POVEZIVANJE

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
Može li mi neko reći ili me bar poslati na stranu gdje je detaljnije objašnjeno povezivanje tj. prebacivanje slike sa kompa na TV ( pri tome mislim na softversku stranu, jer sam povezao kablo sa tvom, a imam nekih problema kod podeševanja softvera.) Imam GF 5200T
 
milospv:
Može li mi neko reći ili me bar poslati na stranu gdje je detaljnije objašnjeno povezivanje tj. prebacivanje slike sa kompa na TV ( pri tome mislim na softversku stranu, jer sam povezao kablo sa tvom, a imam nekih problema kod podeševanja softvera.) Imam GF 5200T
Evo ti detaljno objashnjenje:
1-Desni klik>properties>settings>advanced>pa idi na grafiku
2-Onda imash opciju Display mode
3-U toj opciji stoji:clone,horizontal,vertical span,standard.....
4-Ti biras clone,e tada ako su ti kodeci ok imacesh sliku i na monitoru i na tv-u,a ako nisu ok kodeci imacesh sliku samo na jednom od pomenutih......
5-Shto znachi da cesh morati da prebacujesh manuelno kada budesh hteo da gledash,TV ili MONITOR
6-I to nije problem,izaberesh samo koji ce da bude primarni i to je to
Ako budesh imao problema,javi reshicemo sve polako
:arrow: --POZDRAV-- :arrow:
 
dvr_liberty:
milospv:
Može li mi neko reći ili me bar poslati na stranu gdje je detaljnije objašnjeno povezivanje tj. prebacivanje slike sa kompa na TV ( pri tome mislim na softversku stranu, jer sam povezao kablo sa tvom, a imam nekih problema kod podeševanja softvera.) Imam GF 5200T
Evo ti detaljno objashnjenje:
1-Desni klik>properties>settings>advanced>pa idi na grafiku
2-Onda imash opciju Display mode
3-U toj opciji stoji:clone,horizontal,vertical span,standard.....
4-Ti biras clone,e tada ako su ti kodeci ok imacesh sliku i na monitoru i na tv-u,a ako nisu ok kodeci
imacesh sliku samo na jednom od pomenutih......
5-Shto znachi da cesh morati da prebacujesh manuelno kada budesh hteo da gledash,TV ili MONITOR
6-I to nije problem,izaberesh samo koji ce da bude primarni i to je to
Ako budesh imao problema,javi reshicemo sve polako
:arrow: --POZDRAV-- :arrow:
Pardon driver je u pitanju,ne kodeci,radim josh neshto kuci pa ne obracam paznju shta pishem,izvini............... 8)
 
Sve sam povezao u uradio al slike nema pa nema. Drajveri su verzije čini mi se 77.nešto. Na TVu imam AV-S i obični AV. S- video kavlo sam utakao u skart, našao na njemu input i utakao u TV... but nothing :oops:
 
Koji kabal koristish za prebacivanje slike,tj.je li ti skart na kraju,ja koristim taj kabal i sve mi funkcionishe ok,javi shta si uradio.....Iz kompa ide jedan chinch-grafichka karta-slika,a drugi chinch-zvuchna karta-zvuk,na kraju je skart i kada uradish sve kako sam ti objasnio to mora da radi to je sigurno.......
 
Vragolasta Amfibija:
e,ima tu neshto i ono PAL da se podesi... !
Da ima i to,ali se ne koristi ako hocesh da gledash i samo da gledash klon na tv-u,ali ako hocesh da na primer snimash neshto sa kompa na-VHS(ja sam prebacivao filmove)onda morash da napravish B-PAL, i stavi Belgiju kao zemlju,ali to tebi ne treba..............je li tako :?:
 
Meni je TV udaljen od kompa 3 sobe i nije me mrzelo da prokopam zidove i razvucem 25 m. audio i video kabla, cisto da iz spavace sobe mogu gledati divix. Ali, rezolucije monitora i TV izlaza su zavisne jedna od druge tj. ako povecam rezoluciju na TV smanjuje mi se rezolucija na monitiru. Tako sam dobio sliku na TV - u ali sam izgubio i kursor i ikone na monitoru sto znaci da nisam mogao na kompu da resim problem misem nego restartom i vadljenjem kablova.
 
King 7:
Meni je TV udaljen od kompa 3 sobe i nije me mrzelo da prokopam zidove i razvucem 25 m. audio i video kabla, cisto da iz spavace sobe mogu gledati divix. Ali, rezolucije monitora i TV izlaza su zavisne jedna od druge tj. ako povecam rezoluciju na TV smanjuje mi se rezolucija na monitiru. Tako sam dobio sliku na TV - u ali sam izgubio i kursor i ikone na monitoru sto znaci da nisam mogao na kompu da resim problem misem nego restartom i vadljenjem kablova.
Pa imash tamo opciju detekt,i detektovacesh pod 1-mon.,i pod 2-tv.E tada stavish koji ce da bude primarni,a koji sekun.,i pazi taj odabrani(tv ili moni.)mozesh da radish sa slikom shta hocesh nezavisno od drugog,tj da povecavash sliku,izoshtravash,dodajesh boje itd..i josh neke gluposti...... :wink:
 
dvr_liberty:
King 7:
Meni je TV udaljen od kompa 3 sobe i nije me mrzelo da prokopam zidove i razvucem 25 m. audio i video kabla, cisto da iz spavace sobe mogu gledati divix. Ali, rezolucije monitora i TV izlaza su zavisne jedna od druge tj. ako povecam rezoluciju na TV smanjuje mi se rezolucija na monitiru. Tako sam dobio sliku na TV - u ali sam izgubio i kursor i ikone na monitoru sto znaci da nisam mogao na kompu da resim problem misem nego restartom i vadljenjem kablova.
Pa imash tamo opciju detekt,i detektovacesh pod 1-mon.,i pod 2-tv.E tada stavish koji ce da bude primarni,a koji sekun.,i pazi taj odabrani(tv ili moni.)mozesh da radish sa slikom shta hocesh nezavisno od drugog,tj da povecavash sliku,izoshtravash,dodajesh boje itd..i josh neke gluposti...... :wink:
Ok, probacu.
 

Back
Top