Nekoliko pocetnickih pitanja

mp3

Početnik
Poruka
34
Naziv teme je malo glup, ali pitanja ima par, tako da..:)
Zanima me sledece, posto sam pocetnik sto se tice web dizajna.
1- U cemu je razlika izmedju tabela i celija? Koja je svrha jednog a koja drugog?
2-Sta i kako se podesava da se site vidi lepo na 1024x768 i na 800x600..Gledajuci source cini mi se (nisam siguran) da sam video da tabela ( ili celija :) ) imaju sirinu 100%...Pokushavajuci to isto da uradim, na 1024 rezoluciji je sve ok ali kad preacim na 800x600 sve je zbrkano na stranici.
3- CSS...Sta, gde, kako :) Za sta sluzi i kako se koristi time? SKidajuci neke templateove, pa pokushavajuci da od tih templateova napravim nesto svoje- kad kod ubacim neku sliku ili pokusam da povecam font ili boju fonta da promenim-sve poludi na stranici :)

Ako nekog ne mrzi lepo da mi objasni, bio bih zahvalan, a ako ga mrzi, neki link/ovi gde bih ja mogao da saznam ovo sto me interesuje-bili bi dobrodosli:)
`Fala

PS- posto sam pocetnik-ako moze neko objasnjenje detaljnije :) korak po korak:)
 
mp3:
Naziv teme je malo glup, ali pitanja ima par, tako da..:)
Zanima me sledece, posto sam pocetnik sto se tice web dizajna.
1- U cemu je razlika izmedju tabela i celija? Koja je svrha jednog a koja drugog?
2-Sta i kako se podesava da se site vidi lepo na 1024x768 i na 800x600..Gledajuci source cini mi se (nisam siguran) da sam video da tabela ( ili celija :) ) imaju sirinu 100%...Pokushavajuci to isto da uradim, na 1024 rezoluciji je sve ok ali kad preacim na 800x600 sve je zbrkano na stranici.
3- CSS...Sta, gde, kako :) Za sta sluzi i kako se koristi time? SKidajuci neke templateove, pa pokushavajuci da od tih templateova napravim nesto svoje- kad kod ubacim neku sliku ili pokusam da povecam font ili boju fonta da promenim-sve poludi na stranici :)

Ako nekog ne mrzi lepo da mi objasni, bio bih zahvalan, a ako ga mrzi, neki link/ovi gde bih ja mogao da saznam ovo sto me interesuje-bili bi dobrodosli:)
`Fala

PS- posto sam pocetnik-ako moze neko objasnjenje detaljnije :) korak po korak:)

Iskreno ti predlazem da nabavis neku knjigu o HTML-u. Ima ih dosta, nisu skupe, samo tako ces nauciti osnove, nema druge...
1. Tabela sadrzi celije
2. Ovde verovatno imas problem sa sadrzajem celija. Na primer ako imas tabelu sa jednim redom celija u dve kolone. U prvu kolonu (celiju) ako napises neki jako dugacak string i u drugu celiju takodje, na rezoluciji 1024 i sa sirinom tabele 100% ( i svaka celija tkodje sirine 100%), verovatno ce se opba stringa lepo videti. Ako sad tu tabelu sa dve celije prikazes u rezoluciji 800x600, ona ce se "sabiti" na tu rezoluciju, ali oni dugacki stringovi vise ne mogu celi stati u celiju te sirine, pa ce se "prelamati" i to je ono sto ti vidis kad smanjis rezoluciju.
3. Ako nabavis literaturu, imaces i objasnjenj rada sa CSS

Nije jednostavno napisati korak po korak objasnjenja jer je materija ipak malo obimnnija od mesta na forum porukama, a i zamorno je ponovo pisati celu knjigu na forum poruci :) Dakle, pravac knjizara, pa se javi ako zatrebas pomoc u nekim detaljima :)

Samo napred!
 

Back
Top