Kradja pesama na svetskoj muzickoj sceni
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 60

Tema: Kradja pesama na svetskoj muzickoj sceni

Zainteresovan član Midnight expres (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Kradja pesama na svetskoj muzickoj sceni

E, kada sam malopre uvideo da je 'diva' rnbja Beyonce ukrala pesmu mojoj DISCO drugarici Donni Summer, a da to nigde nije navela na omotu CDa, razocarao sam se u doticnu (ali nisam se nesto ni ocarao). Pesma se u originalu zove "I love to love You baby", snimljena je 1976. godine. Vasa 'sokantna' otkrica kradja pesama... a da nije sa onog sajta gde su navedene sve pesme koje su ikada obradjene, a da nije spomenuto ime autora originalne verzije...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Zar mislis da takvih primera nema jos mnogo, mnogo... Da li ej Karleusa na jednom od svojih albuma napisala da je pozajmila stvar od Fejtlesa... Nije to nista novo, to je nesto sto postoji a moze dobro i da se naplati kao povreda autorskih prava, ili kradja intelektualne svoine (kako to jos umeju da kazu).

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano ...........

keba obradio stonse....nije kradja....al je bogohuljenje

Iskusan .pissbottleman (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

Zar nije queen? Lozac ugljena...valjda...?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Taj cova zaista nije normalan... A secam se i da je Dzej pre nekoliko godina obradio AC/DC.

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

Mislim da je ipak,najveca sramota u istoriji svetske muzike UNPLUGGED INDIRE RADIC !!! DANIMA SAM BIO U SOKU !!!posle toliko legendi,jedna glupava,matora osusena kokoska da sebi za pravo da ona snimi svoj unplugged...i naravno otpeva ga uz plejbek... na sceni poredjano pet akusticnih gitara,a naravno sem harmonike i sintisajzera se nista ne cuje.... AAA MAMU JOJ * !!! POLUDIM KAD SE TOGA SETIM !!!

Učlanjen
    28.07.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Ma, bez ovih nasih propaliteta. Tina Turner je obradila Bonnie Tyler, ali je to napisala na CDu, ali ova Beyonce nije. Imam neki sajt, tamo sve pise, sada sam se setio. Tamo sam sve proveravao. Sad cu da je posetim.

Učlanjen
    28.07.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Recite ime bilo kog pevaca koji vam padne na pamet. Svi su tu, cak i Beyonce!

Zainteresovan član shone83 (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Koji je to sajt?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Citat Original postavio .pissbottleman
    Mislim da je ipak,najveca sramota u istoriji svetske muzike UNPLUGGED INDIRE RADIC !!! DANIMA SAM BIO U SOKU !!!posle toliko legendi,jedna glupava,matora osusena kokoska da sebi za pravo da ona snimi svoj unplugged...i naravno otpeva ga uz plejbek... na sceni poredjano pet akusticnih gitara,a naravno sem harmonike i sintisajzera se nista ne cuje.... AAA MAMU JOJ * !!! POLUDIM KAD SE TOGA SETIM !!!
    Pazi, mozda se to tebi ne dopada, ali ti momci su odlicno svirali. Ja nju ne volim, ipak taj UNPLUGGED sam odgledao gotovo ceo. Bilo je tu odlicnih improvizacija od strane tih muzicara. Dobro, mozda kombinacija i nije najbolja ali to svakako ne umanjuje kvalitet tih momaka.
    I jos nesto, to nisu bili semplovi, tj. klavijature kao sto si napisao, vec prava unplugged svirka. Svi imaju pravo na takvu svirku, svidelo se to nekome ili ne, to definitivno nije namenjeno samo nirvani, Claptonu, Alice In Chains, Perearl Jamu.... ili nekim drugim izvodjacima sa tog kontinenta... :wink:

