Konflikti

nactu

Primećen član
Poruka
956
kako reagujete na njih?da li vas frustriraju ili motivisu?da li ste ili niste tolerantni prema ljudima koji nemaju isto misljenje i da li ste sposobni da priznate kada niste u pravu?Pozdrav svima...
 
nactu:
kako reagujete na njih?da li vas frustriraju ili motivisu?da li ste ili niste tolerantni prema ljudima koji nemaju isto misljenje i da li ste sposobni da priznate kada niste u pravu?Pozdrav svima...

važno je, u slučaju foruma i reakcije na daljinu i odložene (jer ti se može), KAKO REAGUJEŠ SLOVIMA. Možeš dase iznerviraš, a ne moraš niti odmah da odgvoriš, nit da koristiš neke tamo reči uvredljive (ne pošalješ post istog momenta) plus imaš vremena da razmisliš malo, ponovo pročitaš temu, razumeš na drugi način itd.
- ne tolerišem ljude koji nemaju mišljenje, sve ostalo mi je ok. Da, vrlo sam spremna na korekciju svoje reakcije (ne uvek i mišljenja!), na sorry i ostalo - doživlajavam to kao svoju prednost, dapače :wink:

btw. Uvek sam se čudila sintagmi "skromno mišljenje" - zato što misliti nije osobina skromnih ljudi, već ful zahvat u nepoznato, u dobro i zlo, u jabuku spoznaje...
Skromna si ako se ne ističeš, a ne ako misliš svojom glavom!
 
xpajamacax:
PAAA ja bi to tebe pitala :?
Iskreno nisam bas vicna u odgovaranju na iste.Fascinira me (posto mislim da si me iskreno pitala ,iskreno i odgovaram)ogromna doza borbenosti i ne retko krvolocnosti kada je sukob misljenja i stavova u pitanju.Svako o sebi uglavnom misli da je tolerantna osoba pa tako i ja :oops: ,ali me uvek posle(po mom misljenju )nepravedne optuzbe ili uvrede
nalet adrenalina i gore pomenute borbenosti iznenadi !
A sto se tice priznanja da nisam u pravu mislim da sam sposobna za tako nesto.Pozdrav svima
 
Betty:
btw. Uvek sam se čudila sintagmi "skromno mišljenje" - zato što misliti nije osobina skromnih ljudi, već ful zahvat u nepoznato, u dobro i zlo, u jabuku spoznaje...
Skromna si ako se ne ističeš, a ne ako misliš svojom glavom!

Da stvarno ne znam sta to znaci skromno misliti.Misljenje ili imas ili nemas i kakvo god ono bilo deo je tvoje licnosti i ja ga dozivljavam kao glavni putokaz u pokusaju da razumem dubinu(ili suprotno)necije unutrasnjosti.
 
to kad lčudi kažu, valjda misle "ne bih da se namećem, ali čini mi se da je tu posredi..."

Ali: "moje skromno mišljenje" :shock:

Heh...ima i gore: "mišljenja sam da...."

Pazi to - ti si u vlasništvu mišljenja koje kaže...:? Mislim, genitivna odredba!

Sve u svemu - ne optužuj da ne bi bio obešen (ovo je hriščanski)
ili bar - samo s jakim argumentima, na fin način :wink:
Ono malopre "sjaši" bla bla - bez ikakvog povoda. To je baš uvredljivo, a nismo (na kraju krajeva!) zbog toga tu?!
Mislim tj, uverena sam (!) da je jedno izvini u ovom slučaju (banalnom) - čarobna reč. Kao i u skoro svim ostalim (ne)društvenim igrama.
poz.
 
Nisam znala da se ovo dozivljava kao nastavak doticne teme i ne zelim da ucestvujem u tako necemu.Mogu da razumem da Vam je WDW drugarica i da ne mozete biti objektivni kada je ona u pitanju pa zato i ne zelim da sa Vama diskutujem o tome.
Vidim po postovima u apelu... da je zdusno podrzavate i branite sto je vrlo lepo i plemenito sa vase strane,ali mislim da je ona dovoljno jaka da svoj ubedjenja brani sama,a ako procackate malo po njenim(opsirnim)postovima videcete da se ona sasvim lepo snalazi.
Pozdrav svima
 
nactu:
kako reagujete na njih?da li vas frustriraju ili motivisu?da li ste ili niste tolerantni prema ljudima koji nemaju isto misljenje i da li ste sposobni da priznate kada niste u pravu?Pozdrav svima...

