deca i karijera

trojke

Početnik
Poruka
3
Da li zena koja ima troje dece uzrasta do tri godine, pa i stariju, moze da ima uspesnu karijeru, a da pri tom nema gotovo niciju pomoc/babe,dete, pa ni muza?.Ima li medju vama onih kojima to polazi za rukom. Podelite sa mnom tajnu uspeha.
 
svaka čast!
mislim na dečici, a na ambiciji da se gradi karijera!
ja nisam kompetentna da savetujem,ja imam baka servis full time, tako da uspevam sve da postignem.ni na porodiljsko nisam ko čovek išla...nisam stigla :(
ali samo to što misliš da radiš i izgrađuješ sebe u working girl...
baš sam srećna da čujem tako nešto :P :P :P

i da i ja se pridružujem dobrodošlici :P
 
Prvo, hvala na recima dobrodoslice.
Da ne bude zabune, nisam ja nikakva zrtva niti svoje dece niti muza, niti bilo koga drugog. Nije bas da nemam nikakvu pomoc. Zapravo, nemam pomoc svojih @bliznjih@, ali imam bejbisiterku. Medjutim, uz toliko dece, kao da je i nemam. Zapravo, sve vreme sam angazovana oko dece.

Moje pitanje je zapravo vise hipoteticko, mada i pragmaticno.

Ja zapravo vec imam karijeru. Trenutno prekinutu porodiljskim odsustvom, ali ona je na pocetku i treba puno raditi, uciti, puno vremena izdvojiti, da bi postigla rezultate koje zelim i koje mogu.

Srela sam vise zena, mahom iz inostranstva, koje su uspesne poslovne zene, naucnice i slicno, a kod kuce imaju po troje, pa i vise dece.

Kada sam odlucila da rodim troje dece, imala sam u vidu upravo njihovo iskustvo i resila da imam i porodicu ali i karijeru.

Problem sa nasim drustvom je sto je celo drustvo, pa i porodice u njemu, patrijarhalno. Malo je mojih prijateljica koje bi pristale da im decu cuvaju bejbisiterke, ili cak i da imaju pomoc u kuci u smislu odrzavanja cistoce i kuvanja. Ja sam imala u vidu ove mogucnosti, kao jedino resenje za mene, buduci da sve druge varijante pomoci otpadaju.

Sta vi mislite o ovom konceptu zivota mlade majke i poslovne zene, danas u Srbiji. Da li je to iluzija ili to funkcionise. Smatrate li da to sto jedna zena prepusta brigu o svojoj deci trecoj osobi time biva sebicna, fenimistkinja i sl. Ja naravno to ne mislim. Da li neko od vas ima takvo iskustvo ili je ovaj model vec isprobao.
 
Ne kapiram te zene koje ne bi nikad dale da im bebisiterka pricuva dete, ili da im kucna pomocnica ocisti kucu. Primitivizam! Sta, nisi prava zena ako ne klecis sa krpom po ceo dan???

I moja baka i moja mama su imale pomoc u kuci, oduvek i sada je imaju. To je potpuno normalno. Istina, moju baku su u njeno vreme smatrali "losom" majkom jer je imala posao. Ako se nadje prava osoba za cuvanje deteta, to moze da bude super. Ja moju i dalje obozavam, vidjamo se, i uvek sam je dozivljavala kao 3. baku.

Mislim da je koncept mame sa karijerom ostvarljiv, ja imam takvu, doduse, druga su vremena bila kad sam ja bila mala, ali ipak, ako si organizovana, motivisana, imas podrsku, mislim da mozes da uspes. A slobodno pusti one sto ne vole pomoc u kuci da ciste i peru po ceo dan.
 