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

Citat Original postavio nikodim
    Pazi, mozda se to tebi ne dopada, ali ti momci su odlicno svirali. Ja nju ne volim, ipak taj UNPLUGGED sam odgledao gotovo ceo. Bilo je tu odlicnih improvizacija od strane tih muzicara. Dobro, mozda kombinacija i nije najbolja ali to svakako ne umanjuje kvalitet tih momaka.
    I jos nesto, to nisu bili semplovi, tj. klavijature kao sto si napisao, vec prava unplugged svirka. Svi imaju pravo na takvu svirku, svidelo se to nekome ili ne, to definitivno nije namenjeno samo nirvani, Claptonu, Alice In Chains, Perearl Jamu.... ili nekim drugim izvodjacima sa tog kontinenta... :wink:

:shock: :shock: :shock: Gledao si unplugged indire radic!!??
    Ma da je sam Hendrix ustao iz groba da svira opet to je prokleta indira radic!!!EEEJJ !!!
    Pa,ako su dobri muzicari neka naprave ovako svirku,a ne...majku im prodanu...sve za pare...
    I ne,nemaju svi pravo na takvu svirku.To mora da se zasluzi.Pogotovo ne indira radic.
    Ej,razumem ja tebe(iako cesto reagujem previse burno)...ali...ma znas...

P.S.Da li si ti ikada napisao pravilno Pearl Jam?
    Uvek nek improvizacije...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano

:shock: indira radic unplugged?! :shock: to tako.... glupo zvuci.
    e svasta cu ja na ovom forumu saznati.

Učlanjen
    28.07.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Sad cemo da provalimo Britney:

I Love Rock & Roll originally by Arrows
    The cover version of this song appears on the Britney Spears album TMF Hitzone 20.
    See this song at MusicBrainz.

--------------------------------------------------------------------------------

The original version of this song appears on the Arrows album Super 70s (disc 1).

--------------------------------------------------------------------------------

The Beat Goes On originally by Sonny & Cher
    The cover version of this song appears on the Britney Spears album ...Baby One More Time.

The original version of this song appears on the Sonny & Cher album The Very Best of Cher.

(I Can't Get No) Satisfaction originally by The Rolling Stones
    The cover version of this song appears on the Britney Spears album Oops!...I Did It Again.

The original version of this song appears on the The Rolling Stones album Live Licks (Disc 1).

My Prerogative originally by Bobby Brown

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

Limp bizkit / Behind blue eyes (original The Who)

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano ..........

ma keba je davno obradio paint it black....

uuuu mom zhiiiivotu crrrno sad je sveeee....

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

:shock: :shock: :shock: Gledao si unplugged indire radic!!??
    Ma da je sam Hendrix ustao iz groba da svira opet to je prokleta indira radic!!!EEEJJ !!!
    Pa,ako su dobri muzicari neka naprave ovako svirku,a ne...majku im prodanu...sve za pare...
    I ne,nemaju svi pravo na takvu svirku.To mora da se zasluzi.Pogotovo ne indira radic.
    Ej,razumem ja tebe(iako cesto reagujem previse burno)...ali...ma znas...

P.S.Da li si ti ikada napisao pravilno Pearl Jam?
    Da gledao sam taj unplugged... Mislim da si prilicno povrsan, ti momci moraju od necega da se izdrzavaju, tj. potreban im je novac isto kao i svima. Dakle, to je bila svirka na kojoj su oni odradili posao i uzeli novac. A taj san o muzicki cistim osobama je prazna prica, potpuno neosnovana i smesna. Ako su muzicari ne znaci da ce kod kuce svirati nesto sto se tebi dopada da bi ih ti cenio, a pritom nositi dzakove kako bi preziveli, to je smesno. Oni rade to sto rade, isto kao i na zapadu... a to sto se tebi ne dopada vise je tvoj nego njihov problem. :wink:

A sto se Pearl Jam-a tice... nisam ni obracao paznju na to, samo sam napisao i ostavio post bez daljeg citanja, ali hvala na ispravci.

indire radic
    A ovo je Srpski jezik, moj veliki ucitelju, da zlo bude vece mozda ti je to i maternji jezik.