Ne volim konflikte. Na žalost nemam ogromnu snagu da dokazujem svoje mišljenje. Ispričam jedanput, dvaput pa s kim se razumem ,razumem. Ako me neko ubedi u suprotno (samo činjenicama) spremna sam da kažem "U PRAVU SI", spremna sam da kažem i "Izvini " kad god treba. Nemam ništa protiv drugih koji nemaju isto mišljenje kao ja ukoliko me njime ne ugrožavaju. Pozdrav
 
nactu:
kako reagujete na njih?da li vas frustriraju ili motivisu?da li ste ili niste tolerantni prema ljudima koji nemaju isto misljenje i da li ste sposobni da priznate kada niste u pravu?Pozdrav svima...
Ne volim konflikte.
Ako se zakacim sa nekim sa kim nisam bliska, brzo se povlacim jer me smara da se raspravljam sa nekim ko mi je nebitan.
Ako mi je do nekog stalo onda se vise i trudim da mu pojasnim moj stav, ali i da shvatim njegov.
Nisam bas tolerantna i tesko "varim" razlicita misljenja :oops: .
Priznam kada shvatim da nisam u pravu, ali je to retko, nazalost. :( :oops:
Sto se foruma tice smetaju mi rasprave, pogotovu neki ljudi koji kao da cekaju da neko kaze nesto sa cim se ne slazu pa da pocnu...
Cesto se upropaste dobre teme i sve predje na lici nivo, i onda cela diskusija postaje odvratna.
 
Kad bi ste Vi bili malo objektivniji (prema sebi) mozda biste uspeli da shvatite i na apelu a i ovde, da ljudi koje pominjete vrlo dobro znaju da meni nije potrebna odbrana i ne podrzavaju niti brane MENE, vec misljenje saglasno njihovom koji ja iznosim i zastupam po pomenutim pitanjima sa datih tema. Ali to je, je l, vec apstrakcija, sta li. :?
Ko sto sam vec rekla - nije tesko biti fin. Pa cak i u konfliktu - nije tesko biti fin. Probajte. Mozda ce Vam prijati!
 
nactu:
Nisam znala da se ovo dozivljava kao nastavak doticne teme i ne zelim da ucestvujem u tako necemu.Mogu da razumem da Vam je WDW drugarica i da ne mozete biti objektivni kada je ona u pitanju pa zato i ne zelim da sa Vama diskutujem o tome.
Vidim po postovima u apelu... da je zdusno podrzavate i branite sto je vrlo lepo i plemenito sa vase strane,ali mislim da je ona dovoljno jaka da svoj ubedjenja brani sama,a ako procackate malo po njenim(opsirnim)postovima videcete da se ona sasvim lepo snalazi.
Pozdrav svima


Жао ми је што је WDW стигла пре мене да одговори...сад ће опет испасти како ''необјективно подржавам другарицу''! :lol:
То да сам ''другарица'' са WDW, први пут чујем, а да сам због пристрасности необјективна...то је смешно!
Толико је тема на којим се нисам сложила са њом, па ме нико није прогласио њеним непријатељем. Не видим зашто би то што исто мислимо по одређеним питањима аутоматски значило да сам јој пријатељ! :roll:
Значи, не браним и не подржавам њу лично, него став који заступа на тој теми.

Е,кад смо већ код конфликата и комуникације...оно што ме увек изненађује је то што људи не могу да одвоје нечији став од њега лично.
На пример, ако се не слажете са нечијим ставом очекује са да изнесете контрастав, а не да кренете са личним увредама и омаловажавањем, зар не?
И савладавање те вештине је велики корак у прихватању конфликата као нормалних, и чак понекад пожељних у међуљудским односима, и као нешто што не мора нужно да угрожава нас као личност.
Уосталом, ако дајемо себи за право да се завитлавамо на нечији рачун, одакле нам образ да се дуримо кад други то раде нама? :wink:
И, наравно - поздрав! :)
 