Evo ti informacije iz prve ruke.
Potpuno te razumem o cemu pricas.
Ja imam jedno dete, radim i od kad sam pocela da radim imam zenu koja mi cuva dete i kuva.
Imam i pomoc za spremanja i peglanje.
I ne vidim sta je problematicno u tome ako muz i ja to mozemo da priustimo i da svo slobodno vreme provodimo zajedno sa detetom.
Mislim da je mom detetu mnogo lepse sa zadovoljnom majkom da kvalitetno provodi slobodno vreme, nego da sam po ceo dan u kuci, nervozna...
I sigurna sam da ne oseca manjak ljubavi sto neko drugi joj pegla haljine, brise pod i kuva supu.
Mislim da nam je svima ovako bolje.
Samo napred.
 
Nas narod prostim recima kaze: "Ne mozes dobiti i jare i pare!" Na zalost, istina je! Ako covek hoce oba izbora istovremeno, dobija i polovicne rezultate, jer ni jednom od njih ne moze da se posveti maksimalno. A da bi ostvario vece rezultate, MORA se i vise posvetiti tome.
Sta su Vasi prioriteti?
Ako zelite da budete uspesna poslovna zena, deci ce ipak na izvestan nacin biti uskraceno Vase prisustvo i druzenje sa Vama.
S druge strane, ne mozete obaviti sve isplanirano u vezi s poslom, ako zelite da budete sa decom.
Jeste, tacno je, ima toliko zena koje su istovremeno i majke troje dece, a i imaju uspesnu karijeru. Ali, samo njenu decu mozete pitati kakva je ona, kao majka!?
Mislim da je svaka poslovno uspesna zena sa toliko dece, ipak, posvecena vise sebi i karijeri, i da toj deci ona IPAK nedostaje na izvestan nacin. Daj Boze da nisam u pravu, a Vama zelim puno srece! :)
 
Mozda sada zalazim u detalje...ali, prvo drago mi je da sam nasla zene koje su u slicnoj situaciji.

Recimo, Petka, interesuje me koliko vremena dnevno provodite vi i vas suprug sa detetom. Da li ste sve vreme posle posla, popodne, sa detetom, ili imate i druge drustvene obaveze, i koliko cesto. Ukoliko vam je dete skolskog uzrasta, da li radite domace zatadke sa detetom. Uposte, kako kvalitetno provodite vreme sa svojim detetom.

Ja imam i taj problem sto je moj muz po ceo dan zauzet, kuci dolazi u vecernjim satima. Onda, ja osecam grizu savesti ako i ja odem negde posle posla, a ne odem kuci da budem sa decom. a sa druge strane, povremeno osecam veliku potrebu da sebi dam oduska, izadjem sa prijateljicama, odem u soping i sl. Moja deca su sada mala, ali sta ce biti kada budu znala vise i poceti da postavljaju pitanja zasto nisam dosla kuci ranije.

Da li ste nekada ostavljali bebisiterku da prespava uvece sa detetom, da biste vi izasli sa muzem. meni je to jedino resenje.
 
trojke:
Zapravo, nemam pomoc svojih @bliznjih@, ali imam bejbisiterku. Medjutim, uz toliko dece, kao da je i nemam. Zapravo, sve vreme sam angazovana oko dece.
...
Problem sa nasim drustvom je sto je celo drustvo, pa i porodice u njemu, patrijarhalno. Malo je mojih prijateljica koje bi pristale da im decu cuvaju bejbisiterke, ili cak i da imaju pomoc u kuci u smislu odrzavanja cistoce i kuvanja. Ja sam imala u vidu ove mogucnosti, kao jedino resenje za mene, buduci da sve druge varijante pomoci otpadaju.

