Šta je nepravda

nisi razumela, tu rec namet je neko dopisivao uz stavke za koje hoce da pokaze da su bez osnova, da su cist namet

U poslednje vreme nisam sva svoja.
Zato i nisam skapirala poentu.

Mislila sam da ce mi poslodavac dati novac za bus pluscinu i ko ga uvede, je*o mater svoju.
Sad cu morati da se svercujem i da cekam neprijatnosti od ridzovana.
 
Nepravda je subjektivni osecaj pojedinca kad nije zadovoljen necim, ili je povredjen nekim tudjim postupcima, koji su cesto pravedni gledano sa strane tih istih pojedinaca, sve zavisi iz kog ugla gledate tj cije misljenje delite..postoje globalne nepravde koje ce zauvek ostati takve jer oni koji imaju koristi od takvih nepravdi su mnogo iznad nas, obicnih pijuna, koji nastojimo da zadovoljimo njihove potrebe kako bi oni ispunili nase, u mnogo manjim razmerama, naravno..
dalje postoje sitnije nepravde pojedinaca koji smatraju da nesto nije po njihovom, tebi se nesto ne svidja, odma smatras to nepravdom, nepravda ti je sve sto ne ide u tvoju korist mada cesto ne gledas objektivno i realno na takve situacije, ali si isto tako cesto u pravu i nista ne mozes da promenis (ucinis) povodim toga..nepravde je puno ali nije svaka nepravda nepravedna kao ni svaka pravda pravedna, sve zavisi od tacke gledista kao i od sopstvenih interesa, uglavnom vecinu tih nepravdi prezalimo vremenom i predjemo preko njih, usput nailazeci na nove tkd smatram da je ova tema rupa bez dna iskreno, i da ne vredi puno razglabati o njoj, prvenstveno zbog toga sto nepravde ima u tolikoj kolicini da bih mogao posvetiti pet zivota nabrajajuci i opisujuci pojedinacno svaku sa kojom sam se do sad za 23 godine susreo i opet ne bih stigao sve da nabrojim, aa gde su tek one sto slede tkd...samo pozitivno razmisljajte, nemojte biti preokupirani nepravdama! ????
 
Nepravda je subjektivni osecaj pojedinca kad nije zadovoljen necim, ili je povredjen nekim tudjim postupcima, koji su cesto pravedni gledano sa strane tih istih pojedinaca, sve zavisi iz kog ugla gledate tj cije misljenje delite..postoje globalne nepravde koje ce zauvek ostati takve jer oni koji imaju koristi od takvih nepravdi su mnogo iznad nas, obicnih pijuna, koji nastojimo da zadovoljimo njihove potrebe kako bi oni ispunili nase, u mnogo manjim razmerama, naravno..
dalje postoje sitnije nepravde pojedinaca koji smatraju da nesto nije po njihovom, tebi se nesto ne svidja, odma smatras to nepravdom, nepravda ti je sve sto ne ide u tvoju korist mada cesto ne gledas objektivno i realno na takve situacije, ali si isto tako cesto u pravu i nista ne mozes da promenis (ucinis) povodim toga..nepravde je puno ali nije svaka nepravda nepravedna kao ni svaka pravda pravedna, sve zavisi od tacke gledista kao i od sopstvenih interesa, uglavnom vecinu tih nepravdi prezalimo vremenom i predjemo preko njih, usput nailazeci na nove tkd smatram da je ova tema rupa bez dna iskreno, i da ne vredi puno razglabati o njoj, prvenstveno zbog toga sto nepravde ima u tolikoj kolicini da bih mogao posvetiti pet zivota nabrajajuci i opisujuci pojedinacno svaku sa kojom sam se do sad za 23 godine susreo i opet ne bih stigao sve da nabrojim, aa gde su tek one sto slede tkd...samo pozitivno razmisljajte, nemojte biti preokupirani nepravdama! ????
aj ne lupaj
 
Nepravda je da mi je neko hakirao profil, izbrisao potpis (nije bio uvredljiv), vec sa "atentatorskog" zadatka, zasipanje americkog ambasadora Kajla Skota lecima sa Putinovim likom, kada je drzao "predavanje" (lobiranje i laganje) u Rektoratu u Nisu, pre 2 meseca, sa snimka sa N1. Ima i RTS..

I skidanje potpisa (isto neuvredljivo), "protivnik ropstva i pampersa, a u slobodno vreme atentator na Kajla Skota".

Vidim da je ova jaka politicka poruka zasmetala vrhuski na vlasti, u roku od 2 sata sam bez tih "fus nota". Mislio da je demokracija java, ali opet sam ispao naivac.
 
