BRAK ILI MONASTVO

P

popAJ1

Gost
MNOGI CRKVENI LJUDI ZUDE ZA MONASTVOM I POGLEDAJU IMALI KAKVA PRILIKA ZA BRAK :lol: VELIKA VEZANOST ZA SVET,A I VELIKA LJUBAV KA HRISTOVOJ STRAZI.OVDE SE MOZE I PROZIVATI ZENSKI ROD,SA POTPUNIM PRAVOM ,JER NITI SE UDAJU NITI SE SPREMAJU ZA SPASENJE U MONASTVU. :lol: IMAMO LI TEMU? :shock:
 
vidi se koji u kom si ti 3pu.....malditju el ti znash shta je heavy metal....il si u emisijama koje prave ljudi poput rushke jakitj skontao da je to neshto sektashko?.....mislim....shta ja sad tebi da odgovorim na tako glup komentar?....a da to neshto ne bude neshto drsko i bezobrazno....neko napishe da je glupost da neko ode u monahe a ti mu napishesh mora da slushash heavy metal.....pu
 
o.k. draga braco skloni ateizmu ova tema nije provokativna.Ipak ako bi vjezbe radi zmolio da uradite 100 velikih metanija uz molitvu "GOSPODE ISUSE HRISTE ,SINE BOZIJI,POMILUJ MA GRESNOGA"DA LI BI MI TO UCINILI ZA LJUBAV ,OPITA RADI?
 
jomini:
hanibal77:
pa na jednoj strani "bozja volja" a kad ih pitas zasto bog dopusta nepravde onda "bog je dao ljudima moc odlucivanja"PAZI SA KIM RAZGOVARAS O VERI. U OTKIVENJ NA KRAJU CES NACI DA ONAJ KOJI CINI NEPRAVDU NEKA I DALJE CINI A KO CINI PRAVDU NEKA U TOME NAPREDUJE.STA JE TU BOZIJA NEPRAVDA.NA STRASNOM SUDU DIBIJA SE PLATA,A OVAJ PROLAZNI ZIVOT KORISTIMO DA ZADOBIJEMO RAJ.NE MOZEMO GLEDATI BOZIJA DJELA KROZ NASE MALE ČUTURE.
mislim :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :shock:
 
popAJ1:
MNOGI CRKVENI LJUDI ZUDE ZA MONASTVOM I POGLEDAJU IMALI KAKVA PRILIKA ZA BRAK :lol: VELIKA VEZANOST ZA SVET,A I VELIKA LJUBAV KA HRISTOVOJ STRAZI.OVDE SE MOZE I PROZIVATI ZENSKI ROD,SA POTPUNIM PRAVOM ,JER NITI SE UDAJU NITI SE SPREMAJU ZA SPASENJE U MONASTVU. :lol: IMAMO LI TEMU? :shock:

zasto samo zenski?
zasto prozivati, sta tebe to briga? brini se za svoje spasenje!
esi ti svestenik?
u rusiji valjda postoje takve zene, koje zive monaski, ali u svetu.
 
popqj1:
o.k. draga braco skloni ateizmu ova tema nije provokativna.Ipak ako bi vjezbe radi zmolio da uradite 100 velikih metanija uz molitvu "GOSPODE ISUSE HRISTE ,SINE BOZIJI,POMILUJ MA GRESNOGA"DA LI BI MI TO UCINILI ZA LJUBAV ,OPITA RADI?

PREDRASUDI!O.k.?ateista si i pri mocartu ako jesi,sve ostalo je etiketiranje... :roll: :roll: :roll:

A sto se tice teme....mislim da se isusu,bogu and angelsima ne mozesh posvetiti ykoliko iskljucish deo zivota,hriscanstvo je uveo da je sex greh a da li je?pitajmo boga....predpostavljam da nije ukoliko je "on" tako zeleo a ne celijsku deoby
 
?:
postavljac teme je samo stavio temu, a nije je razvijao...moze li to?
Pa eto ja volim monastvo,i idem u manastire.Naravno Istinske crkve.Mada su mi dragi monasi i iz ekunenskih manastira jer ceznu za Bogom i spasenjem.? ne znam zasto me bas vices zbog izjave o zenama...cinjenica je da mnogi muskarci traze brak,dok zene tu melo zapinju,tj.devojke.Jer ipak tesko je sad pristati da budes u postovanju da nekazem poslusanju muzu,ako me razumes.Danas su zene celije drustva i opcija djeca, kutlaca, pegla i biti smirena domacica ...Ali naravno i muska muzevnost,briznost itd. takodje su u deficitu.Ali to je vec druga tema.Ono sto ovaj narod nije upoznao,mislim na forumase,jeste lepota monaskog zivljenja.A takodje da li neko moze da kaze zasto kazemo da je brak sveta tajna i na vencanju pevamo pesmusveti mucenici...
 
joGooOOD:
popqj1:
o.k. draga braco skloni ateizmu ova tema nije provokativna.Ipak ako bi vjezbe radi zmolio da uradite 100 velikih metanija uz molitvu "GOSPODE ISUSE HRISTE ,SINE BOZIJI,POMILUJ MA GRESNOGA"DA LI BI MI TO UCINILI ZA LJUBAV ,OPITA RADI?

PREDRASUDI!O.k.?ateista si i pri mocartu ako jesi,sve ostalo je etiketiranje... :roll: :roll: :roll:

A sto se tice teme....mislim da se isusu,bogu and angelsima ne mozesh posvetiti ykoliko iskljucish deo zivota,hriscanstvo je uveo da je sex greh a da li je?pitajmo boga....predpostavljam da nije ukoliko je "on" tako zeleo a ne celijsku deoby
SINE NA CHEMU SI... :lol:
 

Back
Top