Sta vi mislite o ovom konceptu zivota mlade majke i poslovne zene, danas u Srbiji. Da li je to iluzija ili to funkcionise. Smatrate li da to sto jedna zena prepusta brigu o svojoj deci trecoj osobi time biva sebicna, fenimistkinja i sl. Ja naravno to ne mislim. Da li neko od vas ima takvo iskustvo ili je ovaj model vec isprobao.
'Isprobato'! :D Sa dvoje doduše, i razlikom od sedam godina, između. Meni je na taj način bilo lakše. :)
Komentara uvek ima raznoraznih, nemoj se uzbuđivati oko toga, nisu oni u tvojoj koži. :wink: Svašta se zamera i ženama koje ne rade, već su klasične 'domaćice' (ako to još uvek postoji!). :P
Savršeno funkcioniše samo u konceptu koji već sprovodiš - ...uz toliko dece, kao da je i nemam. Zapravo, sve vreme sam angazovana oko dece.. Nije suština u pukoj fizičkoj prisutnosti. Izdrži još nekih 5-6god, a onda ćeš već imati malo više vremena i za sebe. :)
 
definisi "karijera" :).

mislim da je sasvim moguce, i vrlo realno, dostici bilo koje akademsko zvanje, i sa troje dece, i bez neke posebne pomoci.
no, napraviti karijeru u poslu, u SVOM poslu, imati svoju radnju/firmu i nadalje je razvijati, je veoma tesko i sa jednim, i sa dvoje, priroda stvari je sasvim drugacija. ne kazem da je nemoguce, ali ja to dosad nisam videla (a da deca "dobro ispadnu").
ako smem da dodam - u oba slucaja nema grize savesti, nema "pravdanja" deci gde-sam-bila-i-zasto, i svega tome slicnog. taj luksuz sebi ne mozes dozvoliti.

pitala si sta mislim(o) o tome da zena ide za karijerom...
ja sam patrijarhalna sorta, pa shvati ovo sa rezervom :). gledajuci decu zena "od karijere", uglavnom sam vidjala dve nevolje: ili "skrenu", "zagube se" negde usput, ili se itekako iskoluju i budu ljudi, ali - neotesani, nevaspitani, pa i ogorceni, nestabilni, ne-samoostvareni.

pod "zagube se usput" mislim, recimo, na klinca koji je pametno dete i ne los djak, pa "iznenada" obije trafiku u 17-toj godini, a da se roditelji jakojako "iznenade"; mislim i na curu na kojoj roditelji primete u njenoj 19-toj godini da se ozbiljno drogira, i cak i sami kazu da su je negde "izgubili iz vida" (univerzitetski profesori sa uspesnom privatnom firmom); mislim na klinca od 16, koji je upravo na putu da ponavlja prvi gimnazije, a u drustvu koje se "malko" i bode nozevima, "od dosade", a da roditelji - takodje vrlo iznenadjeni - "belo gledaju".... kako rece pokojni dusko: kad sam ga zadnji put video nije se drogirao...
deca se vrlo lako "zagube", a to se vidi najcesce prekasno.

druga varijanta - evo primera: imam dragu koleginicu (hirurg, suprug ekonomista u spoljnoj trgovini, nema blize rodbine), sa dvoje, sada velike dece (cerka zavrsava elektrotehniku, sin studira medicinu). vrlo "poslusna" deca, sjajni djaci i studenti... na telefon se javljaju sa "A?", za stolom se ponasaju kao kromanjonci, citaju ukrstene reci i sportski zurnal; pre neki dan sam srela tog decka, prva (!) recenica mu je bila - znas koliko sam eura dao za ovaj sorts?
drugim recima, vaspitavanje od strane kucnih pomocnica ima poneku manu....
lako je moguca i varijanta u kojoj je dete "vidjeno" da "nasledi posao", ili profesiju... to tek "zanimljivo" izgleda par decenija kasnije.

hocu da kazem da se "prave" posledice svakog odsustva roditelja, po mom skromnom misljenju, vide tek u nekom tinejdzerskom dobu, vec kad uzmu maha, a onda je tek veoma tesko nesto uciniti.