Nepravda je da mi je neko hakirao profil, izbrisao potpis (nije bio uvredljiv), vec sa "atentatorskog" zadatka, zasipanje americkog ambasadora Kajla Skota lecima sa Putinovim likom, kada je drzao "predavanje" (lobiranje i laganje) u Rektoratu u Nisu, pre 2 meseca, sa snimka sa N1. Ima i RTS..

I skidanje potpisa (isto neuvredljivo), "protivnik ropstva i pampersa, a u slobodno vreme atentator na Kajla Skota".

Vidim da je ova jaka politicka poruka zasmetala vrhuski na vlasti, u roku od 2 sata sam bez tih "fus nota". Mislio da je demokracija java, ali opet sam ispao naivac.

Да, Драганче.

А можда је само модерација скапирала да си дете дебил?
 
Nepravda je kad jedna neopevana tračara uspe da napljampa svojim poganim ustima svašta za drugu osobu,a drugu osobu niko ne pita šta je istina.Ili je to realnost ovog sveta.Svejedno,nepravdu je teško dokazati,tao da je najbolje ukuljučiti dugme ,,IGNOR", pa nek misli ko šta hoće.
 
Nepravda je suprotnost pravdi a što li je pravda? To je ni po babau ni po stričevima. Što znači ista pravila igre i za cara i za prosjaka. E sad to se baš ni Bogu ne sviđa pa kad prosjak zgreši on nad njim pravdu izvrši "da li kolac ili konopac ili britku palu namenjuje" a kada car ljubimac njegov zgreši on mu kroz prste gleda i pravdu ne primenjuje, e to je nepravda. Ti ukradeš kiflu u pekari deset godina ćorke dobiješ onaj drugi pokrade pola Serbije dobije ministarsko mesto i povelju zahvalnosti za zasluge za narod. Nepravda je ugao gledanja jer pravda to nepostoji. :vnaocare:
 
Pre 20 godina raščistitili sa istorijskim, nepravdama, i bolestima, gde su dve glavne "kadija te tuži kadija ti sudi". i "u laži su kratke noge".
Sad je new breed "što više prašine u oči, to je vlast u pravu", "moja kafana, moja istina".
 
Знам да немамо тему за појединачне случајеве неправде ако не желимо да покрећемо нову, тако да ћу овде окачити.

Пазите се добро спонзорисаних продаја на Купинду.

Нисам доста времена трговао и ова опција је била за мене нова.
Написали су тако да читав одабир за оглашавање да буде превише добар за одбити а да се на почетној страници за оглашавање одмах не схвати колико кошта.

Сто динара није ништа али опет, нешто између неправде и навлакуше. :zima:
 
Nepravda je širok pojam.
Pojedinačna ( od čoveka do čoveka )
Društvena ( od sistema do sistema )
Ova društvena ,kolektivna ( selektivna ) nepravda je tema za koju imam vise primera.
- Stanovi dobijeni od drzave.
- Tv pretplata
- Vojska ( ko je odslužio )
- Nacionalizacija i Denacionalizacija
- Sudski izvrsitelji
- prodaja drzavnog poljuprivrednog zemljista strancima ( u slučaju pojedinca nije dozvoljeno zakonom )
......................
Ima još pa ko voli nek nastavi..
Odnosi se na R.Srbiju( SFRJ,SRJ ).
 
52460303_328108997834248_6158029812997816320_n.jpg
 
Неправда и корумпираност од врха на доле је када "прва демократска влада" са почетка 2000. одбије модел борбе против корупције по узору на Хонгконг, по предлогу проф. Чупића.

 
Неправда је јадно стање културе сећање у Србији и Срба, разваљених од стране комуниста и мондијалистичких ДОСоваца.
Но, боље бити мора јер горе од овога тешко да може.

На пример -

Marta 1943. godine, u Vrnjačkoj banji, Veselin Šijaković je ubio gestapovskog oficira, jednog od najodgovornijih za nacistički zločin u Kragujevcu 21. oktobra 1941, kada je strijeljano 3000 civila, od kojih 300 učenika...

- Učestvovao sam aktivno, iako star, u ratovima u vrijeme raspada SFRJ. Kada je srpski svat poginuo u Sarajevu, isti dan sam otišao za Beograd i stavio se Srpskoj gardi na raspolaganje. Iako mi je bilo 68 godina, nijesam bio gori borac nego kada sam bio mladić. Čak sam uspio da, u borbi prsa u prsa, golim rukama zadavim jednog ustašu. Ratovao sam, uglavnom, po Bosni. Posle 50 godina, na istom mjestu. Sve je bilo isto, čak su i neprijatelji bili isti.“


http://slobodnahercegovina.com/vese...jevacke-djake-a-partizani-ga-osudili-na-smrt/
 

Back
Top