Radio, nekada i sada?

Karen_Souza

Veoma poznat
Poruka
11.584
Kao i televizija, i radio je kroz vreme doživeo razne promene i inovacije. Šta su nam, po vama, ove promene donele?

Da li je radio nekada imao kvalitetniji program? Ili ga sada ima?

Kada biste imali priliku da nešto promenite, šta bi to bilo?
 
Složila bih se sa tobom, George. Ja razumem da oni opstaju od reklama, ali je na pojedinim radio stanicama to prevršilo svaku meru.

Ranije su kriterijumi, kako za otvaranje novih radio stanica, tako i za zapošljavanje voditelja, bili daleko strožiji.
 
ima neki od radio beograda i neki vojvodjanski cini mi se na kojim se cuju glasovi starijih voditelja,ne slusam cesto samo nabasam slucajno,i prosto covek uziva u tim glasovima,nebitno sta pricaju samo se opustis i bez opterecenja nekako levitiras na zdravim zvucima,najbitnije sto mladji voditelji nemaju trunku znanja o retro muzici i raznim pravcima i onda slobodno moz se pozdravis s tim talasima kad se promeni urednik
 
Mislim da se radio Beograd i Novi Sad nisu ni malo menjali, a ovi ostali su se modernizovali, npr Radio Jat ili ES puštaju jako dobru muziku
Meni se čini da se izgubila ona ozbiljnost koju je radio nekada imao. Ovi mlađi voditelji, čak i kada je neka ozbiljna tema u pitanju, ubacuju neprimerene šale, ne bi li zvučali duhovitije i zanimljivije.

najbitnije sto mladji voditelji nemaju trunku znanja o retro muzici i raznim pravcima i onda slobodno moz se pozdravis s tim talasima kad se promeni urednik
I ne samo to. Meni je njihov nastup ponekad jako odbojan, ponekad nesiguran, i kao što rekoh gore, neozbiljan. Jednostavno ne umeju na onaj način voditi emisije kao što su to radili stariji voditelji.

Evo, pustila sam Radio Fokus. Da poslušam šta i tamo ima.

Ali mi ne odgovori na temu, Dalibore. :z;: Please. :flert:

Jao, evo počinje pesma koja mi se dopada. Samo sam zaboravila ko je izvodi.
 
Kolege forumaši šalio sam za za fokus.
Ranije je bilo mnogo više zanimljivih emisija na radiju, sada se sve svodi na liste pesama, čestitke, pozdrave i reklame, BGD 202 je donekle zadržao stari sjaj. B92 je spao na kvalitet seoskih radio stanica. Kad se samo setim koliko su emisija imali, Uroš Đurić i ekipa.
 
Kolege forumaši šalio sam za za fokus.
Ranije je bilo mnogo više zanimljivih emisija na radiju, sada se sve svodi na liste pesama, čestitke, pozdrave i reklame, BGD 202 je donekle zadržao stari sjaj. B92 je spao na kvalitet seoskih radio stanica. Kad se samo setim koliko su emisija imali, Uroš Đurić i ekipa.
E nema sad, šalio sam se. :z;:

U principu ja sada najviše muziku i slušam. Emisije mi odvraćaju pažnju od forumašenja trenutno. A ništa mi ne sme odvraćati pažnju od forumašenja. :rtfm:
 
Radio ne slusam jer me jako nervira, jednom sam ga razbio od pod...

Ja pustim radio neka pesna krene kad se ubaci u program voditeljka pa svojim sabanskim forama zezne celu pesmu i tako stalno....


Zasto tim budaletinama padne na pamaet da smo mi ukljucili radio da njih slusam i njihove otrcane saale i fraze....

Nadam se da ce radio otici u istoriju jer je izgubio prvobitni smisao, sad imamo tv, internet, muzike kaako oces i koliko hoces....
 
Naravno da se promjenio. Nekada je bio glavni medij. Zatim ga je potisnula televizija a sada i internet. Većina ljudi bitne informacije traži na netu i u tv vijestima. Onda je sasvim normalno da je radio sada prevashodno medij koji služi za zabavu. Mislim da su i tv i radio program nekada bili kvalitetniji.
 
Ah, to nije isti Fokus :D
To je Fokus 2
Eto ti sad! :rumenka: Da ne kopam po netu, dobaci link ako te ne mrzi kada budeš imao vremena.

Radio ne slusam jer me jako nervira, jednom sam ga razbio od pod...

Ja pustim radio neka pesna krene kad se ubaci u program voditeljka pa svojim sabanskim forama zezne celu pesmu i tako stalno....


Zasto tim budaletinama padne na pamaet da smo mi ukljucili radio da njih slusam i njihove otrcane saale i fraze....

Nadam se da ce radio otici u istoriju jer je izgubio prvobitni smisao, sad imamo tv, internet, muzike kaako oces i koliko hoces....
Kao što pomenusmo, ima dosta loših radio stanica sada, nažalost.

Naravno da se promjenio. Nekada je bio glavni medij. Zatim ga je potisnula televizija a sada i internet. Većina ljudi bitne informacije traži na netu i u tv vijestima. Onda je sasvim normalno da je radio sada prevashodno medij koji služi za zabavu. Mislim da su i tv i radio program nekada bili kvalitetniji.
Čak se i radio stanice sada slušaju preko neta. :aha:
 
Nekada je radio bio prozor u svet i pre svega informativan
a onda i zabavan..slusao se glas, muzika, slusaoci su
bili na neki nacin primoravani da budu kreativni zamisljanjem
onoga sto su culi na radiju.
 
Nekada su na radio stanicama radili muzički urednici, pa je i izbor muzike bio kvalitetniji, osmišljeniji, programski usmeren, a opet raznolik. Moglo se nešto i naučiti iz oblasti različitih muzičkih žanrova. Danas postoje play liste umesto urednika i tonac pušta muziku.
Isto važi i za voditelje. Ranije je svaki voditelj bio harizmatičan na svoj način, danas su svi slični (bezlični).
 
Nekada je radio krajem prosloga veka bio nesto dans nista nema pametno da se cuje

Radio beograd 1 je bio ok danas samo muzika za pokoj mu dusi

Radio pingvin je bio ok dok ga nije kupio arkan ot tada je nista

Radio roda je bila ok dok je nisu ugasili

Radio index je sasvim bio ok

Radio b92 je bio super

Radio jat je isto bio super

Radio fokus je bio ok dok nisu poceli da smaraju sa tematikom o politici

Radio studio b je bio dobar sada jedva da ga slusam

A za radio pink nemam reci kako da opisem :gace:

Itd....
 
Poslednja izmena:

Back
Top