ukratko, da sam na tvom mestu (sto vrlo tesko sebi mogu da predstavim, imam jedno dete), ja bih malko sacekala da "stanu na noge", usput bih polako "spremala teren" (ne - pravdajuci se i objasnjavajuci, nego u tehnickom smislu :) ), i krenula "u svet" kad bi bili malko veci, mozda oko 5 godina. i - ne bih spavala ako treba, samo da budem sa njima sto vise... kad dodju do >1.70, prekasno je. i - ne zameri - imam utisak da treba da si mnooogo "tvrdja" za tako sta. sto ne znaci da neces moci :).

sta god da odlucis, ja ti od srca zelim sve najbolje.

 
sirenica:
...Jeste, tacno je, ima toliko zena koje su istovremeno i majke troje dece, a i imaju uspesnu karijeru. Ali, samo njenu decu mozete pitati kakva je ona, kao majka!?
...

da, bas na to sam mislila; kad god vidite tzv. uspesnu zenu, pogledajte, jednim okom, njenu decu... ima vrlo zanimljivih stvari u ovom kratkom i dosadnom zivotu....
 
trojke:
Mozda sada zalazim u detalje...ali, prvo drago mi je da sam nasla zene koje su u slicnoj situaciji.

Recimo, Petka, interesuje me koliko vremena dnevno provodite vi i vas suprug sa detetom. Da li ste sve vreme posle posla, popodne, sa detetom, ili imate i druge drustvene obaveze, i koliko cesto. Ukoliko vam je dete skolskog uzrasta, da li radite domace zatadke sa detetom. Uposte, kako kvalitetno provodite vreme sa svojim detetom.

Ja imam i taj problem sto je moj muz po ceo dan zauzet, kuci dolazi u vecernjim satima. Onda, ja osecam grizu savesti ako i ja odem negde posle posla, a ne odem kuci da budem sa decom. a sa druge strane, povremeno osecam veliku potrebu da sebi dam oduska, izadjem sa prijateljicama, odem u soping i sl. Moja deca su sada mala, ali sta ce biti kada budu znala vise i poceti da postavljaju pitanja zasto nisam dosla kuci ranije.

Da li ste nekada ostavljali bebisiterku da prespava uvece sa detetom, da biste vi izasli sa muzem. meni je to jedino resenje.


Griza savest je isto sto i osecaj krivice, a ne vidim razloga da se tako osecate. Probajte da odredite jedan dan u nedelji ( ili nesto slicno )kada cete moci da se posvetite samo sebi i onome sto ste naveli kao svoje potrebe. Ako su deca zbrinuta i sigurna, nemate razloga da osecate krivicu ( grizu savest ). Njih cak i treba da naviknete na to da "mama ima prava na svoje potrebe", pa i da ih naucite da postuju Vase vreme. Kada ste s njima, posveceniste im dovoljno, verujem, a jedan dan posvetite sebi. Kad vec imate priliku, a siguro je i zasluzujete.
Jer, nemojte zaboraviti na ovaj bitan detalj: deci koriste samo SOBOM ZADOVOLJNI roditelji! Ako ste u sebi nezadovoljni, to ce se preneti i na decu, u raznim oblicima.
Sve najbolje!
 
Najbitnije je da je zena zadovoljna sobom i svojim zivotom, da bi sa decom mogla da ostvari kvalitetan odnos. Ako je ona zadovoljna tako sto gradi karijeru, a trudi se da sve slobodno vreme posveti deci, u redu. Ako je zadovoljna tako da sebe i svoje vreme posveti iskljucivo deci,opet u redu. Ali, ako gradi karijeru a pritom deca na bilo koji nacin ispastaju, takve osobe ne treba da imaju decu.
 
