HDD Problem (particija) (Corrupt Master file table)?!
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: HDD Problem (particija) (Corrupt Master file table)?!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano HDD Problem (particija) (Corrupt Master file table)?!

Pri samom Startovanju WinXp-a,pokrece se CHDSK ,ali bezuspesno i izbacuje gresku Corrupt Master File Table!!!Pod samim Win-om disk postoji ,ali mu se ne moze pristupiti,greska - Disk not accessible-The file or directory is corrupted and unreadeable!Zelepo bih da sacuvam podatke,bez formata!Probao sam Fix MBR-a,ali nista se nije promenilo!kada sam upisivao novi MBR FDisk i ostali alati koji to rade pod DOS-om izbacuju mi pre upisa ,da li hocu da upisem novi MBR i "VIRUS!!" upozorenje!Medjutim siguran sam da virusa nema ,proverio sam sa vise od 5 razlicitih Anti -Virusa i nista!!!Proverio sam disk i sa svim mogucim programima za testiranje ispravnosti HDD,bad sektora nema!HDD je fizicki ispravan i nema bad sektora 100%!
    Sa Paragon Hard Disk Managerom sam ga takodje proverio i detektuje ga najnormalnije,cak mi prikazuje koliki deo diska je zauzet ,koliko je slobodno ,prikazuje NTFS particiju,sto bi trebalo da znaci da je podatke moguce izvuci,ali ni on kao CHKDSK ne moze da popravi to sto ne valja!Znam da bih mogao da se kocakam,da ga formatiram,pa da sa nekim od recovery alata izvlacim podatke,ali ja bih to da izvucem ovako ako je ikako moguce!
    HDD je
    Maxtor 6Y080L0,seriski broj Y2G63D6E!Ako nekome nesto znaci!
    I da...bez problema upisujem novi MBR ali nista time ne dobijam!Sve ide po starom!
    Da li ima neko neki predlog ili neka iskustva sa ovim problemom,i da li ima mozda neko ko bi mogao da je siguran da moze da odradi ovo,da mi "spase" podatke,nije problem i da se plati?

kontakt:dr.matija@gmail.com

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Jel' ti samo jedan particija otisla ili ceo hard?

Ako mozes da pristupis winu, pokreni Check Disk i probaj sa njim da popravis. Ako ne mozes da pokrenes win onda iz konzole (DOSa) kucaj CHKDSK i probaj sa njim.

Ako ne uspes tesko da ce proci bez formatiranja.
    Inace hard ti je ispravan, a to je greska nastala zahvaljujuci NTFSu.

P.S. Ovo nisam probao, ali ako ne uspe ovo prvo, probaj nekako da konvertujes u FAT32, pa da onda pristupis particiji, jer ne verujem da ti je FAT tabela pobrkana, vec samo ne mozes da joj pristupis.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Zasto ne bi svoj HDD preneo kod prijatelja i na taj nacin obezbedio sve sto ti je bitno, zatim format... to je nekako najlakse resenje. Povezes HDD kod prijatelja tako sto ces odspojiti njegov CD i sa tim IDE kablom povezati svoj hard. Podicice njegov OS a ti se moci da pristupis svojim podacima i da napravis beckup.

Sto se promene file formata tice, nemoguce je NTFS-a vratiti u FAT ili FAT32 bez formatiranja, tj brisanja postojece NTFS particije, mozes samo FAT i FAT 32 da prebacis u NTFS iz Windowsa i to bez gubljenja bilo kakvih gubljenja i ostecenja. Za promenu file sistema iz FAT ili FAT32: tvoris Run i kucas cmd, zatim Enter pa upises convert c/fs:ntfs pa Enter, sledeci put kad restartujes OS promenice ti file format i to jako brzo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Hvala vam na predlozima!
    Ja imam drugi HDD sa na kom mi je sistem i tu sve radi bez problema,ali nazalos pristup HDD-u je nemoguc,kao sto sam napisao gore!
    CHKDSK ne moze da startuje iz Win-a,to jest kada ga startuje krene sa chekiranjem i izbaci gresku Corrupt Master File Table!
    paragon Hard Disk Manager i dalje prikazuje velicinu diska i zauzece podatcima,sto znaci da su oni i dalje tu negde,ali mi nisu dostupni!
    Stvarno nemam vise ideja...sta dalje raditi...

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio nikodim
    Zasto ne bi svoj HDD preneo kod prijatelja i na taj nacin obezbedio sve sto ti je bitno, zatim format... to je nekako najlakse resenje. Povezes HDD kod prijatelja tako sto ces odspojiti njegov CD i sa tim IDE kablom povezati svoj hard. Podicice njegov OS a ti se moci da pristupis svojim podacima i da napravis beckup.

Sto se promene file formata tice, nemoguce je NTFS-a vratiti u FAT ili FAT32 bez formatiranja, tj brisanja postojece NTFS particije, mozes samo FAT i FAT 32 da prebacis u NTFS iz Windowsa i to bez gubljenja bilo kakvih gubljenja i ostecenja. Za promenu file sistema iz FAT ili FAT32: tvoris Run i kucas cmd, zatim Enter pa upises convert c/fs:ntfs pa Enter, sledeci put kad restartujes OS promenice ti file format i to jako brzo.
    Gresis, ovaj grdno gresis.

Iz NTFSa je moguce konvertovati u FAT32.
    Ja licno sam imao slican problem, a resio sam ga na taj nacin.

Onda covek je lepo rekao da ne moze da pristupi particiji, a ne da ne moze da digne win.

@Matija

Probaj sa nekim programom za particionisanje (Partition magic) da prebacis iz iz NTFSa u FAT32.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Gresis, ovaj grdno gresis.

Iz NTFSa je moguce konvertovati u FAT32.
    Ja licno sam imao slican problem, a resio sam ga na taj nacin.

Onda covek je lepo rekao da ne moze da pristupi particiji, a ne da ne moze da digne win.
    Znam da iz Windowsa ne moze tj. sam OS to ne moze a za ostale programe ne znam, nisam imao takvih iskustava.

Sve jedno, hvala na objasnjenju jer naucih nesto novo.

Samo mi recii da li se u tom slucaju gube podaci ili je 100% bezbedno konvertovati na takav nacin.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Ne gubi se nista, sasvim je bezbedno.
    Znaci sve je isto, samo malo drugacije.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Ne gubi se nista, sasvim je bezbedno.
    Znaci sve je isto, samo malo drugacije.
    Odlicno, nisam imao pojma da moze...

Hvala... :wink:

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Samo jedna mala opaska, bilo bi lepo da to radis dok imas UPS. Nestanak struje moze da te upropasti.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Eeee, mene je jednom UPS upropastio.
    Inace ja sam bio kriv, imao sam (i jo uvek imam al' ne koristim) UPS od 400VA koji je lepo radio svoj poaso.
    I nabudzim ti ja napajanje od 420W i malo preuredim stanje ispod haube.
    Kad ne lezi vraze poce na kuci hardver da se pusi, a na prozoru softver susi.

Problem je bio slab UPS koji u normalnom radu (jer UPS vuce struju iz akumulatora, a ne sa mreze kao SPS) kad se preoptereti samo iskljuci komp.
    Znaci pazljivo i pri izboru UPSa.

Slične teme

1. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.01.2009., 00:08
  2. Problem oko particija
    Autor mrakodol u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 07.01.2008., 12:09
  3. file is corrupt!
    Autor okram u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.10.2006., 16:27