sky star 2 HELP I NEED SOMEBODY

potpuno se slazem sa gore gospodinom 8) 8) ....s obzirom da sam je ja platio oko 200 - 220 evrica to je stvarno dzabe (pre 2 godine)....UZIMAJ TO i kartica nije sigurno 65 eura....nova svuda kosto oko 70 - 79 eura u zavisnosti gde se pazari....samo bez taequilla kanala koji jos nisu provaljeni ni ne vredi uzimati jer ne rade...
 
vladaxxx:
Treba mi sto vise saveta i predloga u vezi sa karticom? Da li se isplati kupiti je? Lik mi nudi karticu, tanjir tj. kompletnu ugradnju i sve sto je potrebno za 150 evrica, da li je to mnogo?

Kartica kosta 55 evra, limeni tanjir od 120 cm 20 evra, prijemna jedinica 35 evra - Novo! Svaki iole dobar TV mehanicar Ti moze postaviti antenu bilo ka Astri ili Hotbird-u za 20 evra i da bude jako zadovoljan. Po mom racunu ispadne oko 130 evra.

Problemi ----

1. moras imati snazan procesor klase Pentium od 1.7 GHz pa na gore, dobru plocu i brzu RAM memoriju. To Ti govorim iz razloga jer ova kartica nema mogucnost hardcverskog dekodiranja signala za razliku od SkyStar1. I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).
Dalje, ako je racunar u mrezi gotovo stoprocentno stvori mrezni knflikt.

Dobre strane --------

Ako se malo potrudis mozes da "skines" oko 800, sto video, sto radio programa.
 
" I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).
Dalje, ako je racunar u mrezi gotovo stoprocentno stvori mrezni knflikt."

Kakkav konflikt, kakvo zakljucavanje, kakvi problemi? Ja je koristim 1 godinu i nemam te probleme. Samo treba podesiti dobro ProgDvb, AltDvb... ,baciti prave pluginove i radi danonocno.
A cene su takve kakve su , kartica 80 ( moja je verzija ona sto se ne greje i ne blokira), LNB 35, za parabolu ne znam tacno... Inace je bolja ivesticija od bilo kojeg receivera...

POZDRAV
 
Sandokan027:
" I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).
Dalje, ako je racunar u mrezi gotovo stoprocentno stvori mrezni knflikt."

Kakkav konflikt, kakvo zakljucavanje, kakvi problemi? Ja je koristim 1 godinu i nemam te probleme. Samo treba podesiti dobro ProgDvb, AltDvb... ,baciti prave pluginove i radi danonocno.
A cene su takve kakve su , kartica 80 ( moja je verzija ona sto se ne greje i ne blokira), LNB 35, za parabolu ne znam tacno... Inace je bolja ivesticija od bilo kojeg receivera...

POZDRAV


potpuno se slazem ja nemam apsolutno nikakvih problema s tim sto mislim da je 256 mb memorije (DDRAM) malo jer KARTICA JEDE sistemsku memoriju pa se desi da posle nekih 15 minuta racunar malo pocne da stuca ali ne i da se mora resetovati...DAJTE SAMO MEMORIJE I SVE RADI KAKO TREBA :shock: :shock: :shock: :shock:
 
Sandokan027:
" I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).
Dalje, ako je racunar u mrezi gotovo stoprocentno stvori mrezni knflikt."

Kakkav konflikt, kakvo zakljucavanje, kakvi problemi? Ja je koristim 1 godinu i nemam te probleme. Samo treba podesiti dobro ProgDvb, AltDvb... ,baciti prave pluginove i radi danonocno.
A cene su takve kakve su , kartica 80 ( moja je verzija ona sto se ne greje i ne blokira), LNB 35, za parabolu ne znam tacno... Inace je bolja ivesticija od bilo kojeg receivera...

POZDRAV


potpuno se slazem ja nemam apsolutno nikakvih problema s tim sto mislim da je 256 mb memorije (DDRAM) malo jer KARTICA JEDE sistemsku memoriju pa se desi da posle nekih 15 minuta racunar malo pocne da stuca ali ne i da se mora resetovati...DAJTE SAMO MEMORIJE I SVE RADI KAKO TREBA :shock: :shock: :shock: :shock:
 
Sljka kao luda :D .Sto se tice mreze ne smeta joj, niti ima bilo kakvih konflikata. Procesor mi je 1800+ , memorija 512! Moram priznati da malo usporava komp ali samo kada ostavim download a ja radim nesto komplikovanije! Preporucujem je svima i predlazem da je sami kupite i sve montirate ne davajte majstorima pare za nesto sto sami mozete da uradite!!! :twisted:
 

Back
Top