Mislim da je indigo postavila veoma vazno pitanje, sta podrazumevavamo pod karijerom.
Ja nemam "karijeru" u pravom smislu koja mi oduzima ceo dan, vec pristojan, relativno dobro placen posao, a sto se tice ozbiljnije karijere to smatram da treba da saceka malo, kada prakticno ja budem detetu dosadna i kada samo bude trazilo da provodi vise vremena odvojeno od nas.
Muzevljev posao je zahtevniji, ali se i on trudi da dodje u pristojno vreme i da ako ima jos neke obaveze odradi ih uvece kada dete legne. Odnosno dok joj ja dajem veceru, kupam je, pricam price, on jos ponesto odradi tako da se stignemo sa ritmom.
Sto se tice slobodnog vremena ja mozda preterujem, ali ja prosto imam potrebu da budemo mi zajedno. Nemam neku potrebu da idem sa prijateljicama na kafe i sl., meni je lepo kada odem kod kume nas dve cavrljamo, deca se igraju (isti su uzrast).
Tako da za taj deo price nisam prava osoba, jer meni moje dete stvarno nedostaje pa se zato svo slobodno vreme provodimo zajedno. I meni i njoj je za sada dobro.
Zato me i nerviraju price koje se vode u smislu ostavite dete i onda idite u restoran da ne ometate druge i sl. Ja zelim da mi provodimo vreme zajedno, da uzivamo. Nije restoran docek nove godine, koji je jednom godisnje.
Mada i onda organizujemo zajednicki docek, nas tri para sa decom i svima bude super. Mi smo sa njima, oni imaju drustvo vrsnjaka, a i mi imamo drustvo tako da su svi zadovoljni. Meni je to lepse nego da je dete kuci sa bejbi siterkom, a mi u nekom restoranu.
Ali ja ipak imam samo jedno dete sto je velika razlika.
 
lyra:
Najbitnije je da je zena zadovoljna sobom i svojim zivotom, da bi sa decom mogla da ostvari kvalitetan odnos. Ako je ona zadovoljna tako sto gradi karijeru, a trudi se da sve slobodno vreme posveti deci, u redu. Ako je zadovoljna tako da sebe i svoje vreme posveti iskljucivo deci,opet u redu. Ali, ako gradi karijeru a pritom deca na bilo koji nacin ispastaju, takve osobe ne treba da imaju decu.


Jedino sa boldovanim tekstom se slazem, ostalo mi zvuci malo "generalizovano" i ne bas sasvim realno. Jer, deca mogu da "ispastaju" i ako majka nema karijeru, tj. ako je kod kuce sa njima po ceo dan. Dovoljno je samo da ona bude necim nezadovoljna, pa da se "istrese" na deci ( detetu ), na bilo koji nacin ( vikom, grdnjom, kaznama, zabranama, batinama... ). Zar deca ne ispastaju i u tom slucaju?
Dakle, nije samo pitanje mamine karijere, vec uopste njenog unutrasnjeg (ne)zadovoljstva. Mislim da bilo koja majka, i sa i bez karijere, moze biti DOBRA ili LOSA majka. Isto se odnosi i na oceve.
Svaki covek koji je ZADOVOLJAN samim sobom, ma cime se bavio u zivotu, moze dobro da se organizuje i da se posveti cemu god zeli, a da i okolina ima koristi i radosti od toga.
 
sirenica:
Svaki covek koji je ZADOVOLJAN samim sobom, ma cime se bavio u zivotu, moze dobro da se organizuje i da se posveti cemu god zeli, a da i okolina ima koristi i radosti od toga.

ehehe sad si se izvadila


e ljudi... aj sam vas gnjavila ali objasnite mi ovo
pitam bez cinizma itd

Kako su moja prababa i pradeda odgajili 9 dece !!!??? od toga su neki ishli na FAKULTET (u bgd)...ne znam koliko ih nije?. i oboje su bili uchitelji dkale i majka je radila. ziveli su na selu. to je bilo pochetkom veka..
shta se to promenilo
?
inache ta moja familija je kao max ok svi biste bili odusevljeni ono, svi ugledni ljudi manje vise..nekoliko brace je poginulo u ratu jedino. znaci nisu neka zapushtena deca (ovako prosecno govoreci)

