni ovde;

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=86990

tu imas neka objasnjena, poz
 
E pa evo jedno pitanje (mrzelo me da otvaram novu temu :wink: ): Posto imam 14 godina, a cuo sam da teretana usporava rast, zanima me da li je onda bolje da radim neke vezbe, kao sto su na primer cucnjevi, sklekovi i tako to. Da li je to isto kao da idem u teretanu??
 
nikola3222:
E pa evo jedno pitanje (mrzelo me da otvaram novu temu :wink: ): Posto imam 14 godina, a cuo sam da teretana usporava rast, zanima me da li je onda bolje da radim neke vezbe, kao sto su na primer cucnjevi, sklekovi i tako to. Da li je to isto kao da idem u teretanu??

Izvini posto si cekao na moj odgovor, imao sam problema sa net-om.

Sto se tice tvog pitanja..

Moguce je da teretana usporava rast, zavisi koliko se naprezes, ukoliko dizes teske tezine postoji mogucnost da budes mali, ukoliko ides rekreativno ne verujem da moze da ti "uspori" rast.

Iskreno receno, ja mislim da nista nemoze da ti utice na rast.

Sto se tice zgibova, sklekova itd. to su sjajne vezbe i jako mocne. Da sam na tvom mestu dodao bi PROPADANJE

To su mocne vezbe i mozes ih uvek raditi i forsirati ka maksimali. Ukoliko imas DOBRU ishranu tj dijetu mozes bolje da napredujes sa "propadanjem, sklekovima, cucnjevima, paciji hod, poskoci itd.. nego da ides teretanu. Ja sam licno nabacio dosta misicne mase za samo 7 nedelja. Sa tim vezbama. Naravno i trbusnjake dodas...

Te vezbe su glavne i najbolje, ubedljivo za kondiciju i snagu, definiciju. Brzinu itd.
 
E a mozes samo da mi objasnis sta su to poskoci i paciji hod? Propadanje sam znao sta je. Za ovo nisam nikad cuo. I da li to treba svakog dana da se radi ili kako?
 
nikola123123:
E a mozes samo da mi objasnis sta su to poskoci i paciji hod? Propadanje sam znao sta je. Za ovo nisam nikad cuo. I da li to treba svakog dana da se radi ili kako?

Poskoci su ti kada u chuchecem stavu skaces, znaci cucis i skaces, a paciji hod je kad cucis i hodas, hodaj dugo..
Sto se tice pitanja "da li to treba svaki dan raditi"
Pa zavisi od tvoje regeneracije, koliko ti treba da se odmoris/oporavis od treninga i kakav trening radis. Ako treniras slabo mozes trenirati svaki dan, ali ako se odkines/otkaz od treninga onda, kazem zavisi od tvoje regeneracije tela, nekom treba 1 nedelja, nekom treba 3 dana... zavisi od tebe.

* paznja: Za najbolje rezultate neizmenicno radi vezbe, npr; uradis seriju sklekova, onda cucnjeva, prateci sa serijom od zgibova, odmah BEZ odmora.

To su ti uglavnom vezbe koje radu Mornaricke Foke. Ja smatram da imaju najbrutalniji trening na svetu od svih specijalnih jedinica. Ako hoces mogu da ti posaljem test/trening njihov na e-mail.

Pa pokusaj sam da kombinujes ili ubaci u svoju rutinu/program te vezbe.

Uglavnom propadanje rade 15 serija x 30 komanda, pa sad gledaj ;)

Imam dan za dan kompletan trening program i koliko treba da plivas/trcis itd. Svako ko prodje taj test ima da bude u sjajnom obliku.

Trening traje 6 nedelja.
Veoma brutalan, hard-core program, naravno ako si ozbiljan u tvojim zeljama/ciljevima.
 
Nidzo evo ti program ;) nadam se da ce ti koristiti i drugima, inace ovaj program se placa i kosta, ali dajem za dz. Ako se neko pita "za chega ce nekom trcanje ?" ovde imate odgovor. Takodje ima dobre rutine povecavanja. Uglavnom ovo je test za Mornaricke foke sto polazu ispit za specijalce.
Ukoliko neznas (pass = proci, fail = pasti)

Ali takodje mozes ubaciti u svoj program.
Naravno mozes cak i da povecas serije i trcanje.