WithdrawnWater:
Kad bi ste Vi bili malo objektivniji (prema sebi) mozda biste uspeli da shvatite i na apelu a i ovde, da ljudi koje pominjete vrlo dobro znaju da meni nije potrebna odbrana i ne podrzavaju niti brane MENE, vec misljenje saglasno njihovom koji ja iznosim i zastupam po pomenutim pitanjima sa datih tema. Ali to je, je l, vec apstrakcija, sta li. :?
Ko sto sam vec rekla - nije tesko biti fin. Pa cak i u konfliktu - nije tesko biti fin. Probajte. Mozda ce Vam prijati!

Ne shvatam svrhu ovog posta(ako nije u pitanju vasa potreba da vasa bude poslednja)kad smo konstatovali istu stvar da vam pomoc nije potrebna.Molila bih vas da ne skrecete sa teme koju sam otvorila posto smo se slozile na apelu da je sekira zakopana,ili nije?
 
Hellen:
nactu:
Nisam znala da se ovo dozivljava kao nastavak doticne teme i ne zelim da ucestvujem u tako necemu.Mogu da razumem da Vam je WDW drugarica i da ne mozete biti objektivni kada je ona u pitanju pa zato i ne zelim da sa Vama diskutujem o tome.
Vidim po postovima u apelu... da je zdusno podrzavate i branite sto je vrlo lepo i plemenito sa vase strane,ali mislim da je ona dovoljno jaka da svoj ubedjenja brani sama,a ako procackate malo po njenim(opsirnim)postovima videcete da se ona sasvim lepo snalazi.
Pozdrav svima


Жао ми је што је WDW стигла пре мене да одговори...сад ће опет испасти како ''необјективно подржавам другарицу''! :lol:
То да сам ''другарица'' са WDW, први пут чујем, а да сам због пристрасности необјективна...то је смешно!
Толико је тема на којим се нисам сложила са њом, па ме нико није прогласио њеним непријатељем. Не видим зашто би то што исто мислимо по одређеним питањима аутоматски значило да сам јој пријатељ! :roll:
Значи, не браним и не подржавам њу лично, него став који заступа на тој теми.

Е,кад смо већ код конфликата и комуникације...оно што ме увек изненађује је то што људи не могу да одвоје нечији став од њега лично.
На пример, ако се не слажете са нечијим ставом очекује са да изнесете контрастав, а не да кренете са личним увредама и омаловажавањем, зар не?
И савладавање те вештине је велики корак у прихватању конфликата као нормалних, и чак понекад пожељних у међуљудским односима, и као нешто што не мора нужно да угрожава нас као личност.
Уосталом, ако дајемо себи за право да се завитлавамо на нечији рачун, одакле нам образ да се дуримо кад други то раде нама? :wink:
И, наравно - поздрав! :)

Stvarno se izvinjavam sto nisam naglasila da ovo nije upuceno vama.Odgovorila sam Betty,a sto ste se vi nasli prozvani ne znam jer Vas post o gramatickim greskama nisam komentarisala!
sto se tice Vaseg objasnjenja o konfliktima najlepse se zahvaljujem sto ste dali doprinos ovoj temi.Srdacno Vas pozdravljam.
 
Petka:
nactu:
kako reagujete na njih?da li vas frustriraju ili motivisu?da li ste ili niste tolerantni prema ljudima koji nemaju isto misljenje i da li ste sposobni da priznate kada niste u pravu?Pozdrav svima...
Ne volim konflikte.
Ako se zakacim sa nekim sa kim nisam bliska, brzo se povlacim jer me smara da se raspravljam sa nekim ko mi je nebitan.
Ako mi je do nekog stalo onda se vise i trudim da mu pojasnim moj stav, ali i da shvatim njegov.
Nisam bas tolerantna i tesko "varim" razlicita misljenja :oops: .
Priznam kada shvatim da nisam u pravu, ali je to retko, nazalost. :( :oops:
Sto se foruma tice smetaju mi rasprave, pogotovu neki ljudi koji kao da cekaju da neko kaze nesto sa cim se ne slazu pa da pocnu...
Cesto se upropaste dobre teme i sve predje na lici nivo, i onda cela diskusija postaje odvratna.

