sky star 2 HELP I NEED SOMEBODY
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: sky star 2 HELP I NEED SOMEBODY

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sky star 2 HELP I NEED SOMEBODY

Treba mi sto vise saveta i predloga u vezi sa karticom? Da li se isplati kupiti je? Lik mi nudi karticu, tanjir tj. kompletnu ugradnju i sve sto je potrebno za 150 evrica, da li je to mnogo?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Dzabe!Uzmi to i budi srecan! 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Pa nije dzabe ali je realno (kartica 65 konverter 20 tanjir 20 ostalo je ugradnja)

Početnik
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Dzabe burazeru uzimaj odmah!

Zainteresovan član ramzes022 (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

potpuno se slazem sa gore gospodinom 8) 8) ....s obzirom da sam je ja platio oko 200 - 220 evrica to je stvarno dzabe (pre 2 godine)....UZIMAJ TO i kartica nije sigurno 65 eura....nova svuda kosto oko 70 - 79 eura u zavisnosti gde se pazari....samo bez taequilla kanala koji jos nisu provaljeni ni ne vredi uzimati jer ne rade...

Podrazumevano Re: sky star 2 HELP I NEED SOMEBODY

Citat Original postavio vladaxxx
    Treba mi sto vise saveta i predloga u vezi sa karticom? Da li se isplati kupiti je? Lik mi nudi karticu, tanjir tj. kompletnu ugradnju i sve sto je potrebno za 150 evrica, da li je to mnogo?
    Kartica kosta 55 evra, limeni tanjir od 120 cm 20 evra, prijemna jedinica 35 evra - Novo! Svaki iole dobar TV mehanicar Ti moze postaviti antenu bilo ka Astri ili Hotbird-u za 20 evra i da bude jako zadovoljan. Po mom racunu ispadne oko 130 evra.

Problemi ----

1. moras imati snazan procesor klase Pentium od 1.7 GHz pa na gore, dobru plocu i brzu RAM memoriju. To Ti govorim iz razloga jer ova kartica nema mogucnost hardcverskog dekodiranja signala za razliku od SkyStar1. I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).
    Dalje, ako je racunar u mrezi gotovo stoprocentno stvori mrezni knflikt.

Dobre strane --------

Ako se malo potrudis mozes da "skines" oko 800, sto video, sto radio programa.

Početnik
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako zakljuca karticu?

" I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).
    Dalje, ako je racunar u mrezi gotovo stoprocentno stvori mrezni knflikt."

Kakkav konflikt, kakvo zakljucavanje, kakvi problemi? Ja je koristim 1 godinu i nemam te probleme. Samo treba podesiti dobro ProgDvb, AltDvb... ,baciti prave pluginove i radi danonocno.
    A cene su takve kakve su , kartica 80 ( moja je verzija ona sto se ne greje i ne blokira), LNB 35, za parabolu ne znam tacno... Inace je bolja ivesticija od bilo kojeg receivera...

POZDRAV

Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Kako zakljuca karticu?

Citat Original postavio Sandokan027
    " I kada se sve ovo uzme u obzir limitiran si na oko dva sata pracenja programa, jer posle iz nekog raloga zamrzne, pa se mora program restartovati, a u dobrom broju slucajeva i racunar. Ova cela prica je zbog kodiranih kanala. Dalje sto ostaje kao potencijalan problem je sto kartica hoce da se zakljuca prilikom instlacije programa i kljuceva za dekodiranje (postupak otkljucavanja zna da bude slozen pa ne bih sada u to ulazio).

Kakkav konflikt, kakvo zakljucavanje, kakvi problemi? Ja je koristim 1 godinu i nemam te probleme. Samo treba podesiti dobro ProgDvb, AltDvb... ,baciti prave pluginove i radi danonocno.
    A cene su takve kakve su , kartica 80 ( moja je verzija ona sto se ne greje i ne blokira), LNB 35, za parabolu ne znam tacno... Inace je bolja ivesticija od bilo kojeg receivera...

POZDRAV

potpuno se slazem ja nemam apsolutno nikakvih problema s tim sto mislim da je 256 mb memorije (DDRAM) malo jer KARTICA JEDE sistemsku memoriju pa se desi da posle nekih 15 minuta racunar malo pocne da stuca ali ne i da se mora resetovati...DAJTE SAMO MEMORIJE I SVE RADI KAKO TREBA :shock: :shock: :shock: :shock:

Učlanjen
    05.09.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Kako zakljuca karticu?

Citat Original postavio Sandokan027

POZDRAV

potpuno se slazem ja nemam apsolutno nikakvih problema s tim sto mislim da je 256 mb memorije (DDRAM) malo jer KARTICA JEDE sistemsku memoriju pa se desi da posle nekih 15 minuta racunar malo pocne da stuca ali ne i da se mora resetovati...DAJTE SAMO MEMORIJE I SVE RADI KAKO TREBA :shock: :shock: :shock: :shock:

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Odlicna stvar SkyStar2

Sljka kao luda .Sto se tice mreze ne smeta joj, niti ima bilo kakvih konflikata. Procesor mi je 1800+ , memorija 512! Moram priznati da malo usporava komp ali samo kada ostavim download a ja radim nesto komplikovanije! Preporucujem je svima i predlazem da je sami kupite i sve montirate ne davajte majstorima pare za nesto sto sami mozete da uradite!!!

Slične teme

1. Sky Star
    Autor StormBreaker u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 306
    Poslednja poruka: 16.08.2012., 21:01
  2. Sky Star 2
    Autor ducizr u forumu Hardver
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.05.2010., 11:40
  3. Sky star 2
    Autor dvidic u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 1