Programerski kutak

MathPhysics

Iskusan
Poruka
5.328
Ovo je privremeni naziv, dok ne smislim bolji i kreativniji (predlozi su dobrodošli, naravno). :D

Elem, preuzeh moderaciju ovog potforuma, te bih da uvedem neke novine, da oživim ovo malo, i ovo je deo te inicijative...

Ovo je analogno kafanama na drugim potforumima, dakle, namenjeno za opuštenu priču o svemu i svačemu, a za koju na drugim temama nemate priliku. :D

Pa slobodno iznesite i neke predloge ako hoćete, ja imam dosta ideja... Između ostalog, otvaranje takmičarskih/nagradnih zadataka izazova koje bismo rešavali, a ja bih se trudio da tu rubriku redovno održavam sa novim i sve zahtevnijim problemima... :)

z:lol::grudvanje3:
 
Evo i mene na otvaranje. :D
Izvinjavam se sto kasnim, nesto isporuka zakazala :lol:

martell-cognac-dragon-rouge_wDcCJ_48.jpg

Srecan rad! :D
 
Poslednja izmena:
Niko nista ne objavljuje :D
Ajde za pocetak moze neki lak zadatak...
Unose se neoznaceni celi brojevi m i n, gde je m sirina kvadrata, a n broj kvadrata iscrtanih jedan pored drugog, sa zajednickim stranicama. Kvadrate mozete crtati zvezdicama. Pravilan unos je m>0&&n>0. Iscrtava se sa razmakom izmedju zvezdica. Pozz :P

Primer:
Kod:
Ulaz: 3 2
Izlaz:
* * * * *
*   *   *
* * * * *

Ulaz: 1 3
Izlaz:
* * *
 
Niko nista ne objavljuje :D
Ajde za pocetak moze neki lak zadatak...
Unose se neoznaceni celi brojevi m i n, gde je m sirina kvadrata, a n broj kvadrata iscrtanih jedan pored drugog, sa zajednickim stranicama. Kvadrate mozete crtati zvezdicama. Pravilan unos je m>0&&n>0. Iscrtava se sa razmakom izmedju zvezdica. Pozz :P

Primer:
Kod:
Ulaz: 3 2
Izlaz:
* * * * *
*   *   *
* * * * *

Ulaz: 1 3
Izlaz:
* * *

Ovako nesto

Kod:
static void writeSquares(int m, int n)
        {
            int row = 0;
            int fullWidth = m * n; 
            int square = 1;
            do
            {
                if (row == 0 || row == m - 1)
                {
                    for (int i = 0; i < fullWidth; i++)
                    {
                        Console.Write("* ");
                    }
                }
                else
                {

                    for (int j = 0; j <= fullWidth; j++)
                    {
                        if (j == 0) Console.Write("* ");
                        else if (j == fullWidth) Console.Write(" *");
                        else if (j == (m * square))
                        {
                            Console.Write("* ");
                            square++;
                        }
                        else
                            Console.Write(" ");

                    }

                }
                row++;
                Console.WriteLine();
            } while (row < m);
        }
 
Иначе... ја тек правим прве кораке у примени мог obfuscated C на уходавање у мој obfuscated Perl:

Kod:
my$a='';sub d{
qw(
8 0 1
0 1 1 1
4 1 0 8 0
)}my$p; sub b{ $p
.=@_[       0];$p
?$p>         20?(
(    print    chr
$p),        $p=$a
):$a: print   chr
'1'.$p;}for$p(d){
            b$p;}
 
Ima na hardu gomilu knjiga
i dosta propratnih CD-a

Ako kome šta treba neka mi javi na PP
da vidimo način slanja

Normalno, besplatno, da ne bide zabune.
Jer, nije dozvoljeno javno objavljivanje
 
Cao, cao. Ja moram da zamolim za pomoc. Potrebno mi je da uradim zadatak iz multiprogramiranja- rasporedjivanje poslova, a ne znam bas...Da li bi iko ovde mogao da mi pomogne? Bila bih vam veomaaaa zahvalna??? :sad2::)
Ovo je privremeni naziv, dok ne smislim bolji i kreativniji (predlozi su dobrodošli, naravno). :D

Elem, preuzeh moderaciju ovog potforuma, te bih da uvedem neke novine, da oživim ovo malo, i ovo je deo te inicijative...

Ovo je analogno kafanama na drugim potforumima, dakle, namenjeno za opuštenu priču o svemu i svačemu, a za koju na drugim temama nemate priliku. :D

Pa slobodno iznesite i neke predloge ako hoćete, ja imam dosta ideja... Između ostalog, otvaranje takmičarskih/nagradnih zadataka izazova koje bismo rešavali, a ja bih se trudio da tu rubriku redovno održavam sa novim i sve zahtevnijim problemima... :)

z:lol::grudvanje3:
 
Ima jos jedan zadatak koji bi trebalo da uradim i to oba do 15.6. Bas mi je frka...:gace:
Ovo je privremeni naziv, dok ne smislim bolji i kreativniji (predlozi su dobrodošli, naravno). :D

Elem, preuzeh moderaciju ovog potforuma, te bih da uvedem neke novine, da oživim ovo malo, i ovo je deo te inicijative...

Ovo je analogno kafanama na drugim potforumima, dakle, namenjeno za opuštenu priču o svemu i svačemu, a za koju na drugim temama nemate priliku. :D

Pa slobodno iznesite i neke predloge ako hoćete, ja imam dosta ideja... Između ostalog, otvaranje takmičarskih/nagradnih zadataka izazova koje bismo rešavali, a ja bih se trudio da tu rubriku redovno održavam sa novim i sve zahtevnijim problemima... :)

z:lol::grudvanje3:
 
Poceo sam od pre par dana da radim u Visual Basic-u i napravio sam jednu Login aplikaciju. Sad sam tu postavio opciju za menjanje sifre, ali kad napustim program ona sifra koju sam promenio ne ostane, sto je logicno. Pa me zanima kako da napravim da se u novom fajlu sacuva ta sifra i da je odatle cita ?


Hvala unapred ! A uzgred evo linka :) !

Edit : Zaboravio sam da kazem da do sada nisam radio ni u jednom programerskom jeziku i ako bi mogao odgovor da ne zahteva SQL !
 
Poslednja izmena:

Back
Top