...inace moja baka je govorila kako su se oni uvek lepo slagali nisu se svadjali...njih 9
ali niko od njih 9 nije imao vishe od dvoje! aj da kazesh, ratne godine...ali opet
he...shta vi mislite

da vlajda su radili manje ako su biil ucitelji...3h dnevno posla svaki
? el samo u tome stvar?>
 
?:
e ljudi... aj sam vas gnjavila ali objasnite mi ovo
pitam bez cinizma itd

Kako su moja prababa i pradeda odgajili 9 dece !!!??? od toga su neki ishli na FAKULTET (u bgd)...ne znam koliko ih nije?. i oboje su bili uchitelji dkale i majka je radila. ziveli su na selu. to je bilo pochetkom veka..
shta se to promenilo
?
inache ta moja familija je kao max ok svi biste bili odusevljeni ono, svi ugledni ljudi manje vise..nekoliko brace je poginulo u ratu jedino. znaci nisu neka zapushtena deca (ovako prosecno govoreci)

...inace moja baka je govorila kako su se oni uvek lepo slagali nisu se svadjali...njih 9
ali niko od njih 9 nije imao vishe od dvoje! aj da kazesh, ratne godine...ali opet
he...shta vi mislite

da vlajda su radili manje ako su biil ucitelji...3h dnevno posla svaki
? el samo u tome stvar?>

ja ne moram da idem tako daleko, moji baba i deda (po majci) su odgajili devetoro dece, svekar je deveto, a svekrva peto dete u porodici.
kako neko lepo gore rece, pitaj tu "decu" kako je to izgledalo, i da li su bas VOLELI tako kako je bilo...

samo da dodam da moji deda i baba (kao i svekrovi i svekrvini roditelji) nisu ni slucajno bili sirotinja, zatucani, nepismeni ili u bilo kom smislu "zaostali" ljudi, kao ni njihova deca.

BTW, vidim da je tebe ta tvoja porodica, upitnice, lepo i vaspitala, i opismenila, iskolovala... mozda sa te tacke gledista da krenes da promislis.
 
Jedino sa boldovanim tekstom se slazem, ostalo mi zvuci malo "generalizovano" i ne bas sasvim realno. Jer, deca mogu da "ispastaju" i ako majka nema karijeru, tj. ako je kod kuce sa njima po ceo dan. Dovoljno je samo da ona bude necim nezadovoljna, pa da se "istrese" na deci ( detetu ), na bilo koji nacin ( vikom, grdnjom, kaznama, zabranama, batinama... ). Zar deca ne ispastaju i u tom slucaju?
Dakle, nije samo pitanje mamine karijere, vec uopste njenog unutrasnjeg (ne)zadovoljstva. Mislim da bilo koja majka, i sa i bez karijere, moze biti DOBRA ili LOSA majka. Isto se odnosi i na oceve.
Svaki covek koji je ZADOVOLJAN samim sobom, ma cime se bavio u zivotu, moze dobro da se organizuje i da se posveti cemu god zeli, a da i okolina ima koristi i radosti od toga.[/quote]


Ono sto sam ja rekla uopste nije u koliziji sa ovim citatom. Naravno da deca mogu da ispastaju i ako majka ne radi, u tome i jeste poenta onoga sto sam rekla. Dakle, nije dovoljno da majka deci posveti vreme, nego treba i da bude ona zadovoljna da bi i deci bilo lepo. Prema tome, ako je uslov njenog zadovoljstva da radi, neka radi. Ako je uslov njene srece da sedi kod kuce, nek sedi. A one kojima je jedini cilj karijera, a decu radjaju iz pogresnih razloga (zato sto je "vreme", da sacuvaju brak, zbog pritiska okoline itd.) ne treba ni da ih radjaju. Jel' sad jasnije sta sam htela da kazem?
 
