6600 gde

kupuj samo u extra radnjama,bolje plati 10e vise nego da se zajebavas sa prevarantima koji uvaljuju polovnjake po nizoj ceni.to sto je skidan sa mreze nije problem mogu da ti sredim.
 
ja sam i dalje ubedjen da se vi salite?!

sta nije problem da se sredi-skidan sa mreze-nije skidan sa mreze, plovan-nije polovan?

kakve veze majte ti ima dali je sa mreze ili nije?
i kakve tek veze ima dali je to neka radja iz podruma ili extra radja u centru grada, kad je sve ista roba svugde (osim u com trade, a cena 2-3 puta veca


?!?!?!?!
)
 
gusha:
ja sam i dalje ubedjen da se vi salite?!

sta nije problem da se sredi-skidan sa mreze-nije skidan sa mreze, plovan-nije polovan?

kakve veze majte ti ima dali je sa mreze ili nije?
i kakve tek veze ima dali je to neka radja iz podruma ili extra radja u centru grada, kad je sve ista roba svugde (osim u com trade, a cena 2-3 puta veca


?!?!?!?!
)
aparati skidani sa neke mreze imaju vec podesene parametre za GPRS i MMS(to znaci da kod nas te opcije nece raditi)nose oznake te mreze na masci a i sam izgled menija se dosta razlikuje od istog takvog `ORG` telefona.Sto se tice radnji desava se da se reparirani,pakovani ,a vrlo cesto i koristeni telefoni prodaju KAO NOVI a to se uglavnom nudi u radnjama koje su totalno nepoznate,ne reklamiraju se,nalaze se po kojekakvim podrumima,hotelima,iznajmljenim stanovima itd. tipa sto,stolica dve tri maske i punjaca,I HAJDE DA PRODAJMO MOBILNE,takvi obicno daju garanciju 3-6 meseci i obicno je ne ispostuju,a cesto se desava i da ugase `firme` posle par meseci.Neko mi bolje deluje radnja u ciji je izgled gazda ulozio dosta love,na dobroj lokaciji.a uz to se i dosta reklamira.udji vidi kakav pristup imaju prema musteriji pa onda prosudi da li da kupujes tel. kod njih.Jer veruj mi kad dodje do reklamacije(a ima ih koliko hoces)pre ce ti izaci u susret onaj iz jake radnje,nego neki shabaniz podruma.
 
valerian, dao si sada super temu o kojoj bi trebalo napraviti novi topic,hehe

:lol: :lol: :lol:

moje skromo misljenje je:

znam da aprati skinuti sa druge mreze imaju unapred podesene paramtre za gprs i mms, ali ne pamtim kada sam video 6600 "takvu" da mora da se decustomizuje, niti da nosi oznake neke mreze (ne kazem da ne postoji, ali ja ne pamtim da sam video)

sto se tice tih pakovanih telefona, isto josnisam video pakovanu 6600, a dosta sam h video, najcesce su to modeli koa 6230,6320i, i sada ce biti puno 6610i na trzistu (pazite se toga), a to da se polovni pakuju kao novi, to je rizik kod bilo kog telefona, ali fizickim pregledom cak i najveci laik moze videti jeli nov ili koriscen (uglavnom se menja samo maska, ebz kucista, koje je jako skupo i ne isplati se nikome da ga menja za razliku u ceni, takodje i srafovi se primete da li su odvrtani)

a to da je bolja roba u nafuranim lokalima nije pravilo (ista je to banda, cak i oni prepakuju telefone, i sluze se isim trikovima, nemoj da te dovede u zabludu to sto je neko ulozio vise ili manje u enterijer lokala, a sama garancija zavisi od prodavnice (mada niko ne moze LEGALNO da ti da garanciju na neki proizvod osim samog proizvodjaca, sto ovde nikako nije slucaj!)

a sto se tice izlazenja u susret, svi oni su plasljivi, nece probleme, boje se inspekcije itd, i svi ce ti ako nemogu popraviti tel u garantnom roku zameniti za novi.

---------------------------
p.s. konacno neka tema za raspravljanje
 
Kad kupish telefon u srbiji da li dobijesh : original kutiju, telefon zapakovan u celofanu sa odvojenom baterijom, nikad otvaran, original papire i uputstva, world-wide pismenu garanciju proizvodjacha vec zapakovanu u kutiji?
Zadnji put kada sam proverio (pre par godina) nije bilo tako ni u jednoj radnji. I sad prichamo o "originalnim" i "novim" telefonima? Ne znam na osnovu chega.

