ODSUSTVO UKUSA I STILA

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Jutros sam videla jednu devojku i ostala zaprepašćena njenim stilom oblačenja, te me je ona inspirisala i podsetila da otvorim jedan Topić o odsustvu ukusa i stila kada je izgled u pitanju. Dakle njena kombinacija je izgledala ovako: Tamne farmerke sa izbledelim detaljima na butinama, crno-beli gornji deo trenerke, roze (plastične) japanke i tašna elegantna svetlo plava sa sve zlatnim nitnama i alkama. Kosa blajhano plava, iskrzala i neočešljana.

Nažalost, ovakve ''ispade'' srećem svakodnevno.

I sad ja vas pitam .... kad smo se izgubili u vremenu i prostoru i kad smo izgubili svaku vezu sa stilom, ukusom i kombinacijama?
 
pa...moje drugarice i ja smo imale praznik kada neko ide u inostranstvo pa donese vogue,bravo i kataloge iz radnji!
pa smo puno putovali,mogli i da naučimo nešto, a imalo se mnogo više novca...
mada moram,sorry, da kažem da je mnogo toga "sišlo sa planine" i da je pripodno da nije imalo gde da vidi i nauči!
mada je sve u osobi.poznajem momka koji je došao iz neke vukoyebine u lici...čuvao ovce ceo život i pešačio 2 sata do škole...ali zna da se obuče,da se izražava,da se ponaša!
a ta devojka je verovatno pobrkala lončiće...možda joj je sve novo,pa ko veli, ajd da svi vide
:?
 
Mediji su krivi za sve otvori bilo koje ženske novine i videces hrpu gluposti i ako nisi dovoljno zrela i formirana licnost sutra ces imati zbrku u glavi ,ormanu ,vezi u svakom segmentu zivota želeces da pratiš trend pa makar te to odvelo u propast.
 
Mada ne razumem baš temu :? Mislim ima takvih svuda... Osim ovde na forumu, of kors 8)
Ali, šta sad? Pitanje je odakle dolazi takav neukus? Nemam pojma, ja mislim od promaje u njihovim glavama... Svi mi gledamo ponešto na Pinku, ili pročitamo ponešto u nekom ženskom magazinu; pa ne izgledamo sve tako. Hvala Bogu :)
 
mackica ns:
Ja samo znam da se sa TAKVIMA Betty sigurno ne bi družila :lol:

Mada ne razumem baš temu :? Mislim ima takvih svuda... Osim ovde na forumu, of kors 8)
Ali, šta sad? Pitanje je odakle dolazi takav neukus? Nemam pojma, ja mislim od promaje u njihovim glavama... Svi mi gledamo ponešto na Pinku, ili pročitamo ponešto u nekom ženskom magazinu; pa ne izgledamo sve tako. Hvala Bogu :)
vi

Svi gledamo PONESTO, ali gomila njih upija SVE!Kupuju Pink-magazin, citaju SVET i SCANDAL...Splavovi, turbo folk...
Taj kic unistava ovu naciju.
A i siromastvo. Kineska falsh roba, nezainteresovanost roditelja ili starijih da ukazu na propuste u stilu, ne samo oblacenja vec i ponasanja...
 
Mislim da to nema veze sa putovanjima u inostranstvo... Danas taj Vogue možeš da kupiš na svakom ćošku, a sve ono što se nekad vidjalo odlaskom preko grane, danas se vidi pritiskom dugmeta na daljinskom.
I Efendi Snošaju, mislim da nema veze ni sa ozoglašenim Pinkom. Nije to jedini kanal, svako bira šta će da gleda u skladu sa onim što jeste. Biće da je to ipak povezano sa prostorom izmedju ušiju. Ili ga imaš, ili ga nemaš.
 
ukus i stil nisu isto.
recmo, gledam ovde po oslu... zene su odevene zanimljivo, i sa ukusom. ali bez licnog stila - sve one izgledaju prilicno nalik jedna drugoj.

hm... sto /ne/ukusa tice, otprilike mislim isto sto i efendija o uzrocima toga.
nase zene su vulgarne i /kineski/ jeftine.
nisu vulgarne jer su polugole.
ne.
vulgarne su jer je ta golotinja skriveni-otkriveni cilj njihovog oblacenja.
poenta je da nosis svoje telo sa lakocom, prirodno,
kao i odecu na njemu. kod njih je to telo pocetak i kraj svake price... jer price, tj sadrzaja obicno nema.
pritom su sve vizuelno iste.
varira jedino boja kose, visina i tezina.
imas utisak da gledas jednu te istu devojku.

uzasno mi je zao sto je to tako, buduci da su nase devojke zaista vrlo lepe. u potencijalu lepe. jbg.

stil je nesto sto omogucava devojci da se obuce i na kinekoj pijaci i izgleda kao lik iz voga.. :wink:
licno nisam tolika faca, plus sam previse visoka za kinesku ponudu... :lol:
 
gigule:
Petka:
gigule:
uuuu što ste svi ispravni...