Posto sam ga preveo na srpski, bio je na engleskom, malo mi je vremena trebalo pa evo ti citaj i uzivaj;

Zdravlje & Snaga

PSIHICNO POTREBNO VREME
PRVA FAZA


50 metara plivanje ispod vode PASS/FAIL
Ispod vode zavezan vrpcom PASS/FAIL
Dozak za udavljavanje test PASS/FAIL
Osnivni Spasilacki test PASS/FAIL
1200 metara plivanje u bazenu sa zavrsetkom 45 min
1.609 km plivanje na plazi sa zavrsetkom 50 minuta
1.609 km I/2 okeansko plivanje sa 95 minuta zavrsetak
Kurs prepreka 15 minuta
6436 km trcanje 32 minuta

PAKLENA NEDELJA

2000 metara kondiciono plivanje bez prestanka
1.609 km 1/2 nocno plivanje u jezero bez prestanka
3.218 km okeansko plivanje sa zavrsetkom 85 minuta
6.436 km trcanje 32 minuta
Kurs prepreka 13 minuta

DRUGA FAZA

3.218 km okeansko plivanje sa zavrsetkom 80 minuta
6.436 km trcanje ( u cizmama ) 31 minut
Kurs prepreka 10:30
4.827 km I/2 okeansko plivanje bez prestanka
8.045 km I/2 okeansko pilivanje bez prestanka

TRECA FAZA

Kurs prepreka 10:00 min
6.436 km mereno trcanje ( u cizmama ) 30 min
22.526 km trcanje bez prestanka
3.218 km okeansko plivanje sa zavrsetkom od 75 minuta

TRENING ZA KATEGORIJU I

TRCANJE: Prednost od psihickih aktivnosti bice trazeno da izvrsis tokom tvojih sest meseci treninga, ukljucujuci trcanje. Napetost od trcanje moze da dovede do stresnih povreda nize krajnosti u one koji ne dodju spremni da se suoce sa aktivnostima. Plivanje, voznja bicikla, i dizanje tereta ce te pripremiti za neke od aktivnosti, ali JEDINO trcanje moze da ti pripremi nizi ekstreminitet za vecinu od aktivnosti. Trebalo bi takodje da trcis u cizmama da pripremis tvoje noge za svakodnevno trcanje u cizmama. (Cizme treba da budu lakse-tezine kao; Bates Light, Hi-Tec, itd.)

Cilj od kategorije I studenata je da vezbaju do 25.744 km nedeljno. Kada si dostigao taj cilj onda bi trebao da nastavis kao kategorija II od cilja 48.270 km nedeljno. Da te podsetim da je kategorija I devet nedelja "buildup" prograam. Prati vezbe najbolje sto mozes i bices zadivnjen kako ces napredovati.

RASPODER TRCANJA 1

NEDELJA #1,2: 3.218 km/dan, 8:30 sa dopustanjem P/S/P (9.654km/nedeljno)
NEDELJA #3: Bez trcanja. Velik risk od stresnog preloma.
NEDELJA #4: 4.827km/dan P/S/P (14.481km/nedeljno)
NEDELJA #5,6: 3.218/4,827/6,436/3.218 km, P/UT/CET/PET (17,699km/nedeljno)
NEDELJA #7,8: 6,436/6,436/8,045/4,827km, P/UT/CET/PET (25,744/nedeljno)
NEDELJA #9: Isto kao #7,8 (25,744/nedeljno)

FIZICKI RASPORED TRENINGA I (Pon/Sre/Pet)
SERIJE OD PONAVLJANJA


NEDELJA #1: 4X15 ZGIBOVA
4X20 TRBUSNJAKA
3X3 SKLEKOVA
NEDELJA #2: 5X20 ZGIBOVA
5X20 TRBUSNJAKA
3X3 SKLEKOVA
NEDELJA #3,4: 5X25 ZGIBOVA
5X25 TRBUSNJAKA
3X4 SKLEKOVA
NEDELJA #5,6: 6X25 ZGIBOVA
6X25 TRBUSNJAKA
2X8 SKLEKOVA
NEDELJA #7,8: 6X30 ZGIBOVA
6X30 TRBUSNJAKA
2X10 SKLEKOVA
NEDELJA #9: 6X30 SKLEKOVA
6X30 TRBUSNJAKA
3X10 ZGIBOVA

*Beleska: Za najbolje rezultate, zamenjivaj vezbe. Uradi seriju od Sklekova, onda seriju od trbusnjaka, prateci od serije zgibova, odmah bez odmora.

RASPORED PLIVANJA I
(jako plivanje bez kraja 4-5 dana u nedelji)

NEDELJA #1,2: Plivaj ne prekidno za 15 minuta
NEDELJA #3,4: Plivaj ne prekidno za 20 minuta
NEDELJA #5,6: Plivaj ne prekidno za 25 minuta
NEDELJA #7,8: Plivaj ne prekidno za 30 minuta
NEDELJA #9: Plivaj ne prekidno za 35 minuta

*Beleska: Ako nemas pristup u bazen, vozi bicikli za duplo vreme koliko bi plivao. Ako imas pristup u bazen, plivaj svaki dan moguc. Cetiri do Pet dana nedeljno 200 metara u jednu sezonu za tvoj pocetni radni cilj. Takodje ako hoces da razvijes plivanje sa obe strane tela. Pokusaj da plivas 50 metara u jedan minut ili manje.

