Koliko mi napajanje treba???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
motherland2:
Ljudi zna li neko kako da proverim koliko napajanje je "pogodno" za moju konfiguraciju,mislim da li ce komp raditi OK sa ovim Chieftec 300w ili da kupujem jace.
Asus A7V600-X,Sempron 2500+,Radeon 9200 128mb,hard 30GB,Combo LG,modem 56k, 512mb RAM,flopy

ma de nece da radi , ajde da si rekao amd64 3200 , 6800gt , 2 x hard od 150 gb , pa i da ne radi.
 
ps_special.jpg
Nesto ovako???

http://www.jscustompcs.com/power_supply/Power_Supply_Calculator.php?cmd
 
Wild Boy:
Tu konfiguraciju moze da tera i kinez od 300w. Ne bacaj pare na Chieftec
Ako ne znash- NE LUPAJ! Kupovinom kvalitetnog napajanja se ne bacaju pare, vec se chuva rachunar. Taj tvoj "kinez" mi je zagorchao zivot dok nisam shvatio ovo shto ti sada pricham (kad sam shvatio: pare na sunce pa Chieftec u kucishte). Loshe napajanje nije u stanju da pegla napon iz nashe mreze, pa stradaju elektroliti na plochi, itd...Sem toga kod "kineza" onih 300W oznachava pik, a ne nominalnu snagu. Kod Chiefteca je to malo drugachije i na mom napajanju od 360W (nominalnih) pik je na preko 400W! Toliko o bacanju para. :roll:
 
Potpuno je covek u pravu. Nemas pojma koliko si srecan sto ti kinesko napajanje nije ranije spalilo racunar kao nama. Budi pametan i uci iz naseg iskustva a ne iz sopstvenog koje je po pravilu uvek najgore.
Nego, JOZZA....odakle ti oni elektroliti? :) :) :)
Ajd da si rekao tranzistori,tiristori,pojacivaci,otoprnici,kondenzatori itd.......ali elektroliti......zaboga :) :)
 
Profesionalac:
El Muerte:
Nego, JOZZA....odakle ti oni elektroliti? :) :) :)
Ajd da si rekao tranzistori,tiristori,pojacivaci,otoprnici,kondenzatori itd.......ali elektroliti......zaboga :) :)

Pa elektroliti su kondenzatori... S tim sto su polarisani, a i te kako mogu da stradaju ako se nalaze na naponu vecem od deklarisanog.
Smesno mi je jer su elektroliti tecnosti koje provode struju, verovatno je mislio da kaze dielektrik.
BTW kondenzator ne provodi struju nego je tu da spreci varnicenja......ali OK....poenta je bitna.
Lose napajanje izaziva velika varnicenja u kompu koja kondenzator ne moze da izdrzi i zato se "prepuni" i rikne.
Nije ni bitno samo mi je smesno :)
 
Elektrolitski kondenzatori su vrsta (grupa) kondenzatora koji kao "izolator" izmedju ploca(koji su urolani ,radi povecanja povrsine,tanki listici) sadrze tecnost,elektrolit koji im daje "specificne" osobine da sadrze + i - pol nasuprot blok kondenzatorima gde je svejedno koji pol se spaja na + ili - .
Elektrolit skraceno elko ili elektrolitski kondenzator.
Namena im nije da sprecavaju varnicenje, vec da recimo"peglaju napon" i imaju ulogu u oscilatornim kolima......
 
Cudi me da nisi cuo za elektrolite na ploci.

Tim izrazom se frljaju i oni koje ne znaju da spoje produzni kabal.

A da ne ponavljam pricu, samo cu reci da prvi vrisnu kod loseg napajanja, odnosno varijacija napona.

I glasine koje sam cuo, ali nikad nisam video svojim ocima su da je ovo najveca boljka nekih starijih MSI ploca.
 
Кулиража:
Cudi me da nisi cuo za elektrolite na ploci.

Tim izrazom se frljaju i oni koje ne znaju da spoje produzni kabal.

A da ne ponavljam pricu, samo cu reci da prvi vrisnu kod loseg napajanja, odnosno varijacija napona.

I glasine koje sam cuo, ali nikad nisam video svojim ocima su da je ovo najveca boljka nekih starijih MSI ploca.
Nazalost... :cry: :cry: :cry:
Ne znam zashto, ali MSI je imao tradiciju da pravi za trunku slabiju naponsku jedinicu na plochama od svoje konkurencije. Mislim da tog problema vishe nema. :?

@El Muerte: Vidim da si imao 5 iz hemije u srednjoj shkoli, he, he, he... :lol:
 
zokky:
Elektrolitski kondenzatori su vrsta (grupa) kondenzatora koji kao "izolator" izmedju ploca(koji su urolani ,radi povecanja povrsine,tanki listici) sadrze tecnost,elektrolit koji im daje "specificne" osobine da sadrze + i - pol nasuprot blok kondenzatorima gde je svejedno koji pol se spaja na + ili - .
Elektrolit skraceno elko ili elektrolitski kondenzator.
Namena im nije da sprecavaju varnicenje, vec da recimo"peglaju napon" i imaju ulogu u oscilatornim kolima......
Pa da........to sam rekao samo onako laicki da ne zalazim u detalje. Da kondenzator "pegla napon" to se podrazumeva ali i sam znas sta izaziva variranje napona - varnicenje....npr prilikom paljenja itd. Zato sam i rekao ono gore :) :) :)
Kao sto rekoh nije bitno......
Jozza......zamisli nisam bio dobar is hemije :)
A sto se mene tice.......... :oops:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top