Kokosovo ulje :)

gost 343533

Elita
Poruka
17.529
Zene, jel ste koristile nekad kokosovo ulje u svrhu lepote,ili u ishrani ??

Ja sam ga kupila uz nagovor drugarice- radi pravljenja sopstvene paste za zube :mrgreen:
kao...necemo onu sa fluorom :sad2:

Onda sam malo guglala kako sve moze da se koristi, i upotrebljavam je i umesto mleka za telo ^^

Koza mi nikad nije bila lepsa i zategnutija :)

 
Recept za pastu za zube:

Pomesa se ista kolicina kokosovog ulja i sode bikarbone + nekoliko kapi etericnog ulja po zelji

( ja sam ovaj put stavila eukaliptusovo ulje )

Ostaje onaj egzoticni ukus kokosa u ustima ^^ - sjajna je :)
 
Imam ga. Malu teglicu 100g, nikad potrositi.
Korstim za kosu. Natrackam vece pred pranje kose (i jastucnice:) )
Za kožu isto, ali retko...posto sam konacno "ubola" odgovarajuci losion. (balea sa ureom)
Dobro je oralno uzimati-za krvnu sliku-zeljezo. Ne koristim, posto mi je to ok.
 
Recept za pastu za zube:

Pomesa se ista kolicina kokosovog ulja i sode bikarbone + nekoliko kapi etericnog ulja po zelji

( ja sam ovaj put stavila eukaliptusovo ulje )

Ostaje onaj egzoticni ukus kokosa u ustima ^^ - sjajna je :)

Soba bikarbona je sama po sebi veoma dobra stvar. Izbeljuje zube ( skida kamenac ), stvara takvu sredinu u telu da umanjuje sanse od pojave raka....

A kakosovo ulje se u nekim zemljama korisiti umesto onih cuda sto dobijas kada lezis u bolnici.

Ja sa vremena na vreme pazarim kokosov orah... Al nikada nisam nigde nasao da kupim sveze ulje....
 
nerafinisano-kokosovo-ulje-sa-mirisom-i-ukusom.jpg
Ja imam ovo... tj. nasla sam ga u prvoj "Zdravoj hrani"- 310g ^^

Moracu da isprobam za kosu - sto zena na video-u radi kod 4:30 ....


Imam ga. Malu teglicu 100g, nikad potrositi.
Korstim za kosu. Natrackam vece pred pranje kose (i jastucnice:) )
Za kožu isto, ali retko...posto sam konacno "ubola" odgovarajuci losion. (balea sa ureom)
Dobro je oralno uzimati-za krvnu sliku-zeljezo. Ne koristim, posto mi je to ok.
 
Soba bikarbona je sama po sebi veoma dobra stvar. Izbeljuje zube ( skida kamenac ), stvara takvu sredinu u telu da umanjuje sanse od pojave raka....

A kakosovo ulje se u nekim zemljama korisiti umesto onih cuda sto dobijas kada lezis u bolnici.

Ja sa vremena na vreme pazarim kokosov orah... Al nikada nisam nigde nasao da kupim sveze ulje....

Kokosovo ulje se prodaje ovako u teglicama...i na sobnoj temperaturi je vise kao mast ^^

Zato i stvara sa sodom bikarbonom smesu- kao pasta za zube .... Citala sam da je fluor strasno stetan :sad2: A unosimo ga svakodnevno - i u vodi, u neogranicenim kolicinama
 
Ja hocu da ga probam za spoljnu upotrebu, a za ishranu, jel gmo ???


E ne znam stvarno...valjda nije ^^


Mislim da nije problem da se nadje... u nekoj od prodavnica zdrave hrane hahaha

Mozda pokusam da napravim tati od kokosa - umesto pene za brijanje...
To mora da mirise predivno ^^ Ako ispadne dobro- mama ce mi biti zahvalna :lol:

- - - - - - - - - -

Kokos jos nisu genetski modifikovali, tako bar kazu. Peni li ova pasta za zube?

Planiram da napravim piling od njega pa cu i to.... drugarica kaze da je fantastican:

1/2 cup of coconut oil

1/2 cup of sugar

Zest of two lemons

Ne peni pasta za zube.. super je

Moze i nakon pranja da se ispere cajem od nane :)
 
Pravilnik nalaze izvor ka original stranici ukoliko se kopira sa interneta. Meni je nekoliko blogova izbrisano jer nisu bili moji, obrazlozenje: blog sluzi da se iskaze svojim mislima a ja da idem na politiku. Od tada i ne pisem tamo.
 
E ne znam, valjda neko koje je masno mozda maslinovo ili jojoba, nemoj eukaliptus. Moj tata ima suvu i osetljivu kozu i ja mu dala da namaze (moj pokusni misic)...bio je crven kao rak...onda izgugam da je dobro za bubuljice
 
kokosovo ulje koristim za negu kose, usana, povremeno za skidanje sminke, pravljenje pilinga na prirodnoj bazi...na telo ga nanosim najcesce leti, koza dobije lep, zdrav sjaj, prelepo mirise, a za takav efekat potrebne su vrlo male kolicine, svega par kapi.
a otkad je pre par meseci utvrdjeno da imam hipotireozu redovno ga upotrebljavam i u ishrani - navodno pomaze radu stitne zlezde...
 
Adriana napravila i lotion butter bar od kokosovog ulja, shea i kakao butera + pcelinji vosak i etarsko ulje magnolije i pomorandze...mirise bozanstveno, koza meka kao svila.....suzdrzavam se da i njega pojedem.
12032014057-1.jpg


Nista vise ne stavljam na kozu sto ne mogu da stavim u usta :cool:
 
Poslednja izmena:
Samo da pohvalim pastu za zube od kokosovog ulja. Od kad je koristim zdrav zub koji me povremeno zaboli i osecam ga na hladno i toplo vise mi ne pravi probleme...moj tata koji ima problema sa desnima jednom oprao zube sa njom i kaze vise mu desni ne krvare. Sad je svi u kuci koristimo samo sam malo recept modifikovala....zubar kad je cuo nasa iskustva trazio recept :D
 

Back
Top