TRENING ZA KATEGORIJU II

Kategorija II je veci napeti trening dizajniran da one koju su bili sa rutinom FT ili za one koji su zavrsili kategoriju I. NEMOJ DA POKUSAVAS DA RADIS OVAJ RASPORED AKO NE MOZES DA ZAVRSIS #9 NIVO OD RASPOREDA TRENINGA.

RASPODER TRCANJA
(P/Ut/Sre/Pet/Sub)

NEDELJE #1,2: (4.827/8.045/6.436/8.045/3.218) kilometra 30.571 km/nedeljno
NEDELJE #3,4: (6.436/8.045/9.654/6.436/4.827) kilometra 35.398 km/nedeljno
NEDELJA #5: (8.045/8.045/9.654/6.436/6.436) kilometra 38.616 km/nedeljno
NEDELJA #6: (8.045/9.654/9.654/9.654/6.436) kilometra 43.443 km/nedeljno
NEDELJA #7: (9.654/9.654/9.654/9.654/9.654) kilometra 48.270 km/nedeljno

*Beleska: Za nedelje #8,9 i iznad, nije potrebno da se povecava daljina od trcanja;vezbaj na brzinu od 9.654km i pokusaj da ih pretrcis za 7:30 za 1.609 ili manje. Ako zelis da povecas tvoje trcanje, ja bi to uradio postepeno: ne vise od 1.609 za dan povecivanje za svaku nedelju iznad #9.

FIZICKI RASPORED TRENINGA II
(Pon/Sre/Pet)

SERIJE OD PONAVLJANJA
NEDELJA #1,2: 6X30 SKLEKOVA
6X35 TRBUSNJAKA
3X10 ZGIBOVA
3X20 PROPADANJA
NEDELJA #3,4: 10X20 SKLEKOVA
10X25 TRBUSNJAKA
4X10 ZGIBOVA
10X15 PROPADANJA
NEDELJA #5: 15X20 SKLEKOVA
15X25 TRBUSNJAKA
4X12 ZGIBOVA
15X15 PROPADANJA
NEDELJA #6: 20X20 SKLEKOVA
20X25 TRUSNJAKA
5X12 ZGIBOVA
20X15 PROPADANJA

Ove vezbe su dizajnirane za duze-daljine misicne izdrzljivosti. Misicni zamor ce trebati vise i vise vremena da se oporavi od visokih ponavljanja. Za najbolje rezultate, zamenjuj vezbe svaku seriju, da bi odmorio tu misicnu grupu za neko vreme. Ispod su vezbe koje su samo ako si upoznao Kategoriju I i II standarde.

PIRAMIDNE VEZBE

Ovo mozes da radis sa bilo kojom vezbom. Objekat je da polako izgradis cilj onda polako izgradjujes naza na pocetak vezbe. Na primer, zgibovi, trbusnjaci, sklekovi, i propadanje mogu da se zamenjuju sa vezbama gore, ali ovog puta izaberi broj da ti bude cilj i izgradi se do tog broja. Svaki broj se broji kao serija. Vezbaj se gore i dole uz piramidu. Na primer tvoj cilj je "5."

# PONAVLJANJA

ZGIBOVI: 1,2,3,4,5,4,3,2,1
SKLEKOVI: 2,4,6,8,10,8,6,4,2 (2x # zgibova)
TRBUSNJACI: 3,6,9,12,15,12,9,6,3 (3X # zgibova)
PROPADANJE: isto kao i sklekovi

VEZBE PLIVANJA II
(4-5 dana/nedeljno)

NEDELJE #1,2: Plivaj bez prestanka za 35 minuta.
NEDELJE #3,4: Plivaj bez prestanka 45 minuta
NEDELJA #5: Plivaj bez prestanka 60 minuta
NEDELJA #6: Plivaj bez prestanka 75 minuta

*Beleska: Kao prvo, da bi smanjio pocetni stres na tvojim noznim misicima, zamenjuj plivanje 1000 metara sa zavrsetkom i 1000 metara bez. Tvoj cilj bi trebao da bude da plivas 50 metara za 45 sekunde ili manje.

i naravno posle ovog imas;

