POVEZIVANJE
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: POVEZIVANJE

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano POVEZIVANJE

Može li mi neko reći ili me bar poslati na stranu gdje je detaljnije objašnjeno povezivanje tj. prebacivanje slike sa kompa na TV ( pri tome mislim na softversku stranu, jer sam povezao kablo sa tvom, a imam nekih problema kod podeševanja softvera.) Imam GF 5200T

Primećen član
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano /

Probaj ovako ako za XP.Na desktopu (mislim na ekranu kompijutera)desni klik pa propertis pa na setings pa advanced pa na displeys u tu odaberi T.V.

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Uključio sam nView, našao Force TV connection al opet nema slike na TV. Našao sam i Clone opciju al ope5t ne može... treba mi detaljno...

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: POVEZIVANJE

Citat Original postavio milospv
    Može li mi neko reći ili me bar poslati na stranu gdje je detaljnije objašnjeno povezivanje tj. prebacivanje slike sa kompa na TV ( pri tome mislim na softversku stranu, jer sam povezao kablo sa tvom, a imam nekih problema kod podeševanja softvera.) Imam GF 5200T
    Evo ti detaljno objashnjenje:
    1-Desni klik>properties>settings>advanced>pa idi na grafiku
    2-Onda imash opciju Display mode
    3-U toj opciji stoji:clone,horizontal,vertical span,standard.....
    4-Ti biras clone,e tada ako su ti kodeci ok imacesh sliku i na monitoru i na tv-u,a ako nisu ok kodeci imacesh sliku samo na jednom od pomenutih......
    5-Shto znachi da cesh morati da prebacujesh manuelno kada budesh hteo da gledash,TV ili MONITOR
    6-I to nije problem,izaberesh samo koji ce da bude primarni i to je to
    Ako budesh imao problema,javi reshicemo sve polako
    --POZDRAV--

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: POVEZIVANJE

Citat Original postavio dvr_liberty
    Citat Original postavio milospv
    Evo ti detaljno objashnjenje:
    1-Desni klik>properties>settings>advanced>pa idi na grafiku
    2-Onda imash opciju Display mode
    3-U toj opciji stoji:clone,horizontal,vertical span,standard.....
    4-Ti biras clone,e tada ako su ti kodeci ok imacesh sliku i na monitoru i na tv-u,a ako nisu ok kodeci
    imacesh sliku samo na jednom od pomenutih......
    5-Shto znachi da cesh morati da prebacujesh manuelno kada budesh hteo da gledash,TV ili MONITOR
    6-I to nije problem,izaberesh samo koji ce da bude primarni i to je to
    Ako budesh imao problema,javi reshicemo sve polako
    --POZDRAV--
    Pardon driver je u pitanju,ne kodeci,radim josh neshto kuci pa ne obracam paznju shta pishem,izvini............... 8)

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Sve sam povezao u uradio al slike nema pa nema. Drajveri su verzije čini mi se 77.nešto. Na TVu imam AV-S i obični AV. S- video kavlo sam utakao u skart, našao na njemu input i utakao u TV... but nothing ops:

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Koji kabal koristish za prebacivanje slike,tj.je li ti skart na kraju,ja koristim taj kabal i sve mi funkcionishe ok,javi shta si uradio.....Iz kompa ide jedan chinch-grafichka karta-slika,a drugi chinch-zvuchna karta-zvuk,na kraju je skart i kada uradish sve kako sam ti objasnio to mora da radi to je sigurno.......

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

e,ima tu neshto i ono PAL da se podesi... !

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio Vragolasta Amfibija
    e,ima tu neshto i ono PAL da se podesi... !
    Da ima i to,ali se ne koristi ako hocesh da gledash i samo da gledash klon na tv-u,ali ako hocesh da na primer snimash neshto sa kompa na-VHS(ja sam prebacivao filmove)onda morash da napravish B-PAL, i stavi Belgiju kao zemlju,ali to tebi ne treba..............je li tako

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

valjda,s obzirom da sam zadnji put morala da reinstaliram komp kad sam klonirala sliku i sve je nestalo ! sad ne smem sada da pipnem.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Meni je TV udaljen od kompa 3 sobe i nije me mrzelo da prokopam zidove i razvucem 25 m. audio i video kabla, cisto da iz spavace sobe mogu gledati divix. Ali, rezolucije monitora i TV izlaza su zavisne jedna od druge tj. ako povecam rezoluciju na TV smanjuje mi se rezolucija na monitiru. Tako sam dobio sliku na TV - u ali sam izgubio i kursor i ikone na monitoru sto znaci da nisam mogao na kompu da resim problem misem nego restartom i vadljenjem kablova.

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio King 7
    Meni je TV udaljen od kompa 3 sobe i nije me mrzelo da prokopam zidove i razvucem 25 m. audio i video kabla, cisto da iz spavace sobe mogu gledati divix. Ali, rezolucije monitora i TV izlaza su zavisne jedna od druge tj. ako povecam rezoluciju na TV smanjuje mi se rezolucija na monitiru. Tako sam dobio sliku na TV - u ali sam izgubio i kursor i ikone na monitoru sto znaci da nisam mogao na kompu da resim problem misem nego restartom i vadljenjem kablova.
    Pa imash tamo opciju detekt,i detektovacesh pod 1-mon.,i pod 2-tv.E tada stavish koji ce da bude primarni,a koji sekun.,i pazi taj odabrani(tv ili moni.)mozesh da radish sa slikom shta hocesh nezavisno od drugog,tj da povecavash sliku,izoshtravash,dodajesh boje itd..i josh neke gluposti...... :wink:

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio dvr_liberty
    Citat Original postavio King 7
    Pa imash tamo opciju detekt,i detektovacesh pod 1-mon.,i pod 2-tv.E tada stavish koji ce da bude primarni,a koji sekun.,i pazi taj odabrani(tv ili moni.)mozesh da radish sa slikom shta hocesh nezavisno od drugog,tj da povecavash sliku,izoshtravash,dodajesh boje itd..i josh neke gluposti...... :wink:
    Ok, probacu.

Slične teme

1. TV Out i povezivanje sa TV-om?
    Autor nidzesi u forumu Hardver
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 24.01.2010., 12:46
  2. Povezivanje
    Autor Sisidora-97 u forumu Programiranje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.04.2009., 20:23
  3. povezivanje na TV
    Autor dvoje u forumu Hardver