imati ukusa šta znači?
u stil se ne zalazi koliko se meni čini...ako ga ima...
Ti onaj opis sa pocetka zoves stil?
o bože...govorim uopšteno ...
aaa ova tema je posvećena samo onom primerku s početka priče...
sorry to me ne zamima ... smara me


Tema je samo inspirisana onim primerom sa početka, a tiče se ''generalnog neukusa'' kod nas.
 
gurmanci:
A mozda i nije najvaznije da svoju individualnost iskazujemo toliko kroz odecu. Naravno da i odeca mnogo govori o nama, ali ako smo obuceni normalno ali ne i previse originalno, i ako izgledamo jednolicno, ima toliko drugih nacina da pokazemo i prikazemo svoju individualnost koja nema bas nikakve veze sa garderobom. Stil i ukus...ogromno polje. :P
Naravno da to nije imperativ i domaci zadatak. :D
Samo, gde postoji individualnost, ona se UVEK iskaze i kroz spoljasnji izgled, mislili mi o tome ili ne. :wink:
 
CaLiMeRo:
ukus i stil nisu isto.
recmo, gledam ovde po oslu... zene su odevene zanimljivo, i sa ukusom. ali bez licnog stila - sve one izgledaju prilicno nalik jedna drugoj.

hm... sto /ne/ukusa tice, otprilike mislim isto sto i efendija o uzrocima toga.
nase zene su vulgarne i /kineski/ jeftine.
nisu vulgarne jer su polugole.
ne.
vulgarne su jer je ta golotinja skriveni-otkriveni cilj njihovog oblacenja.
poenta je da nosis svoje telo sa lakocom, prirodno,
kao i odecu na njemu. kod njih je to telo pocetak i kraj svake price... jer price, tj sadrzaja obicno nema.
pritom su sve vizuelno iste.
varira jedino boja kose, visina i tezina.
imas utisak da gledas jednu te istu devojku.

uzasno mi je zao sto je to tako, buduci da su nase devojke zaista vrlo lepe. u potencijalu lepe. jbg.

stil je nesto sto omogucava devojci da se obuce i na kinekoj pijaci i izgleda kao lik iz voga.. :wink:
licno nisam tolika faca, plus sam previse visoka za kinesku ponudu... :lol:

E..svaka cast za ovu izjavu...upravo tako.....
A primer koji je Nata navela moze i da bude ziva kopija nasih -modnih- casopisa....i uzasno je to , i ja kazem, sto nema originalnosti, sto se -sada- iz roze i zelene ne izlazi...Mogu da kazem da imam oduvek izgradjen svoj stil...prepoznatljiva sam po njemu....treba biti u trendu...ali ipak imati i nesto svoje...da se bar malo razlikujemo...ne podnosim fabrikantkinje...Ali ok...nema svoj stil...pa kopira....
 
Sto ste svi navalili na neukus...pa, to je nesto sto postoji svuda, ne samo kod nas...i u svim drustvenim slojevima

Ko je merodavan za "ukus"?
Ukus je nesto licno, a ako odudara od vecinskog zasto nekome smeta
Meni neukus ne smeta...jedino ponasanje moze to da postigne
 
gurmanci:
Potrebu da posebno isticu svoju razlicitost imaju ljudi koji nisu toliko razliciti koliko bi zeleli da izgleda. Mozemo svi izgledati potpuno isto i ostavljati sasvim drugaciji utisak. Mastovito odevanje nam ulepsava malo svakodnevni zivot, ali je precenjeno. Licnost je ono sto pravi razliku a ne tekstil :P

lepo i istinito :D
Ali ličnost je ta koja pravi odabir i uklapa taj tekstil, zar ne?
Roze plastika i plava trašna za zlatnim alkama, to je bio početak teme :lol:
Maštovito odevanje u smislu stylish varijante ne može imati (postići) bilo ko - prvo, oni koje ne interesuje ili su ravnodušni na odevanje (ne na modu i trendove, prepoznaćeš ih po apsolutnoj relativizaciji stila i ukusa, i zahteva da se o njemu ne raspravlja - kamo onda sva estetika?). Prdnost stylish varijante je da istakneš baš individualnost - ne neku drugu osobinu. Tako je govorila Beti. Haug :lol:
 
jeste provalili da je sve kinesko???
ok, mozda ne u Armaniju... :lol:

juce izadjem iz kuce i provalim da je sve na meni kinesko! farmerke, majca, skuter, kaciga, ranac i patike!
a kupljeno u USA...pa sad vi vidite...

stil...malo me mrzi...ali debilnih kombinacija ima svugde...
ovde (u Majamiju) se fura nesto sto jako lici na Pink a verujem da ga nisu gledali...sljokice, goli (debeli) stomaci, tetovaze, blajhane kose, sintetike, zlatne stikle...
mozda je nama to doslo iz latino serija... :lol:
i ovde ima puno bednog sveta, ko kod nas...naselilo se pola Kube...i tacno mi se cini da ti najbedniji, najvise sljaste...
ovi bogatiji, koji su ugl. amerikanci se oblace potpuno normalno, na momente dronjavo...
 

Back
Top