Prodajna mreza
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Prodajna mreza

Početnik
    Učlanjen
    25.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Prodajna mreza

Imam u planu da pokrenem proizvodnju nekih proizvoda. Proizvodi nisu skupi a takodje i tehnologija izrade nije komplikovana. Imao bi tri proizvoda koja mogu da plasiram na trziste. Znaci, registrujem zanatsku radnju ili firmu, pocnem da izradjujem proizvode ali kako da ih plasiram na trziste ? Imam neku viziju plasmana a to je napraviti sajt pa prodaja poreko neta, stampanje letaka i lepljenje po gradu i ubacivanje u postanskim sanducicima, i plasman po maloprodajama. Ovo zadnje mi je najnepoznatije i najveca misterija ! Kako napraviti svoju trgovinsku maloprodajnu mrezu ? Ja sam to zamislio tako sto bi isao od radnje do radnje i uzimao brojeve telefona vlasnika, zvao ih i nudio robu. To je veliki posao a i trosak ici kolima od radnje do radnje da bi nasao brojeve telefona, a zatim zivkanje vlasnika, pa onda kolima ici do vrasnika da mu pokazes robu koja je u vrednosti 1kom=1eur., a onda opet trosak isporuka robe u njegovu radnju. U slucaju da je radnja u lokalu mozda bi i bilo prihvatljivo, a sta mislite kada to treba raditi po drugim gradovima ?
    Da li postoji negde neki spisak trgovina koji se moze dobiti, na kojem postoje brojevi telefona i adrese radnji po kojima bi mogao da vrsim ponude ?

Eto, jednostavno receno, kako napraviti svoju prodajnu mrezu po maloprodajama.

Zainteresovan član marinkoco (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano heh

A Jovane,
    Snimi sad,postoji institucija koja obezbedjuje poslovne kontakte mali nagovestaj drzavna je.
    Oni mogu da ti obezbede kontakte i sl. odeljenje za malu privredu.
    A da mozes i da zakupis salu pa da pozoves sve te likove da dodju da odrzis prezentaciju.
    I opet iz istih razloga institucija je...
    A da razmisli i o varijanti da imas 100-njak atomiziranih prodavnica samo na podrucju Beograda i okoline a spadaju pod jedan VELIKI JAVNI(Drzavni) LANAC prodavnica direktor svega toga Sloba R....(ali ti pricas sa tzv. poslovodjama) valjda je lakse jer su oni uvek tu. Takodje sef nabavke tog lanca Z....a B.......c i njen zamenik R...o M.......c, poznajem ih jer sam radio sa njima.

Početnik
    Učlanjen
    24.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano auh muka brate

pazi, imas vise nacina ali za svaki ti treba kinta. Marketing je najbitnija stvar. Pogledaj Don kafu - idealan primer kako je covek ni iz cega (maltene) napravio cudo.

nacin 1 - klasika.
    preko veleprodaja, koje posle te proizvode distribuiraju maloprodajama itd, itd ... Problem: velika kolicina na lageru, mnogo kinte koju treba da ulozis za ulazak u velike sisteme kao sto je Maxi (kod njih se placa prvo ulaz tj platis da uopste prodaju tvoju robu pa tek pricas dalje), takodje ti treba i mnogo jakih veza koje moras da povuces da bi usao na raznorazna mesta.

nacin 2 - TV shop
    ako tvoji proizvodi mogu da prodju kao TV shop proizvodi, to je mozda laksa varijanta za pocetak, ali ti opet treba dosta kinte da zakupis termine na tv-ima. Koliko ja znam na Pink ne moze da se udje, kao ni na RTS. Ostaje ti BK (ako te interesuje koliko to kosta mozes da me kontaktiras pa cu ti objasniti sve detalje.) Ili da ides na varijante lokalnih medija (sto i nije bas preporucljivo)

nacin 3 - taj koji si ti zamislio
    znaci od trgovine do trgovine, pa onda das neki mali oglas u oglasima da trazis distributere u drugim gradovima ...

ulgavnom napravi dobru kalkulaciju. Tipa:
    cena proizvoda i same proizvodnje, pa trosak transporta, pa provizija distributera, pa veleprodaja, pa maloprodaja, pa razmisli da li si sa svim tim troskovima konkurentan na trzistu.
    Mogao bih da ti pomognem oko teleshopa. Ako si zainteresovan pisi na : svigir@blink.co.yu

pozdrav

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa nisi bash bio precizan o chemu se radi, a bitno je, ali smatram to kao tajnu... pa da ne gnjavim...

evo ja shta bi uradeo:

1) postavi sajt u kome nudish robu, na veliko (a i malo, ako neko voli da placa PTT)
    2) ostavi opis, nahvali proizvod, al nemoj da preterash i napishi da trazish distributere, lichni kontakt (ovo je bitno jer... ma imash svakakvih, a bolje je da se pouzdash u lichni "prvi utisak" nego da nemash pojma kom dajesh robu)
    3)napomenesh da ti u vecim gradovima trebaju osobe kod kojih bi mogao da skladishtish i da rade ovo pod 2)

4)daj oglas u Oglasi, na svaki forum koji nadjesh, besplatni oglasi po netu... i kad se javi poshalji ga na sajt.

5) e sad... izrachunaj koliki procenat ti se isplati da im dajesh, od prodate robe, al da se i njima isplati... dodaj neki bonus na neku kolichinu... ovo vec zahteva detaljnu analizu...

onda ce ljudi da se trude da shto vishe uvale radnjama, i svi ce imati korist, a ti si ushtedeo silne putne troshkove, tv i radio reklamiranje...

ovo je OK ako imash dobar proizvod, pa on nadje sam put do kupca

ali... tv i bilbordi prave profit... mislim ako imash taj kapacitet proizvodnje...

ako ti je neka "zanatska radnja" ovo prvo bi trebalo da ti pokrije proizvodnju...

Slične teme

1. Mreza
    Autor dicevla u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.10.2005., 18:03
  2. Mreza...
    Autor wet look u forumu Romantika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.11.2004., 22:51
  3. mreza...
    Autor u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1