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

Razumem ja to da oni moraju od necega da zive(svi se nekako snalazimo),i ne nerviraju me toliko oni,koliko sto je situacija takva...

Ono je bila ispravka za ime grupe(vec drugi put nesto petljas...) a ne pravopisna,gramaticka...

P.S.Ne mislim da sam ja izmislio pravopis, i ne smeta mi kad neko i mene ispravi...

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

[quote=.pissbottleman]m"
    indire radic
    A ovo je Srpski jezik, moj veliki ucitelju, da zlo bude vece mozda ti je to i maternji jezik. [/quote:d8b522e1d8]

1.Namerno joj nisam pisao ime velikim slovima.
    2.Sta,zaboravio sam jedno slovo?

3. srpski jezik -malim slovom. Ja nisam tvoj veliki ucitelj.Da,to mi je maternji jezik,ako vec hoces da znas, za 12 godina skolovanja,uvek sam imao 5 , a i na prijemnom za prava svih 30 bodova...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Razumem ja to da oni moraju od necega da zive(svi se nekako snalazimo),i ne nerviraju me toliko oni,koliko sto je situacija takva...
    Nemoj to da te nervira, situacija je takva i to se nikada nece promeniti. Da budem iskren i meni je to nekada smetalo ali sam shvatio da to mora da bude tako. Naravno, to nikako ne umanjuje njihov kvalitet niti Indiri daje makad i jedan delic njihovog znanja i majstorije, ona ce uvek biti promukla "baka" koja zeli da peva.

A sto se "pisanija" tice, svi gresimo, valjda je to jasno. :wink:

Zainteresovan član Bee (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Cekaj, pricate samo o potpisanim kradjama ili mogu i one druge? U repu se to itekako radi, samo sto to zovu semplovanje ili kako vec, i dobro zarade na tome. Eminem uzme Aerosmitovu Dream on, Coolio Stivija Vondera u Gangsta's Paradise, onaj Vanilla Ice Queen u Ice, Ice, Baby,....da, i Ja Rule je maznuo podlogu od grupe Toto (Africa) za jednu stvar...koliko hoces.

E, da, uvek pricaju za I love r'n'r da ju je Britni uzela od Joan Jett, a jadni Arrowsi...?

Koju je to pesmu od Queena obradio Keba?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

3. srpski jezik -malim slovom. Ja nisam tvoj veliki ucitelj.Da,to mi je maternji jezik,ako vec hoces da znas, za 12 godina skolovanja,uvek sam imao 5 , a i na prijemnom za prava svih 30 bodova...
    Sve to nije bitno i nije deo ove teme, tako bi mogli do sutra... Ne znam da li postoji tema o pismenosti ili neka slicna negde na ovom forumu, ali ako zelis pomocicu ti oko pisanja iste, onoliko koliko umem i znam. :wink:

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

Sve to nije bitno i nije deo ove teme, tako bi mogli do sutra... Ne znam da li postoji tema o pismenosti ili neka slicna negde na ovom forumu, ali ako zelis pomocicu ti oko pisanja iste, onoliko koliko umem i znam. :wink:
    Ma znam da nije bitno,samo u jednom trenutku mi se cinilo k'o da cemo da se svadjamo...a nisam hteo to...

Zainteresovan član Bee (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ahm, kaze se mogli bismo i pise se pomoci cu! ops:

Učlanjen
    13.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    239

Podrazumevano

To bre,Bee.Samo mu reci.

Slične teme

1. Zbignjev Bžežinski o svetskoj vladi !!!
    Autor anarog u forumu Politika
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 17.07.2009., 22:40
  2. Odgovora: 177
    Poslednja poruka: 17.07.2007., 19:51
  3. Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 11.05.2007., 01:06
  4. forum o muzickoj produkciji.
    Autor flip u forumu Multimedija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.06.2005., 14:39

Pravila za slanje poruka