Veoma mi se svidja kako ste ovo formulisali,mislim da se svako od nas pronalazi u ovakvim opisima samo vrlo tesko priznajemo neke stvari,a vi ste ih bas nazvali pravim imenom.Pozdrav
 
nactu:
kako reagujete na njih?da li vas frustriraju ili motivisu?da li ste ili niste tolerantni prema ljudima koji nemaju isto misljenje i da li ste sposobni da priznate kada niste u pravu?Pozdrav svima...

Ja sam pomalo "zadusna baba", nekako mi je nefer da odicem svima nama pravo na ljudske slabosti, jos gluplje da od drugih ocekujem vise nego od sebe (banalan primer - kasnjenje...i sto-sta jos...), ali sa pametnim ljudima inspirativno je razgovarati, pogotovu ako nema namere medjusobnog prevaspitavanja. Ali, ako je rec o sukobu misljenja o necemu zaista vaznom za porodicu, mene, ljude koje volim, a koji moze imati lose posledice po nas onda se, ako uspem da odbrojim do deset ( :( ), najozbiljnije bavim strategijom i taktikom. I, priznam kada nisam u pravu. Samo sto mi je potrebno izvesno vreme ( :shock: ) da utvrdim da nisam bila u pravu...
 
nactu:
WithdrawnWater:
Kad bi ste Vi bili malo objektivniji (prema sebi) mozda biste uspeli da shvatite i na apelu a i ovde, da ljudi koje pominjete vrlo dobro znaju da meni nije potrebna odbrana i ne podrzavaju niti brane MENE, vec misljenje saglasno njihovom koji ja iznosim i zastupam po pomenutim pitanjima sa datih tema. Ali to je, je l, vec apstrakcija, sta li. :?
Ko sto sam vec rekla - nije tesko biti fin. Pa cak i u konfliktu - nije tesko biti fin. Probajte. Mozda ce Vam prijati!

Ne shvatam svrhu ovog posta(ako nije u pitanju vasa potreba da vasa bude poslednja)kad smo konstatovali istu stvar da vam pomoc nije potrebna.Molila bih vas da ne skrecete sa teme koju sam otvorila posto smo se slozile na apelu da je sekira zakopana,ili nije?

Pa ja uopste ne skrecem sa ove teme. :shock: Replicirala sam na Vas post u kome ste me pomenuli, a uz to jos i dodala da 'cak i u konfliktu nije tesko biti fin'. To se itekako dotice ove teme i pitanja 'kako se ponasate i reagujete u situaciji konflikta...' (parafraziram uvodno pitanje). Sekire su, naravno zakopane, razume se. Izvinili ste se Vi meni, izvinih se i ja Vama - ne vidim od cega sad pravite problem?
 
kakve ja imam veze sa objektivnošću ili nepotizmom
niko da se osvrne na moju genitivnu odredbu.... :cry:

nactu je fina, ali s njom treba nežno, baš kao na forumu književnost :wink: jel tako frajla nactu? :D Tad smo pomislili da ste devojčica od 16! :)

važno je, pri konfliktu, biti KOREKTAN, znači ne omalovažavati, ne govoriti (hehehe...kuckati!) s visine...ne psovati itd. U tom slučaju možeš svakakve reči, ironiju i sarkazme da očekuješ.
Ja uopšte nisam nežna i pravedna žena, bar ne onako kako mislim da treba (ugledam se na Hellen! :D ), ali ipak vodim računa. Bar na forumu. Osim kad neću da vodim računa. :? Ali i tada biram: najpikantnije reči, a da nisu proste :)
ejjj...što volem da se durim :D
To je tekovina Evropljanki :lol: :lol: :lol:
Kažeš DA a misliš NE
o tako dok se ne odduriš.... :D
 
