Šta je nepravda

Nepravda je kad sudija dosudi penal ....

penal.jpg
 
Nepravda je kada vlast postavlja novogodisnju rasvetu u sred oktobra, da bi se neko ugradio da bi u to vreme profitirao od kupovine.
Nepravda je kada Mili Aleckovic, hraniteljki devojcice uzmu dete socijalni radnici bez ijednog pisanog dokumenta i razdvoje porodicu koja je lepo funkcionisala. Stidite se vi koji ste na vlasti jer ste to namerno uradili da uzdrmate zenu koja je setala na studentskim protestima...
Stidite se vi koji ste na vlasti sta radite sa tim jelkama, pa zar nam ih treba toliko u gradu?
Napravio je neko neki dil i strpao pare u dzepove...
Kazete da to radite zbog turista? Sram vas bilo.
Te pare za tolike jelke ste trebali da date socijalno ugrozenim ljudima koji kopaju po kontejnerima, koji ce novu je*enu godinu docekati sklupcani u nekom budzaku i slusati komsije kako senluce...
Sto te pare za jelke niste dali deci za paketice, koja ce Novu godinu docekati po bolnicama.
Bila sam u Centru za socijalni rad i cekala na prijem i cula sam zaposlene kako se bune koliko im je mala plata.
A nije ih briga za najugrozenije beskucnike koji moraju da skupe gomilu papira da bi dokazali da nemaju nista i da za to sto nemaju nista dobiju samo 8.000,00 dinara za mesec dana. I to ne tokom cele godine, vec samo tokom devet meseci, jer zakonski moraju da pauziraju 3 meseca da bi mogli ponovo da apliciraju za dobijanje socijalne pomoci. A dok se birokratija smiluje da prouci i odobri pomoc nesretniku, prodje jos 2 meseca.
Jos ih nije sramota da kada takav covek dodje da da izjavu, pitaju nesrecnika od cega je ziveo ta 3 meseca???
Da li da pisem dalje ili je pamenom sve jasno?
Mene bi bilo sramota da to radim svom narodu, a vas?
 
Poslednja izmena:
Nepravda. Da li ljudi tu rec razumeju u pravom kontekstu. Cine nepravdu i tvrde da su u pravu. Jel toliko tesko priznati da si drugog povredio i nepravedno ga optuzio il ostavio. Zar se misli da samo svoja dusa oseca da je neko nepravedan. Koliko nas je stalo ispred ogledala i priznalo samo sebi"da bila sam djubrebre prema nekom nepravedno bezrazlozno".Vrlo malo nas ,ali kad nas neko nacepi itekako vicemo na sav glas NEPRAVEDNO JE. Koliko vas ovde moze priznati da je bio nepravedan prema nekom,i koliko nas kad dozivi udarac nazad prizna sebi i drugima tako mi i treba.
 
Nepravda je kad drugom radis ono sto ne bi sebi.

Znate li da engleski jezik nema rec za posteno? Honest...jeste to...ali to je vise iskreno,...
Ja i ne znam toliko engleski ali moje dete zna koje zavrsilo osnovnu i srednju ovd eu Americi. Ono kaze d aoni nemaju rec za posteno.
 
Nepravda je kad drugom radis ono sto ne bi sebi.

Znate li da engleski jezik nema rec za posteno? Honest...jeste to...ali to je vise iskreno,...
Ja i ne znam toliko engleski ali moje dete zna koje zavrsilo osnovnu i srednju ovd eu Americi. Ono kaze d aoni nemaju rec za posteno.

Pa englezi i amerikanci uopste i neznaju sta je to,a kamoli rec.
 
Nepravda je kad drugom radis ono sto ne bi sebi.

Znate li da engleski jezik nema rec za posteno? Honest...jeste to...ali to je vise iskreno,...
Ja i ne znam toliko engleski ali moje dete zna koje zavrsilo osnovnu i srednju ovd eu Americi. Ono kaze d aoni nemaju rec za posteno.
fer je valjda eng rec

- - - - - - - - - -

fair, honestly, fairly, straight, square
 
fer je valjda eng rec

- - - - - - - - - -

fair, honestly, fairly, straight, square


Pa...mozda...ali to je obicno znacenje korektno u okviru pravila.

Posteno u smislu da ne radis drugom ono sto ne zelis sebi, ne postoji. A to posteno u sustini kod nas znaci. Posteno mi nikad ne koristimo da kazemo da je u okviru pravila, vec kazemo po zakonu ili fer igra. Mi smo cak uzeli od njih rec fer, nisamo je zamenili sa posteno
Nikad ne kazemo postena igra, nego fer.
 
Kada se igra bilo kakva utakmica sudija kaze"Neka bude sve Fer i Posteno".I u jos dosta razgovora sam cuo i jednu i drugu rec,znaci da nemaju isto znacenje. Mi njihovo "Fer" mozemo prevesti,a oni nase "Posteno" ne mogu.Fer je vise u prevodu "Cisto" st kod njih zavisi od reci ispred ili iza te reci "Fer",kao i za jos neke reci koje se isto pisu kod njih,a imaju razliciti znacenje.Kao recimo "Ship",sto moze znaciti i brod i ovca..
 
ne ovca je sheep,mislim da ne mozemo mi diktirati nas sleng jer smo sve pokupili od drugih kultura

da malo se razlikuje u pisanju,ali isti je izgovor,pa i to skoro isto.za brod ide odsecnije,a za ovcu se malo oduzi ono "iii".Mislio sam na izgovor.I mi imamo reci koje se isto pisu,a imaju drugo znacenje.Kao na pr. "Oko",kao culo vida i i ici "oko"necega.Englazi i uopste zapadnjaci,pa i ovi gore na severu,nase prideve tesko prevode.To njima stvara problem.
 
Poslednja izmena:
"Namet", kako je to grozna, gruba rec.
Pa zar nisu mogli da od toliko reci "izaberu" neku koja ne aludira na feudalizam.
Pa to znaci "zaduzenje".
U cemu je razlika?
Osim sto je rec "namet" grdna da grdja ne moze biti.

- - - - - - - - - -

Ceo zivot sam trpela razne vrste nepravde, tako da sam apsolvirala nepravdu.
 

Back
Top