ISTEGLJIVANJE FZ - FIZICKI TRENING
NUTRICIJE
POJAM TRENING TABLE
UNOS NUTRICIJE
POTREBE:fizicke/mentalne
 
E evo mene bio mi je crko monitor pa nisam mogao da odgovorim. Ovo ce da mi bude zadnji post tako da ne cu vise da te smaram. Posto ne znam kako se citira, onda moram ovako da te pitam.
1.Prvo za paciji hod: koliko otrpilike da hodam, a i za ostale vezbe koliko serija i ponavljanja.
2.E da. Da li i te vezbe mogu da uspore rast. Posto si rekao da teretana moze.
3. Kad je najbolje da radim ove vezbe? A za ono "da li treba svaki dan raditi" pitao sam zato sto vecina njih radi samo radnim dano ili samo vikednom.
4.Ovi si bolesni :D . Mozes da okacis na engleskom da vidim neke reci. :wink: .
 
haha, monitor krepo. Ma ne smaras ti mene, ono pogledam ovaj sardzaj i nadjem vremana da odogovorim.

Za paciji hod, pa dao sam ti program ovaj gore, pa kombinuj (primer) znaci ides paciji hod, pa sklekove pa trbusnjake pa paciji hod, pokusaj sebi da sastavis program. Serije, pa ja bi rekao ovako;

Radis 5 brutalne serije, znaci sve do otkaza, a ne 15 blagih serija, razumes ? Tako ces ustediti vreme i bolje napredovati povecavanjem intenzivnosti.

Posle treninga treba da ti klecaju noge, tako ces znati da si dobro trenirao:) naravno to u pocetak dolazi do klecanja nogu, kasnije nema toga.

Te vezbe ne usporavaju rast. Dizanje tezih tezih tezina moze, i ja verujem da moze...

Pa za pitanje "da li treba svaki dan raditi" ne treba svaki dan, naravno da ne treba, pa rekao bih svakih 3 dana, pa neznam, nemogu tacno da kazem ,zavisi od tvog oporavka od predhodnog treninga/misicne grupe. Pa probaj da radis svaki 3 dan, i naravno kloni se slatkisa itd djubrista od hrane. Jedi kvalitetnu hranu. Verovao ili ne , to ima jak uticaj na trening.

Ovaj, nisu bolesni :lol: ako su oni bolesni ja sam...da ne kazem :lol:

Kombinujem to, teretanu, borilacke vestine i + trening od jednog programa. Tesko je skoncentrisati se na toliko stvari, zato neke radim brutalno a neke manje.

Mozes da okacis na engleskom da vidim neke reci. :wink: .

Ne razumem te (: ?
 
E taj monitor imam od 99, red je bio. :D A sto se tice pacijeg hoda mislio sam otprilike koliko metara da hodam. I kad je najbolje u toku dana da radim ove vezbe? A za ono zadnje sam mislio da okacis ako nije problem na engleskom.
p.s. Ti me natera na vaj post
 
E taj monitor imam od 99, red je bio. :D A sto se tice pacijeg hoda mislio sam otprilike koliko metara da hodam. I kad je najbolje u toku dana da radim ove vezbe? A za ono zadnje sam mislio da okacis ako nije problem na engleskom.
p.s. Ti me natera na vaj post
 
Nikola333:
E taj monitor imam od 99, red je bio. :D A sto se tice pacijeg hoda mislio sam otprilike koliko metara da hodam. I kad je najbolje u toku dana da radim ove vezbe? A za ono zadnje sam mislio da okacis ako nije problem na engleskom.
p.s. Ti me natera na vaj post

Hodas, pa jednu banderu, pa kasnije povecavaj, kada osetis umor i bol nemoj da stanes vec nastavi. Najbolje je da radis posle podne. Ili 2 sata nakon utajanja, cak mozes i 4 sata nakon ustajanja. Mozes kad i uvece pred spavanje, ne samo jako kasno. Cek nerazumem te, hoces da ti sve to dam na engleskom da pise ? sta da okacim ? budi mi jasan :)/ poz

P.S. pogledaj ovaj sajt za vezbe, koje takodje mozes da razmenjujes http://www.bellaonline.com/articles/art30925.asp
 
:D Rekao si da si ovaj program za seals prevodio sa engleskog, pa ako mozes sad da okacis na engleskom da vidim nesto.:) E sastavio sam nesto:
3x20 sklekova
3x30 cucnjeva
3x2 zgiba
3x50 trubsnjaka
3x2oom paciji hod
3x1 propadanje
3x200m poskoci(kako to vec ide)
kako mogu da uradim 20 sklekova a nemogu vise od 2 zgiba :?:
E a ovo gore sto pise 2,769km (tako nesto) jel to 2769m ili 2769 km :D
 
?:
idi na aerobik :lol:

a pazi mene ja idem naaerobik ali sam asimetrichna i sad mi je jedno dupe mlitavo a drugo ok! ebiga :I

To se i meni desavalo sa rukom, ramenom...imao sam jacu desnu ruku, pa sam uvek jace vukao sa desno itd..ali vremenom sam se skoncentrisao da tezinu prebacujem na levu ruku i da sto vise sa levom rukom guram/vucem itd...i uspelo je. Takodje i ti tako probaj.
 
