Stara ploča "nov" procesor
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Stara ploča "nov" procesor

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Stara ploča "nov" procesor

Imam mnogo staru gigabytovu ploču koja je pravljena još za copremine procesore i u njoj CEL na 500
    U pripučniku piše da je swichevima može podesiti na 133 fbs za procesore na 733MHz
    PITANJE
    Da li u ovu ploču može da se stavi 866MHz PIII sa FBS 133 ako imaju isti soket 370

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Stara ploča "nov" procesor

Treba da pogledas na Gygabyte-ovom site-u u download opciji sigurno postoji novija verzija BIOS-a koja daje podrsku za novije procesore. Ako postoji vise verzija najbolja je naravno poslednja, a naynaceno je sta svaka od njih podrzava tj. koje dodatne mogucnosti ima. Ako nisi nikada radio flash-ovanje BIOS-a imas uputstvo i na ovom sajt-u i verovatno i pri download-u BIOS-a dobijas uputstvo.

Primećen član neledr (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Mionica,Valjevo.....na nema mesta svuda sam po svetu...
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

...u principu mozes staviti bilo koji jaci procesor koji ima isto podnozje da tako kazem, ali on ce raditi najbrze na onoj "hercazi" koju ta ploca podrzava.Dakle jedino ti preostaje da flesujes bios nekom od novijih verzija sa maticnog sajta proizvodjaca ploce koju posedujes.Zapamti ako 100% nisi siguran sta radis ili ako nikada do sada nisi radio flesovanje, nadji nekog ko zna da ti to uradi.Moze da bude veona zjbno, veruj mi!

Slične teme

1. Odgovora: 431
    Poslednja poruka: 28.10.2012., 12:19
  2. "Stara i nova Kostana u Narodnom"
    Autor M_a_r_a u forumu Pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.01.2006., 12:13

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku