Altec Lansing vs Creative

Кулиража:
A da li je iko od vas dvoje probao Creative pa kaze nesto ili jednostavno, moje je najbolje?

ja sam probao Creative I-TRIGUE 5600 i to 5.1 sistem a to sto ti kazes nije nista jednostavnoi nije niko rekao da je njegovo najbolje...Jednostavno kvalitet zvuka ne moze da parira JBL odnosno Altec Lansing -u barem ne kod nekih kultnih modela
 
Ја имам од маја vs3151r и одлично ми звуче. Creative нисам имао у стану, али сам пробао неке (исто 5.1) код друга и мислим да Altec Lansing ипак имају бољи квалитет
 
Kakav sukob,gde si to procitao/cuo?

Sem standardnih saplitanja i laktanja koji su i vise nego normalna stvar u industrijskom svetu danas
ne verujem da ima nekih vecih trvenja izmedju Alteca,Creativea i ja bih dodao Logitecha koji upotpunjuje trio.
Proizvodjaci zvucnih karti,zvucnika,slusalica itd. ne pripadaju istom svetu kome pripadaju proizvodjaci memorije,
grafickih i centralnih procesora kod kojih optuzbe pa i tuzbe sevaju na sve strane.
U toj grani IT industrije se otprilike vec sve zna,sve je manje-vise izmisljeno,i sve se svodi na varijacije na temu....cemu onda sukobi?

Veliki sam ljubitelj kvalitetnog zvuka(koliko god je to moguce kad je kompjuter u pitanju) i njemu cesto znam da pretpostavim
i mnogo potrebnije stvari kao sto su nova graficka ili veci hard,samo da bih probao novu zvucnu ili nove zvucnike.
Moj favorit je uvek bio i bice Altec Lansing.
Jednostavno ljudi su majstori da uklope kvalitetan zvuk,fenomenalan dizajn i da ti sve to prodaju za relativno male pare.
Jedino mi se ne svidja sto su previse orijentisani na 2.1 komplete zvucnika i tek povremeno izbace neki 5.1 i to kao izvedene iz 2.1 modela.
Mislim da ih je tu Logitech presisao(i Altec i Creative)svojim odlicnim-velikim-lepim-glasnim-skupim 5.1 modelima.

Ali zato kada je 2.1 u pitanju...ko je cuo Altecove modele zna zasto je najbolji.
 
Sve tri kompanije prave zvučnike u rangu od ekonomskih (čitaj - pijačnih) do neke niže srednje klase. Što se tiče samog kvaliteta zvuka, istakao bih kod nas malo popularni Cambridge SoundWorks, najbolji zvuk za PC - model MegaWorks 213.

Problem sa većinom PC sistema (i 2.1 i 5.1) je hroničan nedostatak srednjih tonova, čuje se samo zaglušujući distortiran bas i šištanje onih malecnih tweetera... Naravno, gorepomenuti CSW je drastičan izuzetak, kada sam čuo njih uživo - bilo mi je žao Logitecha, Geniusa i ostalih igračaka. Naravno, za neko tiho slušanje svi će oni da odrade posao, ali kad treba da nadglasite komšijinu cirkularnu testeru...
 
Sizif:
Što se tiče samog kvaliteta zvuka, istakao bih kod nas malo popularni Cambridge SoundWorks, najbolji zvuk za PC - model MegaWorks 213.

A cijena...prava sitnica-500Evra.
Doduse 270W sinusa nije sala,ali...500evrica je 500evrica!

Ovih dana treba da pazarim nove zvucnike pa sam sacovao Altec MX5021.
Dugo vremena vec obigravam oko njih ali ...nikako da se odlucim.
I jaki su(100W sinusa)i lepi i zvuk je odlican(nema rupu u srednjim tonovima),ali bih voleo iskustvo iz prve ruke,dakle da li ih neko ima i kakvi su mu utisci posle duzeg slusanja..
Svojevremeno se Kuliraza raspitivao o njima ali ne znam sta je uradio...
 
father:
Sizif:
Što se tiče samog kvaliteta zvuka, istakao bih kod nas malo popularni Cambridge SoundWorks, najbolji zvuk za PC - model MegaWorks 213.