Aha, mogu da ti dam program...ali na email..ok ? ovde nebih da kopiram. Ali da cu ti ceo kompletan. Daj mi e-mail..

Lepo si sastavio, za pocetak.

Kada radis sklek, (obican sklek, kazem obican posto imas vise vrsta) on ti jaca TRICEPS. A za zgibove je potreban biceps i lepeza, znaci misic ispod ruke.

Tako da nema veze :)

Ali ima veze ako naprimer isforsiras triceps pa radis zgibove. Jest da ti treba ruke ali vise ti treba lepeza.

E a ovo gore sto pise 2,769km (tako nesto) jel to 2769m ili 2769 km :D

To je KM ;)

E malo pre sam uradio 4 zgiba. Ali kako posle toga ne osecam umor, nego mogu opet toliko, ali nikako ne mogu 5?

Ovako, znaci radis zgibove, 1,2,3,4 i dalje kad ne mozes pop**izdi i skoci gore i vuci najace sto si ikada vukao. Znaci ubi boga i oca u taj misic. Makar stojao na mesto samo vuci najace. I kad ti se taj misic bude oporavio videces da ces moci da uradis 1 ili 2 vise ;) jednostavno je.
 
boris0230:
Aha, mogu da ti dam program...ali na email..ok ? ovde nebih da kopiram. Ali da cu ti ceo kompletan. Daj mi e-mail..

Dacu ti na pvt.

Kada radis sklek, (obican sklek, kazem obican posto imas vise vrsta) on ti jaca TRICEPS. A za zgibove je potreban biceps i lepeza, znaci misic ispod ruke.

Tako da nema veze :)

Ali ima veze ako naprimer isforsiras triceps pa radis zgibove. Jest da ti treba ruke ali vise ti treba lepeza.

A jel postoje neke vezbe za biceps?

E a ovo gore sto pise 2,769km (tako nesto) jel to 2769m ili 2769 km :D

To je KM ;)

48000 km nedeljno???

E malo pre sam uradio 4 zgiba. Ali kako posle toga ne osecam umor, nego mogu opet toliko, ali nikako ne mogu 5?

Ovako, znaci radis zgibove, 1,2,3,4 i dalje kad ne mozes pop**izdi i skoci gore i vuci najace sto si ikada vukao. Znaci ubi boga i oca u taj misic. Makar stojao na mesto samo vuci najace. I kad ti se taj misic bude oporavio videces da ces moci da uradis 1 ili 2 vise ;) jednostavno je.

A kako to da ne osecam umor kao posle tegova, onako da ne mogu nista da radim?

Poz

Ne znam da li ces da se snadjes sa ovim citatom:)
 
boris0230:
?:
idi na aerobik :lol:

a pazi mene ja idem naaerobik ali sam asimetrichna i sad mi je jedno dupe mlitavo a drugo ok! ebiga :I

To se i meni desavalo sa rukom, ramenom...imao sam jacu desnu ruku, pa sam uvek jace vukao sa desno itd..ali vremenom sam se skoncentrisao da tezinu prebacujem na levu ruku i da sto vise sa levom rukom guram/vucem itd...i uspelo je. Takodje i ti tako probaj.

A ja razmisljao da krenem na tenis ali sam sad odustao jer sam shvatio da bi mi desna ruka bila mnogo jaca (vec jeste malo)
 
boris0230:
NEDELJA #1:
4X15 ZGIBOVA
4X20 TRBUSNJAKA
3X3 SKLEKOVA
NEDELJA #2: 5X20 ZGIBOVA
5X20 TRBUSNJAKA
3X3 SKLEKOVA
NEDELJA #3,4: 5X25 ZGIBOVA
5X25 TRBUSNJAKA
3X4 SKLEKOVA
NEDELJA #5,6: 6X25 ZGIBOVA
6X25 TRBUSNJAKA
2X8 SKLEKOVA
NEDELJA #7,8: 6X30 ZGIBOVA
6X30 TRBUSNJAKA
2X10 SKLEKOVA

Ovde si pobrkao sklekove i zgibove.
 

Back
Top