moje levo koleno
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: moje levo koleno

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano moje levo koleno

Heh, grad Beograd je prepun otvorenih i nezasticenih sahtova. Znam iz iskustva. Rezultat: 'sredjeno' levo koleno. Nema preloma, samo otoci, podlivi, hematomi i noga takoreci nepokretna. Posle evo skoro 10 dana lezanja, otoci i bolovi su manji, mada je koleno i dalje kruto kao u gipsu, ali imam problem sa cirkulacijom. Noga otice i boli pri svakom sedenju ili hodanju. Radim vezbe, mazem gelove, bila i na dopleru za krvne sudove, sve je kazu u redu, ali koliko ce ovaj oporavak da traje? Jel moguce da moze da potraje i tri do sest meseci?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: moje levo koleno

Citat Original postavio bgd05
    Heh, grad Beograd je prepun otvorenih i nezasticenih sahtova. Znam iz iskustva. Rezultat: 'sredjeno' levo koleno. Nema preloma, samo otoci, podlivi, hematomi i noga takoreci nepokretna. Posle evo skoro 10 dana lezanja, otoci i bolovi su manji, mada je koleno i dalje kruto kao u gipsu, ali imam problem sa cirkulacijom. Noga otice i boli pri svakom sedenju ili hodanju. Radim vezbe, mazem gelove, bila i na dopleru za krvne sudove, sve je kazu u redu, ali koliko ce ovaj oporavak da traje? Jel moguce da moze da potraje i tri do sest meseci?
    Uh, nezgodno, koleno boli ko djavo! Nezgodno pitanje za dok se ne vidi kako izgleda - sve zavisi od toga kako ste pali, kakav je udarac bio i sta je povredjeno, da li ima ostecenja ligamenata itd. Da li je noga podignuta, iamte li na njoj ulagu ili gips ili bar fiksativni zavoj? Moguce da je doslo i do unutrasnjeg hematoma mekog tkiva pa sem onoga sto je vidljivo oku postoji i podliv 'unutra' koji mora da se resorbuje i prodje. Cirkulacija je slabija i noga hladnija verovatno ako nogu drzite cesce u horizontalnom ili uzdignutom polozaju - nista strasno. 10 dana je premalo za oporavak ak je doslo do kontuzije, dajte sebi vremena, ne forsirajte nogu previse, koristite je do granice bola i ne preterujte. Mazite i dalje hepatrombin ili hepalpan (sta su vam vec dali), mozda su Vam dali i Chimoral forte da pijete, ako nisu - mozete konsultovati Vaseg lekara da li je potrebno da uzimate ovaj lek za smanjivanje otoka, uzimajte nesto za bolove ako je neophodno, i ukoliko se radi samo o padu na koleno, bez iskakanja casice, bez povrede ligamenata, dakle samo o kontuziji, oporavak nece trajati 3-6 meseci, ali jedno 3-4 nedelje sasvim sigurno cete imati otezanu funkciju noge. Ne zurite, lepo se oporavite i sve ce biti u redu.
    Pozdrav

Primećen član terapeut (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

Ukoliko Vam noga otice potrebno je da stavljate led na otecenu regiju i da radite staticke vezbe za kvadriceps jer ce on vrlo brzo atrofirati.Najbolje je da se konsultujete sa fizijatrom koji ce vam objasniti kako se upotrebljava led i kako se rade vezbe.Ne oslanjajte se na nogu previse, ukoliko nemate stap ili stake obavezno pozajmite jer rehabilitacija kolena je vrlo mucna i dugotrajna i nema poptrebe da je dodatno prolongirate opterecujuci koleno previse.Pozdrav i puno srece.

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Super ste, mnogo vam hvala! Neke stvari sam vec prosla, sve ste mi tacno rekli, za led, lekove, dijagnoze... Pomogli ste mi jos u 2 stvari: da vezbam do granice bola, sto sam i radila ali misleci kako nemam hrabrosti da idem dalje sto znaci da ne vezbam dovoljno. A sta i mogu da vezbam osim da podignem ispruzenu nogu i vucem pste ka sebi brojeci do sest - u suprotnom pravcu prste ne mogu da savijem, previse boli - ili da svakog dana jedva za milimetar vise uspem da savijem koleno. Stigla sam do nekih 30-40 stepeni. Druga stvar sto ste mi rekli je stap. Nabavila sam ga ali opet sve misleci da preterujem, gledam da ga ne koristim... Hm, da, ovo je bas glupo od mene, ne volim osecaj da hodam sa stapom bez obzira sto mi pomaze.
    Deset minuta kornjacinog hoda, u jednom cugu, i to sa stapom, nikako stajanja, sada je moj rekord. Gledam SP u atletici po ceo dan i bas mi je malo bedak. Pozdrav!

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Citat Original postavio bgd05
    Super ste, mnogo vam hvala! Neke stvari sam vec prosla, sve ste mi tacno rekli, za led, lekove, dijagnoze... Pomogli ste mi jos u 2 stvari: da vezbam do granice bola, sto sam i radila ali misleci kako nemam hrabrosti da idem dalje sto znaci da ne vezbam dovoljno. A sta i mogu da vezbam osim da podignem ispruzenu nogu i vucem pste ka sebi brojeci do sest - u suprotnom pravcu prste ne mogu da savijem, previse boli - ili da svakog dana jedva za milimetar vise uspem da savijem koleno. Stigla sam do nekih 30-40 stepeni. Druga stvar sto ste mi rekli je stap. Nabavila sam ga ali opet sve misleci da preterujem, gledam da ga ne koristim... Hm, da, ovo je bas glupo od mene, ne volim osecaj da hodam sa stapom bez obzira sto mi pomaze.
    Deset minuta kornjacinog hoda, u jednom cugu, i to sa stapom, nikako stajanja, sada je moj rekord. Gledam SP u atletici po ceo dan i bas mi je malo bedak. Pozdrav!
    Ocigledno da je udarac u koleno bio dosta jak, imali ste srece sto nista nije puklo i sto niste iskidali ligamente. Polako i bez nestrpljenja, rehabilitacija kolena je pipav posao sto rece Terapeut, ne opterecujte nogu, i budite u kontaktu sa fizijatrom za vezbe. Srecni i ne brinite previse.

Slične teme

1. Stradalo mi koleno
    Autor KolenoLigamenti u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.10.2007., 06:50
  2. Kita u koleno
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.07.2006., 16:48
  3. koleno
    Autor wenera u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6