Draga trojkice,
buduci da sam i ja sto se brojnog stanja dece tice - trojkica, smatram se relativno kompetentnom da dam neki komentar. Donekle se slazem sa Sirenicom, tesko je imati sve, pogotovo bez pomoci roditelja ili ostalih bliznjih. Ni ja je nemam, osim bebisiterke koja dolazi iskljucivo radnim danima i mimoilazimo se na vratima kada ulazim u kucu. I tesko je - necu da kazem da nije,kada svi u glas skoce na mene sa pitanjima, potpitanjima, zalbama, molbama, tuzakanjima..a menii, puno srce, a i pukla bih od muke sto nemam jos jednu ruku ili makar antifone da utisam tu buku. Medjutim, ziv se covek na sve navikne.
Vrati se na period kada si imala jedno dete i samo gledajuci iz ove perspektive cini ti se da je sve bilo super, kao pesma - lako. No, nije bas bilo tako.I tada ti je bilo tesko, bila si puna nedoumica. Ali sigurno si svesna toga da je organizacija najvaznija stvar u odgajanju dece osim ljubavi, naravno. Tvoj frizider uvek mora biti pun, ves uredno slozen i uvece spreman za sutra za svu decu, ormaric sa lekovima uvek spreman za 'ne daj boze'... itd. Ma sta da ti pricam - sve znas.
A sto se zena koje zive u inostranstvu tice, ipak ih ne bih poredila sa nama. Ne radi se samo o patrijarhalnog drustvu, vec prvenstveno o nacinu zivota. Sasvim sam sigurna da je zaposlenoj zeni sa troje dece na zapadu mnogo lakse nego zeni u Srbiji, iako nema ni babe ni dede. A zasto? Jesi li pomislila nekada koliko mi Srbi imamo bogatiji drustveni zivot? Prijatelji, izlasci...toga tamo nema tako cesto, pogotovo preko radne nedelje. Nema peglanja, osim kosulja i osetljivih stvari, kuca se ne licka i cicka kao kod nas, a o kuvanju i da ne govorim. Ali pre svega, prednost je u materijalnom rasterecenju - kolikom-tolikom, jer retke su dileme tipa:Cipele od Kineza ili Ciciban? (imam uzorak uzet od prijatelja iz par evropskih zemalja i Amerike).
No,sve to nije ni toliko vazno.
Najvaznije je da si ti srecna sa svojim muzem i decom. Kada su ti oni nesrecni i bolesni, nista ti na svetu i ne treba. Dobro sagledaj sve, izvagaj, :shock: , i onda donesi konacnu odluku
trojke:
. Uvek se setim starih ljudi koji kazu: Pazi, da te ne pita starost gde ti je bila mladost.
Pa, neka nam je bog u pomoc, trojkice moja.


Mozda sada zalazim u detalje...ali, prvo drago mi je da sam nasla zene koje su u slicnoj situaciji.

Recimo, Petka, interesuje me koliko vremena dnevno provodite vi i vas suprug sa detetom. Da li ste sve vreme posle posla, popodne, sa detetom, ili imate i druge drustvene obaveze, i koliko cesto. Ukoliko vam je dete skolskog uzrasta, da li radite domace zatadke sa detetom. Uposte, kako kvalitetno provodite vreme sa svojim detetom.

Ja imam i taj problem sto je moj muz po ceo dan zauzet, kuci dolazi u vecernjim satima. Onda, ja osecam grizu savesti ako i ja odem negde posle posla, a ne odem kuci da budem sa decom. a sa druge strane, povremeno osecam veliku potrebu da sebi dam oduska, izadjem sa prijateljicama, odem u soping i sl. Moja deca su sada mala, ali sta ce biti kada budu znala vise i poceti da postavljaju pitanja zasto nisam dosla kuci ranije.

Da li ste nekada ostavljali bebisiterku da prespava uvece sa detetom, da biste vi izasli sa muzem. meni je to jedino resenje.
 

Back
Top