SVI telefoni su skidani sa neke mrezhe ili su radjeni u slichnom dilu, jer NIGDE u svetu nemash takve cene za SIM-free telefone kao u Srbiji. Cene po kojima se prodaju telefoni u Srbiji odgovaraju cenama telefona koji se, recimo, ovde prodaju u pre-paid paketu. SIM-free telefoni (bez kartice, bez customised menija, bez logoa i slichnih stvari) su dosta skuplji.
 
ma sve je to lepo, ali kamo ja da kupim telefon, u kojoj radnji a da nije COM TRADE. Otisla bi ja u ROAMING ali nemaju 6600.gde po preporuci da kupim taj telefon
 
da,o ovoj temi bi bas mogli nasiroko da raspravljamo, koliko ja znam jos se nisu pojavile pakovane 6600,ali sa oznakom i softverom VODAFONA ces je sada naci u svakoj radnji.postoje raznorazne sheme kako telefoni dolaze na nase trziste uglavnom skidani sa mreze,pa i kradeni.cuo sam i neke price da je pre par meseci u nekoj zemlji blizu nas,tip ubijen i da su mu oteti telefoni koji su posle plasirani na nase trziste.COM TRADE jeste zvanicni uvoznik nekih proizvodjaca ali cene koje oni nude su stvarno previsoke za nase trziste,isto tako bi trebalo i da imaju obezbedjen servis i delove a sto se toga tice oni pojma nemaju.tako da biznis kod malih radnji cveta.ima par radnji u gradu kojima svaka cast a ostalo je sve buranija.znam radnju u kojoj cesto moze da se nadje telefon u originalnoj neotpakovanoj kutiji,ali verovatno na forumu nije dozvoljeno reklamirati se,tako da ako nekome treba broj neka mi se javi na P.M. POZDRAV
 
da, ima dosta telefona u "fuul" paketu, kako je lord british opisao, mozda ukupno 20-30% (originalno pakovanje) a takvi su za nijansku skuplji (10-30eura), ali se takvi paketi uglavnom izbegavaju jer su gabaritniji, i teze ih je prosvercovati preko granice, ali sa mesta koga poticu nalaze se u full paketu bar 80% telefona.
to ji i jedan od razloga zasto su toliko jeftiniji nego na drugim trzistima, jer su svercovani, i realno je reci da se u "mobil shopovima" polu-legalno prodaju takvi telefoni, jer niko osim zvanicnog predstavnika nema pravo da prodaje takvu robnu marku.
zato mi u srbiji imamo mnogo jeftinije telefone, jer ne placamo carinu i porez, koji nose bar jos 40% na ukupnu cenu, A NE ZATO STO SU NE ORIGINALNI, ili pakovani ili polovni telefoni!!!!


pozdrav 8)
 
A jel znate kako izgleda garancija u bilo kojoj radnji telefona u Bgd.
Pise bukvalno ovako
Garancija Ne ovuhvata sledece delove:
Bateriju
Punjac
Mikrofon
Slusalicu
Masku
Tastaturu
Antenu
Izvinjavam se ako sam nesto propustio.
E sad sta garancija obuhvata
Softver (koji u principu ili ne radi odmah ili se nikad ne pokvari)
Kameru,(ne vazi u slucaju mehanickog ostecenja, a ne znam kako drugacije moze da se pokvari).
A sto se tice telefona skidanih sa mreze ajde da i to objasnim.
Svaka mreza u Evropi odobrava popuste (ili ih poklanja besplatno) na telefone ako uplatite neki paket kod njih, i zakljucav iste da bi mogli da se koriste samo na toj mrezi (logicno), i pametni ljudi su videli lepu priliku da zarade na tome. Nismo mi izmislili dekodiranje vec Evropljani.
Znaci dekodiran ili nedekodiran telefon potpuno svejedno.
Ma mrzi me vise da pisem ko zna zna ko ne zna nikad nece ni nauciti.
 