A cijena...prava sitnica-500Evra.
Doduse 270W sinusa nije sala,ali...500evrica je 500evrica!

Ovih dana treba da pazarim nove zvucnike pa sam sacovao Altec MX5021.
Dugo vremena vec obigravam oko njih ali ...nikako da se odlucim.
I jaki su(100W sinusa)i lepi i zvuk je odlican(nema rupu u srednjim tonovima),ali bih voleo iskustvo iz prve ruke,dakle da li ih neko ima i kakvi su mu utisci posle duzeg slusanja..
Svojevremeno se Kuliraza raspitivao o njima ali ne znam sta je uradio...
Svojevremeno sam kupio 621 i zadovoljan sam.
Mada jos uvek razmisljam o MX5021 i najverovatnije cu ih uzeti ako prodam ove nekome.
Kada sam ja kupovao zvucnike, 5021 je imao 90W cini mi se (50+2*20).
I mnogo su lepsi od 621 :lol:

I da pitam u vezi THX sertifikata, da li su to nalepili onako :? ili zaista ti zvucnici imaju THX sertifikat. Koliko mi je poznato THX su oni zvucnici koji ne menjaju glas sa promenom mesta slusaoca...fora bioskopa ili nesto slicno.
 
mislim ipak da su 621 lepsi nego 5021...ali to je moj subjektivan stav...ipak izgledaju kao "biznis" class dok 5021 izgleda mi malo "economical" class, ali kao sto sam napomenuo to je moj subjektivan stav...

ja i dalje posle 2 godine imam 2100 E koji su prikljuceni na TV SAMSUNG i mogu da kazem da od kad je prvi program RTS POCEO DA PUSTA STEREO signal jako lepo se cuju bez destorzije i nekog izoblicenja (naravno to nije LOGHITECH Z55100 ili tako nesto ali za mene - pa to je premija) i neverujem da cu da ih prodajem uskoro...
 
napravite razliku između ko je bolji i ko ima bolji odnos cena-kvalitet. Altec je u ovom drugom sigurno u prednosti, ja nisam stručnjak , ali svi koji se iole ozbiljnije bave zvukom to potvrđuju. Ja inače imam ATP3 altec-ove zvučnike (2.1 sistem), i prezadovoljan sam već pune skoro četiri godine. Tada su koštali 160 maraka, ali vrede svaku paricu. Tek sa njima sam uvideo da postoji prostorni zvuk. Uostalom, koliko sam čuo, Altec je odradio ozvučenje Sidnejske opere. Ne govori li to dovoljno?
 
zlajat:
Uostalom, koliko sam čuo, Altec je odradio ozvučenje Sidnejske opere.
I zgradu UN-a u New Yorku,Disneyworld,Linkolnov Filharmonijski Centar,Singapurski Nacionalni Stadion...ima toga dosta.
Inace ATP3....genijalno,srednjetonci okrenuti ka podlozi a nikad se bolje nisu culi.
Koliko je samo novina doneo Altec sa tim modelom,ali oni su takvi,ne plase se da eksperimentisu.
Jos jedan razlog zasto su najbolji.
 
pa ljudi Altec postoji od 1927.godine pod imenom The Jazz Singer, a 01.05.1941 je zvanicno poceo da radi pod imenom Altec Lansing, od 1942 - 1945 su u svojim pogonima pravili masine za neotkrivanje podmornica (anti-submarine detection)...Dosta istorije ali pitanje se namece samo po sebi, a to je da ja stvarno ne znam od koje godine je pocelo da se proizvode zvucnici pod robnom markom CREATIVE ?

Mada to nije bitno bitan je kvalitet zvuka koje imaju obe "firme" ali nekad je i istorija same "firme" bitna...
 
Altec, snajka, Altec, ozvucili su pola sveta :lol: :lol:

Ni ja se ne zalim na moje zvucnike, ali volim da isprobavam.
Da li cu uzeti 5021 ili nesto drugo ne znam, mada proce poprilicno vremena dok prodam ove, za ljudima dati pare za dobar zvuk, a meni zao gledati kako pada prasina po njima.
 

Back
Top