London

nocica

Početnik
Poruka
3
hej ljudi!!!
prvi put sam u Lodnonu pa me zanima da li bi mi neko prelozio neko zanimljivo mesto koje bih mogla da posetim? to bi mi bas bas bas znacilo. moze i da se javi neko ko bi da se druzi...mah mah drugari
 
Muzeji su fenomenalni, posebno Science i Natural History, tako su interaktivni i sjajni, ne mozes da izadjes po ceo dan iz njih... Interesantni su i Victoria&Albert i Theatre muzeji, sve zavisi sta te zanima. Super je i Nacionalna galerija, ako znas dobro engleski mozes da iznajmis one trake za slusanje sa objasnjenjima koje prate slike. Najinteresantnije mesto mi je bilo Old Bailey - sudnica, gde mozes da udjes i uzivo pratis sudjenje, ali ne smes da unosis mobilni, papir i olovku, i jos neke stvarcice, pa moras da se snadjes gde to da ostavis (u nekom od kafica npr.), i pretresaju na ulazu, ali je stvarno interesantno i svi mogu da udju! Obavezno se vozaj Temzom na nekom od brodica. Southwark Cathedral je prelepa, setnja South Bank-om, pogled iz St Paul's, a ako znas dobro engleski, mozes da ides u pozoriste, jeste malo skuplje, ali se karte za balkon mogu naci za 15 funti. Mozes i u ZOO vrt, nema slonova :( , ali je ok. Setaj parkovima, a na uglu Hide Parka imas petkom valjda neke javne rasprave gde se ljudi popnu na merdevine i vicu sta hoce, drze govore, svadjau se, sve je mirno i ima policije, i interesantno je. Uzivaj u Londonu!
 
Estella:
Setaj parkovima, a na uglu Hide Parka imas petkom valjda neke javne rasprave gde se ljudi popnu na merdevine i vicu sta hoce, drze govore, svadjau se, sve je mirno i ima policije, i interesantno je.

To je Speaker's Corner, svakog nedeljnog jutra i to u delu Hyde Park-a na koji izbija Oxford St, odnosno kod Marble Arch-a.
 
mozda malo kasno, ali ti preporuchujem notj na leciester squear-u, sa pitjem u rukama, sedetji na plochnicima, pa posle, ako si uspela ushtedeti neshto para, pravac 'hypodrome' na zuraju... provod zagarantovan... meni je tako bilo najbolje... ;)
 
nocica:
hej ljudi!!!
prvi put sam u Lodnonu pa me zanima da li bi mi neko prelozio neko zanimljivo mesto koje bih mogla da posetim? to bi mi bas bas bas znacilo. moze i da se javi neko ko bi da se druzi...mah mah drugari
ako hoces da vidis london u pravom smislu london idi na camden town nepropusti nikako mesto je bas kako sam zamisljao london
 
Jao meni je camdon bilo fenomenalan sve one radnjice pa sve one stvari sto prave ljudi!!! Ludnica!! Valjda nedeljom je glavni market! Jao koliko se meni ide tamo je sve tako lepo i cisto i svi ljudi koje sam ja upoznala su tako fini i kulturni sto nije slucaj kod nas!!!!
 
:lol: a meni se bash nisu svideli ljudi... bash zato shto su tako fini i ushtirkani, i zato shto se samo smeshkaju, nikada ti netje retji zaista shta misle, posebno ne ako je negativno... a mene ta dvolichnost strashno nervira... ne znam... uzelela sam se nashih ljudi dok sam bila tamo...
 

Back
Top