naravno, slazem se sa svim sto si napisao gore, i sve mi je jasno, neke radnje daju garancije samo na softver, jer sve ipak zavisi od same radnje i njihove ideje
 
borisbg:
A jel znate kako izgleda garancija u bilo kojoj radnji telefona u Bgd.
Pise bukvalno ovako
Garancija Ne ovuhvata sledece delove:
Bateriju
Punjac
Mikrofon
Slusalicu
Masku
Tastaturu
Antenu
Izvinjavam se ako sam nesto propustio.
E sad sta garancija obuhvata
Softver (koji u principu ili ne radi odmah ili se nikad ne pokvari)
Kameru,(ne vazi u slucaju mehanickog ostecenja, a ne znam kako drugacije moze da se pokvari).
A sto se tice telefona skidanih sa mreze ajde da i to objasnim.
Svaka mreza u Evropi odobrava popuste (ili ih poklanja besplatno) na telefone ako uplatite neki paket kod njih, i zakljucav iste da bi mogli da se koriste samo na toj mrezi (logicno), i pametni ljudi su videli lepu priliku da zarade na tome. Nismo mi izmislili dekodiranje vec Evropljani.
Znaci dekodiran ili nedekodiran telefon potpuno svejedno.
Ma mrzi me vise da pisem ko zna zna ko ne zna nikad nece ni nauciti.
Meni se na 6600 desavalo nekoliko puta da je riknuo softver. . . I garancija mi dobro dosla :D
 
. . .:
gusha:
pa uglavnom samo to i stave pod garanciju, posto ih to skoro nista ne kosta
Za moj kvar je bilo po 10 evra oba puta. . . A ni tad nije popravljen 100%. . .
Ja sam odavno konstatovao da si ti najgluplji korisnik ovog foruma, a ti to potvrdjujes iz dana u dan.
Em si kupio skuplji telefon (sa garancijom),
em su ti naplatili popravku,
em ti telefon nije 100% popravljen.
Ja lepo napisah ali ajde da ponovim,


Ko zna zna, ko ne zna, nikad nece ni nauciti.
 
borisbg:
. . .:
gusha:
pa uglavnom samo to i stave pod garanciju, posto ih to skoro nista ne kosta
Za moj kvar je bilo po 10 evra oba puta. . . A ni tad nije popravljen 100%. . .
Ja sam odavno konstatovao da si ti najgluplji korisnik ovog foruma, a ti to potvrdjujes iz dana u dan.
Em si kupio skuplji telefon (sa garancijom),
em su ti naplatili popravku,
em ti telefon nije 100% popravljen.
Ja lepo napisah ali ajde da ponovim,


Ko zna zna, ko ne zna, nikad nece ni nauciti.

koliko sam ja shavtio on je uz pomoc garancije besplatno vrsio popravke i to dve koje kostaju 10 eura , posto stalno to ponavljas KO ZNA ZNA , bla bla bla , zivo me zanima sta ti to znas najpamtniji korisnice ovog foruma.
 
hehehe,
mislim da je cooler vec odavno kupio telefon, ili je totalno odustao, posle svega sto smo mi ludaci ovde napisali, hehehe
ali i dalje mu nismo konkretno odgovorili KOJA JE RADNJA NAJBOLJA (niti cemo, da ne reklamiramo radnje, svaki ciga svoga konja hvali)

pozdrav 8)
 
borisbg:
. . .:
gusha:
pa uglavnom samo to i stave pod garanciju, posto ih to skoro nista ne kosta
Za moj kvar je bilo po 10 evra oba puta. . . A ni tad nije popravljen 100%. . .
Ja sam odavno konstatovao da si ti najgluplji korisnik ovog foruma, a ti to potvrdjujes iz dana u dan.
Em si kupio skuplji telefon (sa garancijom),
em su ti naplatili popravku,
em ti telefon nije 100% popravljen.
Ja lepo napisah ali ajde da ponovim,


Ko zna zna, ko ne zna, nikad nece ni nauciti.
123456789 ti je lepo odgovorio. . .
 
@123456789
Ja nisam najpametniji, a sto se tice toga sta znam, znam recimo to da je ... najgluplji forumas koji se ikad pojavio na Krstarici.
Ako te jos nesto interesuje pitaj me.
[/b]
 
ljudi pa nemojte tako...
to da li je neko glup ili nije netreba dovoditi u pitanje, verujem da ima dosta vas koji se veoma dobro razumete u gsm tehnologije i slicno, ali ipak ovo nije neki "advanced user forum" vec, (koliko ja shvatam) forum za ljude koji su uglavnom pocetnici i traze savete od ljudi kao sto ste vi.
to ako je decko platio dva puta popravku u garanciji (i po mnogo vecoj ceni nego realno) je njegova greska i treba mu ukazati na to, da mu se ne bi opet isto ponovilo...