Betty:
kakve ja imam veze sa objektivnošću ili nepotizmom
niko da se osvrne na moju genitivnu odredbu.... :cry:

nactu je fina, ali s njom treba nežno, baš kao na forumu književnost :wink: jel tako frajla nactu? :D Tad smo pomislili da ste devojčica od 16! :)

važno je, pri konfliktu, biti KOREKTAN, znači ne omalovažavati, ne govoriti (hehehe...kuckati!) s visine...ne psovati itd. U tom slučaju možeš svakakve reči, ironiju i sarkazme da očekuješ.
Ja uopšte nisam nežna i pravedna žena, bar ne onako kako mislim da treba (ugledam se na Hellen! :D ), ali ipak vodim računa. Bar na forumu. Osim kad neću da vodim računa. :? Ali i tada biram: najpikantnije reči, a da nisu proste :)
ejjj...što volem da se durim :D
To je tekovina Evropljanki :lol: :lol: :lol:
Kažeš DA a misliš NE
o tako dok se ne odduriš.... :D

Tako je Betty,oduvek sam se divila Vasoj elokventnosti i nisam pogresila.Volim ljude iskricavog duha,a i one koji citaju(citaci mi uvek deluju nekako plemenito).O Vasoj neznosti i prevednosti ja ne mogu da sudim jer mene licno nikad niste povredili,naprotiv pa u to ime puno pozdrava od mene...
 
Ponekad preterujem, pa suvise licno dozivim necije neslaganje samnom, ali u principu, uvek kada mi se pruze cvrsti argumenti i kada uvidim svoju gresku - to i priznam, pa se izvinjavam. To mi uopste nije problem i nije mi neprijatno.
S druge strane, ako sam sasvim sigurna u ono sto pricam ( mislim ), tj. da je moje misljenje i uverenje REALNO i tacno, onda sam spremna da se borim "do poslednjeg daha", da razuverim drugu stranu.
A ne znam zbog cega mi je stalo do toga, da "dokazujem" sebi ( pa i drugima ) ko je u pravu a ko nije!? :oops:
 
sirenica:
Ponekad preterujem, pa suvise licno dozivim necije neslaganje samnom, ali u principu, uvek kada mi se pruze cvrsti argumenti i kada uvidim svoju gresku - to i priznam, pa se izvinjavam. To mi uopste nije problem i nije mi neprijatno.
S druge strane, ako sam sasvim sigurna u ono sto pricam ( mislim ), tj. da je moje misljenje i uverenje REALNO i tacno, onda sam spremna da se borim "do poslednjeg daha", da razuverim drugu stranu.
A ne znam zbog cega mi je stalo do toga, da "dokazujem" sebi ( pa i drugima ) ko je u pravu a ko nije!? :oops:


ti samo misliš da misliš....rekla si mi "Alo, tetka!" 8)
Nemaš pojma :mrgreen:
Hoćeš sad da se "boriš do poslednjeg daha" da dokažeš da sam tetka :P

Stvarno, zašto je važno uvrediti (probabilistički rečeno) ako se neko ne slaže sa tobom, sireno?

btw. hvala, nactu, jel hoćeš da mi budeš PR :D
Šalim se, ali stvarno sam sad nekako ponosna :)
 
Ima jedna predivna knjižica Kreativnog Centra - 'Konflikti i šta sa njima', Mr Ljiljana Marinković i Mr Dijana Plut (psiholog, saradnik Udruženja za saradnju i posredovanje u sukobima /MOST/).
Toplo bih je preporučila i deci i roditeljima, jer nas u jednoj prijemčivoj formi približava jedne drugima. :D I izuzetno je od pomoći onima koji nisu razrešili sami sa sobom kako da se postave u nekoj 'vrućoj situaciji'. :P
Ja sam se kao 'zeleno-žuti' omladinac inače, povlačila iz sukoba jer bih preemitivno i burno odreagovala - ne plač, nego dranje :wink: - pa ko će to da svari? Promenila sam način, i sada ne odstupam kada mi je do nečega stalo, a ubeđena sam da sam u pravu. I ne pogađaju me tuđi plač i dranje. Ni uvrede i psovke. Malkice, samo. Budem onda tužna što su ljudi takvi foliranti, ili toliko nevaspitani, ili toliko agresivni, a imala sam, obično, bolje mišljenje o njima. Onda prekrojim to u svojoj glavi, dodam im to u lični 'portfolio', i nakupim malo više energije za strpljenje dok se razjasnim sa njima, ako to želim. Ako mi to treba. :wink: I uspevam to tako zadnjih godina. :)
 

Back
Top