a i garancije se razlikuju od radnje do radnje, nekima samo software ulazi u garanciju (i rade ga free) dok ga drugi ne obuhvataju u garanciji (ali cak i tada u 90% slucajeva ti izadju u susret i naplate camo pola cene, a ne full cenu)

"..." idi u tu radnju i oteraj ih u p**cku materinu

heheheh

pozdrav svima
 
CENOVNIK
Firma Adresa maloprodaje Telefon Rate Izmena Cena
PIN Plus
Nikole Spasića 3 011 / 3284.575
3 18.avg 199 €
Telekom+
Masarikova 5 (služb. ulaz Beograđanke) 011 / 303.15.15
2-5 18.avg 204 €
Mobicom Group
Balkanska 35 011 / 36.12.926
2-4 18.avg 205 €
Mobil Shop 007
TC Bazar Vidikovac, lok. 0.11 011 / 356.46.48
3-6 18.avg 205 €
Marvel
Kneza Miloša 6 011 / 32.32.431
2-4 18.avg 205 €
Mobicom Plus
T.C. Balkanska, Balkanska 35 011 / 361.90.39
Ne 18.avg 205 €
SMS mobil shop
Carice Milice 5 011 / 2620.635
3 18.avg 205 €
Logic shop
Nikole Spasića 3 011 / 262.00.24
3-5 18.avg 205 €
Media mobill
TC Milenium (u suterenu), lok. 23 011 / 26.22.828
Ne 18.avg 205 €
MobTrend
Lomina 5, T.C. Zeleni Venac lok. K10 011 / 263.73.11
2-3 18.avg 208 €
Handy Land
Prizrenska 2 011 / 688.672
2-5 18.avg 210 €
Tehno System
Vatroslava Jagića 10 (kod Đerma) 011 / 344.16.04
Ne 18.avg 210 €
Mobilland
Balkanska 35 011 / 68.28.06
2-4 18.avg 210 €
FLASH Mobile Shop
Pariske komune 27 011 / 30.18.098
2-4 18.avg 210 €
Zoom Technoshop
TC, Balkanska 29, lok. 1 011 / 362.00.07
2-4 18.avg 210 €
Mobil Market
Džordža Vašingtona 24 011 / 33.41.170
3 18.avg 210 €
Intercom
Terazije 24 (kod hotela Moskva) 011 / 688.958
Ne 18.avg 210 €
Mobillwood
Vojislava Ilića 51 011 / 425.716
3 18.avg 215 €
Alkatim
Beogradski Sajam - Bazar 011 / 655.018
Ne 18.avg 215 €
My Phone
T.C. Sremska, II sprat 011 / 181.565
2-3 18.avg 215 €
Elektra
TC Stari Merkator, Palmira Toljatija 5 011 / 690.482
3 18.avg 215 €
Magic Line
TC Eurocentar, Makedonska 30, lok.21 011 / 30.35.802
2-6 18.avg 220 €
Infotim
Njegoševa 1 011 / 322.14.80
2-3 18.avg 220 €
Alo Alo
TC Bazar Vidikovac, I sprat, lok. 1.27 011 / 3564.615
4 18.avg 220 €
Tehnomarket
Njegoševa 56 011 / 2450.081
3 18.avg 220 €
MobiHouse
Čumićevo sokače, lok.123 011 / 32.34.785
3 18.avg 220 €
Sajam mobil
Beogradski Sajam - Bazar, hala 12 011 / 65.57.57
2-6 18.avg 220 €
Roda mobil
Požeška 150a 011 / 355.92.85
2-6 18.avg 220 €
ICOM International
Čumićevo sokače, lok. 46 011 / 32.48.676
3 18.avg 230 €
Royalton
Kralja Petra 23 011 / 30.36.950
3 18.avg 350 €

evo ti cenovnik sa mobilng sveta pa biraj , ja sam sa nekim od ovih radnji imao dobra iskustva.
 
gusha:
to ako je decko platio dva puta popravku u garanciji (i po mnogo vecoj ceni nego realno) je njegova greska i treba mu ukazati na to, da mu se ne bi opet isto ponovilo...

"..." idi u tu radnju i oteraj ih u p**cku materinu

heheheh

pozdrav svima
Oba puta popravka je bila besplatna ali kvarovi su bili isti i kostali su po 10 evra (lik sto mi ga je popravljao drugi put mi je to rekao), tako da ono nisam imao nikakvih problema.
 

Back
Top